Skillingsmerker (7)
Øre-utgaver (251)
Utgavene fra 1905-09 (651)
Utgavene fra 1909 (690)
Utgavene fra 1945 (950)
Tjen/porto/returm. (1042)
Div utgaver (1099)
Postkort/brev (1258)
PORTO - POSTFRISK (1352)
Norges-samlinger (1358)
Konglomerat (1511)
Norden (1554)
Europa/Oversjø (1615)
Europa/Oversjø (1615)
Telekort (1732)
Myntbrev (1733)
Gullmynter (1743)
Mynter (1760)
Sedler (2020)
Kataloger div (2071)
Diverse Olympiade m. m. (2073)
Tegneserier/Samlebiler m.m. (2076)
Samler-Børsen Auksjon 258 - 21 og 22 juni 2023 > Europa/Oversjø
Utrop
1615
ALDERNY samling i Davo album med lommer komplett postfrisk fra 1983-2010. Flott samling.
1011
1616
¶¦
BADEN. Samling 36 mest ulike merker fra nr.1 (+litt kuriosa) Bortimot alt er stemplet. Gjennomgående pent. Noen ganske få er ikke medregnet i kat.verdien Euro 1600.
1080
1617
¶¶ ¶¦
BAYERN. Fyldig samling på 28 sider + 1 plansje. Det aller meste er stemplet, noen få er **-*. Samlingen inneholder merker i høyere prisklasser som Mi27xb og andre. Mye ekte stpl.,, falskstpl/tvilsomme er ikke medregnet (Euro 4000)
2805
1619
¶¶ ¶
BERGEDEORF. Komplett saml. 3s har ekthetskjennetegn De øvrige er ? De fleste uten lim. Noe til studium?
75
269
1621
BRAUNSCHWEIG. Mi.1. Gode til brede marger. Blått linjestpl. Ekte. (Euro 400)
640
1622
BRAUNSCHWEIG. Samling 15 ulike merker + noen Gebühr bezahlt. Et par falske er ikke medtalt og heller ikke nr.17 stpl. (Euro 2100+?)
1623
µ
BREMEN. Mi.11 og 12, ustemplet, som vanlig uten lim, Bra kvalitet for disse utgavene. Det medfølger et falsifikat med falskt stpl! (Euro 150+)
618
1624
Bulgaria 1881 -1938, i hovedsak stemplet, 5 plansjer med ca. 180 stk. forskjellige merker, verdi etter AFA ca. NOK 3.000,-
1625
DDR TYSKLAND plansje med Prakt/Lux stempler. Ikke lett og finne!
1626
DEUTSCHES REICH. Mi 26 og 29. Begge med BPP-attestering (Tysk attestering) (Euro 160)
1627
DEUTSCHES RECIH. Mi. 729 og 730y. 1Rm og 2Rm overtrykk på Danzig, prima. (Euro 145)
198
1628
D.Reich. Mi. 137II. Flat R i overtrykket, Den aller sjeldneste typen i hele utgaven. Et par spl.tagger er relativt vanlig for utgaven, Utførlig tysk fotoattest. (Euro 1000) (Attestatøren antydet handelsverdi for slike inntil 200 Euro!)
1629
England, Stanley Gibbons nr. 57, 135 stk. stemplet i god kvalitet for utgaven + perforeringsvarianter
1631
England. Trykksakbanderole mottaksstemplet Soon 4/12-1853. Instruksjon for bruk på innsiden av banderolen. Uvanlig.
1634
England postfriske merker, i mellom nr 1844-2215 pål. ca kr 1400,- i komplette sett
1635
England, 6 stk. SG 43/44, stemplet, plate nr. 113, 114, 139, 144, 208, 224, tagging og sentrering god for utgaven
1638
¶¶¦
FRANKRIKE postfr/stemplet på ca 30 albumark/plansjer med storformat merker fra 1940 tallet til 1980 tallet. Flere pene stempler.
1640
HAMBURG. Mi. 22a. Prima med tysk attestasjon. (Euro 100 +)
1641
¶¦
HAMBURG. Samling 26 mest ulike merker fra Mi.2 ekte stpl. Noen få nytrykk og tvilsomme ikke medtalt. (Euro 1495+)
1150
1644
µ
Italia AFA ne 18. Pent stemplet merke uten lim. #
1648
¶¦
Jugoslavia, 1918 – 1940, i hovedsak stemplet, 6 plansjer med ca. 250, stk. forskjellige merker, høy katalog verdi –lavt utrop
1650
Estland, Latvia og Litauen. Flotte gamle samlinger oppsatt på visir ark. En samling du bør vurdere.
1651
LÜBECK. Ektehetsattestert. Som vanlig delvis klipt ut av arket. Fullt akseptabelt. Ektheten viktigst. (Euro 90)
1652
µ
LÜBECK. Samling 11 ulike merker, hvorav 3 replika. Euros 316 for OK og ekte merker.
468
1653
¶¦
MECKLENBURG STRELITZ. Samling 7 ulike merker, mest ustemplet. Et tvilsomt stpl. er ikke medtalt. (Euro 970)
1155
1654
¶¦
MECKLENBURG SCHWERIN. 6 ulike merker + noe ? Euro 880 inkl. Mi.nr.8
890
1655
¶¶¶
NEDERLAND i Davo perm øversjø med en del merker i Davo fortykksalbum.
1656
NEDERLAND lot 9 FDC fra 1950 tallet. Alle sendt til Norge
1657
¶¦
OLDENBURG. Samling 17 ulike merker inkl. et meget pent reparert Mi.nr.8. Et nytr. er ikke medtalt. (Euro 2937)
1700
2030
1659
PREUSSEN. Samling 19 mest ulike merker + 1 brukt helsak og en plansje med mange stempelmerker. Noen få sekunda er ikke medtalt. (Euro 1014+div)
1662
¶¦
SACHSEN. Samling 21 mest ulike merker, nesten alt stpl, + 2 falsifikat, deriblant nr.1 (Euro 776+)
1663
San Marino. Luftpost 1931, prima postfriskt. €1000,-
1664
SCHLESWIG HOLSEIN. Mi.1-2. Garantert ekte med intakte silketråder i papiret og klart pregetrykk. Originalgummi med eldre hengslerester. (Euro 1100)
1750
1665
¶¦
SCHLESWIG-HOLSTEIN. Samling 21 ulike merker, de fleste stemplet. Meget godt grunnlag. (Euro 1330)
6250
1666
Sveitsiske årbøker 1991 til 1999, pålydende ca. kr 3.450,-
1668
SVEITS i tykk 64 siders innstikksbok full av merker. Må vurderes.
1670
THURN UND TAXIS. Ekte stpl. 15 Sgr. Attestert. Som vanlig 1 side berørt, (Euro 120)
1671
THURN UND TAXIS. Mi.27. 1/3 Sgr. Ekte stpl.!/attestert. Helt minimal rubbing i papiret bak/knapt sporbart. (Euro 170)
1673
¶¶¦
Tsjekkoslovakia, 1918 – ca. 1990, Pen, tykk innstikksbok + album med mer enn 1800 forskjellige merker, postfrisk og stemplet. Høy katalogverdi
1674
TYSKLAND 2 Blokker stempelet 5X og 6. Michel 180 euro
1675
Baden. Mi 22. Vakker 30Kr rundstemplet BADEN. Signaturer fra Richter, Unverferth og andre. Evt. nye uttalelser må påkostes selv. (3.000)
3500
1676
Tyske Riket. Mi28. Pen 18Kr Stort Brystskjold stemplet HEIDELBERG 9-11-76. Signert bak nedre høyre hjørne. Evt. nye uttalelser må påkostes selv. (2.800)
3400
1677
¦¶
TYSKLAND Okuperte områder. I Lindner fortrykksalbum. Bra fyldig samling. Noe er duplisert med både stemplede og ubrukte merker. Ca 220 merker er med garanti stempler. Høy verdi. Må vurderes.
8000
1678
TYSKLAND avsteminingsområde ØVRE SCHLESIEN - plansje med 6 ustemplede merker.
1680
µ
TYSKLAND Afa 423 i helark uten lim.
1681
TYSKLAND med områder , pent oppsatt i innstiksbok. MÅ vurderes.
2530
1682
TYSKLAND i 5 album. - mye merker. Gjennomsyn annbefales.
476
1683
¶¦
TYSKE stater i innstiksbok. Bør sees!
1686
WÜRTTEMBERG. Mi.13a. Uvanlig god kvalitet for utgaven! (Euro 140)
1687
WÜRTTEMBERG. Mi.15. 18kr. Svake tynnheter, ellers ekte og pent. (Euro 1500)
1688
WÜRTTEMBERG. Mi.18x. Førsteklasses teknisk kvalitet, pent lettstemplet. (Euro 150)
1689
WÜRTTEMBERG. Mi.19xa. Merket er signert som "b" av den franske eksperten A.Brun, men bedømmes som a og selges som dette. God kvalitet. (Euro 200)
586
1690
WÜRTTEMBERG. Mi.1c ! Tysk attest sier fullrandig til overrandig, prima. (Euro 550)
1692
WÜRTTEMBERG. Mi.23a. Nærmest utrolig god tagging for en utgave som nesten alltid har en eller annen mangel. Rettvendt Ebingen. (Euro 200+)
781
1693
WURTTEMBERG. Mi,35a. 7kr blå, bra marger. (Euro 200)
793
1694
WURTTEMBERG. Mi.50. 2Mk. gul. Vanskelig merke i bra kvalitet.
485
1695
TYSKLAND - 2 merker hhv 1 RM og 2 RM - Krigspost?? Selges as is
485
1696
ØSTERIKE postfriske merker fra abbonmement va 1970-1985 oppsatt på plansjer.
1698
Europa i 2 tykke Schwaneberger album. Ikke så mye merker men en del er det. Flotte album.
1700
Fire FDC album med 300 bruksbrev til Norge, fra bla. Aruba, Australia, Nederland, USA, Syd Afrika ++
1703
Chile. Brev fra Chile til Helgeland Stemplet 24/3-92.
1704
CHINA - Sotherbys katalog og Corinphila filatelistisk håndbok over tidligere Chinesiske frimerkeutgaver. (1878-83 The Large Dragons) Et antatt nyttig vertøy for de som samler fra disse områdene.
1706
Hong Kong , samling i perm med offisielle m/garantibevis
1707
¶¶¶¦
INDIA i 64 siders innstiksbok My merker - må vurderes.
560
1710
KARIBIEN - 2 filatelistiske håndbøker for Karibien - site halvdel fra 1800 tallet. 1 stk omfatter håndbok som dekker frimerker og brev-/skipspost mellom Dansk Vestindia og Sør-Amerika, og 1 stk svært detaljert håndbok spesielt for tidlige frimerker fra St. Lucia. Desutten bakerts i boken er det 6 ark med (1976 -) re prints av La Guaira- merker 1864. Vakre og sjeldne merker som gir objektet tilleggsverd.
1711
Kina. 1074-82. Komplett 1971 prima postfrisk. (€500,-).
1712
Kina. Eldre samlig på albumblad. Ikke vurdert av oss, gjennomsyn anbefales.
1713
Kina , liten samling stemplet og postfrisk fra 1961-85 MÅ SES
2100
1719
¶¶¶¦
SINGAPORE, SIRI LANKA og MALAISIA i tykk 64 siders innstikksbok. Bør vurderes.
1721
¶¶¦
11 stk. postfriske VARIANTER og TAGGEVARIANTER. I tillegg tre på brev.
1722
USA lot helark totalt 37 ark i valører 10+13+15+18 cent, pålydende ca. kr 2.400,-
1723
USA Kasse med filatelistisk materiale. Ca 8 kg. Brutto. Frimerker fra 50 tallet og fremover, i tillegg et betydelig antall frimerkehefter, helsaker samt noe FDC. Meget høy pålydende verdi.
522
1724
USA. Stor innstikkbok full av stemplede og ustemplede merker, hvorav mange av de tidligste forsøkt klassifisert etter Michelnr. Også noe back-of-the-book. Bra lot.
1375
1727
¶¦
Lite album med merker fra Franske, Spanske og Nederlandske kolonier.Oppgott afa ca 3300,- Bør sees!
1729
KOLONIER - 7 plansjer (på begge sider) med pene merker. Bør vurderes.
1730
MOTIV SAMLING med fyrtårn i 2 permer, postkort, brev og merker.. Bør vurderes. #
1731
Tyske Riket. Block 5,6. Olympiablokkene med små festemerker i margen, merkene postfriske, prima.