Skillingsmerker (1)
Øre-utgaver (206)
Utgavene fra 1905-09 (570)
Utgavene fra 1909 (590)
Utgavene fra 1945 (949)
Tjen/porto/returm. (1092)
Div utgaver (1118)
Postkort/brev (1308)
PORTO - POSTFRISK (1430)
Norges-samlinger (1434)
Konglomerat (1526)
Norden (1543)
Europa/Oversjø (1649)
Telekort (1736)
Myntbrev (1737)
Gullmynter (1742)
Mynter (1759)
Sedler (1943)
USA Dollar permer (1960)
Pins (1962)
Diverse Olympiade (1969)
Tegneserier m.m. (1974)
Diverse Myntrekv m.m. (1999)

Samler-Børsen og Frimærkebørsen Auk 249 - 16 des 2021 > Kun bilder.

1: 1 (D34) - 4 skilling prakt 10 strekers rist stemplet - VARIANT oppgravert hjørne.# Utrop: 5000, Startbud: 21500 3: 1 (D47) vakkert merke rettv. håndskrevet HOUGSUND 24/5-56?. I følge attest Harry Snarvold so er det en ubetydelig skade i nedre venstre hj.# Utrop: 5000, Startbud: 8697 4: 1 - 4 skilling ustemplet. ekstra bredrandet 3 sider, skade ø.v. hjærne og spor av utpresset brett midt på merket. Rester av lim som kan være orginal gummi.  Attest. F. Aune.# Utrop: 3000, Startbud: 3400 5: 1 (C12/22) - 4 skilling i vertikalt par med morsomme bølge stempler. Sjeldent! # Utrop: 2500, Startbud: 4450 6: 1 (D36/46) - 4 skilling i vakkert verikalt par med lette 11 strekers rist stempler. # Utrop: 2000, Startbud: 2300 7: 1 (A15) - 4 skilling annulert med morsom blekkannulering. # Utrop: 1000, Startbud: 1300 8: 1 (B31) 4 skilling meget vakkert merke lux st med 12 strekers rist stpl.  # Utrop: 1000, Startbud: 900
9: 1 (A3) - 4 skilling med 6 diagonale blekkstreker # Utrop: 1000, Startbud: 1900 10: 1 (C3) - 4 skilling med morsom blekkanulering # Utrop: 800, Startbud: 1720 11: 1 (B17) - 4 skilling med vakkert blekkkryss på brevstykke med attest FCM # Utrop: 800, Startbud: 1320 12: 1- Meget bredbandet merke med flott sentralt 12 strekers Riststempel. Flott merke! Utrop: 700, Startbud: 630 13: 1 (B4) - 4 skilling stemplet med 10 rings rist stpl. # Utrop: 500, Startbud: 450 14: 1 (C42) - annulert med lett 11 stekers rist stpl Gode marger. Utrop: 400, Startbud: 360 15: 1 (C38) - annulert med lett 11 stekers rist stpl. 3 Gode marger. Utrop: 350, Startbud: 315
16: 1 (C41/42) - 4 skilling i par på 8 skilling helbrev stpl nr 48 og sidestemplet DRAMMEN 26-8-1856. Sendt til Sverige  # Utrop: 2500, Startbud: 6710 17: 1 - 4 skilling LUX stpl nr 52 - EGERSUND - flott bredrandet merke. Eierstempel bak.  # Utrop: 1500, Startbud: 1350 18: 1 (C24/34/44) 4 - skilling i vakker vertikal 3 stripe annulert med 3 rings nr stpl 123 Holmestrand. 3 striper vertikale er skjeldent. Attest FCM # Utrop: 5000, Startbud: 7300 19: 1 (A11) - 4 skilling LUX stpl nr 165 KVINDEHERRED 5 pkt. # Utrop: 1000, Startbud: 900 20: 1 (D29) - 4 skilling Prakt/Lux nr stpl 172 t.1 Laurvig på bredrandet merke. Er par tynne streker på toppen av merket.  # Utrop: 500, Startbud: 450 21: 1 (C4) - 4 skilling Lux nr stpl 172 t.2 Laurvig på bredrandet merke # Utrop: 600, Startbud: 540 22: 1 - Rettvendt nr.st. 197 på brevstykke. 3 meget gode marger. Utrop: 400, Startbud: 360
23: 1. Pen 4 sk Våpen lett praktstp 233 (Porsgrund). 2 gode marger. Pos B6. Utrop: 500, Startbud: 675 24: 1 (B33) 4 skilling LUX stpl 256 - gode marger. # Utrop: 600, Startbud: 540 25: 1. Bredrandet merke luksusstempel Bergen 20/6 1856. Utrop: 1000, Startbud: 900 26: 1 (B48) - 4 skilling på bredrandet merke, flott stpl CHRISTIANIA 12-4-1856 på brevstykke. # Utrop: 600, Startbud: 1250 27: 1 (A35) - 4 skilling nær rettv og lett fullstpl DAMPSKIPET BERGEN. Attest Georg Buhler som også har signert merket.  # Utrop: 2000, Startbud: 1800 28: 1 - 4 skilling rettv nær fullstpl KRAGERØ 5-7-1856 - gode marger. # Utrop: 600, Startbud: 2420 30: 1 (A15) - 4 skilling på helbrev flott stpl NAMSOS 9-2-1856, sendt til Trondhjem.  Arivbrett, berører ikke merket. # Utrop: 1000, Startbud: 900
31: 1 (A32) - 4 skilling lett fullstpl blå ORKEDALEN 30-3-1856 # Utrop: 500, Startbud: 450 33: 1 (C12) - 4 skilling Prakt/Lux stpl SARPSBORG 17/9-56 og annulert med blekk kryss - meget sjeldent! # Utrop: 1000, Startbud: 900 34: 1 (B3/13/23/33) - 4 skilling i vertikal 4 stripe med smale render på 16 skillings helbrev stpl med 11 strekers rist stpl, Sidestpl DRAMMEN 15/6-1855, sendt til Hamburg. Bak K.D.O.P.A. Hamburg 19/6. Attest L. Nilsen  # Utrop: 15000, Startbud: 22500 35: 1 - 4 skilling på helbrev stpl TRONDHJEM 10-2-1856 på fint lite brev med gode marger, sendt til Stod # Utrop: 2000, Startbud: 1900 36: 1 (D37) - 4 skilling på brevomslag annulert med 12 strekers rist stpl, Sidestemplet TRONDHJEM 19-10-1855, sendt til Horring  # Utrop: 1500, Startbud: 1550 37: 1 - 4 skilling på helbrev stpl nr 25 og sidestpl BERGEN 6-4-1857, sendt til Christiansund. Arkivbrett berører ikke merket. # Utrop: 1000, Startbud: 1045 38: 2 - 2 skilling Oscar, prima velsentrert ustemplet merke uten lim. (x=5000) # Utrop: 750, Startbud: 850
39: 2 - 2 skilling Oscar Prakt/Lux stpl DRAMMEN 29-5-1865 # Utrop: 500, Startbud: 600 40: 2 - 2 skilling Oscar LUXSUS stpl TJØMØ 11-9-1861 # Utrop: 500, Startbud: 650 41: 2 - 2 skilling Oscar Prakt/Lux stpl KONGSBERG 7-1-1865 Utrop: 300 42: 2. Lettstp 2 sk Oscar med sitrongul nyanse. Utrop: 250, Startbud: 225 43: 2 - 2 skilling Oscar på lokalt helbrev stpl nr. stpl 364 + rødt stpl CHRISTIANIA BYPOST 2-12-1862 # Utrop: 800, Startbud: 920 44: 3 - Flott Riststempel på fargefriskt merke med god tagging. Utrop: 600, Startbud: 540 45: 3 - 3 skilling Oscar prima usemplet uten lim. (x=3100) # Utrop: 500, Startbud: 770
46: 3 - 3 skilling Oscar stpl 3-rings nr 12 AMBLE (8 pkt) + noe blekk skrift. # Utrop: 300, Startbud: 270 47: 3. Fargefrisk 3 sk Oscar rettvendt fullstp DRAMMEN 24/5-1861. Utrop: 300, Startbud: 270 48: 3 - 3 skilling Oscar Prakt stpl MANDAL 23-7-1860 # Utrop: 200, Startbud: 180 49: 3 - 3 skilling Oscar stpl 3-rings nr 14 Arendal Hk 550,- # Utrop: 100, Startbud: 125 50: 3 - 3 skiling Oscar i lot med 10 merker inkludert et vertikalt par.. Flere ok stempler. Hk 5500,- Utrop: 750, Startbud: 850 51: 4a - 4 skilling Oscar ustemplet. Hk 3100,- # Utrop: 1000, Startbud: 900 53: 4 - 4 skilling Oscar stemplet 12 strekers rist stpl. # Utrop: 400, Startbud: 825
54: 4 - 4 skilling Oscar med blekkannulering som er typisk fra SS NORDSTJERNEN # Utrop: 250, Startbud: 225 55: 4 - 4 skilling Oscar med rødt blekk kryss. Uvanlig farge # Utrop: 200, Startbud: 180 56: 4 - 4 skilling Oscar med morsom blekk annulering # Utrop: 150, Startbud: 250 59: 4 - 4 skilling Oscar fullstpl nr. stpl 135 - HØLEN (4 pkt) # Utrop: 200, Startbud: 180 60: 4 (D5) - 4 skilling Oscar LUX nr stpl 160 KRAGERØ # Utrop: 200, Startbud: 180 61: 4 - 4 skilling Oscar LUX nr stpl 169 LANGESUND  # Utrop: 200, Startbud: 255 62: 4 - 4 skilling Oscar Prakt stpl 213 NAMSOS  # Utrop: 150, Startbud: 135
64: 4 - 4 skilling Oscar med håndskrevet nr. 242 RINGSAGER + blekk kryss. Rundt hj.. Dog pent. # Utrop: 250, Startbud: 225 67: 4 - 4 skilling Oscar stpl 3 rings 283 STEGEN 6 pkt # Utrop: 300, Startbud: 270 68: 4B. Pent brevomslag sendt fra Christiansund 6/8-1862 sendt til Christiania. Utrop: 200, Startbud: 180 69: 4 - 4 skilling Oscar spl del av rettv. DAMPSKIPET BERGEN. Meket er hg på brevstykke. # Utrop: 300, Startbud: 370 70: 4c - 4 skilling Oscar rettv. stpl Eid i Nordfjord 5-1-1861  # Utrop: 200, Startbud: 180 71: 4a. Prakt Fredriksstad 1/12-1858 i blå farge. Utrop: 100, Startbud: 100 72: 4. Pent merke praktstemplet 80 - Fron (6 pkt i Postal) Utrop: 150
73: 4a. Prakt/lux Laurvig 12/7-1859. Utrop: 100, Startbud: 100 74: 4 - 4 skilling Oscar fullstpl LØITEN 10-6-1862, samt blekk krysset. Sjeldent! # Utrop: 300, Startbud: 270 75: 4 a. Praktstp PORSGRUND 2/11-1860 på 4 sk Oscar. Utrop: 100, Startbud: 90 76: 4b. Pent merke praktstemplet Riisøer 2/11-1863. Utrop: 100, Startbud: 90 77: 4 - 4 skilling Oscar Luxsus stpl SARPSBORG 4-9-1861 # Utrop: 200, Startbud: 180 78: 4a. Omvendt lux Skien 2/9-1859. Utrop: 100 79: 4a. Prakt/lux Throndhjem 10/5-1858. Utrop: 100, Startbud: 90
80: 4 - 4 skilling Oscar på brevomslag stpl KRAGERØ 1-12-1862, sendt til CHR. Vakkert lite brev. # Utrop: 250, Startbud: 250 84: 4 - 4 skilling Oscar komplett plateoppsett 200 merker. Kvaliteten ser bra ut. Ikke sjekket av oss. # Utrop: 3000, Startbud: 3080 86: 4 - 4 skilling Oscar på brevomslag stpl FREDRIKSTAD 11-9-1862 # Utrop: 200, Startbud: 205 87: 5 - 8 skilling Oscar pent ustemlet merke, sansynligvis regummiert. (x=13.000,-) # Utrop: 2000, Startbud: 6500 88: 5 - Pent Riststempel på meget fargefriskt merke med god tagging. Utrop: 500, Startbud: 550 89: 5 - 8 skilling Oscar prakt/Lucx stpl KRAGERØ 19-8-1859 # Utrop: 200, Startbud: 180 90: 5 - 8 skilling Oscar prakt/Lucx stpl DRAMMEN 2-12-1859 - god farge. # Utrop: 200, Startbud: 180
91: 5 - 8 skilling Oscar LUXSUS stemplet BERGEN 7-2-1862 # Utrop: 200, Startbud: 180 93: 5 - Glassklart Fullstempel Mandal 21/11-1860 på meget fargefriskt merke. Utrop: 150, Startbud: 135 95: 5. Pen 8 sk rettvendt stp CHRISTIANIA. Utrop: 150, Startbud: 135 96: 5 - 8 skilling Oscar på litt forsterket brevomslag stpl BERGEN 9-11-1861, sendt til Trondhjem. Dyp fin farge. Hk. 2000,- # Utrop: 1000, Startbud: 1400 97: 3,4 og 5 skilling Oscar på brevomslag på registrert brev stpl nr 160 og sidestemplet KRAGERØ 13-9-1858, sendt til RANDERS i Danmark med annkomst stpl. 4 og 8 skill med et runt hj. Hk 4000,- # Utrop: 1000, Startbud: 2500 98: 3,4 og 5 skilling Oscar på brevstykke stemplet med 11 strekers rist stpl. Sign. Enger BPP og attest Nielsen. Meget godt eksemplar. # Utrop: 750, Startbud: 1900 99: 4 og 5 - 4 skilling og 8 skilling på 12 skillingsbrev stpl. THRONDHJEM 29-1873, sendt til Kjøbenhavn. # Utrop: 600, Startbud: 3014
101: 6 - Nær Prakt Porsgrunn. s.v. God tagging. (Hk 1.900,-) Utrop: 600, Startbud: 540 102: 6. Pent lokalbrev stemplet 364 og Christiania Bypost 25/12 1865. (HK 3000,-) Utrop: 900, Startbud: 1800 103: 7. Lettstp, velsentrert 3 sk Våpen. Utrop: 1200, Startbud: 1080 105: 7 - Fullstemplet Arendal . Meget god tg. Noe blekt (Hk 4.100,-) Utrop: 750, Startbud: 675 106: 7 og 15 på 11 skillings brevomslag stpl Christiania 5-5-1870. Skipsbrev vi SANDØSUND sendt til Sveits, vi Kiel. Diverse stempler bak. Attest Eichele. Flott brev og sjeldent. # Utrop: 4000, Startbud: 5400 107: 8 Ia t.3 - 4 skilling prakt stemplet nr. stpl 1 Kjøbenhavn # Utrop: 200, Startbud: 180 108: 8 Ia t.3 - 4 skilling prakt stemplet nr. stpl 76 Fredrikstad 5 pkt. # Utrop: 250, Startbud: 275
109: 8 IIa t.5 - 4 skill LUX stemplet AALESUND 7-3-1867 # Utrop: 200, Startbud: 305 110: 8 - 4 skilling. Prakt Brevig 1/6-1867. Utrop: 100, Startbud: 90 111: 8. Prakt Christiania 15/9-1865. Utrop: 100, Startbud: 90 112: 8 II a, t.5. Praktstp CHRISTIANIA 29/6-1868. Utrop: 100, Startbud: 90 113: 8. Luksus Christiania 8/7-1867. Utrop: 100, Startbud: 90 114: 8. Luksus Drammen 23/10-1866. Utrop: 200, Startbud: 180 116: 8 II B - Lux Egersund 22/12-1863. Meget vakkert merke! Utrop: 400, Startbud: 360
118: 8 IIa t.7 - 4 skilling Prakt/Lux stpl GRIMSTAD 1/9-1865  # Utrop: 100, Startbud: 90 120: 8 IIb. Luksus Havøsund 19/8 1866. 7 pkt iflg Postal. Utrop: 700 122: 8 Ia t.4 - 4 skill fullstemplet KASTENESHAVN 1-5-65 (7pkt) # Utrop: 200, Startbud: 550 124: 8 - 4 skilling Prakt/Lux stpl LANGESUND 23-7-1866 # Utrop: 200, Startbud: 180 126: 8 II. Prakt Levanger 1/2-1867 på brevklipp. Utrop: 100, Startbud: 90 127: 8 I A - Lux Reendalen 24/3-1866. (Grad 5). Flott velsentrert merke med god tg! Utrop: 300, Startbud: 650 128: 8 IIa t.5 - 4 skill fullstpl STORELVEDALEN 22-4-1867 (6 pkt) # Utrop: 100, Startbud: 550
129: 8 i. Pent merke med rettvendt stempel Stryn6/4 1867. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 180 130: 8 Ia t.3 - 4 skill fullstpl TRØGSTAD JERNBANEST 7-1865 på brevstykke. (5 pkt) # Utrop: 200, Startbud: 275 131: 8. Vakkert brevomslag med pene stempler Throndhjem 24/8 1864. Luksuskvalitet. Utrop: 200, Startbud: 225 132: 8. Pent helbrev hvor merket er blekkrysset. Sendt til Laurvig fra Bergen og datert 14/11-1867. Utrop: 200, Startbud: 205 133: 8 II. Pent brev stemplet Christiania 2/10 1868. Påskrevet Magtangjeldende. Utrop: 100, Startbud: 90 134: 9 Rimelig pen lukefyller av et vanskelig merke. Uten lim og med noen tynnheter. (HK 6500,-) Utrop: 300, Startbud: 270 135: 9. Praktstp TØNSBERG 15/3-1865 på 8 sk rosa. Utrop: 150, Startbud: 210
136: 3,8 og 9 på 15 skillings konvolutt stpl CHRISTIANSSUND 30-12-1864, sendt til Kjøbenhavn. Transit stpl Svinesund og annkomst stpl bak. 8 skill har litt svakt hj pga plassering. Arkivbrett i konvolutt berører ikke merkene. Nk 4500,- # Utrop: 1500, Startbud: 1650 139: 10. Velsentrert merke med del av Christiania. Utrop: 400 140: 10. Prima postfriskt merke med arkrand. Pos 1. HK = 700,-. Utrop: 300, Startbud: 3190 142: 10. Pen 24 sk. Sidevendt fullstp DRAMMEN 12/1-1864 + bue. Utrop: 200, Startbud: 180 144: 109 I. Prima postfrisk. HK 4200,-. Utrop: 1800, Startbud: 1620 145: 8, 10. Pent og dekorativ dobbeltvektig helbrev med porto 52 skilling sendt til Frankrike fra Kragerø 4/8-1865. Venstre 24 skill med kvalitetsanmerkninger. (NK Postal = 18.000,-) Utrop: 5000, Startbud: 7350 146: 6-10 - 2, 3, 4, 8 og 24 skilling - pent lettstemplede merker. Hk 7650,- Utrop: 800, Startbud: 902
147: 6-10 - 2, 3, 4, 8 og 24 skilling - pent lettstemplede merker. Hk 7650,- Utrop: 800, Startbud: 870 148: 6-10 - Pen rundstemplet serie med god tagging (Hk= 7.110) Utrop: 1000, Startbud: 1000 149: 11 - 1 skill 1 PRIMA postfrisk. Hk 3100,- Utrop: 1500, Startbud: 1550 150: 11 - Prakt Laurvig 2/1-1869. Meget vanskelig merke i denne kvalitet! Utrop: 400, Startbud: 468 151: 11 - 1 skill 1 LUXSUS stpl CHRISTIANIA 7-11-1868 # Utrop: 300, Startbud: 270 152: 11 - 1 skill 1 på brevomslag/Trykksak stpl CHRISTIANIA 22-11-1875, sendt til Lillestrømmen # Utrop: 500, Startbud: 475 153: 11. Meget pent korsbånd sendt fra Christiania 10/9 1870. Utrop: 400, Startbud: 410
154: 11. Meget friskt og pent korsbånd stemplet Christiania 8/10 1870 sendt til Ringsaker. Utrop: 400, Startbud: 360 155: 12. Pent stemplet normaleksemplar. Utrop: 200 156: 12. Velsentrert merke. Enrings stpl Utrop: 200 157: 12. Prima postfriskt merke. Sentrert ned venstre. Utrop: 200, Startbud: 180 158: 12. Prima postfrisk. Utrop: 200, Startbud: 275 160: 12 og 15 på 10 skillings helbrev stpl CHRISTIANIA 9-10-1868, sendt tl Tyskland, Bak div stempler bla. rødt Sandøsund + noen tyske stempler  # Utrop: 1500, Startbud: 1350 161: 13b. Luksusmerke stemplet Aalesund 12/3 1872. Praktfullt! Utrop: 1000, Startbud: 2200
162: 13a. 3 Skill med klart trykk på pent lite brev sendt fra Christiansund 2/6 1872. HK = 3200,-. Utrop: 900, Startbud: 810 163: 13 a. Lettstp 3 sk 3 med klart trykk og meget god farge. Ujevn tg nederst. Utrop: 300, Startbud: 270 164: 14. Helbrev fra Bergen 12/11 1871. Utrop: 100, Startbud: 90 166: 14x - 4 skill 4 Prakt/Lux stpl HAMMERFEST 20-12-1869 # Utrop: 100, Startbud: 90 167: 14y - 4 skill 4 prakt stpl HAVØYSUND 2-3-1870 - 7 pkt # Utrop: 200, Startbud: 180 168: 14. Vakkert brev fra Laurvig 30/10 1869 til Throndhjem. Rød strek for 1 skilling i bærepenger. Utrop: 150, Startbud: 135 169: 14. Pent dobbeltvektig helbrev stemplet Vardal 29/1 1871 sendt til Christiania. (6 pkt flg Postal)  Utrop: 400, Startbud: 710
170: 14. Pent brevomslag stemplet Vigøer 30/4 1868 til Ulvig. Merket er klippet oppe. (7 pkt flg Postal) Utrop: 100, Startbud: 90 171: 15a. Velsentrert merke i rosa farge og med klart trykk. Utrop: 900 173: 15b - 8 skill 8 ustemplet med attest F. Aune som regummiert. (Hk x = 5.000,-) # Utrop: 1000, Startbud: 1200 174: 15 - Prakt / Lux Bergen 5/5-1869. Noe ubetydelig fargesmitte oppe til høyre. Utrop: 500, Startbud: 450 175: 15b. Lettstp 8 sk 8 sentrert hj.1. Klar rosa farge, men senere i trykket. Utrop: 200, Startbud: 275 176: 14, 15 og 18 på 15 skillings helbrev stpl ARENDAL 7-7-1872, sendt til Frankrike. Diverse stempler foran og bak.  Utrop: 2000, Startbud: 2900 178: 11-15. Våpen II. Komplett pen serie med et fullstp. Utrop: 750, Startbud: 825
179: 11-15. Lot 4 verdier Våpen 1867 i normalkvalitet. Utrop: 400, Startbud: 385 180: 16, 18. Rekommandert brev med par 3 skilling og enkeltmerker 1 skilling stemplet Sogndal i sogn sendt til Aurland 30/8 1874. iflg Postal = 2.000,-. Utrop: 800, Startbud: 2500 182: 16 IIb. Pen trykksak sendt fra Drammen14/1-1876 tilFedrikshald. Utrop: 200, Startbud: 385 183: 16 Ib i par på 2 skillingsbrevomslag stemplet CHRA BYP 19-2-75, sendt lokalt. Litt uvørnt åpnet dog flott sak. Postal = 2000,- # Utrop: 1000, Startbud: 900 184: 17 A - Postfrisk merke med god farge og tagging s.v. Utrop: 100, Startbud: 90 185: 17c - 2 skilling posthorn på vakkert lite brev stpl CHRA BYP 5-3-75, sendt lokalt. # Utrop: 1000, Startbud: 1463 186: 18. Praktstp CHRISTIANIA 26/6-1874 på 3 sk. Utrop: 100, Startbud: 90
187: 18 c. Praktstp KLØVEN 16/8-1877 (6 pkt) på brunkarmin 3 sk. Utrop: 250, Startbud: 385 189: 18. Pent brevomslag sendt fra Arendal 21/7 1876 til Nederland. Noen mindre kvalitetsanmerkninger på merkene grunnet perifer plassering. Postal = 1000,-. Utrop: 300, Startbud: 800 190: 18 a. Pent lite helbrev sendt fra Drammen 3/8 1872. Utrop: 100, Startbud: 90 193: 19 I a. Mørkfiolett 4 sk rettvendt fullstp CHRISTIANIA 16/7-1873. Utrop: 400, Startbud: 1100 194: 19 Ic. Pent og fargefriskt merke stemplet Arendal 21/9 1875. Utrop: 700, Startbud: 1815 195: 19 Id. Faktura stemplet Christiania og Chra Byp 10/9 1874 sendt til Sverige. Dekorativt tross noen arkivbretter. (HK 1400,-) Utrop: 400, Startbud: 360 196: 19 II - Glassklart Prakt Drammen 7/4-96. Meget vakkert merke! Utrop: 500, Startbud: 522
197: 19 II. Luksus Moss 22/5 1876.  Utrop: 500, Startbud: 13000 198: 19 II - Postfrisk merke (Hk 400,-). Utrop: 150, Startbud: 135 199: 18, 19 Ic. 7 skillings porto på dekorativ konvolutt sendt til Tyskland fra Kragerø 22/2 1873. & ulike transittstemper på baksiden.  Utrop: 700, Startbud: 1433 200: 17A / 19 II - Begge merker postfriske med god tagging. (HK 600,-) Utrop: 200, Startbud: 230 201: 21 - 7 skilling posthor Prakt/Lux stpl RENNESØ 1-6-1875 -6 pkt. Vanskelig merke. # Utrop: 500, Startbud: 1925 202: 21 I. Sidevendt enrings fullstp CHRISTIANIA 5/2-1875. Utrop: 200, Startbud: 253 203: 19x 2 og 21 på 15 skillings helbrev stemplet FREDRIKSHALD 1-5-1875 og sendt til Frankrike.  # Utrop: 3000, Startbud: 5210
204: 16-21. Komplett serie skilling posthorn med et lett enringsstp. Bl.a 2 sk gråblå. Utrop: 750, Startbud: 675 205: 19 Id, 21. LIten konvolutt sendt fra Christiania 9/11 1874 til Wales! Iflg Postal 2000,-. Utrop: 700, Startbud: 1944 206: 22, 24. Parr 1 øre og 5 øre på 12 øres brev til Danmark stemplet Christiania 4/1-84. Utrop: 200, Startbud: 510 207: 22 - 1 øre skravert lett Lux stpl LILLEHAMMER 6-5-1890 # Utrop: 100, Startbud: 90 208: 23. Pen trykksak med innhold stemplet Christiania 18/9 80 sendt til Nordre Odalen. Utrop: 200, Startbud: 251 209: 24 I a. Lot 4 merker med stående vm og lite eller uten lim. Utrop: 500, Startbud: 450 210: 24 I a. Lot 5 merker med et CHRA BYP. stempel. Bra kvalitet og klare typer. Utrop: 200, Startbud: 300
211: 24 Ia. Pent fullstemplet Christiania 16/5-78. Utrop: 100, Startbud: 1430 212: 24 I b. Velsentrert 5 øre blå praktstp EGERSUND 24/2-1877 + bue. Utrop: 300, Startbud: 324 213: 24 I b. Fargefrisk 5 øre lysende blå og nær tørr. Utrop: 300, Startbud: 375 214: 24 Ib. Pent merke i den lysende blå fargen. Utrop: 200, Startbud: 180 215: 24 I B - Prakt Chr. Byp. 6/5-80. Liten rift, dag meget vakkert merke! Utrop: 100, Startbud: 90 216: 24 II a. Velsentrert par 5 øre ultramarin. Venstre merke med en liten flekk bak. Utrop: 750, Startbud: 675 217: 24 IIa. Prakt Chra Dyp 21/5-82. Utrop: 100, Startbud: 842
218: 24 IIa - 5 øre skravert ustemplet med ubetydelig hg spr. Attest FCM # Utrop: 100, Startbud: 220 219: 24 IIb. Pent eksemplar av et vanskelig merke. Utrop: 300, Startbud: 324 221: 24 I a/b, II a/b, III a/b. Komplett sett 5 øre i nyanser, inkl oppgraverte på plate III. Alle med et rundstp. Hk(2840). Utrop: 750, Startbud: 825 222: 24 III ab. Ustemplet 5 øre ultramarin fra oppgravert klisje. Utrop: 200, Startbud: 495 223: 24 IIIba. Prakt/lux Chr Typ. 7/12-81. Utrop: 200, Startbud: 721 224: 24 IIIba. Pent fullstemplet Chra Byp 8/3 - 80. Utrop: 100, Startbud: 90 225: 24, 25 x2 på 25 øres konvolutt stpl BREVIG 20-6-1861, sendt til USA. 5 øren med litt rundt hj. Postal = 2600,- # Utrop: 500, Startbud: 450
226: 24. Gammel plansje med 43 merker delvis sortert i nyanser. Mange bedre og jevnt bra kvalitet. Fra utenlandsk handler. Utrop: 1750, Startbud: 1575 228: 25 I. Vakkert blekkrysset merke. Utrop: 100, Startbud: 90 229: 25 Iy. Luksus Hamar 1/6- 1878.  Utrop: 100, Startbud: 90 232: 25 Ix. Nær fullstemplet Korsnæs 4/10 1880. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 100, Startbud: 225 234: 25 Iy. Vakkert fullstemplet Melsomvig 28/11-1877. 7 pkt iflg Postal. Sjeldent! Utrop: 200, Startbud: 205 235: 25 Ix. Prakt/lux Næsne 18/11-1878. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 180 237: 25 Iy. Rettvendt fullstempel Valdersund 30/5 1878. 5 pkt iflg Postal. Utrop: 100
239: 26 - 12 øre ustemplet med lite hg spor. Hk 900,- # Utrop: 300, Startbud: 380 241: 26 - 12 øre PRAKT/LUX stpl Christiania 14-VI-81 # Utrop: 100, Startbud: 90 242: 26. Helbrev sendt fra Christiansand til Danmark stemplet Bureau Reexpediant de Christiania 14/7 1878. Utrop: 200, Startbud: 385 243: 27. Prekt Aasen ?/1 1881. 5 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 220 245: 27 - 20 øre rettv nær lux stpl KRAGERØ 6-1-1879 # Utrop: 100, Startbud: 90