Skillingsmerker (5)
Øre-utgaver (269)
Utgavene fra 1905-09 (678)
Utgavene fra 1909 (709)
Utgavene fra 1945 (835)
Tjen/porto/returm. (908)
Div utgaver (941)
Postkort/brev (996)
Norges-samlinger (999)
    Norgessaml. Lots (999)
    Konglomerat/Rotekasser (1037)
Norden (1048)
Europa/Oversjø (1173)
Myntbrev (1200)
Gullmynter (1202)
Mynter (1226)
Sedler (1423)
Aktiebrev (1479)
Signaturer/dokumenter (1485)

SAMLER-BØRSEN og Frimærkebørsen Auk 231-7 feb 2019 > Norgessaml. Lots

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
999
¦  Norges-samling i 3 SAFE album fra 1855 til 1995. Samlingen ser komplett ut minus Londonserien. Alt stemplet minius Kroneprovisoriene.Samlingen inholder også bla 13a, 15a, 29a med attest. 272 har ekte stpl Berntsen. En flott samling i god kvalitet du BØR se!!!! 8000
12500

¦  Norges samling i 3 permer fra 1855 til ca 1980 åra. Ser ganske komplett ut med få unntak. Men en serie med London 1943 overtrykk finnes (Serien er ubrukt).Inneholder også en del FDC. Denne samlingen må sees! 7500
7750

1001
¶¶  Norges samling postfrisk i 2 røde Leuchtturm album med kassett fra 1910 til 2010. Nesten komplett med få untak, men inkl. 272 med attest. Kvaliteten ser meget bra ut! Katalogpris kanskje ca. 50.000??. Bør ses og kalkuleres. 7500
6750

1005
¦  Norges samling i KA-BE album med lommer. Starter fra 1855 - 1984. Starter med bla 20 skillingsmerker. Videre masse posthornmerker. Fra 1909 - veldig fyldig. Må sees! 3500
4300

1007
¦   Norge samling i 2 lechtturm album fra ca 1910 til 2010. Endel fine stempler, men mangler de dyre! 2000

1008
¦   Samling Norge i 2 fortrykksalbum fra 1855-1997. Spredt i starten, endel utover fyldig på slutten men ordreavstemplet. Også endel tjeneste og porto merker. Samlingen bør sees. 1750
1575

1009
¶¶¶¦  Norges samling/Lagerbok. Starter med 32 skillingsmerker bla. 2 stk Nk 1, En del øremerker. Fyldig frem til 1970 årene. Bak i boken også noe porto og tjenestemerker. Bør sjekkes. Stemplet/ubrukt/postfrisk. MÅ SEES! 1750
1575

1012
¶¶  Lot 5 plansjer med postfriske merker. Bla Hk 118-25 komplett Hkk 144, Legion og Universitet. Undsett blokk, postkort samt Frimerkets dag mappe 1984. Høy Katalogverdi Ca 7500++ 1000

1013
¦   Samling stempler, enrings, torings, schweitserstempler etc. på illustrerte albumark. Totalt 450-500 merker. 1000
1630

1014
¦  Norges-samling i 2 Lechtturm album med lommer og kassett. Samlingen går frem til 2003. Tynn samling - noe stempler på slutten. Samlingen bør sees! 1000
1900

1018
¦  Norges samling i Lechhturm perm - tynn samling men noen posetive innslag. Bør sees! 750

1022
¦  Eske med lagersystem nye merker LUXSUS stemplet Fra Hk 1481 og frem til Hk 1775 + noe løst, samt en del stemplede hefter. Meget høy selvkost. 400
4050

1024
  Lillehammer'94 - 2 sett med den orginale samlingene fra Looc. Enorm kostpris. 300

1025
¦  Norge 4 lagerbøker fra 1910 til 70-80 åra, med følger 1 med noe postfriskt, samt 1 65 sider tom. 300

1026
¦  Lot 6 plansjer med stemlede merker fra 1890-1930 åra Grei lot med bla Polserien og Nordkapp I 300
370

1027
  Samling polar/Spidsbergen brever i perm + 6 merker - alle stemplet 200

1028
¦   Liten innstiksbok med endel Norske gamle merker. Bør sees! 200

1029
¶¶¶  Norge Schaubek perm med mange 4-blokker. Fra 60 åra til 1980 åra. Ofte er blokkene hengslet oppe. Må sees - billig utrop 200

1030
¦  3 flotte kartotek esker i tre. Fra bla ca Hk 48 og fremover - Sett opp til ca Hk 1400 - også tjeneste. Eskene er va 40 cm lange - Masser av merker - ikke gjennomgodt av oss! 200

1031
¦  Bunke med diverse ark bla personlige frimerker og andre småark. Alt er flott stemplet. 200

1032
¦  Norge - lot 12 merker med prakt/Lux stempler 100

1034
  Flyttekasse med 8 tykke album. Bla 1 verdensalbum, 2 med syd amerika, kolonier m.m. Også europa samlinger. Fra Norden finner man en bedre Danmark, Sverige og Islands samling. Denne må du se! Store verdier. 1000
6350

1035
¦  Skoese med posekartotek NORGE fra ca hk 600 til 1475 - Alt fra pene merker til de fleste som er LUXSUS. Makan til parti har vi aldri sett! Innkjøpsprisen må ha vært enorm. Må sees! 1000
6500

1036
  Skoeske stapp full av FDC fra 40 årene til 70 årene, men også brev , merker osv. fra flere land. MÅ SEES! 500