Skillingsmerker (45)
Øre-utgaver (195)
Utgavene fra 1905-09 (430)
Utgavene fra 1909 (458)
Utgavene fra 1945 (557)
Tjen/porto/returm. (643)
Div utgaver (671)
Postkort/brev (827)
    Postkort (827)
    Postkort/lots (835)
    Brev div/lots (854)
PORTO - POSTFRISK (889)
Norges-samlinger (892)
Konglomerat (970)
Norden (990)
Europa/Oversjø (1094)
Telekort (1173)
Myntbrev (1176)
Gullmynter (1188)
Mynter (1204)
Sedler (1420)
LITT AV HVERT (1463)

SAMLER-BØRSEN og FRIMÆRKEBØRSEN auk 246 - 10 JUNI > Brev div/lots

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
854
*  BK.70. Påtrykket reklame for Gloppen Mølle, samt faktura bak. Praktstp FJORDENES POSTEXP. D 11 II 21 og sendt Stryn. 100
516

855
¦  BK. 24 IV. Brevkort 5 øre luksusstp FLORØ 8/6-1886. 100

857
*  Militærsak, hastar. Komplett vinduskonvolutt med innhold stp OTTA -9-4-40 !! Innkallingsordre fra militære myndigheter sendt Oslo. Sjelden. 1000

858
*  Feldpostbrev med innhold sendt Frøken Holter fra tysk soldat. Lilla Wehrmacht Einheit 01387 (Heeres Küst - batt.887 i Skien). Stemplet FELDPOST c1 12.12.41 og SKIEN II 13XII41. 500

868
*  Portofreie Dienstsache - stort firkantstempel med sirkulært stp fra sikkerhetspolitiet i Oslo. Maskinstp OSLO 20.11.42. 100

874
*  Bunke med brev fra Tyskland til Norge ca 1900-1940 årene. Mange flotte kombinasjoner, rek, verdi osv. En lot som bør vurderes. 500

875
*  Lot 25 brev, kort, helsaker 1883-1941, samt noen klipp etc. Stor spredning. 300

877
*  To reklame brevkort med debet-melding sendt Stryn. Stp hhv MOLDØEN og NORDLAND B i 1928. 100

880
*   Konvolutt påsatt NK 1154+55 i 4-blokk stemplet 18.10.92 Økern og signert Arnfinn Bergmann 100

883
¦  Kasse cirka 6,5 kg brutto med konvolutter fra hele Norge C6 (vanlig samle størrelse). Rundstemplede frimerker på konvoluttene. 500

885
*   Norwex konv m/overtrykksmerkene stemplet m/utstillingsst. 20 øren m/variant lukket W nedentil. Postgått til Helsinki m/finsk st. på baksiden 100