Frimerkeløse brev. (1)
Øre-utgaver (144)
Utgavene fra 1905-09 (308)
Utgavene fra 1909 (329)
Utgavene fra 1945 (454)
Tjen/porto/returm. (507)
Div utgaver (514)
Postkort/brev (582)
Norges-samlinger (637)
Konglomerat (666)
Norden (690)
Europa/Oversjø (727)
Telekort (782)
Myntbrev (784)
Gullmynter (785)
Mynter (789)
Sedler (971)
Pins (1003)
Tegneserier m.m. (1005)
Myntsamling/lot (1049)

SAMLER-BØRSEN AUKSJON 253 - 4 august 2022 > Frimerkeløse brev.

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
1
*   UTLAND - FRANCO / BETALT til Helsingør i Danmark, PORTO / Ubetalt til København,Helbrev fra RAKKESTAD 15-4-1822, Karteringer foran 2 og 2 og 69 , bak kartering 2 og i Helsingør 73 - Porto 14 600

2
*   FRANCO og PORTO, Helbrev fra BERGEN 13-6-1842 til NAKSKOV i Danmark, Franco / Betalt til København påskrevet Fr Dampskib / Franco København, Kartering 11 - Porto 13, så 13 overstrøket. Foran Porto 16 påført med rød fettstift 100

3
*   CHRISTIANSSAND 4-1-1854 BLÅ, Dobbelvektig PORTO / Ubetalt til Flekkefjord, Kartering 1 - Porto 8 100

4
*   STAVANGER 12-1-1852, blå, PORTOFRI SAG attestert til Kvineseid, kartering 9 100

5
*   DRAMMEN type 2, 12-7-1853 SVART (grønn) unikt til Randers i DANMARK, FRANCO / BETALT Helbrev. Svart stempel type 2 fra Drammen er UKJENT / ikke registrert brukt til UTLANDET 1000

6
*   CHRISTIANIA 3-7-1846, TYPE II, RØD, PORTObrev til CETTE i Frankrike, på helbrev, flere stempler, kartering og portopåtegnelser 1000

8
*   Pent brev stemplet Thoten 29/7 1869. Stemplet er blekksupplert med dato. Også pånotert "5" skilling for mottaker å betale. Sendt til boghandler Cappelen fra Totens Bryggerier og signert Håken Kjølset. Morsomt lokalhistorisk. 200
331

9
*   VADSØ 10-1-1855 sendt som Portofri Sag attestert til CHRISTIANIA, bak stemplet utydelig 3-rings NUMMERSTEMPEL, kartering 9, bra januarbrev 200