Skillingsmerker (7)
Øre-utgaver (251)
Utgavene fra 1905-09 (651)
Utgavene fra 1909 (690)
Utgavene fra 1945 (950)
Tjen/porto/returm. (1042)
Div utgaver (1099)
Postkort/brev (1258)
PORTO - POSTFRISK (1352)
Norges-samlinger (1358)
Konglomerat (1511)
Norden (1554)
Europa/Oversjø (1615)
    Europa/Oversjø (1615)
Telekort (1732)
Myntbrev (1733)
Gullmynter (1743)
Mynter (1760)
Sedler (2020)
Kataloger div (2071)
Diverse Olympiade m. m. (2073)
Tegneserier/Samlebiler m.m. (2076)

Samler-Børsen Auksjon 258 - 21 og 22 juni 2023 > Europa/Oversjø

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
1615
¶¶  ALDERNY samling i Davo album med lommer komplett postfrisk fra 1983-2010. Flott samling. 1000
1011

1616
¶¦   BADEN. Samling 36 mest ulike merker fra nr.1 (+litt kuriosa) Bortimot alt er stemplet. Gjennomgående pent. Noen ganske få er ikke medregnet i kat.verdien Euro 1600. 1200
1080

1617
¶¶ ¶¦   BAYERN. Fyldig samling på 28 sider + 1 plansje. Det aller meste er stemplet, noen få er **-*. Samlingen inneholder merker i høyere prisklasser som Mi27xb og andre. Mye ekte stpl.,, falskstpl/tvilsomme er ikke medregnet (Euro 4000) 2500
2805

1619
¶¶ ¶   BERGEDEORF. Komplett saml. 3s har ekthetskjennetegn De øvrige er ? De fleste uten lim. Noe til studium? 75
269

1621
¦   BRAUNSCHWEIG. Mi.1. Gode til brede marger. Blått linjestpl. Ekte. (Euro 400) 600
640

1622
¦   BRAUNSCHWEIG. Samling 15 ulike merker + noen Gebühr bezahlt. Et par falske er ikke medtalt og heller ikke nr.17 stpl. (Euro 2100+?) 1000

1623
µ   BREMEN. Mi.11 og 12, ustemplet, som vanlig uten lim, Bra kvalitet for disse utgavene. Det medfølger et falsifikat med falskt stpl! (Euro 150+) 200
618

1624
¦  Bulgaria 1881 -1938, i hovedsak stemplet, 5 plansjer med ca. 180 stk. forskjellige merker, verdi etter AFA ca. NOK 3.000,- 200

1625
¦  DDR TYSKLAND plansje med Prakt/Lux stempler. Ikke lett og finne! 500

1626
¦   DEUTSCHES REICH. Mi 26 og 29. Begge med BPP-attestering (Tysk attestering) (Euro 160) 250

1627
¦   DEUTSCHES RECIH. Mi. 729 og 730y. 1Rm og 2Rm overtrykk på Danzig, prima. (Euro 145) 220
198

1628
¦   D.Reich. Mi. 137II. Flat R i overtrykket, Den aller sjeldneste typen i hele utgaven. Et par spl.tagger er relativt vanlig for utgaven, Utførlig tysk fotoattest. (Euro 1000) (Attestatøren antydet handelsverdi for slike inntil 200 Euro!) 1000

1629
¦  England, Stanley Gibbons nr. 57, 135 stk. stemplet i god kvalitet for utgaven + perforeringsvarianter 250

1631
*   England. Trykksakbanderole mottaksstemplet Soon 4/12-1853. Instruksjon for bruk på innsiden av banderolen. Uvanlig. 900

1634
¶¶   England postfriske merker, i mellom nr 1844-2215 pål. ca kr 1400,- i komplette sett 250

1635
¦  England, 6 stk. SG 43/44, stemplet, plate nr. 113, 114, 139, 144, 208, 224, tagging og sentrering god for utgaven 300

1638
¶¶¦  FRANKRIKE postfr/stemplet på ca 30 albumark/plansjer med storformat merker fra 1940 tallet til 1980 tallet. Flere pene stempler. 200

1640
¦   HAMBURG. Mi. 22a. Prima med tysk attestasjon. (Euro 100 +) 250

1641
¶¦   HAMBURG. Samling 26 mest ulike merker fra Mi.2 ekte stpl. Noen få nytrykk og tvilsomme ikke medtalt. (Euro 1495+) 1000
1150

1644
µ   Italia AFA ne 18. Pent stemplet merke uten lim. # 300

1648
¶¦  Jugoslavia, 1918 – 1940, i hovedsak stemplet, 6 plansjer med ca. 250, stk. forskjellige merker, høy katalog verdi –lavt utrop 500

1650
¦  Estland, Latvia og Litauen. Flotte gamle samlinger oppsatt på visir ark. En samling du bør vurdere. 4000

1651
¦   LÜBECK. Ektehetsattestert. Som vanlig delvis klipt ut av arket. Fullt akseptabelt. Ektheten viktigst. (Euro 90) 200

1652
µ   LÜBECK. Samling 11 ulike merker, hvorav 3 replika. Euros 316 for OK og ekte merker. 250
468

1653
¶¦   MECKLENBURG STRELITZ. Samling 7 ulike merker, mest ustemplet. Et tvilsomt stpl. er ikke medtalt. (Euro 970) 750
1155

1654
¶¦   MECKLENBURG SCHWERIN. 6 ulike merker + noe ? Euro 880 inkl. Mi.nr.8 600
890

1655
¶¶¶  NEDERLAND i Davo perm øversjø med en del merker i Davo fortykksalbum. 300

1656
*  NEDERLAND lot 9 FDC fra 1950 tallet. Alle sendt til Norge 100

1657
¶¦   OLDENBURG. Samling 17 ulike merker inkl. et meget pent reparert Mi.nr.8. Et nytr. er ikke medtalt. (Euro 2937) 1700
2030

1659
¦   PREUSSEN. Samling 19 mest ulike merker + 1 brukt helsak og en plansje med mange stempelmerker. Noen få sekunda er ikke medtalt. (Euro 1014+div) 750

1662
¶¦   SACHSEN. Samling 21 mest ulike merker, nesten alt stpl, + 2 falsifikat, deriblant nr.1 (Euro 776+) 500

1663
¶¶   San Marino. Luftpost 1931, prima postfriskt. €1000,- 900

1664
  SCHLESWIG HOLSEIN. Mi.1-2. Garantert ekte med intakte silketråder i papiret og klart pregetrykk. Originalgummi med eldre hengslerester. (Euro 1100) 1750

1665
¶¦   SCHLESWIG-HOLSTEIN. Samling 21 ulike merker, de fleste stemplet. Meget godt grunnlag. (Euro 1330) 1000
6250

1666
¦  Sveitsiske årbøker 1991 til 1999, pålydende ca. kr 3.450,- 900

1668
¦  SVEITS i tykk 64 siders innstikksbok full av merker. Må vurderes. 200

1670
¦   THURN UND TAXIS. Ekte stpl. 15 Sgr. Attestert. Som vanlig 1 side berørt, (Euro 120) 150

1671
¦   THURN UND TAXIS. Mi.27. 1/3 Sgr. Ekte stpl.!/attestert. Helt minimal rubbing i papiret bak/knapt sporbart. (Euro 170) 200

1673
¶¶¦  Tsjekkoslovakia, 1918 – ca. 1990, Pen, tykk innstikksbok + album med mer enn 1800 forskjellige merker, postfrisk og stemplet. Høy katalogverdi 400

1674
¦  TYSKLAND 2 Blokker stempelet 5X og 6. Michel 180 euro 250

1675
¦   Baden. Mi 22. Vakker 30Kr rundstemplet BADEN. Signaturer fra Richter, Unverferth og andre. Evt. nye uttalelser må påkostes selv. (3.000) 3500

1676
¦   Tyske Riket. Mi28. Pen 18Kr Stort Brystskjold stemplet HEIDELBERG 9-11-76. Signert bak nedre høyre hjørne. Evt. nye uttalelser må påkostes selv. (2.800) 2000
3400

1677
¦¶  TYSKLAND Okuperte områder. I Lindner fortrykksalbum. Bra fyldig samling. Noe er duplisert med både stemplede og ubrukte merker. Ca 220 merker er med garanti stempler. Høy verdi. Må vurderes. 8000

1678
  TYSKLAND avsteminingsområde ØVRE SCHLESIEN - plansje med 6 ustemplede merker. 200

1680
µ  TYSKLAND Afa 423 i helark uten lim. 500

1681
¦  TYSKLAND med områder , pent oppsatt i innstiksbok. MÅ vurderes. 500
2530

1682
  TYSKLAND i 5 album. - mye merker. Gjennomsyn annbefales. 400
476

1683
¶¦  TYSKE stater i innstiksbok. Bør sees! 200

1686
¦   WÜRTTEMBERG. Mi.13a. Uvanlig god kvalitet for utgaven! (Euro 140) 250

1687
¦   WÜRTTEMBERG. Mi.15. 18kr. Svake tynnheter, ellers ekte og pent. (Euro 1500) 750

1688
¦   WÜRTTEMBERG. Mi.18x. Førsteklasses teknisk kvalitet, pent lettstemplet. (Euro 150) 250

1689
¦   WÜRTTEMBERG. Mi.19xa. Merket er signert som "b" av den franske eksperten A.Brun, men bedømmes som a og selges som dette. God kvalitet. (Euro 200) 300
586

1690
¦   WÜRTTEMBERG. Mi.1c ! Tysk attest sier fullrandig til overrandig, prima. (Euro 550) 900

1692
¦   WÜRTTEMBERG. Mi.23a. Nærmest utrolig god tagging for en utgave som nesten alltid har en eller annen mangel. Rettvendt Ebingen. (Euro 200+) 400
781

1693
¦   WURTTEMBERG. Mi,35a. 7kr blå, bra marger. (Euro 200) 300
793

1694
¦   WURTTEMBERG. Mi.50. 2Mk. gul. Vanskelig merke i bra kvalitet. 400
485

1695
¦   TYSKLAND - 2 merker hhv 1 RM og 2 RM - Krigspost?? Selges as is 400
485

1696
¶¶  ØSTERIKE postfriske merker fra abbonmement va 1970-1985 oppsatt på plansjer. 300

1698
  Europa i 2 tykke Schwaneberger album. Ikke så mye merker men en del er det. Flotte album. 300

1700
*   Fire FDC album med 300 bruksbrev til Norge, fra bla. Aruba, Australia, Nederland, USA, Syd Afrika ++ 400

1703
*   Chile. Brev fra Chile til Helgeland Stemplet 24/3-92. 500

1704
  CHINA - Sotherbys katalog og Corinphila filatelistisk håndbok over tidligere Chinesiske frimerkeutgaver. (1878-83 The Large Dragons) Et antatt nyttig vertøy for de som samler fra disse områdene. 100

1706
  Hong Kong , samling i perm med offisielle m/garantibevis 300

1707
¶¶¶¦  INDIA i 64 siders innstiksbok My merker - må vurderes. 200
560

1710
  KARIBIEN - 2 filatelistiske håndbøker for Karibien - site halvdel fra 1800 tallet. 1 stk omfatter håndbok som dekker frimerker og brev-/skipspost mellom Dansk Vestindia og Sør-Amerika, og 1 stk svært detaljert håndbok spesielt for tidlige frimerker fra St. Lucia. Desutten bakerts i boken er det 6 ark med (1976 -) re prints av La Guaira- merker 1864. Vakre og sjeldne merker som gir objektet tilleggsverd. 100

1711
¶¶   Kina. 1074-82. Komplett 1971 prima postfrisk. (€500,-). 1500

1712
¦   Kina. Eldre samlig på albumblad. Ikke vurdert av oss, gjennomsyn anbefales. 400

1713
  Kina , liten samling stemplet og postfrisk fra 1961-85 MÅ SES 200
2100

1719
¶¶¶¦  SINGAPORE, SIRI LANKA og MALAISIA i tykk 64 siders innstikksbok. Bør vurderes. 300

1721
¶¶¦   11 stk. postfriske VARIANTER og TAGGEVARIANTER. I tillegg tre på brev. 500

1722
¶¶   USA lot helark totalt 37 ark i valører 10+13+15+18 cent, pålydende ca. kr 2.400,- 350

1723
  USA Kasse med filatelistisk materiale. Ca 8 kg. Brutto. Frimerker fra 50 tallet og fremover, i tillegg et betydelig antall frimerkehefter, helsaker samt noe FDC. Meget høy pålydende verdi. 500
522

1724
¦  USA. Stor innstikkbok full av stemplede og ustemplede merker, hvorav mange av de tidligste forsøkt klassifisert etter Michelnr. Også noe back-of-the-book. Bra lot. 1000
1375

1727
¶¦  Lite album med merker fra Franske, Spanske og Nederlandske kolonier.Oppgott afa ca 3300,- Bør sees! 300

1729
  KOLONIER - 7 plansjer (på begge sider) med pene merker. Bør vurderes. 300

1730
  MOTIV SAMLING med fyrtårn i 2 permer, postkort, brev og merker.. Bør vurderes. # 300

1731
  Tyske Riket. Block 5,6. Olympiablokkene med små festemerker i margen, merkene postfriske, prima. 200