Øre-utgaver (192)
    Skravert Posthorn (192)
    Kronemerker Oscar (262)
    Skravert posthorn II (273)
    Posthorn 21 mm (282)
    Posthorn 20 mm (363)
    Posthorn (504)
    Posthorn Grovtagget (512)
    Posthorn fintagget (548)
Utgavene fra 1905-09 (572)
Utgavene fra 1909 (598)
Utgavene fra 1945 (696)
Tjen/porto/returm. (723)
Div utgaver (736)
Postkort/brev (815)
PORTO - POSTFRISK (912)
Norges-samlinger (917)
Konglomerat (987)
Norden (1016)
Europa/Oversjø (1062)
Telekort (1121)
Myntbrev (1123)
Gullmynter (1124)
Mynter (1161)
Sedler (1432)
Sparebøsse (1467)
Tegneserier (1468)
Samlerblader/Litteratur (1494)
Lekebiler (1503)
CD/Plater/filmer (1514)

Samler-Børsen Auksjon 256 - 9 Februar 2023 > Posthorn 21 mm

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
284
¦   37. Lot 4 merker med et rundstp. 100

285
¦  37 II. Sidevendt klart fullstp TANGEN i STANGE 24/11-1882. 100

289
¦   38. Prakt Feiring 1/5 1888. 200

290
¦   38. Prakt Kinservig 1883. 6 pkt iflg Postal. 200

292
¦   38 xX. Prakt/luxstp NÆRØ 23XII83 (5 pkt). 100

294
¦   38 yX. Lettstp 10 øre m vm.I, st.4 i hjørnene. Uttalese Enger. Sjelden. Hk 4000++ # 2000
4092

¦   38 yX. Pen 10 øre lettstp 1883. Klart vm.I, st.4. Signert Flatheim. 1900
1900

296
¦   36, 37 I/II, 38. Kpl sett 10 øre 1882-83 med et fullstp og klare kjennetegn. 300

297
  39 Y - Meget pent ubrukt merke med stående vannmerke. (Hk 1.400,-). 600

298
¦   39 - Lux Sandefjord 20/10-82. Særdeles vellykket avstempling på et flott merke! 300

299
¦   39X. Lux Egersund 2/1 83. 200

301
¦   39X. Luksus Horten 17/5 83. 200
572

302
¦  39 X. Velsentrert 20 øre brun luksusstp HORTEN 5/12-1883. Liten rød strek. 200
226

303
¶¶   39Y - 20 øre PRIMA postfriskt med stående VM. Hk 4900,- # 2500
3950

304
¦  39 Y. Velsentrert 20 øre luksusstp RAMSØ 23/8-1883 (6 pkt). Vm.I, st.7. 300

306
¦   40 I. Lux Moss 10/5 85. 200

307
¦  40 I. Pen 20 øre gråblå rettvendt fullstp CHRISTIANIA -2 X 84. 100
132

308
¦  40 I ax. Prakt/luxstp TØNSBERG 4VIII85 på 20 øre lys ultramarin. 300
572

310
¦   40 II. Lux trering nr 1 - ikke registrert i Postal. Dansk nr 1?. 300
390

311
¦   40 II. Fullstemplet Bod 1/11 1884. 5 pkt iflg Postal. 300

312
¦   40 II. Luksus Korgen 18/7 1885. 7 pkt iflg Postal. 300
349

313
¦   40 IIa - Lux Christiania 30/3-85. Flott fargefriskt merke! 200
226

314
¦   40 IIa. Prakt/lux Flekkefjord 14/12-84. 200

¦   40 II a. Praktstp CHRISTIANIA 12 XI 84. 100

316
¦   40 IIb. Vakker håndannulering, ser ut som Tysnæs. 500

317
¦   40 II Bx - Prakt Søndre Undal 1/4-1884. Vanskelig merke med uvanlig stempel! 250

¶¶   41 - 3 øre prima postfriskt. Hk 5250,- # 2000
2600

321
¦  41. Velsentrert 3 øre luksusstp CHRISTIANIA 7 VII 86. 200

322
*   42. Vertikal femstripe med 5 øre på kassebrev (trykksak 5-vektig) stemplet Holemstrand 29/10 1885 sendt til Ringsaker. Transitstemplet Christiania 29/10-85. Ikke registrert i Postal. 2000

323
*   42 II. Dobbeltvektis korsbaand (trykksak) stemplet Christiania 14/3-85. 1000

324
  42 I a. Fargefrisk 5 øre grågrønn med et bredt hng-spor. 900
860

¶¶   42 IbX - 5 øre prima postfisk. Sentr noe h. Vanskelig merke. Hk 5800,- # 3500
4290

328
¦   43. Lux Vestre Thoten 13/10 1885. 100
130

329
¶¶   43 aX - 10 øre 21mm Prima postfrisk i 4-blokk!! Hk 28.000,- ++ Stor enhet av et vanskelig merke postfriskt. # 15000
19500

¶¶   43 aX - 10 øre 21mm Prima postfrisk. Hk 6800,- Vanskelig merke postfriskt. # 4500
6000

331
¦   43 a. Praktstp STAMSUND 20 III 85 på 10 øre matt karmin. 100

334
¦   43 - 10 øre LUX stpl GJETHUS 27/11-1884 # 100

335
¦   43 A - Glassklart Prakt / Lux Grue 31/10-83. Meget flott! 200

338
¦   43. Lux Hamar 3/8 1884. 100

339
¦   43 B - Lux Kaupanger 20/5-85. Uvanlig stempel! 200

340
¦   43. Prakt/lux Rennesø 15/6 1886. 6. pkt iflg Postal. 200

341
¦   43. Prakt/lux Skjærstad 29/3 1884. 6 pkt iflg Postal. 200

342
*   43. Meget pent bancobrev stemplet Soknedalen 6/8-84 til Lillehammer. 200
380

344
*   43 II. Pent brev med lux Svennæs 15/6- 1888. 6 pkt iflg Postal. Pent og bra objekt. 300

346
*   43. Pent memorandum sendt fra Sarpsborg stemplet Sydbanen (stort stmpl) 2/4 - 84 sendt til Fredrikstad. 200

347
*   43. Brev med innhold sendt fra Porsgrund 28/3 83. Merket med hvite streker over øre. 100

348
*   43 I. Pen konvolutt stemplet Laurvig 16/6-84 sendt til Kristiania. Noe uvanlig stempel. 100

349
*   53 VI. Pent brev praktstemplet Auma 17/7-92. 100

¦  44. Lett rundstp 12 øre mattgrønn. 700
630

351
¦  44 - 12 øre mattgrønn - flott merke rundstemplet. Hk 2800,- 700
630

353
¦  45 I/II. Begge nyanser 12 øre brun. To velsentrerte mrk med et fullstp. 275

354
¦  45 I, II. Begge nyanser 12 øre brun velsentrerte og med et rettvendt stp. 200

355
¦  46. LUKSUS stp CHRISTIANSAND 10 XI 86 på velsentrert 20 øre. 300
352

356
¦   46 a. Luksus Skien 12/11 - 85. 200

357
¦   46 a. Prakt Bergen. Vanskelig merke. 150

358
¦  46 b. Luksusstp CHRISTIANSSAND *S* -9 X 85 på 20 øre. Lett flisetg. 250

359
¦   46 b. Prakt Svelvig 15/6 1886 (type 2b). 6 pkt iflg Postal. Vakkert merke. 200

¦   47. Lux Opdal i Numedal 27/4-85. Uvanlig. 200

361
¦   47. Prakt Arendal 15/6-88. 100

362
¶¶  48 I. Prima, velsentrert 4-blokk 2 øre Provisorie i gråbrun nyanse med venstre marg.. 100