Øre-utgaver (210)
Utgavene fra 1905-09 (521)
Utgavene fra 1909 (556)
Utgavene fra 1945 (793)
Tjen/porto/returm. (898)
Div utgaver (920)
Postkort/brev (1149)
PORTO - POSTFRISK (1240)
Norges-samlinger (1244)
Konglomerat (1311)
Norden (1329)
Europa/Oversjø (1426)
Myntbrev (1500)
Gullmynter (1501)
Mynter (1516)
Sedler (1669)
Pins (1694)
Sølvtøy (1696)
Diverse ikke filateli (1697)

SAMLER-BØRSEN og Frimærkebørsen auk 248 - okt 2021 > Kun bilder.

201: 18. Konvolutt stemplet Volden 7/1 1874 til Bergen.  Utrop: 150 202: 18. Pent brev fra Flekkefjord 31/8-1876. Utrop: 100, Startbud: 770 203: 19 I a. Mørkfiolett 4 sk rettvendt fullstp CHRISTIANIA 16/7-1873. Utrop: 500 204: 19 Id. Pent , fargefriskt merke. Utrop: 100, Startbud: 100 205: 19 II - Postfrisk merke s.h. (Hk 400,-) Utrop: 100, Startbud: 100 206: 17A / 19 II - Begge merker postfriske med god tagging. (HK 600,-) Utrop: 200 207: 21 I. Sidevendt enrings fullstp CHRISTIANIA 5/2-1875. Utrop: 275
208: 16-21. Komplett serie skilling posthorn med et lett enringsstp. Bl.a 2 sk gråblå. Utrop: 1000 209: 16-21. Pen serie skilling posthorn med et enringsstp. Mangler 2 sk. Utrop: 600, Startbud: 600 210: 22.  Luksuspar hvor begge merker er rettvendt stemplet Skjærdalen. 7/12-1887.  Utrop: 200, Startbud: 531 211: 22. Prakt Kongsberg 28/8-??. Utrop: 100, Startbud: 90 212: 22 x2 og 75 på 5 øres postkort stpl NAKKERUD 26-IX-05 samt KRISTIANIA TUR 3 - 27-IX-05, sendt lokalt # Utrop: 200, Startbud: 205 213: 23. Luksusstp CHRA BYP. 22/12-81. Utrop: 100, Startbud: 175 214: 24 II a. Par 5 øre med 2 små blekkryss. # Utrop: 100, Startbud: 90
215: 24 IIb. Flott velsentrert merke med fullstempel Chra-Byp. 1/6-81. Bred tagg nede. Utrop: 300, Startbud: 320 216: 24 IIIbb. Pent fullstemplet merke. Utrop: 100, Startbud: 90 217: 24, 25 x2 på 25 øres konvolutt stpl BREVIG 20-6-1861, sendt til USA. 5 øren med litt rundt hj. Postal = 2600,- # Utrop: 500 218: 24. Vakkert lokalbrev sendt lokalt i Christiania 23/10 79. Utrop: 200, Startbud: 180 219: 25 I. Vakkert håndskrevet 29/5. Utrop: 200 220: 25 I. Vakkert blekkrysset merke. Utrop: 100 221: 25 II. Luksus Christiania 22/2-82. Utrop: 100, Startbud: 163
222: 25. Pent brevomslag sendt fra Horten 12/7 1880. Utrop: 100 223: 25 Iy. Prakt/Lux stpl Hønefos 16/10-1877. Utrop: 100 224: 25 I. Prakt/lux Inderøen 11/1-1878.  Utrop: 100, Startbud: 90 225: 25 I. Prakt/lux Kragerø 13/6-1881. Utrop: 100, Startbud: 90 226: 25II. Prakt Laurdal i Thelem. 7/12-1878.  Utrop: 100, Startbud: 200 227: 25 Ix. Prakt Stenkjær 19/3-1878. Utrop: 100, Startbud: 90 228: 25 I. Luksus Sydbanen 30/3-81.  Utrop: 200
229: 25 I. Prakt/lux Søndre Land 3/5-1881. 5 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 180 230: 25 I. Prakt/lux Aasen ?/11-1879. 5 pkt. iflg Postal. Utrop: 200 231: 26. Praktstp TROMSØ 7 VI 81 på velsentrert 12 øre Skravert. Utrop: 150, Startbud: 135 232: 26 - Rettvendt stempel nær Prakt Chr. Byp. 5/3-83. Utrop: 150 233: 26 - 12 øre PRAKT/LUX stpl Christiania 14-VI-81 # Utrop: 100 234: 27. Praktstp RØLDAL 9/3-1881 (6 pkt) på 20 øre Skravert. Utrop: 200, Startbud: 330 235: 27. Prakt Karasjok18/7-1878. (6 pkt iflg Postal) Utrop: 150
236: 27. Prakt Kragerø 10/12-1881 Utrop: 100 237: 27. Velsentrert 20 øre rettvendt fullstp NORDLANDS AMB. POSTEXP. 29/1-1882. Utrop: 100, Startbud: 90 238: 27 - 20 øre x 2 på 40 øres bankobrev stpl GJØVIG 3-12-1881,sendt til Sverige diverse påtegninger, inntakte lakksegl bak. # Utrop: 1750 239: 28 - 25 øre skravert posthorn prakt/x stpl KORGEN (7 pkt) 11-8-1883. Noen butte tg nede. Dog et pent merke. Utrop: 200 240: 29a - Pent rundstemplet merke. Fargefriskt og tydelig sjøgrønn nyanse. (Hk 1700,-) Utrop: 600 241: 29 b. Lett luksusstp FISKEROSEN -2 XII 95 (5 pkt) på 35 øre. Utrop: 100, Startbud: 165 242: 29b. Prakt/lux Skien 5/7-91. nedre høyre hjørnetagg er noe rund. Utrop: 100
243: 30. Prakt/lux Egersund 30/3-86. Meget pent merke. Utrop: 100, Startbud: 100 244: 30. Prakt/lux Balestrand 17/2-1888. Utrop: 100 245: 31 - 60 øre PRIMA postfrisk, sentr v. Hk 1800,-  # Utrop: 800, Startbud: 770 246: 31 - 60 øre skravert LUX stpl FREDRIKSTAD 8-III-90 Utrop: 100, Startbud: 385 247: 22-31. Vakker serie Skravert. Alle fullstp. 25 øre med god farge og stp SKIEN. Utrop: 750, Startbud: 750 248: 22-29. Lot 12 merker, inkl 5 stk 5 øre. Utrop: 250, Startbud: 385 249: Serie Oscar II. NK 34 nær lux. Utrop: 200, Startbud: 205
250: 32. Luksusstp VARDØ 20 VI 81. Luksusstp på 1 kr Oscar. Utrop: 100 251: 32-34. Krone Oscar. Fullstp serie. Utrop: 250, Startbud: 300 252: 32-34. Oscar Kronemerker. Rundstp serie. Utrop: 225, Startbud: 202 253: 35. Lett fullstp CHRA BYP. 14/11-79 på 5 øre. Utrop: 150, Startbud: 260 254: 36. Praktstp DRØBAK 13/2-1873 på 10 øre rosa. Utrop: 250, Startbud: 225 255: 36 - 10 øre lett håndskrevet Utrop: 200, Startbud: 180 256: 37 I. Vakkert brev sendt til Toten stemplet 22/6 82.  Utrop: 250
257: 37 I. Liten konvoluttt stemplet Ringebo 21/9 1882. Noe uvørent åpnet. Utrop: 200 258: 37 I, II. Begge lett rundstp. Utrop: 125, Startbud: 112 259: 37. Par lett fullstp. Utrop: 100, Startbud: 250 260: 38. Pent merke stemplet Ask 8/3-83. Vannmerke 2, stilling 1. Utrop: 100, Startbud: 100 261: 38 yX Vm 1, st 3. Lett enringsstp 10 øre pent lettstemplet del av stpl LAURVIG. Hk 3700,- Vanskelig merke! # Utrop: 1500 262: 39 X/Y. Begge 20 øre brun rettvendt fullstp. Utrop: 175, Startbud: 183 263: 39X. Prakt/lux Lebesby 30/8-1883. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 325
264: 39 X. Diagonalt fullstp SØNDRE LAND 3/4-1883 (5 pkt) på 20 øre brun. Utrop: 100, Startbud: 163 265: 40 I ax - VM. 2. Prakt / Lux Sem 9/4-85. Velsentrert vakkert merke!  Utrop: 250, Startbud: 250 266: 40 I aX. Velsentrert 20 øre blek ultramarin rettvendt fullstp EGERSUND 3/12-1889. Ktg i hjørne. Utrop: 200, Startbud: 180 267: 40 Ib. Perfekt sentrert 20 øre mattblå rettvendt lett fullstp GRIMSTAD31/1-1885. God tg. Uvanlig pen. Utrop: 1250 268: 40 Ib - 20 øre posthorn stpl BERGEN 1885. Attest G. Flatheim. # Utrop: 1250 269: 40 Ib - 20 øre posthorn PRAKT/LUX stemplet THRONDENES 5-XI-83. Flott og sjeldent merke. # Utrop: 1000 270: 40 Ib - 20 øre posthorn stpl hull stpl MOSKENÆS 1-IV-85. Hk 2000,- Sjeldent merke. Utrop: 750
271: 40. Lot 4 pene 20 øre blå i nyanser. Alle med et rundstp. Utrop: 375, Startbud: 338 272: 42. Konvolutt sendt lokalt i Christiania 10/7 86. Utrop: 100 273: 42. Konvolutt fra Nærstrand 6/1-1887. Stemplene er noe grøtet. 6 pkt flg Postal. Utrop: 100, Startbud: 220 274: 43. Pent blekkrysset merke. Utrop: 100, Startbud: 145 275: 43. Trerings nr stpl 162. Utrop: 100 276: 43. Konvolutt fra Gibostad 24/1-88. Pene stempler, men konvolutten er noe uvørent åpnet. Utrop: 100 277: 43. Konvolutt stemplet Molde 20/6 1884. Utrop: 100
278: 43. Vakkert håndskrevet Tverlandet 11/10-85. Sjeldent! 8 pkt i. Postal. Utrop: 500 279: 43 - Lux Udnæs 26/11-85. (Grad 4). Velsentrert vakkert merke! Utrop: 200, Startbud: 180 280: 43. Luksus Vang 25/?-1884. Utrop: 200, Startbud: 180 281: 43. Vakker konvolutt stemplet Bergen 9/2-85.  Utrop: 100, Startbud: 100 282: 43. Pen konvolutt sendt fra Fyresdal 2/7 86 sendt til Fredrikshald. Utrop: 100, Startbud: 100 283: 43. Pent brev sendt fra Koppang 9/7 1885. Utrop: 100, Startbud: 193 284: 41 / 43 - Begge merkene Prakt Christiania. Velsentrerte med god tagging. Utrop: 200, Startbud: 200
285: 44. Lett rundstp 12 øre mattgrønn. God farge. Utrop: 900, Startbud: 810 286: 44 - Del av Fullstempel Bur. Reexp. Christiania. S.v. Fargefriskt merke! Utrop: 900, Startbud: 810 287: 45 I. Gråbrun 12 øre praktstp CHRISTIANIA 6 I 86. Utrop: 300, Startbud: 270 288: 46. Prakt/lux Eidsaa 22/11-1887. 5 pkt iflg Postal. Utrop: 200 289: 46a. Luksus Svelvig 30/10-1886. Vakkert og sjeldent! Stempel type 1b, 9 pkt flg Postal. Utrop: 500, Startbud: 880 290: 46a - Nær Prakt Vallø 5/8-1885. Utrop: 200 291: 46a - 20 øre Prakt/Lux stpl CHRISTIANIA 2-II-87 # Utrop: 150, Startbud: 135
292: 46a - 20 øre på stor konvolutt stpl CHR, sendt til Skien. Litt uvørnt åpnet.   # Utrop: 300 293: 47 - 25 øre Lux stpl DRAMMEN 4-V-86 # Utrop: 200 294: 47. Velsentrert 25 øre luksusstp SANNÆSSØEN 2 IX 86. Utrop: 200, Startbud: 360 295: 41-47. Rundstp serie 21 mm. Velsentrert Nk 44 Utrop: 750, Startbud: 1210 296: 49 I. Vakker, velsentrert 6-blokk 1 øre pent stp DRAMMEN 4 I 94. Kun 7 kjente. Utrop: 750, Startbud: 675 297: 49 I. Vakker 6-STRIPE 1 øre pos.V26-30 pent stp VIKERSUND 16 VIII 92. Utrop: 500, Startbud: 850 298: 49 I - 1 øre i postfrisk 4-blokk Hk 1120++ Utrop: 300, Startbud: 468
299: 49 I, t.1-4. Rundstp typesett med godkjente typer. Utrop: 250, Startbud: 250 300: 48 x 2, 49 I. Trykksakbrev sendt Lund stp CHRISTIANIA 30 XII 91. Utrop: 200, Startbud: 325 301: 49 I. Trestripe fra nedre høyre del av arket. Det venstre merket er variant 1 uten punkt etter M. Utrop: 200, Startbud: 395 302: 49I - 1 øre i 5 stripe stpl HORTEN. T.1,4,4,4,4. Pos V 14-18 Utrop: 200, Startbud: 180 303: 49 I. Trestripe. Det venstre merket er variant 4  Utrop: 200, Startbud: 330 304: 49 I, t.1-4-1. Trestripe 1 øre stp BERGEN -7 V 92. Pos. V.5-7. Utrop: 200, Startbud: 180 305: 49 I. Lettstemplet 1 øre med store platefeil i øvre venstre del. Pos. V3. Utrop: 100, Startbud: 90
306: 49 II. Vakker 6-STRIPE 1 øre pent stp BUREAU REEXP 6 III 94. Utrop: 350, Startbud: 350 307: 49 II. Bygdebrev med par 1 øre stp ELVERUM -7 XI 94. Utrop: 300, Startbud: 1300 308: 49 II. Pen trestripe stemplet Drammen 28/10-94. Utrop: 200 309: 50 b, t.1-8. Kpl rundstp typesett 2 øre med stående vm. Utrop: 300, Startbud: 300 310: 50 c, t.5. Pent bygdebrev med 2 øre stp ELVERUM 9/7-1895. Utrop: 300, Startbud: 800 311: 50. Par og 3-stripe 2 øre stp KRISTIANIA 2 I 99 på Hilsen fra Chr-kort. Utrop: 200 312: 50 abc. Komplette typesett i alle 3 nyanser 2 øre. Uvanlig tilbud, som er vanskelig å finne. I alt 24 korrekte typer i normal til god kvalitet. Utrop: 1000, Startbud: 1475
313: 50, vm.st 1-8. Kpl sett alle 8 vannmerkestillinger på 8 rundstp 2 øre. Utrop: 300, Startbud: 475 314: 51 I, t.4-3-4. Velsentrert 3 stripe 3 øre pent stp CHRISTIANSSUND 10 II 87. Utrop: 500, Startbud: 990 315: 51 I, t.1. Pent trykksakbrev med 3 øre stp BERGEN 21 XI 86. Utrop: 300, Startbud: 300 316: 52 I. Lux Christiania 1/1-88. Utrop: 100 317: 51 II. Trykksakskonvolutt sendt fra Christiania 19/7-88 sendt til Kjøbmandskjær.  En rift øverst. Utrop: 100 318: 51 II a, t.1-4. Fullstp typesett 3 øre. Korrekte typer. Utrop: 300, Startbud: 270 319: 51 II a, t.1-4. Lett rundstp typesett 3 øre. Korrekte typer. Utrop: 250
320: 51 II a, t.4. Praktstp TROMSØ 12 XII 87 på 3 øre. Vertikal papirskjøt. Utrop: 200, Startbud: 205 321: NB! 51 I, t.4. Pen 3 øre lettstp HMFRFEST F-HAMBURG 3/1-88. Utrop: 100, Startbud: 150 322: 51 II a, t.4. Korsbaand til Havnvik med 3 øre lettstp BERGEN 10 XI 87. Utrop: 100, Startbud: 100 323: 51 II b, t.1. Korsbaand med 3 øre brunoransje stp KRISTIANIA 25.III.89. Ktr av Enger. Utrop: 1500, Startbud: 1900 324: 51 II B - Prakt Christiania 8/4-89. Vanskelig merke. (HK 1.800) Utrop: 900, Startbud: 810 325: 51 IIb. Feilfritt merke med hjørnestempel. Utrop: 800 326: 51 II c, t.4. Håndskrevet Pris-Circulær ark med 3 øre stp CHRISTIANIA -8IX88. Utrop: 150, Startbud: 150
327: 51 II c, t.3-4. Rekonstr. par vakkert omvendt fullstp STENKJÆR -4 V 89. Utrop: 100, Startbud: 150 328: 51 II c, t.4. Velsentrert 3 øre rettvendt lett fullstp LEGANGER 5/12-1889. Utrop: 100, Startbud: 275 329: 51 II c, t.3. Velsentrert 3 øre praktstp CHRISTIANIA 22 II 89. Vertikal brekk. Utrop: 100, Startbud: 138 330: 51 III a, t.1. Korsbånd til Skien med 3 øre stp CHRISTIANIA 31 VII 89. Utrop: 100, Startbud: 100 331: 51 IV. Albumark med 11 pene mrk satt opp etter de 3 trykningsperioder. Utrop: 250, Startbud: 300 332: 51 IV. Rettvendt fullstp CHRISTIANIA -9 XII 92. Utrop: 100 333: 51 IV. Rettvendt fullstempel Hjelmeland 23/7-1893. 6 pkt flg Postal. Utrop: 100
334: 51 IV - Prakt Christiania 11/3-83. Velsentrert pent merke. Utrop: 100 335: 51 I-IV. Komplett serie 3 øre med et pent fullstp. Utrop: 300, Startbud: 358 336: 51 I-IV. Komplett serie 3 øre med et rundstp. Utrop: 250, Startbud: 225 337: 52 I, t.4. Trykksaksbrev til PORTUGAL, med 5 øre pent stp CHRISTIANSSUND N 1 IV 87. Portugisisk tekst i brevet. Utrop: 400, Startbud: 690 338: 52 I, t.1-4. Flott, fargefriskt typesett 5 øre grågrønn. Utrop: 100, Startbud: 100 339: 52 I, t.1-2. Par 5 øre på brev stp VESTBANERNES POSTEXP 6VIII87. Utrop: 100, Startbud: 150 340: 52 II a, t.1-4. Lett rundstp typesett. Utrop: 100, Startbud: 90
341: 52 II b, var.1 - t.5. Lettstp 5 øre med klar ekstratype. Utrop: 450 342: 52 II b, var.2 - NOROE. Lettstp 5 øre med klar variant. Utrop: 125, Startbud: 242 343: 52 II b, var.2 - NOROE. Lett fullstp 5 øre med klar variant. Utrop: 125, Startbud: 210 344: 52 II b, c t.1-4. Kpl rundstp typesett 5 øre med både liggende og stående vm. Utrop: 150, Startbud: 425 345: 52 III a, b t.1-8. Kpl rundstp typesett 5 øre på begge papirtyper. Utrop: 300, Startbud: 451 346: 53 III. Dekorativ konvolutt stemplet Christiania. Utrop: 100 347: 52 III a, t.3. Trykksakbrev til Dortmund med 5 øre stp KRISTIANIA 14 X 92. Utrop: 200, Startbud: 255
348: 52 III b, t.8. Trykksakbrev med 5 øre stp KRISTIANIA 15 VII 92. Påført Haster-stempel. Utrop: 200 349: 52 IV. Tre rundstp 5 øre i forskjellige nyanser fra gressgrønn til olivengrønn. Utrop: 100, Startbud: 175 350: 53 I. Pent brev med luksusstemplet merke Follebu 23/8 1887.  Utrop: 200 351: 53 I. Konvolutt sendt fra Fron 28/7 1886. Transittstemplet Christiania 29/7 86 på baksiden. 4 pkt flg Postal. Utrop: 150 352: 53 I, t.2. Luksusstp CHRISTIANSSUND N 10 X 87 på velsentrert 10 øre. Utrop: 150, Startbud: 375 353: 53 I. Vakkert brev fra Bergens Sygehus praktstemplet Bergen 24/11 87. Utrop: 150 354: 53 I, t.1-4. Rundstp typesett 10 øre i bra kvalitet. Utrop: 100, Startbud: 150
355: 53 I. Pent merke med prakt/lux Christiania 25/10-87. Utrop: 100 356: 53 I, t.2. Pent brev til Opeidet med 10 øre stp BERGEN -8 V 87. Utrop: 100 357: 53 I, t.3. Luksus fullstp TØNSBERG 21 IX 87 på 10 øre med del av mrk til venstre. Utrop: 100 358: 53 II. Pent brev fra Drammen 24/4 88 til Lunde i Telemark. Utrop: 100 359: 53 II. Pent brev fra Stavanger 15/5 1887 sendt til Kvalvaag. Utrop: 100 360: 53 II A - Lux Hamar 18/1-88. Vakkert merke! Utrop: 200, Startbud: 465 361: 53 II a, t.3a. Praktstp BRANDVOLD 23 IV 88 (5 pkt). Utrop: 100, Startbud: 750
362: 53 II a, t.3b-3a. Brev til Tyskland med par 10 øre stp RANDSFJ.-BANENS POSTEXP. 6 VIII 87. Utrop: 100, Startbud: 650 363: 53 II, t.2-3a. Brev til New York med vertikalt par 10 øre fra 1.plate. Pent stp MJØSDAMPSK. POSTEXP. 1XII87. Påført Kassebrev. Mottaksstp DEC 17 bak. Utrop: 200, Startbud: 4201 364: 53 II b, t.1-3b. Rundstp typesett 10 øre lillaaktig rød. Utrop: 100, Startbud: 100 365: 53 IIby. Konvolutt fra Jevnaker 20/6-87. Utrop: 100, Startbud: 90 366: 53 III a, 22, 42, 48. Trestripe 10 øre og 4 andre mrk på Rek brev til Bayern, stp TROMSØ 15 III 89. Utrop: 400, Startbud: 2100 367: 53 III. Prakt Skogshavn 16/3-1889. 6 pkt iflg. Postal. Utrop: 200, Startbud: 180 368: 53 III type 3 på vakker konvolutt stpl HORNINGDAL 10-1-1890 - fltt segl bak. Utrop: 150, Startbud: 701
369: 53 III. Liten konvolutt sendt fra Kristiania 2/6 90 til Stavanger. Utrop: 100 370: 53 III. Luksus Koppang 2/9-89. Utrop: 100, Startbud: 240 371: 53 III. Luksus Hamar 28/5-88. Utrop: 100, Startbud: 90 372: 53 III. Konvolutt sendt fra Vanse 19/9-90, stemplet Farsund på baksiden. Konvolutten fremstår som noe skrukkete. Utrop: 100, Startbud: 90 373: 53 III a, t.1. Praktstp RYGGE 25/1-1889 på 10 øre med kraftig farge. Utrop: 100 374: 53 III b, var.1, 2. Begge varianter eseløre fullstp. Det første med skade i stp. Utrop: 250, Startbud: 225 375: 53 III b, var.2 - oppgravert eseløre lett fullstp HØNEFOS -6VIII88. Utrop: 175, Startbud: 158
376: 39 - D/S Uranus (6 pkt). Omvendt klart dobbeltstp på Nk 53 III b. Utrop: 150 377: 53 IIIc - Prakt Overhalvden på brevstykke. Utrop: 100, Startbud: 330 378: 53 III c, t.2. Diamanttagget 10 øre. Utrop: 100, Startbud: 204 379: 53 IV abc. Alle 3 nyanser med et rettvendt fullstp. Utrop: 150, Startbud: 231 380: 53 IV abc. Lot 3 rundstp merker i hver nyanse. Utrop: 150, Startbud: 193 381: 53 IV a, variant 2 - H71 prim. Praktstp CHRISTIANIA 15 XII 90. Noen brune tg. Uvanlig klar variant. Utrop: 750 382: 53 IV a. Pent brev til Viskonsin med 2 x 10 øre stp VÆRDALEN 7 X 91. Pos H21-31. Utrop: 200, Startbud: 475
383: 53 IV B - Lux Hamar 28/1-91. Vakkert merke! Utrop: 200, Startbud: 180 384: 53 IV b, ft.1-8. Kpl sett fellingstyper på 8 mrk med et rundstp. Utrop: 100, Startbud: 225 385: 53 IVb. Pent stemplet Bergen 13/3 91 til Kvalvaag. Utrop: 100 386: 53 IV b, t.1 - H54. Praktstp HARDANGERS POSTEXP. -3 III 91. Utrop: 100 387: 53 IV c. Utstillingsmontert opplating med 158 korrekte posisjoner. Også 10 sekundære posisjoner. Alle i god kvalitet og med et rundstp. Hk(16.000+). Utrop: 3000 388: 53 IVc. Dekorativ konvolutt stemplet Nordbanernes postexpd. 10/7-91. Utrop: 100 389: 53 IIa . Pen konvolutt fra Christiania 23/5-87. Utrop: 100
390: 53 V, ft.1-8. Kpl sett korrekte fellingstyper. Utrop: 100, Startbud: 90 391: 53 VI. Prakt Fede 7/1-1893. 5 pkt iflg Posal. Utrop: 100 392: 53 VI. Luksus Hammerø 4/3-93. Utrop: 100, Startbud: 90 393: 53 VI. Konvolutt sendt fra Vigholmen 23/3-93. Utrop: 100 394: 53 VI. Brev med 10 øre pent stp ASKIM 11XII92. Utrop: 100, Startbud: 90 395: 53 VI. Fullstemplet nr 73 D/S Jonas Lie. Utrop: 100 396: 53 VI - 10 øre Prakt/fullstpl BUREAU REEXP DE CHRISTIANIA 20-II-92 # Utrop: 100
397: 53 VI. Lukefyller, nær tørt. Utrop: 100, Startbud: 90 398: 53 VI. Kpl sett 8 korrekte fellingstyper og 4 vm.st. på 12 mrk med et rundstp. Utrop: 100, Startbud: 210 399: 53 VII, t.1, 2. Kpl sett korrekte fellingstyper på 10 rundstp mrk. Vanskelig mrk. Utrop: 450 400: 53 VII, t.2. Lokalt brev med 10 øre dobbeltstp BERGEN 26 X 93. Utrop: 150, Startbud: 150 401: 53 VII, t.1. Brev til Sogndal med 10 øre stp FRØNNINGEN 21 II 94 (5 pkt). Utrop: 100, Startbud: 462