Øre-utgaver (192)
    Skravert Posthorn (192)
    Kronemerker Oscar (262)
    Skravert posthorn II (273)
    Posthorn 21 mm (282)
    Posthorn 20 mm (363)
    Posthorn (504)
    Posthorn Grovtagget (512)
    Posthorn fintagget (548)
Utgavene fra 1905-09 (572)
Utgavene fra 1909 (598)
Utgavene fra 1945 (696)
Tjen/porto/returm. (723)
Div utgaver (736)
Postkort/brev (815)
PORTO - POSTFRISK (912)
Norges-samlinger (917)
Konglomerat (987)
Norden (1016)
Europa/Oversjø (1062)
Telekort (1121)
Myntbrev (1123)
Gullmynter (1124)
Mynter (1161)
Sedler (1432)
Sparebøsse (1467)
Tegneserier (1468)
Samlerblader/Litteratur (1494)
Lekebiler (1503)
CD/Plater/filmer (1514)

Samler-Børsen Auksjon 256 - 9 Februar 2023 > Skravert Posthorn

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
194
¶¶   22. Postfrisk fireblokk med typesammensetning 3-3/4-6.Hk 500++ 150

195
¶¶   22. Prima postfriskt merke. 100

196
¦   22. Prakt/lux Christiania 2/3-82. Normalt tagget, uvanlig pent stemplet. 100

197
¶¶   23 - 3 øres t.8 skravert prima postfriskt. Signert F. Aune. Hk 3600,- # 1700
3200

198
¦   23 - Lux Sarpsborg 12/6-83. s.v. Fargefriskt med Perfekt avstempling! 300
829

199
  18 Bx - Meget fargefriskt flott ubrukt merke med perfekt tg./sentrering for utgaven. (Hk 700,-) 300

202
¦  23. Rettvendt stp STAI på 3 øre. Vanskelig å finne pen. 100

203
¦   24 Ib. Prakt Fardal12/11 1880. 7 pkt iflg Postal. 300

¦   24 Ib. Pent merke fullstemplet Chra Byp. 25/-81. 200

206
¶¶   24 IIa - Prima postfriskt merke s.v. Svært fargefriskt! (Hk. 1.150,-). 450

207
¶¶   24 IIa. Prima postfriskt merke med god farge. (HK 1150,-) 400
440

208
¶¶   24 IIa - 5 øre Prima postfrisk. Hk 1150,- # 350
440

209
¦   24 IIa. Lux Chra Byp. 29/10 82. 200

210
¦   24 IIa. Prima håndskrevet 22/11-82. 200

211
¦   24 IIa. Prakt/lux Chra Byp6/5 82. 100

213
¦   24 IIIbb. Prakt Kristiania 21/4-90. Uvanlig sen bruk av dette merket. 200
1022

214
¦   24 IIIba. Velsentrert merke uten oppgraving. 150

215
¦   24 IIIaa/ab. Pent par stemplet Stavanger. Høyre merke er oppgravert. 300
605

216
¦   24 IIIaa. Pent merke stemplet Stavanger . 100
245

217
  25 Iy - Velsentrert prima fargefriskt ubrukt merke. Prakt/Lux for utgaven. (Hk 1.200,-) 600
2025

219
¦  25 II. Rekonstruert 4-stripe med 3 klare linjestp Recommanderet. Uvanlig. 300

¦   25 Iy. Pen trestripe stemplet Christiania 9/10 78. Typer 6, 7 3. 250

221
¦  25 II. Firestripe med oppgraverte klisjeer. Høyre mrk skadd. Pent stp 4 x DRØBAK 13/3-1882. 350
880

222
  25 Iy. Velsentrert ustemplet merke. (HK1.200,-) 400
660

223
¦   25 II. Lux Lærdal 24/7 1879. 100

*  26 - 12 øre skravert, prima ubrukt med god farge og tg. Hk 1300,- 500
605

226
  26 - Fargefriskt pent ubrukt merke. (Hk 1.300,-) Forsiktig utrop! 500

227
  26 - Pent ubrukt merke med god farge. (Hk 1.300,-). Forsiktig utrop! 400

228
¦   26. Luksus Aalesund 4/11 1882. 200

¦   27. Luksus Sogndal i Sogn 4/8 1881. 5 pkt iflg Postal. 300

237
¦   27. Pent blekkrysset. 100

239
  28 - Flott ubrukt regum. merke med god farge for utgaven. (Hk. X=3.200,-) 400
2520

240
¦  28. Fargefrisk 25 øre med luksusstp STAVANGER 13/4-1881. 600
590

241
  28 - Merke med god sentrering, nær tørt. Normalkvalitet for utgaven. (Hk. 3.200,-) 500

242
¦  28. Luksusstp SEL 14/2-1891 på 25 øre i meget bra kvalitet for utgaven. 500

243
¦   28. Rettvendt del av CHRISTIANSSAND 1879 på 25 øre med god farge for utgaven. 400

244
  29a. Ustemplet merke med rester av flere hengsler. (HK 23.000,-) 9000
8350

246
¦   29a. Luksus Reendalen 6/11 1890. 700
2005

247
¦   29a. Pent merke i sjøgrønn nyanse. (HK 1700,-) 500

248
¦   29b. Lux Harstad 25/5-88. 200

249
¦   29b. Lux Christiania 11/12-85. 100

¦   29. Prakt/lux Larvik 10/11-90. 100

251
¶¶   30 - 50 øre skravert LUXSUS postfrisk. Hk 2000,- # 1000
2050

252
¶¶   30. Prima postfriskt. (HK 2.000,-) 900
1540

254
¦  30. Praktstp THIME 10/5-1886 på 50 øre. 150

255
¦   32. Pen og feilfri fireblokk. 400
410

258
¦  31 Velsentrert 60 øre luksusstp BERGEN 12/6-1888. 100
110

261
¦  22-30. Plansje med 14 stk Skravert i variabel kvalitet. 300