Skillingsmerker (45)
Øre-utgaver (195)
Utgavene fra 1905-09 (430)
Utgavene fra 1909 (458)
Utgavene fra 1945 (557)
Tjen/porto/returm. (643)
Div utgaver (671)
Postkort/brev (827)
PORTO - POSTFRISK (889)
Norges-samlinger (892)
Konglomerat (970)
Norden (990)
Europa/Oversjø (1094)
Telekort (1173)
Myntbrev (1176)
Gullmynter (1188)
Mynter (1204)
Sedler (1420)
LITT AV HVERT (1463)

SAMLER-BØRSEN og FRIMÆRKEBØRSEN auk 246 - 10 JUNI > Kun bilder.

3: Brev fra Den Kongelige Norske Regjering til Telemarkens og Bambles Prostie, datert 16/5-1843. Utrop: 150, Startbud: 135 5: Portofri Sag til Laurvig stp svart TØNSBERG 4/6-1849. Utrop: 200, Startbud: 180 6: Portofri helbrev sendt Kragerø håndskrevet H.sund 26 (Hokksund). Innvendig datert Fiskum Prestegaard 21/4-1850. Blått DRAMMEN 27/4-50 bak. Utrop: 200, Startbud: 605 8: Meget pen portofri Sag stp blå HOLMESTRAND 4/2-1851. Utrop: 100, Startbud: 90 9: Portofri Sag til Laurvig stp blå FREDERIKSVÆRN 17/2-1851. Utrop: 125, Startbud: 112 10: Portofri Sag sendt Laurvig pent stp SANDEFJORD 5/1-1852. Utrop: 100, Startbud: 90 11: Portofri Sag sendt Drammen, stp blått både AASGAARDSSTRAND 30/6-1853 og HORTEN 30/6-1853. Utrop: 150, Startbud: 193
13: Portofri Sag til Ringsager pent stp HAMAR 10/11-1854. Utrop: 300, Startbud: 270 14: Pen portofri Sag praktstp blått KONGSBERG 30/1-1854. Utrop: 100, Startbud: 425 27: Portofri Sag luksusstp RØKEN 19/5-1859. Tidlig bruk. Utrop: 300, Startbud: 450 28: Portofri Sag til Christiania luksusstp VALLØ 10/11-1859. Utrop: 100, Startbud: 150 33: Portofri Sag sendt Bergen, praktstp BEIAN 22/3-1870. Utrop: 100, Startbud: 385 35: Portofritt brev til Haugesund, stp HAA og håndskrevet 6/2-1871. Transittstp STAVANGER 7/2-1871. Utrop: 100, Startbud: 136 40: Portofri Sag praktstp RØKEN 17/2-1881. Sendt Skauger. Utrop: 150, Startbud: 135
41: Portofri sak vakkert stp LIER 20/12-1893. Utrop: 150, Startbud: 135 42: Portofri sak fra FYRDIREKTØREN sendt Fyrvogteren Lilleø fyr i Vesteraalen, praktstp NORDBANERNES POSTEKSP. I 19 VIII 13. Utrop: 100, Startbud: 100 43: Beretning om Jostedalens folkeskole for 1891-95 sendt Portofritt til Fjotland i Lister. Lettstp JOSTEDAL 8 XI 96 (8 pkt) Utrop: 200, Startbud: 250 44: Portofri sak sendt Rekommandert til Molde, stp ELNESVAAGEN 20 IV 22 (5 pkt). Bak ROMSDALS POSTEKSP. R 20IV22 og MOLDE 20IV22. Utrop: 100, Startbud: 225 45: 1. Dobbeltfot. Lettstp 348 (Øier - 7 pkt). Bred marg øverst. Attest Witt. Utrop: 7500, Startbud: 11600 46: 1 - 4 skilling med 10 strekers rist stempel. Pent og sjeldent merke. Utrop: 700, Startbud: 630 49: 1 - 4 skilling LUX blått stpl nr 138 - INDERØEN 5 pkt. - flott merke. Attest FCM Utrop: 1500, Startbud: 1450
52: 1 - 4 skilling Prakt/Lux stpl 180 - - flott bredrandet merke. Utrop: 1250, Startbud: 1125 53: 1 - 4 skilling LUX stpl nr 247 - RØRAAS 6 pkt. - flott merke.  Utrop: 1500, Startbud: 1350 54: 1 - 4 skilling LUX stpl nr 329 - VADSØ 5 pkt - flott merke.  Utrop: 1000, Startbud: 900 56: 1. Uvanlig bredrandet merke med et noe utydelig datostempel. Utrop: 500, Startbud: 475 60: 2 - 2 skilling Oscar ustemplet uten lim. Hk x=5200,- Utrop: 500, Startbud: 450 61: 2. Pen, regummiert 2 sk Oscar. Utrop: 500, Startbud: 500 64: 2. Klart fullstp 364 (Chr byp) på 2 sk Oscar med lys gul nyanse. Utrop: 300, Startbud: 300
66: 2. Pent merke stemplet 42 - Christiania. Utrop: 250, Startbud: 225 67: 3. Trestripe fargefrisk 3 sk Oscar omvendt stp 3 x 42. Utrop: 400, Startbud: 360 68: 3 - 3 skilling LUXSUS stpl BERGEN 18-9-1866 Utrop: 300, Startbud: 375 79: 4 - 4 skilling Oscar LUX stpl RØRAAS 28-5-1860 Utrop: 100, Startbud: 90 80: 4 skilling Oscar på helbrev stpl nr stpl 42 side stpl CHRISTIANIA 28-1-1858, og CHRISTIANIA BYPOST 28-1-1858, sendt til Lillehammer Utrop: 150, Startbud: 248 82: 5 - 8 skilling Oscar LUXSUS stemplet FARSUND 11-1-1859 Utrop: 1000, Startbud: 1210 84: 5. Luksusstp PORSGRUND 9/9-1859 på 8 sk Oscar. Utrop: 400, Startbud: 360
85: 5. Lett luksusstp THRONDHJEM 22/11-1861 på 8 sk Oscar. Utrop: 400, Startbud: 360 88: 5. Luksus Bergen 12/8-1862. Utrop: 300, Startbud: 270 97: 7. Fargefrisk 3 sk Våpen I med klart trykk og praktstp RØRAAS 13/4-1867. Sentrert venstre, likevel sjeldent pen. Utrop: 2500, Startbud: 2860 98: 7. Praktstp BERGEN 30/9-1867 på 3 sk. Utrop: 1250, Startbud: 1568 100: 7 - 3 skilling LUXSUS stpl DRAMMEN 6-5-1868 - sjeldent merke i denne kvalitet. Utrop: 1000, Startbud: 1400 105: 8 - 4 skilling prakt/lux stpl BEIEREN 23-2-1870 Utrop: 200, Startbud: 205 108: 8 - 4 skilling PRAKT stpl GRIMSTAD 17/4-1863 Utrop: 100, Startbud: 90
110: 8 I a, t.3. Omvendt fullstp JNDHITEREN 8/8-1867 (6 pkt). Utrop: 150, Startbud: 135 112: 8 - 4 skilling omv fullstpl LOFOTEN 18-5-1866 - på dette merket registrrert som reisende. Utrop: 150, Startbud: 135 114: 9 - Ubrukt (tørt) merke, kval.anm. god tg (Hk ubrukt =6.800) Utrop: 400, Startbud: 400 115: 9. Velsentrert 8 sk praktstp DRAMMEN 2/5-1867. Utrop: 300, Startbud: 270 116: 9. Luksus Throndhjem 14/6-1867. Utrop: 200, Startbud: 180 120: 10. Luksusstp STAMSUND 23/1-1880 (6 pkt) på 24 sk. Uvanlig pen. Utrop: 1000, Startbud: 7000 123: 10 - 24 skilling våpen Prima postfrisk. Hk 700,- Utrop: 200, Startbud: 180
126: 11 og 14 på 5 skillings betalt brevomslag stemplet CHR 25-11-1870, sendt til Kjøbenhavn, Danmark med annomst stpl bak. Utrop: 600, Startbud: 540 128: 12 - 2 skill 2 i par på 4 skillingsbetalt brev stpl CHRISTIANIA 3-9-1862, sendt til Throndheim. Sidestpl CHR Bypost Utrop: 800, Startbud: 720 130: 13a - 3 skill 3 prima velsentrert ustemplet merke med klart trykk. Hk x= 10.000,- Utrop: 1000, Startbud: 1300 135: 14. Sidevendt klart stp 281 (Stangvig) på skjev 4 sk 4. Ikke registrert i Postal. Utrop: 1500, Startbud: 1350 136: 14 - 4 skill 4 Prakt stpl BERGEN 6-10-1868 Utrop: 150, Startbud: 135 137: 14 - 4 skill 4 Prakt stpl BJUGN 16-7-1870 (5 pkt) Utrop: 150, Startbud: 135 138: 14 - 4 skill 4 Prakt stpl BODØ 18-11-70 Utrop: 150, Startbud: 135
142: 14. Praktstp KJEØ 29/8-1868 (7 pkt). Ujevn tg. Utrop: 200, Startbud: 180 143: 14y - 4 skill 4 prakt stpl KRAGERØ 18-11-1868 Utrop: 100 146: 14 - 4 skill 4 på konvolutt stpl ARENDAL 8-12-1868 Utrop: 200, Startbud: 440 147: 14 - 4 skill 4 på 4 skilling brevomslag stpl DRAMMEN 3-4-1871, transtitt stpl VGR, sendt til Looen. Arkivbretter berører ikke merket. Utrop: 150, Startbud: 160 148: 14. Tre pene 4 sk 4 med forskjellige fullstp. Fra klart til grøtete trykk. Utrop: 150, Startbud: 135 150: 15. Rosa 8 sk 8 fullstp PORSGRUND 6/4-1871. Uklart trykk. Snaue tg høyre side. Utrop: 200 154: 16 I b. Lettstp BERGEN 25/4-1875 på 1 sk blågrønn. Utrop: 300, Startbud: 396
156: 16 II a. Mørk gulgrønn 1 sk fullstp CHRA BYP. 12/9-76. Utrop: 125, Startbud: 112 158: 17aX - 2 skill posthorn pent lettstemplet. Hk 1700,- Utrop: 600, Startbud: 540 160: 18 b. Fargefrisk 3 sk på hvitt papir. Utrop: 250, Startbud: 225 161: 18. Variant 1 i a-nyanse og variant 3 i c-nyanse. Begge fullstp. Utrop: 200, Startbud: 180 162: 18 b. Praktstp BERGEN 28/4-1874 på 3 sk karmin. Blindtg. Utrop: 100, Startbud: 138 163: 18 a. Fargefrisk 3 sk på tynt papir praktstp CHRISTIANIA 11/7-1872. Utrop: 200, Startbud: 255 164: 18 c. Brev med 3 sk LUKSUSstp CHRA BYP. 25/10-76. Sendt J.C. Collett. Utrop: 200, Startbud: 205
165: 18 c. Brev til Rakkestad med 3 sk stp HOUGSUND 17/1-1877. Flott transittstp KRANIA-RANDSFJORD III 17/1-877 og CHRISTIANIA 18/1-1877. Utrop: 150, Startbud: 150 169: 18 - 3 skilling lux stpl RAKKESTAD 1877 Utrop: 200, Startbud: 180 170: 18 b. Praktstp THRONDENÆS 21/7-1873 (6 pkt) på 3 sk. Utrop: 200, Startbud: 200 173: 18. Brev til Visnæs med fargefrisk 3 sk stp BERGEN 4/8-1873. Utrop: 100, Startbud: 125 175: 18. Liten samling kun forskjellige CHRISTIANIA stp på 3 sk posthorn. 8 mrk og 2 par - alle med prakt/luxstp og bra kvalitet. Utrop: 750, Startbud: 950 176: 18 abc. Lot 4 stk 3 sk med forskjellige nyanser og stp 1872-76. Bra kvalitet. Utrop: 250, Startbud: 225 180: 19 Ib. Pen 4 sk med rettvendt del av CHR 11/3-1873. Matt lilla nyanse og fast papir. Utrop: 600, Startbud: 700
185: 19 Id - 4 skill posthorn lettstpl CHR + bue. Hk 700,- Utrop: 200 186: 20. Sidevendt fullstp KONGSBERG 22/6-1877 på 6 sk. Utrop: 250 187: 20 t.9 - 6 skilling PRAKT stpl DRAMMEN 9-6-1877 Utrop: 250, Startbud: 225 188: 20. Praktstp BREVIG 7/4-1873 på 6 sk. Tynt papir i hj.4. Utrop: 100 189: 21 I. Velsentrert 7 sk lys brun lettstp 1874. Utrop: 300, Startbud: 270 191: 1-21. Lot 10 forskjellige skillingsmerker i normalkvalitet. Bl.a kpl Oscar og Nk 6. Utrop: 1250, Startbud: 1125 194: 16-21. Plansje med 12 skilling posthorn i variabel kvalitet. Utrop: 200, Startbud: 180
195: 22. Plansje med 15 stk 1 øre i variabel kvalitet.  Utrop: 125, Startbud: 137 196: 22- Prakt Christiania 29/12-88 Utrop: 100, Startbud: 188 197: 23. Praktstp LÆRDAL 18/7-1882 på 3 øre. Utrop: 150, Startbud: 160 198: 24 I b. Lysende blå 5 øre rettvendt fullstp FARDAL 17/12-1881 (7 pkt). Utrop: 250, Startbud: 250 199: 24 IIa prima postfrisk velsentrert 12 blokk  med hj marginal. Hk 13.200,- Utrop: 3000, Startbud: 4400 200: 24 II a. Sidevendt ovalt gummistp CHRISTIANIA BYPOST 5-APR.80 på 5 øre. Dette var kun i bruk i perioden 13.mars til 13.mai 1880. Sjeldent tydelig stp. Utrop: 750, Startbud: 675 204: 25 Iy - 10 øre prakt/lux stpl RINDAL 29-3-1880 Utrop: 100, Startbud: 350
205: 25 I. Flott brev med 10 øre stp TRONDHJEM 6/4-1878. Utrop: 125, Startbud: 112 206: 26 - 6 merker, type 1-6. Overv. god tg. kvalitet. Hk. 900,- Utrop: 200, Startbud: 180 207: 26 - 12 øre fullstpl KRAGERØ 13-7-85 Utrop: 150, Startbud: 150 208: 26 - 12 øre PRAKT stpl LEVANGER 24-5-1877 Utrop: 100, Startbud: 90 213: 28. Lilla 25 øre lettstp LAURVIG. Sentrert hj.3. Utrop: 250, Startbud: 250 215: 29a. Sjøgrønn 35 øre lettstp MANDAL 25 VI 92. Utrop: 600, Startbud: 540 217: 30 - 50 øre LUX stpl SANDNES 6-V-88 Utrop: 200, Startbud: 180
218: 30 t.4 - 50 øre Prakt/Lux stpl MÅLSELVEN 9-5-84 Utrop: 150, Startbud: 250 219: 22-31. Utstillingsark med overkomplett serie Skravert. Alle 14 med et stp og pen kvalitet for utgaven. Utrop: 750, Startbud: 675 221: 32 - Postfrisk merke s.v. ( Hk 1.400) Utrop: 400, Startbud: 425 222: 34 - 2 kroner OSCAR - LUXUS stpl CHRISTIANIA 16-XII-89 Utrop: 200, Startbud: 180 223: 32-34. Oscar Kronemerker. Alle 3 med små hengselspor eller fargeavsmitting. Utrop: 350, Startbud: 315 224: 32-34. Krone Oscar. Lett rundstp serie. Utrop: 175, Startbud: 158 225: 35. Delvis dobbeltstp CHRA BYP. 2/12-80 på 5 øre. Utrop: 150, Startbud: 135
226: 36 vm3 - 10 prakt stpl BOGØEN 22-9-1882 Utrop: 200, Startbud: 340 227: 37 I, II. Begge merker rettvendt pent stp. Utrop: 150, Startbud: 135 228: 37 II. Pent brev sendt Stryn, vakkert stp EID i NORDFJ. 15/2-1883. Inntakt lakksegl Nordfjord Sparebank. Utrop: 100, Startbud: 700 229: 37 II. Lite brev til Drønnen med 10 øre lettstp HORNINDAL 1/7-1882 (6 pkt). Utrop: 100, Startbud: 700 230: 38 xX. Bølgete dobbeltramme øverst på blekkrysset 10 øre. Skadd hjørne. Utrop: 100 231: 38 xX. Praktstp DALE i BRUDVIG 7 XI 83. Ny tidligste registrerte dato. Utrop: 100, Startbud: 349 234: 40 Ia. Klipp med 20 øre vakkert fullstp SLITU 27 VII 84 (5 pkt). Ny tidligste registrerte dato. Utrop: 200, Startbud: 421
235: 40 Iay - 20 øre posthorn pent lettstemplet. Hk 2400,- Utrop: 1000, Startbud: 1000 236: 40 Iay - 20 øre pent lettstemplet. Vanskelig merke. Hk 2400 Utrop: 1000, Startbud: 1000 241: 40 IIbyY - 20 øre rettv nær fullstemplet TROMSØ 13-VIII-84.  Utrop: 500, Startbud: 450 242: 41 - Prakt / Lux Christiania 8/5-92. Velsentrert, god tagging Utrop: 150, Startbud: 135 243: 43 aX - 10 øre posthorn PRIMA postfriskt. Hk 6700,- sjeldent merke postfriskt.  Utrop: 4000, Startbud: 4800 244: 43 aX - 10 øre posthorn ustemplet. Hk 1350,-  Utrop: 500, Startbud: 450 245: 43. Luksusstp GAUTESTAD 18 V 88 på 10 øre. Lav tg over E i stp. Utrop: 100, Startbud: 90
247: 43 a. Matt karmin 10 øre luksusstp HERLAND 6 V 88 (5 pkt). Utrop: 200, Startbud: 200 248: 43 a. Matt karmin 10 øre luksusstp SANDSVÆR 22 XI 84 (5 pkt).  Utrop: 150, Startbud: 160 249: 43 a. Pen 10 øre luksusstp BAADSTAD 5 IV 88. Utrop: 100, Startbud: 224 250: 43 a. Matt brunkarmin 10 øre praktstp DALE i BRUDVIG 9 IX 84 (5 pkt). Noen tynne tg. Dette er tidligste registrerte dato. Utrop: 100, Startbud: 125 251: 43 a. Matt karmin 10 øre luksusstp VÆGLID -8 IV 84. Vm.II, st.1. Tidligste registrerte dato. Utrop: 100, Startbud: 550 252: 43 bY. Luksusstp AAMOT PAA MODUM 17 IV 85. Vm.III, st.1. Utrop: 100, Startbud: 700 253: 43 aY - 10 øre prakt stpl EIDSBERG 17-1-1885 Utrop: 100
254: 43. Luksus Hovedjernb. Postexp 9/10-18?? Utrop: 100, Startbud: 90 255: 44. Pen 12 øre mattgrønn fullstp TRONDHJEM 24 III 84. Utrop: 1000, Startbud: 900 256: 44. Pen 12 øre mattgrønn rettvendt fullstp (CHR)ISTIANIA 18VI84. Utrop: 1000, Startbud: 900 258: 45 II - 45 II - 12 øre postfriskt. Litt rufsetagget Hk 1200,- Utrop: 300, Startbud: 350 260: 46. Lot 10 stk 20 øre med et rundstp. Utrop: 300, Startbud: 270 262: 47. Luksusstp HATFJELLDALEN 11/5-1891. Meget god farge. LIEB. Utrop: 300, Startbud: 620 264: 47. Praktstp LENVIG 1885. Utrop: 200, Startbud: 180
266: 50 b, t.1-8. Kpl typesett 2 øre med stående vm og et rundstp. Utrop: 300, Startbud: 495 267: 50 abc. Kpl sett 4 nyanser 2 øre, inkl nøttebrun. Utrop: 300, Startbud: 300 268: 51 IIb t.2 - 3 øre PRAKT/LUX. Stpl CHRISTIANIA 23-III-89. Sjeldent merke med så flott stempel Hk 1800++  Utrop: 1000, Startbud: 1540 269: 51 I-IV. Kpl serie rundstp 3 øre i bra kvalitet. Utrop: 300, Startbud: 300 270: 51 IV Aa, Ab. Kpl rundstp typesett 3 øre på begge papirtyper. T.1 og 3 er uvanlige. Utrop: 300, Startbud: 468 271: 51 IV Aa, t.2. Velsentrert 3 øre rettvendt fullstp RØRAAS 24 X 93. Utrop: 100, Startbud: 250 273: 52 I, t.3. Praktstp CHRA BYP. 8F 13/8-87. Utrop: 100, Startbud: 100
274: 52 I, t.4. Luksusstp CHRISTIANIA 28 IV 87. Diagonal brekk. Utrop: 100 275: 52 I, t.2. Praktstp MJØNDALEN 3/2-1888. Utrop: 100, Startbud: 90 277: 52 IIb - 5 øre posthorn med VARIANT EKSTRATYPE 5 lettstemplet. Utrop: 500, Startbud: 480 278: 52 II b, c. Komplette typesett 5 øre i begge nyanser. Også alle 8 vannmerkestillinger. I alt 16 mrk med et rundstp. Utrop: 450, Startbud: 880 279: 52 IIIa - 5 øre VARIANT TYPE 9 stemplet. Utrop: 300, Startbud: 675 280: 52 IIc, t4 - 52IIIb, t1 - samt 52 IV - alle 3 merkene er prima ustemplet, uten lim. Hk x= 2000,- Utrop: 300, Startbud: 270 281: 53 IIIc. Rekonstruert fireblokk stemplet Christiania 15/2-90 fra bunt. Utrop: 250, Startbud: 2100
282: 53 VII t1. Rettvendt stemplet Korgen 3/5 1894. Sjeldent stempel. (7 pkt i Postal) Utrop: 200, Startbud: 225 283: 53 I, t.1 og t.2. Et merke fra hver plateoppsetning uten lim. Utrop: 800, Startbud: 1100 285: 53 I, t.1-4. Kpl typesett med 4 forskjellige praktstp. Utrop: 200, Startbud: 358 287: 53 I, t.2. Luksusstp NESTHUN 29 IV 87 (5 pkt) på brunkarmin 10 øre. Utrop: 200, Startbud: 618 289: 53 I, t.3. Praktstp BERGEN 27 VI 87 på 10 øre sentrert opp. Utrop: 100 290: 53 II. Lot 5 små brev fra arkiv. Alle med 10 øre stp CHRISTIANIA 1886-87. Utrop: 100, Startbud: 100 291: 53 II a, t.2. Luksusstp LEKUM -2 VIII 88 på 10 øre brunkarmin. Utrop: 100, Startbud: 875
292: 53 IIbX - 10 øre PRAKT stpl CHRISTIANIA 15-V-86 - Meget sjeldent merke. Utrop: 1500, Startbud: 5653 293: 53 II bY, t.3b. Praktstp GRAVNINGSSUNDET 21 I 88. Tidligste registrerte dato. Vm.III, st.1. Utrop: 100, Startbud: 527 294: 53 II bY, t.1. Luksus enringsstp CHRISTIANIA 3 VI 86. Vm.III, st.1. Utrop: 100, Startbud: 100 295: 53 II c, t.3a. Luksusstp MODALEN 2 I 88. God farge. Flisetg. Vm.IV, st.2. Signert Flatheim. Utrop: 900, Startbud: 1320 296: 53 III abc. Komplette typesett 10 øre i alle 3 nyanser. Også 4 vm.st i a og c. I alt 20 mrk med et rundstp, flere prakt. Utrop: 200, Startbud: 205 299: 53 III a, t.3. Luksusstp NYMARK 30 V 88 på 10 øre mørk anilinrød. Lett flisetg. Utrop: 100, Startbud: 100 301: 52 IIIb - 5 øre VARIANT TYPE 9 lettstemplet Utrop: 300, Startbud: 440
302: 53 IIIb t.4 - 10 øre LUX stpl KRAGERØ 4-1-1889  Utrop: 100, Startbud: 125 305: 53 III c. Utstillingsmontert opplating med 173 korrekte posisjoner, inkl 6 par. Også 13 stk retusjer/oppgraveringer. Alle i pen, rundstp kvalitet. Utrop: 1500, Startbud: 1350 306: 53 III c, t.1. Luksusstp MOSS 18 II 90. Utrop: 100, Startbud: 90 307: 53 III c, t.4. Praktstp ELVERUM 31/12-1889. Utrop: 100, Startbud: 100 308: 53 III c, t.1. Luksusstp STORHOLMEN 13 V 90 på 10 øre. Dette er tidligste reg. dato. Utrop: 100, Startbud: 600 310: 53 IV. Lot 5 brev fra arkiv sendt samme person i Rødenæs. Alle stp KRISTIANIA vinteren 1890-91. Utrop: 150, Startbud: 150 311: 53 IV. Lot 4 brev fra arkiv. Alle til samme person og stp KRISTIANIA våren 1891. Utrop: 100, Startbud: 100
313: 53 IV a, variant 2 (H71 primær). Dobbeltstp 10 øre med en sjelden variant. Utrop: 500, Startbud: 450 315: 53 IV b, t.2. Luksusstp lilla KALVEN 29 V 91 (5 pkt). Dette er tidligste registrerte dato. Utrop: 200, Startbud: 1200 316: 53 IV b, t.1. Rettvendt fullstp SKJOLDEN 20/6-1891 (6 pkt). Utrop: 125, Startbud: 125 317: 53 IV b, t.2. Luksusstp EIDSBERG 11 V 91. Utrop: 100, Startbud: 875 318: 53 IV b, t.1. Lett luksusstp KIRKEBØ 29/6-1891 (6 pkt) på 10 øre med kraftig farge. Utrop: 100, Startbud: 90 320: 53 IV b, t.1. Luksusstp FREDERIKSSTAD 20 III 91. Utrop: 100, Startbud: 90 323: 53 IV c, variant 4 - sprukket plate (V25). Lettstp og klar variant. Utrop: 100, Startbud: 100
324: 53 IV a, ft.1-8. Komplett fellingstypesett med 8 mrk med stående vm og et rettvendt fullstp. Utrop: 250, Startbud: 250 325: 53 V. Luksusstp SÆVEREIDE 18 II 92 (7 pkt) på 10 øre. Sjeldent pen. Utrop: 250, Startbud: 650 326: 53 V. Rettvendt fullstp VINÆS 14 XII 91 (8 pkt) på 10 øre. Utrop: 200, Startbud: 200 327: 53 V. Luksusstp KRISTIANIA 4 VIII 91. Utrop: 100, Startbud: 100 328: 53 V. Lett luksusstp NAA 20 XI 91 på 10 øre. Utrop: 100, Startbud: 150 329: 53 V, ft.B3. Luksusstp ISE 5 XI 91 Utrop: 100, Startbud: 600 330: 53 VI. Letthengslet 19 øre. Utrop: 175, Startbud: 183
331: 53 VI. Luksusstp GLÆSVÆR 13 IV 92 (5 pkt) på 10 øre.  Utrop: 150, Startbud: 135 333: 53 VI. Luksusstp SOTRA 12 IX 93 (6 pkt) på 10 øre. Et par lave tg. Utrop: 100, Startbud: 100 334: 53 VI. Praktstp LØDINGEN 5/8-1892. Utrop: 100, Startbud: 150 335: 53 VI. Luksusstp EGGEDAL 19 V 92. Ujevn tg venstre side. Utrop: 100, Startbud: 100 336: 53 VI. Luksusstp VIKERSUND 19 V 92. Utrop: 100, Startbud: 204 337: 53 VI. Luksusstp KONGSBERG 17 II 92 på velsentrert 10 øre. Utrop: 100, Startbud: 379 338: 53 VII t.1 - 10 øre posthorn ustemplet. Hk 500,- Utrop: 200, Startbud: 375
339: 53 VII, t.1. Luksus enringsstp VENSET 7/2-1894 (5 pkt). Kraftig sentert hj.2. Utrop: 100, Startbud: 90 340: 53 VII, t.1. Luksusstp HØNEFOS 25 XI 93. Vakker. Utrop: 100, Startbud: 550 341: 53 VII, t.2. Diagonalt stp ETNE 12/4-1894 (6 pkt). Utrop: 100, Startbud: 90 342: 53 I-VIII. Komplett sett vannmerkestilling 1-4 på alle 8 plater av 10 øre 20 mm. I alt 32 mrk med et rundstp. Sjeldent tilbud. Utrop: 750, Startbud: 750 343: 53 VIII t.2 - 10 øre ustemplet uten lim. Hk x=1800,- Utrop: 350, Startbud: 413 344: 53 VIII, t.2. Perfekt sentrert 10 øre luksusstp SLITU 4 V 94. Klar type. Vakker. Utrop: 200, Startbud: 841 345: 53 VIII, t.3. Lett luksusstp BAKKESUND 12 IV 94 (5 pkt). Utrop: 150, Startbud: 150
346: 54 Ia. Rettvendt fullstempel Sundelven 23/7 1889. (6 pkt i Postal) Utrop: 100, Startbud: 90 347: 54 II d, t.2. Luksusstp PORSGRUND 28 X 90 på 20 øre med god farge. Utrop: 200, Startbud: 350 348: 54 IIb t.2 - 20 øre stpl STAVANGER 29-XII-88 - Meget vanskelig merke. Utrop: 1500, Startbud: 2850 350: 54 II d. Komplett brev til Roma, Italia, med 20 øre nær luksusstp CHRISTIANIA 19 IV 91. Utrop: 250, Startbud: 330 351: 54 V. Velsentrert 20 øre ustemplet. Utrop: 300, Startbud: 400