Vis Bild
Skillingsmerker (45)
Øre-utgaver (195)
Utgavene fra 1905-09 (430)
Utgavene fra 1909 (458)
Utgavene 1909-1945 (458)
Utgavene fra 1945 (557)
Tjen/porto/returm. (643)
Div utgaver (671)
Postkort/brev (827)
PORTO - POSTFRISK (889)
Norges-samlinger (892)
Konglomerat (970)
Norden (990)
Europa/Oversjø (1094)
Telekort (1173)
Myntbrev (1176)
Gullmynter (1188)
Mynter (1204)
Sedler (1420)
LITT AV HVERT (1463)
SAMLER-BØRSEN og FRIMÆRKEBØRSEN auk 246 - 10 JUNI > Utgavene 1909-1945
Utrop
462
102a - 15 øre posthorn 15 øre rødlig brun - PRIMA postfrisk. Hk 3700,- Vanskelig merke.
1750
1575
463
102a - 15 øre rødlig brun PRIMA postfriskt - vanskelig og finne. Hk 3700,-
1750
1750
464
¶¶¦
103. Femstripe 20 øre. Midterste mrk hengslet. Et par småfeil.
465
105. Praktstp SANNIKEDAL -8 III 22 på 30 øre grå.
155
467
108. Brevkort sendt som rekommendert oppkrav og oppfrankert med 50 øre 1909. Luksusstp SANDENE I NORDFJORD 24 VIII 20.
798
469
109 I - 60 øre mørk blå PRIMA POSTFRISK prima velsentrert. SJELDEN MERKE (4200)
472
115 - Prakt Feltpostkontoret 21/5-14
473
118. Luksusstp RISØYHAMN 19 IX 24 på 5 øre lilla.
474
118 - 5 øre LUX stpl HALDEN
45
119 - Prakt / Lux Dyrdal i Sogn 22/12-32
451
476
122 - 20 øre Prima postfrisk med marg oppe. Hk 400++
480
128. Luksusstp GJERSTAD -1 VII 27 på 25 øre Løve I.
482
129. Løve I. 45 øre fra dobbelttagget ark. Merket er en tg smalere enn normalt.
485
130-36. Polserien. Bra kvalitet og et rundstp.
402
488
141. Luksusstp KRAGERØ 20 XII 29 på 10 øre Løve II.
249
489
145. Prima ubrukt (meget nær postfriskt) 20 øre med overtrykk BOUVET OYA. - Sjeldent!
490
145. Luksusstp ØKSNINGEN -4 IV 35 på 20 øre Løve.
491
148. Praktstp BULKEN 19VII38 (5 pkt) på 30 øre blå.
494
155 I - Lux fingerbøll Oslo 15/1-39. Hj. Marginal Mai 1927
496
157 - 30/45 øre provisorie i PRIMA postfrisk 4-blokk medhj. marg Oktober - 1924. Hk 1500++
605
498
163 b. Fireblokk Provisorie praktstp BILLINGSTAD STASJON 4 VII 30. Flisetg.
499
165 - 10 øre portoprovisorie i par med marginal December - 1924
165 - Lux Oslo. Vanskelig merke.
502
159-62 Abel og 172-75 Ibsen komplette VM stillinssett 4 merker av hver utgave. Totalt 32 merker. Ikke lett og finne alle disse.
503
172-75 Abel på omadresert konvolutt stpl OSLO MAJORSTUEN 13-XI-36
504
176. Par 14 ØRE 14 med forskjøvet overtrykk og arkmarg.
506
177. Prima postfrisk 10 øre Hellig Olav.
507
177. Hellig Olav. 10 øre postfrisk.
509
182 - Super Lux Nordkapp Le Cap Nord 28/7-37 på brevst.
513
183 -Lux Nordkapp Le CAP Nord 14/8-33
515
184. Radium prima. God tg.
112
518
189-192 - Komplett serie med Fingerbøll-stempel Prakt Oslo 3/12-34. Uvanlig utbud
519
192 - 30 øre Holberg LUX stpl OSLO
105
520
195 - Lux Oslo 30/12-35 (Gummistempel) Uvanlig
523
213- Vakkert Lux Berlevåg 19/11-38. Uvanlig stempel
526
213-16. Haakon Kronemerker. Kpl serie stp 1938-39.
528
221Y - Lux Skarsiadhamn . Svært uvanlig stempel
530
225-228 serie Maud + 40 øre postjubileum stemplet ELVERUM 12-5-47, sendt til USA. Brevet er stemplet utenom kurseringstiden.
531
237 - Prakt Oslo 1/10-42. Vanskelig merke.
535
259 - Legion Fullstemplet Trondheim 21/8-41. Pent merke.
538
260. Pent eksemplar.
541
263. Fullstemplet enringsstempel nr 26. Uvanlig. Deler av to andre stemplerfragmenter.
542
272 - 50 øre V stpl Oslo - Rodeløkka 25-8-41 VM stilling 2. Attest FCM. Hk 4000,-
543
272 - 50 øre V prima postfrisk. Signert F. Aune
1300
1670
544
272. Lettstp 50 øre V med vannmerke. Attest Nielsen.
1250
545
272 - 50 øre V med vannmerke Prima postfrisk. Garantistempel A. Berntsen Hk 3700,-
2090
546
276 - Prakt/ Lux Oslo 17/6-41
185
547
277 - 5 øre V prakt stpl SVENE 22-12-41
551
289-92. Krone V-merker ekte rundstp. 5 kr i 1941.
552
296 - Lux Skalbukilen 24/12-42. Uvanlig stempel
553
294-99 - Komplett serie med Prakt / Fullstempler
112
554
304 - Lux Oslo 22/6-42. Vakkert merke
555
309-10 Postforeningen LUXSUS stpl BYGDØY 5-X-42
370
556
319-21 Landshjelp I på klipp pent stpl NARVIK 28-1-44