Vis Bild

Skillingsmerker (45)
Øre-utgaver (195)
Utgavene fra 1905-09 (430)
Utgavene fra 1909 (458)
    Utgavene 1909-1945 (458)
Utgavene fra 1945 (557)
Tjen/porto/returm. (643)
Div utgaver (671)
Postkort/brev (827)
PORTO - POSTFRISK (889)
Norges-samlinger (892)
Konglomerat (970)
Norden (990)
Europa/Oversjø (1094)
Telekort (1173)
Myntbrev (1176)
Gullmynter (1188)
Mynter (1204)
Sedler (1420)
LITT AV HVERT (1463)

SAMLER-BØRSEN og FRIMÆRKEBØRSEN auk 246 - 10 JUNI > Utgavene 1909-1945

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
462
¶¶   102a - 15 øre posthorn 15 øre rødlig brun - PRIMA postfrisk. Hk 3700,- Vanskelig merke. 1750
1575

463
¶¶  102a - 15 øre rødlig brun PRIMA postfriskt - vanskelig og finne. Hk 3700,- 1750
1750

464
¶¶¦  103. Femstripe 20 øre. Midterste mrk hengslet. Et par småfeil. 200

465
¦  105. Praktstp SANNIKEDAL -8 III 22 på 30 øre grå. 100
155

467
*  108. Brevkort sendt som rekommendert oppkrav og oppfrankert med 50 øre 1909. Luksusstp SANDENE I NORDFJORD 24 VIII 20. 100
798

469
¶¶  109 I - 60 øre mørk blå PRIMA POSTFRISK prima velsentrert. SJELDEN MERKE (4200) 1500

472
¦   115 - Prakt Feltpostkontoret 21/5-14 100

473
¦  118. Luksusstp RISØYHAMN 19 IX 24 på 5 øre lilla. 100

474
¦   118 - 5 øre LUX stpl HALDEN 50
45

¦   119 - Prakt / Lux Dyrdal i Sogn 22/12-32 100
451

476
¶¶   122 - 20 øre Prima postfrisk med marg oppe. Hk 400++ 200

480
¦  128. Luksusstp GJERSTAD -1 VII 27 på 25 øre Løve I. 100

482
¶¶  129. Løve I. 45 øre fra dobbelttagget ark. Merket er en tg smalere enn normalt. 100

485
¦  130-36. Polserien. Bra kvalitet og et rundstp. 350
402

488
¦  141. Luksusstp KRAGERØ 20 XII 29 på 10 øre Løve II. 100
249

489
  145. Prima ubrukt (meget nær postfriskt) 20 øre med overtrykk BOUVET OYA. - Sjeldent! 1200

490
¦  145. Luksusstp ØKSNINGEN -4 IV 35 på 20 øre Løve. 100

491
¦   148. Praktstp BULKEN 19VII38 (5 pkt) på 30 øre blå. 100

494
¦   155 I - Lux fingerbøll Oslo 15/1-39. Hj. Marginal Mai 1927 150

496
¶¶   157 - 30/45 øre provisorie i PRIMA postfrisk 4-blokk medhj. marg Oktober - 1924. Hk 1500++ 500
605

498
¦  163 b. Fireblokk Provisorie praktstp BILLINGSTAD STASJON 4 VII 30. Flisetg. 100

499
¶¶   165 - 10 øre portoprovisorie i par med marginal December - 1924 100

¦   165 - Lux Oslo. Vanskelig merke. 100

502
¦  159-62 Abel og 172-75 Ibsen komplette VM stillinssett 4 merker av hver utgave. Totalt 32 merker. Ikke lett og finne alle disse. 300

503
*  172-75 Abel på omadresert konvolutt stpl OSLO MAJORSTUEN 13-XI-36 100

504
  176. Par 14 ØRE 14 med forskjøvet overtrykk og arkmarg. 150

506
¶¶  177. Prima postfrisk 10 øre Hellig Olav. 200

507
¶¶  177. Hellig Olav. 10 øre postfrisk. 175

509
¦   182 - Super Lux Nordkapp Le Cap Nord 28/7-37 på brevst. 300

513
¦   183 -Lux Nordkapp Le CAP Nord 14/8-33 400

515
¶¶  184. Radium prima. God tg. 125
112

518
¦   189-192 - Komplett serie med Fingerbøll-stempel Prakt Oslo 3/12-34. Uvanlig utbud 200

519
¦   192 - 30 øre Holberg LUX stpl OSLO 50
105

520
¦   195 - Lux Oslo 30/12-35 (Gummistempel) Uvanlig 100

523
¦   213- Vakkert Lux Berlevåg 19/11-38. Uvanlig stempel 100

526
¦  213-16. Haakon Kronemerker. Kpl serie stp 1938-39. 200

528
¦   221Y - Lux Skarsiadhamn . Svært uvanlig stempel 100

530
*  225-228 serie Maud + 40 øre postjubileum stemplet ELVERUM 12-5-47, sendt til USA. Brevet er stemplet utenom kurseringstiden. 100

531
¦   237 - Prakt Oslo 1/10-42. Vanskelig merke. 100

535
¦   259 - Legion Fullstemplet Trondheim 21/8-41. Pent merke. 300

538
¦   260. Pent eksemplar. 200

541
¦   263. Fullstemplet enringsstempel nr 26. Uvanlig. Deler av to andre stemplerfragmenter. 150

542
¦   272 - 50 øre V stpl Oslo - Rodeløkka 25-8-41 VM stilling 2. Attest FCM. Hk 4000,- 1500

543
¶¶   272 - 50 øre V prima postfrisk. Signert F. Aune 1300
1670

544
¦  272. Lettstp 50 øre V med vannmerke. Attest Nielsen. 1250

545
¶¶  272 - 50 øre V med vannmerke Prima postfrisk. Garantistempel A. Berntsen Hk 3700,- 1200
2090

546
¦   276 - Prakt/ Lux Oslo 17/6-41 150
185

547
¦  277 - 5 øre V prakt stpl SVENE 22-12-41 100

551
¦  289-92. Krone V-merker ekte rundstp. 5 kr i 1941. 500

552
¦   296 - Lux Skalbukilen 24/12-42. Uvanlig stempel 150

553
¦   294-99 - Komplett serie med Prakt / Fullstempler 125
112

554
¦   304 - Lux Oslo 22/6-42. Vakkert merke 150

555
¦  309-10 Postforeningen LUXSUS stpl BYGDØY 5-X-42 200
370

556
¦  319-21 Landshjelp I på klipp pent stpl NARVIK 28-1-44 100