Skillingsmerker (24)
Øre-utgaver (187)
Utgavene fra 1905-09 (356)
Utgavene fra 1909 (386)
Utgavene fra 1945 (496)
Tjen/porto/returm. (538)
Div utgaver (572)
Postkort/brev (602)
Norges-samlinger (610)
Norden (643)
Europa/Oversjø (676)
Myntbrev (701)
Gullmynter (702)
Mynter (709)
Sedler (839)
Diverse (876)

SAMLER - BØRSEN Auk 230 - 13 desember 2018 > Kun bilder.

384: 95  - 2 kroner Haakon i 4-blokk stpl PP stpl BERGEN 13-II-15 Utrop: 200, Startbud: 180 385: 93 - 95 - 1 - 2 kroner Haakon 1909. Pen rundstemplet serie. Hk 4460,- Utrop: 1500, Startbud: 1350 386: 99 - 5 øre par fra hefte Dvn/Dhn - stemplet med T stempel Utrop: 500, Startbud: 750 387: 99 - vakkert heftepar Bv/Bh Prakt/Lux stpl VESTFOSSEN 18-VII-18 Utrop: 300, Startbud: 495 388: 99 - 5 øre par fra hefte Bv/Bh - stemplet med T stempel Utrop: 300, Startbud: 500 389: 100 - Heftepar Bv/Bh - 10 øre pent lettstemplet par. Utrop: 100, Startbud: 330 390: 102 - Hefte 4-blokk Bv/Bh - Dvn/Dhn 15 øre pent stpl HARSTAD 5-X-23 Utrop: 100, Startbud: 521
392: 103 - Hefte merke Bv - 20 øre pent lettstemplet. Utrop: 100, Startbud: 90 393: 103 - Hefte merke Dhn - 20 øre pent lettstemplet. Utrop: 100, Startbud: 100 395: 104 - 25 øre posthorn prima postfrisk (2000) Utrop: 750, Startbud: 880 401: 109 II - 60 øre posthorn PRIMA postfrisk Hk 1600,- Utrop: 700, Startbud: 900 402: 111 - 1,5 kroner Haakon 1910 i vakker 10 blokk stpl PP stempel KRISTIANIA 11-XI-11 Utrop: 200, Startbud: 424 403: 114 - 5 øre grunnlovsjubileum x2 på 10 øres konvolutt stpl HUNDORP 13-VII-14, sendt Kristiania. 2 stk. Haakon den 7 segl bak. Utrop: 100, Startbud: 425 406: 116 - 20 øre Grunnlov LUX stpl STEINKJÆR 3-VI-16 Utrop: 100, Startbud: 90
407: 122 - 20 øre posthorn i 4-blokk prima postfrisk med hj. marginal November - 1921 Hk 1560,- +++ Utrop: 1000, Startbud: 1000 409: 123 - 25 øre LUSUS stpl VIK I SOGN 7-IV-21 Utrop: 150, Startbud: 135 410: 124 - 30 øre i PRIMA postfrisk 4-blokk. Hk 840,- Utrop: 250, Startbud: 350 411: 124 - 30 øre posthorn PRIMA postfrisk Utrop: 100, Startbud: 100 417: Rekbrev stpl TRONDHJEM 15-1-1927 sendt til Tsjekoslovakia. Frankert med Polmerke 133 og 135, samt 2 stk 15 øre Hk 121. Utrop: 200, Startbud: 180 419: 130-36 - Polserien på rekomandert konvolutt stpl OSLO - ELISENBERG 25-IX-26 sendt som luftpost med etikett til Hamburg. Motager stempel bak. Utrop: 300, Startbud: 495 425: 145. 20 øre Løve PRIMA POSTFRISK med overtrykk BOUVET OYA - PRIMA sentrering Utrop: 2000, Startbud: 2450
426: 804 = M/B Vaagsøy. Vakkert fullstp på klipp med Nk 145. Utrop: 150, Startbud: 275 435: 172. Postfrisk fireblokk 10 øre Abel. (520) Utrop: 125, Startbud: 112 436: 173 - 15 øre Abel LUXSUS stpl GRAN Utrop: 100, Startbud: 90 437: 172-75. Abel. Prima postfrisk serie. (350) Utrop: 100, Startbud: 90 444: 181-83 på postkort fra Nordkapp stpl Prakt/Lux NORDKAPP 7-7-1930, sendt til Borgestad Utrop: 500, Startbud: 600 445: 183 - 30 øre Nordkapp I, LUXSUS stpl NORDKAPP 12-8-33. Flott merke! Utrop: 500, Startbud: 500 446: 181-83 serie Nordkapp I, LUXSUS stpl NORDKAPP Utrop: 700, Startbud: 700
447: 181 - 83 - Prima postfrisk serie Nordkapp I - Hk 1875,- Utrop: 600, Startbud: 540 456: 195 - 20 Øre Nansen I Prakt stpl TINGVOLL 7-IX-38 Utrop: 100, Startbud: 138 458: 198 - 2 øre LUXSUS stemplet OSLO 26-4-40 - Kan ikke bli bedre Utrop: 100, Startbud: 401 464: 217 - 15 øre Turist merke med vm Prakt stpl MINNESUND 10-XII-38 Utrop: 100, Startbud: 165 465: 219 - 30 øre Turist merke med VM LUX stpl BREKSTAD 37-3-38 Utrop: 150, Startbud: 275 471: 225 - 10 øre Maud Prakt/Lux stpl BORGESTAD 20-2-40 Utrop: 200, Startbud: 180 479: 270 - 35 øre LUSUS stpl BØRØY 21-1-42 Utrop: 150, Startbud: 135
480: 272 - 50 øre V med vannmerke stpl del av Kristiandsand. Attest FCM - Hk 4000,- Utrop: 2000, Startbud: 2300 481: 272 - 50 øre V med vannmerke. PRIMA postfrisk med hjørnemarginal. Attest F. Flatheim. Hk 3700,- Utrop: 1750, Startbud: 1575 482: 273 - 60 øre LUXSUS stpl SVORKMO 12-9-41 Utrop: 200, Startbud: 300 483: 274 - 1 øre V i 4-blokk LUX stpl Den Ambulerende Hålogalandsutstillingen 1941. 1-14 okt 1941 Utrop: 100, Startbud: 270 484: 275 - 2 øre Prakt/Lux stpl VOSS 19-5-43 Utrop: 100, Startbud: 175 485: 278 - 7 øre PRAKT stpl ÅS 14-X-41 Utrop: 100, Startbud: 235 487: 287 - 50 øre Prakt/Lux stpl NORDFJORDEID 27-XI-41 Utrop: 100, Startbud: 827
488: 292 - 5 kroner V på brevstykke stpl OSLO 29-11-41. Hk 1100,- Utrop: 250, Startbud: 440 489: 293 - 10 øre hvit V stpl med eikeløvstempel. Garantert riktig stempel i riktig tid. Utrop: 75, Startbud: 75 494: 310 - 30 øre LUXSUS stpl. GRORUD 25-3-43 Utrop: 150, Startbud: 325 496: 333-38 på konvolutt stpl NORWEGIAN ARMY FIELD POST OFFICE 17 MAY 1943. (Klaff mangler på konvolutt) Utrop: 200, Startbud: 230 501: 354-58 prima postfrisk serie Løve (805) Utrop: 200, Startbud: 180 503: 361 - 15 øre LUXSUS stpl KRØDEREN 16-11-47 Utrop: 100, Startbud: 138 504: 362 - 25 øre LUX stpl KPH GRØTNESDAL Utrop: 100, Startbud: 200
506: 363 - 30 øre Postjubileum stpl LAGET  Utrop: 100, Startbud: 90 508: 369 - 80 øre LUX stpl HØLLE I SØGNE Utrop: 100, Startbud: 90 511: 415 - 20 øre Nordkapp Prakt/Lux stpl OSLO 17-11-56 Utrop: 100, Startbud: 90 514: 433 - 40 LUXSUS stpl HAMMERFEST 28-6-58. FLOTT! Utrop: 100, Startbud: 138 516: 447 - 65 øre Nordkapp LUXSUS stpl OSLO 7-11-59 Utrop: 100, Startbud: 200 518: 480 - Blomster 90 øre PRAKT/Lux stpl VETLEFJORDEN 9-VIII-60 Utrop: 150, Startbud: 250 520: 491 - SAS Lux stpl OSLO - SOLLI 10-10-61 Utrop: 100, Startbud: 90
524: 543 LUX stpl MIDSUND 23-6-64 Utrop: 100, Startbud: 220 525: 546 LUXSUS stpl LILLEHAMMER 4-8-64 - Sjeldent fltt. Utrop: 100, Startbud: 90 530: 695-96 Serie Interjunex - LUXSUS stpl. INTERJUNEX Utrop: 150, Startbud: 275 533: 1049. LUX stpl LILLESTRØM 13 9 88 Utrop: 50, Startbud: 45 535: 1316y-1317y - Julemerker i 4-blokk hvor hvert merke er LUXSUS stemplet MINNESUND 26-11-97 - utgivelsedagen. FLOTT! Utrop: 400, Startbud: 651 536: 1405. LUX stpl NESBYEN B 03.10.01 Utrop: 50, Startbud: 50 537: 322/324. Brevkort frankert med komplet sett krigsforlis 1944 til Danmark 21-5-1944. Censur Utrop: 100, Startbud: 220
539: TM 7 - LUXSUS stpl GVARV 3-3-34 - FLOTT MERKE Utrop: 200, Startbud: 477 540: TM 15 - 25 øre LUXSUS stpl STANGE Utrop: 100, Startbud: 100 541: TM 17 - 40 øre LUXSUS stpl VADSØ 9-VII-35 Utrop: 100, Startbud: 100 547: TM 87 LUXSUS stpl BREKSTAD 16-11-64 Utrop: 100, Startbud: 220 554: PM 3c. 10 øre brunlig rød postfrisk. Sjelden postfriskt (6500)  Utrop: 4000, Startbud: 3600 555: PM 4 - 20 øre stpl Prakt/Lux stpl LILLEHAMMER 21-V-95 Utrop: 150, Startbud: 150 556: PM 4x - 20 øre at betale Prakt stpl ELVERUM 3-10-1882 Utrop: 200, Startbud: 205
558: Pm.6. Fullstp (BERG)EN -7-7-1896. Meget god tg/sentrering. Utrop: 300, Startbud: 270 559: Porto - 7.  20 øre blå - takket 13½ x 12½. Merke med takningsfeil - stemplet  Utrop: 200, Startbud: 180 562: PM 15a - 40 øre å betale PRIMA postfrisk Utrop: 150, Startbud: 135 563: PM 15b - 40 øre matt blå - prima postfrisk (3600) sentr. h. Sjeldent merke! Utrop: 2000, Startbud: 1900 564: PM 15b - 40 øre matt blå - prima postfrisk (3400) sentr. noe o. Sjeldent merke!  Utrop: 2000, Startbud: 2000 568: RM 1y - Som ubesørget pent ubrukt med overtrykket SPECIMEN - sjeldent! Utrop: 1000, Startbud: 900 569: Retur. 1 y - Som ubesørget ustemplet - centreret højre . HK  1600 Utrop: 400, Startbud: 2000
570: RM 1y Som ubesørget rosalilla på brev stpl CHR sendt til Ålesund Utrop: 1500, Startbud: 1350 572: TM 8 - 2/5 provisorie med VARIANT SKJEVT TRYKK SER UT SOM 25 ØRE. Denne er IKKE registrert i NK. Utrop: 1000, Startbud: 900 574: 6-4-29 - Henrik Abel pen serie på vakker rekomandert konvolutt sendt til England. Attest FCM - Sjelden. Hk 5000,- Utrop: 3500, Startbud: 4070 576: 24/7-1939. FDC- Dronning Maud - sendt REK til Sverige - (HK 650) Utrop: 150, Startbud: 135 577: 1-8-41 Legion (800) Utrop: 250, Startbud: 250 578: 2-9-41 Universitet uadresert (500) Utrop: 150, Startbud: 150 580: 25-2-56 - 70 øre Haakon (1600) Utrop: 1000, Startbud: 900
585: 10-11-59 - 50 og 90 øre Olav (1200) Utrop: 700, Startbud: 880 588: FDC i DAVO fdc perm fra 50 åren til starten på 70 årene. Noe duplisert + noe annet. Utrop: 150, Startbud: 135 589: FH 20 IA - 3,50 Kroner Prima postfrisk Utrop: 600, Startbud: 715 594: BYPOST. Pen dublettsamling på A4-plansjer. I alt 109 merker. Stort sett ustemplet. Primært Arendal og Drammen, men og noe Holmestrand og Tønsberg. Også et pent 50 øre SPIDSBERGEN med rettvendt stp.1913. I tillegg et utstillingsark med forskjellige Tromsø, Hammerfest og Stenkjær. Utrop: 500, Startbud: 770 595: Lot 10 stk Jenbane fragtbrev. Eldste er fra 1876 mens de andre er fra 1915-21. Utrop: 100, Startbud: 100 597: Lykkebrevet serie B i 3 deler på postkort stemplet. Hk 1300,- Utrop: 500, Startbud: 450 599: Tykk visir perm med en masse ark. Ser bra ut! Utrop: 100, Startbud: 90
603: Full metall boks med postkort fra mange land. MÅ SEES! Utrop: 200, Startbud: 495 604: Full metall boks med postkort fra mange land. MÅ SEES! Utrop: 200, Startbud: 900 605: Full metall boks med postkort og brev fra mange land. MÅ SEES! Utrop: 200, Startbud: 1200 607: Bunke med god blanding postkort. Mest utland. Ca 800 gram Utrop: 100, Startbud: 900 608: POLARPOST. Brevkort frankeret med 10 øre Posthorn 1909 samt lokal Spitsbergen - stemplet Kings Bay - sendt til Frankrig Utrop: 650, Startbud: 585 609: POLARPOST:  Sendt fra London 1932 - som REK med USS Nuatilus til USA- norsk frankerering 10 øre posthorn stemplet  Bergen Utrop: 500, Startbud: 450 616: Norge i 2 Grønne Lechtturm album med kassetter fra 1910 til ca 2005. Samlingen er ikke komplett men en del posetive innslag. Samlingen bør sees. Albumene er som nye. Utrop: 1750, Startbud: 1575
617: Lechtturm album med lommer og kassett. 1980 tom 1999 mange flotte stempler, samt masse TM. Også med mye bra stempler. En gjennomført samling du Bør se.Albumet er som nytt! Utrop: 1500, Startbud: 1350 618: Innstikksbok med ca 650 LUX merker hvorav de fleste er norske. Mange vakre avstemplinger - Må sees! Utrop: 1000, Startbud: 900 623: 4 innstiksbøker fulle av norske merker med en masse merker - mye stempler. Utrop: 500, Startbud: 950 626: Lite gammelt posekartotek sortert i pergamin konvolutter. Fra ca Hk 100 til 1960 årene inkl. tjenestemerker. Bør sees. Stempler?? Utrop: 300, Startbud: 375 627: Safe perm med safe kort med pene stempler på postjubileums merker 1947. Totalt 90 merker. Må sees! Utrop: 250, Startbud: 405 628: Norge - Stor konfekt eske med 350-400 bunter Utrop: 200, Startbud: 255 629: Eske med i overkat av 6 kg brutto. Frimerker, brev fdc - god blanding. Bør sees! Utrop: 500, Startbud: 1065
630: Konglomerat over 20 kg brutto, med samlinger, miniark, ark, kilovare brev osv. MÅ SEES! Utrop: 500, Startbud: 1345 631: Eske med over 6 kg brutto med Frimerker, abbo osv. Masse brev Norge og utland. Må sees! Utrop: 500, Startbud: 901 632: Eske med mye merker fra mange land, postfriskt og stemplet. Brutto 4,8 kg Må sees! Utrop: 400, Startbud: 650 633: Eske med brev fra mange Land. Brutto 6,6 kg. Bør sees! Utrop: 350, Startbud: 1400 634: Bunke med ca 1,2 kilo stemplede hefter Norge. Vannvittig selvkost! Utrop: 300, Startbud: 1030 635: Konglomerat - flytte eske med mye merker, samlinger, brev etc. Mange land. Utrop: 300, Startbud: 500 636: Eske med 5,5 kg brutto Brev, Norske, til Norge + mye annet.Må sees! Utrop: 300, Startbud: 845
637: Eske med mye frimerker og brev fra mange land. Brutto 3,5 kilo. Må sees! Utrop: 300, Startbud: 503 638: Eske med ca 3,5 kg brutto. Brever norge + mye utland. Må sees! Utrop: 300, Startbud: 1675 639: Eske med Brev 4,5 kg brutto. Meste sendt til Norge. Må sees! Utrop: 250, Startbud: 1980 640: Eske med noe brev og frimerker. MÅ SEES! Utrop: 200, Startbud: 550 641: Liten Lot med frimerker bla fra Kina (nyere) Afganistann, Jerusamlem m.m. Bør Sees! Utrop: 200, Startbud: 424 642: Liten roteeske med Sverige og noe Norge! Utrop: 175, Startbud: 175 643: Danmark samling i Lechtturm album med lommer og kassett. 1852 til ca 1997. Mye merker, men mye billige.. Utrop: 600, Startbud: 540
647: FÆRØYENE Afa 2B - 6B provisoriene 2. opplag 50/5 øre har attest Grønlund. Meget flott postfrisk serie. Afa 9400,- Utrop: 1750, Startbud: 2350 651: FÆRØYENE samling i Lechtturm album med kasett. Starter  med postfrisk rerie provisoriene 1940/41 og går nermest komplett frem til 2015 med noen få mangler på siste året. Hyggelig utrop! + en perm med noe ekstra. Utrop: 1800, Startbud: 1620 652: FÆRØYENE  - innstikksbok med 4 blokker fra Afa 15 til Afa 153. De fleste med nr. i marg. Prima postfriskt, + perm med Afa 192 stemplet på SAMTLIGE 39 postkontorer på Færøyene + Perm med en del dubletter Førøyene fra starten til nyere. Bør sees! Utrop: 250, Startbud: 250 656: Grønland PP 1 - Prima ubrukt merke! Velsentrert pent merke. Attest S. Grønlund  (Afa 4500) Utrop: 1500, Startbud: 1600 659: Grønland PP 4 - 1 øre stpl stålstpl Grønlands Styrelse 25-XI-36 Utrop: 150, Startbud: 330 660: Grønland PP 6 - 5 øre pent stpl Grønlands Styrelse Afa 950,- Utrop: 275, Startbud: 550 662: Grønland PP 8 - 15 øre pent lettstemplet (1800) Utrop: 400, Startbud: 660
674: ÅLAND komplett 1984 til 2010 i 2 permer. Merkene står i de orginale årsettene fra posten. Facit 5310,- Utrop: 750, Startbud: 675 677: England One Penny Black - Flott merke med marger. Utrop: 600, Startbud: 1400 680: Engkand stor konfekt eske med ca. 2,5 kg bunter. Ser ut som mest motivmerker. Billig utrop! Utrop: 100, Startbud: 90 685: Litauen Lot med endel pene merker. Bør sjekkes. Høy katalogverdi??  Utrop: 300, Startbud: 377 686: ROMANIA eske med album mange tusen merker. Starter med Karl 1. (En del dyre merker) Mye postfriskt, miniark samt mange utagget.Bør sees! Utrop: 1000, Startbud: 900 689: TYRKIA Samling i perm på albumblader. Mest gammet!  Bør sees! Utrop: 250, Startbud: 225 691: Vest-Europa  ryddig landesamling urørt fra bo i to Leuchtturm album med svarte sider i kassett. Mange land, både moderne og klassisk, hovedsakelig brukt. Nevner spesielt Belgia, Liecthenstein (bra postfrisk!), Spania og Sveits. Småspennende samling med flere uvanlige innslag og funnmuligheter. Utrop: 500, Startbud: 450
692: Øst-Europa  ryddig landesamling urørt fra bo i to Leuchtturm album med svarte sider i kassett. Mange land, både moderne og klassisk, hovedsakelig brukt. Nevner spesielt Albania, Serbia og Romania. Småspennende samling med flere uvanlige innslag og funnmuligheter. Utrop: 500, Startbud: 450 693: ØST AFRIKA samling i album fra 1953 til ca 1974. Neste komplet i flg album minus 2 merker, stemplet og ubrukt! Utrop: 200, Startbud: 180 694: AFRIKA samling fra diverse land som Dahomey, Burundi, Gabon, Cameroons, Algeria osv. Ikke mye merker - men bør sees! Utrop: 300, Startbud: 270 695: Asia  ryddig landesamling urørt fra bo i to Leuchtturm album med svarte sider i kassett. Mange land, både moderne og klassisk, hovedsakelig brukt. Nevner spesielt India, Iran, Tibet og Palestina. Småspennende samling med flere uvanlige innslag og funnmuligheter. Utrop: 500, Startbud: 450 701: Myntbrev Skien- Møteplass i 1000 år med sølv medalje (10 stk u/bakark) Utrop: 200, Startbud: 230 702: 20 kroner / 5 sp. 1874 GULL  (408)  kv 01 Utrop: 5000, Startbud: 4500 703: OL Lillehammer 1994 1500 kroner GULL 1991 Rødøyemannen (374) , proof i kapsel Utrop: 4800, Startbud: 4750
704: OL Lillehammer 1994 1500 kroner GULL 1992 Birkebeinere (374) , proof i kapsel Utrop: 4800, Startbud: 4750 705: OL Lillehammer 1994 1500 kroner GULL 1994 Telemarkskjører (374) , proof i kapsel Utrop: 4800, Startbud: 4750 706: OL Lillehammer 1994 1500 kroner GULL 1994 Polarekspedisjoner (374) , proof i kapsel Utrop: 4800, Startbud: 4750 707: Finland 10 markkaa 1995  , sølv og  GULL (925 / 585 12,2 g) opplag ca 1900 stk i spesialeske Utrop: 3500, Startbud: 3500 708: Finland 10 markkaa 1999 (KM 133) GULL / sølv , proof i orginal eske Utrop: 3500, Startbud: 3750 710: OL  Lillehammer 1994 , 100 kroner 1991 Skiløper (små flekker) proof Utrop: 150, Startbud: 135 711: OL  Lillehammer 1994 , 50 kroner 1992 Bestefar og barn (små flekker) proof Utrop: 100, Startbud: 125
712: OL  Lillehammer 1994 , 50 kroner 1992 Bestefar og barn (små flekker) proof Utrop: 100, Startbud: 90 713: OL  Lillehammer 1994 , 100 kroner 1993 Kunstløp (små flekker) proof Utrop: 150, Startbud: 135 714: 200 kroner Ski VM og  Idrett i orginal eske fra Norges Bank , proof Utrop: 500, Startbud: 550 715: 1/2 speciedaler 1776  kv 1+/01 , pen Utrop: 4500, Startbud: 4500 716: 1/2 Speciedaler 1846  kv 1- Utrop: 2500, Startbud: 2250 719: 3 skilling 1869 m/stj.  Kv 1/1+ Utrop: 200, Startbud: 200 722: 1/15 sp / 8 skilling 1801  kv 1+ , pen Utrop: 900, Startbud: 810
723: 12 skilling 1856  kv 0 Utrop: 3000, Startbud: 2700 724: 1/5 sp. / 24 skilling 1798  kv 1+ , nydelig Utrop: 1800, Startbud: 2105 733: 5 øre 1919  kv 01 Utrop: 1400, Startbud: 1260 735: 10 øre 1909  kv 01 Utrop: 200, Startbud: 200 740: 25 øre 1912  kv 1+ Utrop: 1600, Startbud: 1440 745: 50 øre 1899  kv 1+ Utrop: 900, Startbud: 950 746: 50 øre 1902  kv 1+/01 Utrop: 1000, Startbud: 1200
749: 1 krone 1890  kv 0/01 , flott mynt Utrop: 6000, Startbud: 7535 751: 1 krone 1901  Slabbet VF 30 Utrop: 1000, Startbud: 1200 754: 1 krone 1910  kv 1/1+ Utrop: 2000, Startbud: 2200 757: 1 krone 1951 u/hull  kv 0 Utrop: 150, Startbud: 135 761: 2 kroner 1906 Stort skjold  kv 0/01 Utrop: 600, Startbud: 540 778: 2 kroner 1915  kv 1+ Utrop: 350, Startbud: 390 784: Brilliant myntsett 2008 Utrop: 100, Startbud: 90
786: Proofsett 1997 Utrop: 150, Startbud: 135 787: Proofsett 1998 Utrop: 150, Startbud: 135 788: Proofsett 2000 Utrop: 150, Startbud: 135 789: Proofsett 2001 Utrop: 150, Startbud: 135 790: Myntsett 1970 , prakt Utrop: 1000, Startbud: 1925 791: Myntsett 1971 , prakt Utrop: 1500, Startbud: 3256 792: Myntsett 1972 , prakt Utrop: 500, Startbud: 500
795: Myntsett 1975 , pent Utrop: 200, Startbud: 180 808: Norge , lot med 5 kroner-5 ører (brutto ca. 9 kilo) flere pene mynter MÅ SES Utrop: 250, Startbud: 225 809: Mynter fra flere land + noen medaljer. Observert flere i sølv og noen uekte mynter(ca 1 kilo) MÅ BESIKTIGES Utrop: 100, Startbud: 180 810: Norge , lot med 2 og 1 ører i jern fra 1941 - 1945 , flere i ok kvalitet Utrop: 100, Startbud: 125 812: Millennium myntsett med 29x proof sølvmynter. Mange spesielle former og utførelser, et meget pent og stadig mer attraktivt sett. Utrop: 5250, Startbud: 4725 813: Millennium myntsett med 29x proof sølvmynter. Mange spesielle former og utførelser, et meget pent og stadig mer attraktivt sett sertifikat medfølger. Utrop: 5250, Startbud: 4725 816: Mallorca 30 sueldos 1821  kv 1+ Utrop: 2000, Startbud: 1800
819: Sveits 5 francs 1879 Basel  kv 01 Utrop: 700, Startbud: 630 820: Sveits 5 francs 1883 Lugano  kv 1/1+ Utrop: 500, Startbud: 450 822: USA 32 stk 1/2 dollar mynter med motiv av Elvis på den ene siden , ligger i flott cherryvod box Utrop: 1500, Startbud: 1500 824: USA 1 dollar 1881 O  kv 1+/01 Utrop: 350, Startbud: 365 826: USA 1 dollar 1884 S  kv 1/1+ Utrop: 300, Startbud: 270 828: USA 1 dollar 1889  kv 1+ Utrop: 350, Startbud: 315 830: USA 1/2 dollar 1980 proof i special cover Utrop: 50, Startbud: 50
831: USA 1/2 dollar 1981 proof i special cover Utrop: 50, Startbud: 45 832: USA 1/2 dollar 1982 proof i special cover Utrop: 50, Startbud: 50 833: USA 1/2 dollar 1983 proof i special cover Utrop: 50, Startbud: 50 834: USA 1/2 dollar 1985 proof i special cover Utrop: 50, Startbud: 45 835: USA komlett sett 1992S 1 cent - 50 cent (alle 5 myntene er slabbet ANACS PR70 DCAM) flotte mynter Utrop: 400, Startbud: 360 838: USA Kentucky Statehood Quarter Coin Set (Official first day of issue , october 15 , 2001)med 3 mynter fra proof - uncirculated Utrop: 50, Startbud: 50 839: Ålesundkroner 50 , 100 og 500 (36 stk. totalt) usirkulerte Utrop: 200, Startbud: 1900
840: 1 krone 1948 K ,  2 kroner 1949 G , 5 kroner 1957 E , 10 kroner 1942 B , 10 kroner 1972 K og 50 kroner 1942 C.  V.kv Utrop: 500, Startbud: 450 841: 2 kroner 1948 F  kv 0/01 , pen Utrop: 250, Startbud: 430 845: 5 kroner 1961 I.7634423  kv 0 , flott Utrop: 700, Startbud: 630 848: 10 kroner 1935 U.4560452  kv 1+ Utrop: 1000, Startbud: 900 849: 10 kroner 1942 A.7447616  kv 0 , nydelig seddel Utrop: 1500, Startbud: 1350