Vis Bild
Skillingsmerker (45)
Øre-utgaver (195)
Utgavene fra 1905-09 (430)
Utgavene fra 1909 (458)
Utgavene fra 1945 (557)
Tjen/porto/returm. (643)
Div utgaver (671)
Postkort/brev (827)
PORTO - POSTFRISK (889)
Norges-samlinger (892)
Konglomerat (970)
Norden (990)
Europa/Oversjø (1094)
Europa/Oversjø (1094)
Telekort (1173)
Myntbrev (1176)
Gullmynter (1188)
Mynter (1204)
Sedler (1420)
LITT AV HVERT (1463)
SAMLER-BØRSEN og FRIMÆRKEBØRSEN auk 246 - 10 JUNI > Europa/Oversjø
Utrop
1096
England, en boks med 85 presentasjonssett ca. 300+ postfriske frimerker. Ser ut som å være forskjellige. En del i pålydende/kat.v.
1097
England 9 stk Tre kongers brev påsatt George V, Edward VIII og George VI forskj. merker/kombinasjoner. Alle st. på utgiv. for 1. George VI merke 10/5-37
1099
England lott med 40 forskj. stampbooklets m/pålydende £30 + 5 eldre booklets fra før 71
1102
¶¶¶¦
FRANKRIKE Bra samling i Davo perm, samt flere ark med Ceres, Napoleon, Bordaux og en del Pax og Mercur på eldre ark. Mye sorteringsarbeid her. Bør vurderes.
1103
FRANKRIKE boks med postfriske 4-blokker og arkrestert sortert 1940-1970 variert i pergamin konvolutter.
1104
1107
Irland, AFA nr. 67 m/lite hengselspor ** kat.v. kr 1.700,-
1108
Irland, AFA nr. 74-87 lett hengslet bruksserie. Som ** kat.v. kr 1.860,-
1110
¶¦
Plansje med Italienske stater, Bla Kirkestaten og Sardinia - Merkene er kjempedyre, men er de ekte? Selges as is.
1111
LATVIJA Michel nr 223-224 (Afa 226-227) Forfalskninger til Latvija - Afrika 1933 overtrykkene 50 S på 15 S og 100 S på 25 S i postfriske 8-blokker. Hvis frimerkene var ekte ville katalogverdien Michel vært 10.400 DM eller Afa 28.800 kroner.
1112
Sovjetunionen miniark 1964 OL det grønne hengslet AFA 2923 Michel block 33. Kv. 4.400,- postfriskt
1113
Sovjetunionen 4 plansjer med 70 miniark og 80 merker postfrisk.
1115
¶¶¦
SPANIA samling 1981-1999 i Leuchtturm album med lommer og kassett. Ser komplett ut i perioden. Høy katalogverdi. Stemplet men også en del postfriskt.
1116
¶¶¦
Sveits i 2 Lechtturm album med lommer og kasett fra 1880 åra-1999 (arkene starter fra 1843). Noe tynn i starten men fyldig utover. Denne bør vurderes og kalkuleres.
1117
SVEITS. 32 siders innstikksbok med sorterte dubletter.
1118
Saar Hochwasserhilfe 1947-48 blokk AFA 261 stemplet. Selges "as is" pga. usikkerhet om stemplingen er ekte. Kat.v. kr 26.000,- om ekte stemplet.
1119
Saar Hochwasserhilfe 1947-48 blokk AFA 262 stemplet. Selges "as is" pga. usikkerhet om stemplingen er ekte. Kat.v. kr 20.000,- om ekte stemplet.
1120
TYSKLAND. Bra lot diverse brev/kort etc ca 1902-2004. Bl.a 2 inflasjonsbrev 1923 til Haugesund. Flere 1936-44. I alt 55 enheter.
1121
Tyske rike Hitler miniark Afa 641 og 643. Den ene er stemplet NURENBERK. Afa 830,-
1122
TYSKLAND Afa 532-34. Prima postfriske Afa 4300,-
1123
TYSKE RIKE Hitler 1941-1944 - Mich 781-802 stemplet. Euro 1601,-
1925
1124
¶¶¦
Tyskland feltpost Inselpost skrått overtrykk på MiNr.2 en stemplet og en postfrisk av MiNr. 10. Muligens falske overtrykk og stempling. Selges "as is" Hvis ekte Kat.v. Euro 2.650,-. Pene merker.
680
Tyske hefter Deutsche Sporthilfe fra årene 1979 til 2000, totalt 54 stykk kan være komplett for perioden. Utover stemplde merker inneh. mange små miniark u/postal verdi.
1126
Tyskland to suvernirark Tysk vinterhjelp m/nødhjelp utgave 1937 + 38 m/spesialstempel
1128
TYSKLAND - stor skoeske full av FDC - god kvalitet. Mange 100 brev.
1129
¶¶¦
Vest-Berlin afa 101-05 frihetsklokke både postfriskt og stemplet. Afa 1100,-
1130
Deutsces Rich - 4 plansjer med stemplede merker.
1132
¶¶¦
UNGARN stor samling med miniark . Starter med miniark fra 1938 (500) 1958 (700) til sammen 300 miniark.
1135
UNGARN mapper med årsett frimerker fra 1961-1990 - ikke komplett men totalt 19 sett.
1138
Østerrike stemplet samling i liten innstikksbok fra 1860 til 1932 + noe. 90 merker før 1908 serien som er bra utbygd m/farge/papir variasjoner
1140
EUROPA flott cept samling i 2 Leuchtthurm fortrykks album m/lommer Ser komplett ut i perioden 1956 til 1990. Inkluder de 3 første fra Luxenburg- høy katalog verdi da alt er postfriske
1141
Euro samling frimerker i 4 flotte bind. Masse postfriske frimerker. HØY SELVKOST.
1143
2 flotte offisielle permer fra Fottball VM 2000 i Nederland og Belgia
1144
Offisiell samling fra fottball VM 2006 i Tyskland
1145
Brev og særstempler fra Finland og Sverige i to små permer
1146
Engelske Kolonier i restutvalgshefte. Katalogverdi 1996 ca 2000 kroner
1147
Gambia VI , innstikk bok på 64 sider med masse frimerker , HØY SELVKOST
1148
India I , innstikk bok på 64 sider med masse frimerker , HØY SELVKOST
1149
India II , innstikk bok på 64 sider med masse frimerker , HØY SELVKOST
1150
JAPAN. Lot 5 forskjellige svært gamle helsaker.
1151
Jordan , innstikk bok på 32 sider med masse frimerker , HØY SELVKOST
1154
Kuwait , i pent album med pene ark , MÅ SES
509
1155
Kuwait , innstikk bok på 64 sider med masse frimerker , HØY SELVKOST
615
1156
Mexico og Guatemala , innstikk bok på 64 sider med masse frimerker , HØY SELVKOST
1157
Omar , innstikk bok på 64 sider med masse frimerker , HØY SELVKOST
1158
Persien Zelle-AL-Soltan (Shamens sønn) Offisielt tjenestefrimerke i gull 1882-1900. Postfrisk - veldig sjelden.
1159
Rhodesia + BSAC 1892 1910 lot på en plansje
1161
Sverige , eldre album med en del stemplete merker. BEFARING ANBEFALES
237
1163
Tyrkia , innstikk bok på 32 sider med masse frimerker , HØY SELVKOST
137
1164
USA - innstiksbok 32 sider + noen plansjer med stemplede merker i perioden 2005-2020. Inneholder ca 1150 ulike merker. Bør sees og vurderes.
1166
USA - 1 eske stappfull med brevklipp 1,8 kilo brutto (forholdsvis tett klippet) i hovedsak 1985-2019. Må totalt være flere 1000 merker og ganske mange ulike. Bør du ta et lite dypdykk for og sjekke omfang og variasjon.
1167
¶¶ ¶¦
Motiv lot merker og miniark m/hunder, katter, sopp, fyrtårn og natur/miljø fra hele verden. Tipper 1000 stykk
1168
Yemen , innstikk bok på 64 sider med masse frimerker , HØY SELVKOST
1169
3 permer med frimerker fra mange land - Bør besiktiges. Mye for bla motivsamlere.
415
1170
12 frimerker fra mange land 1890-1922 med store trykk feil som OMV. Overtykk ol. Fra Armenia, Colombia, Russland, Serbia og Tyskland. Verdi???
1172
Samling sølvfrimerker fra Samlerhuset - totalt 17 stk inkl. Hk 1, One penny black og USA JENNY flyr opp ned! Meget høy selvkost.