Skillingsmerker (5)
Øre-utgaver (269)
Utgavene fra 1905-09 (678)
Utgavene fra 1909 (709)
Utgavene fra 1945 (835)
Tjen/porto/returm. (908)
Div utgaver (941)
Postkort/brev (996)
Norges-samlinger (999)
Norden (1048)
Europa/Oversjø (1173)
Myntbrev (1200)
Gullmynter (1202)
Mynter (1226)
Sedler (1423)
Aktiebrev (1479)
Signaturer/dokumenter (1485)

SAMLER-BØRSEN og Frimærkebørsen Auk 231-7 feb 2019 > Kun bilder.

306: 25 III. Luksus Svarstad 10/4-1879. Utrop: 100, Startbud: 90 307: 25 III. Luksus Søndre Land 22/4-1879 (5 pkt) Utrop: 200, Startbud: 255 310: 25. Prakt/lux Tønset 17/12-1879. Utrop: 100, Startbud: 90 312: 25. Luksus Ullensvang 11/2-1878 Utrop: 100, Startbud: 100 317: 26 - 12 øre LUXSUS stpl TØNSBERG 6-4-1881 - FLOTT! Utrop: 300, Startbud: 1990 320: 27. Pent blekkrysset Utrop: 100, Startbud: 90 323: 28.  25 øre skravert annulleret med 2 ringsstempel og retvendt  dateret 12-II-1884 -  Utrop: 350
325: 29a - 35 øre sjøgrønn stemplet med uttalsese H.J.Enger - merket har noen litt slitte taggespisser, Hk 1700, Utrop: 250, Startbud: 300 327: 25 Iy - 10 øre prakt/Lux stpl RAADE 17-5-1881 Utrop: 200, Startbud: 578 329: 30. Bancobrev frankeret med 30 øre skravert sammen med 2 21 mm 20 ører ( NK 46)  sendt fra Christiania 11-XI-1886 til Risør. Særdeles smuk kvalitet. Kr- 3.200 ifællg Postal Utrop: 2000 330: Lot skravert posthorn fra 5 øre til 50 øre. Totalt 23 merker Utrop: 200, Startbud: 300 332: Lot skravert posthorn komplett minus Hk 28. + 4 skillingsmerker. Alle stemplet Utrop: 150, Startbud: 275 333: 32 - 1 krone Oscar LUXSUS postfrisk (1300) Utrop: 700, Startbud: 630 334: 32 - 1 kr. Oscar Prakt/LUX stpl TROMSØ 8-IV-97 Utrop: 200, Startbud: 330
337: 34 - 2 kroner Oscar LUXSUS stpl MOSS 4-VIII-86 - Kan ikke bli bedre. Utrop: 400, Startbud: 700 342: 36. Praktpar stemplet Fredrikshald 20/4-83 Utrop: 500, Startbud: 605 345: 37 I. Luksus hullstempel Kraastad 16/5-82. (6 pkt) Utrop: 200, Startbud: 375 346: 37 I. Prakt Drammen - pent for utgaven. Utrop: 100, Startbud: 100 348: 37 II - 10 øre LUXSUS stpl SOON 26-5-1882 Utrop: 250, Startbud: 300 350: 37 II. Luksus Ringsager12/7-1882. Meget vakkert! Utrop: 200, Startbud: 200 351: 37 II - 10 øre LUXSUS stpl BIRID 26-4-1883 Utrop: 200, Startbud: 300
354: 37I- Brev frankeret med 10 øre 1882 - skravert sendt fra DOVRE  27-!-1883 til Lesje. Smukt retvendt annullering. Utrop: 400 355: 37 I.  Brev frankeret med 10 øre skravert 1882 udg. sendt fra SKIEN - juli 1882 til Porsgrund Utrop: 300 357: 38. Luksus Hol 11/7-1883. (6 pkt) Utrop: 200, Startbud: 180 358: 38. Thoten 22/9-1883. (6 pkt) Utrop: 200, Startbud: 660 360: 38 xX VM 2 st.1- 10 ære Prakt stpl BREVIG 14-2-1883 Utrop: 100, Startbud: 90 361: 38. Luksus Tromsø 16/2-1883. Vakkert! Utrop: 100, Startbud: 90 362: 38. Luksus Saudland 23/8-1884. Utrop: 100, Startbud: 90
363: 38. Luksus  SIGDAL 11/4-1883. Utrop: 100, Startbud: 90 364: 38. Luksus Eidsvold 7/3-1883.  Utrop: 100, Startbud: 90 365: 38 xX - 10 øre Prakt/Lux stpl ØDEGAARDENS VERK 30-6-1883 Utrop: 150 368: 38xY. 10 øre 1882 udgave - STÅENDE VM. ATTEST:  TYSLAND.  HK  5.600 Utrop: 4000, Startbud: 4200 369: 38. Brev frankeret med parstykke 10 øre 1882 sendt fra Stavanger  18-XI-1884  til Berlin.  Utrop: 250 370: 38 på konvolutt stpl FØRDE 21-5-1882 Utrop: 100, Startbud: 100 372: 39x - Prakt stpl SOGNDAL I DAL 8-4-1883 Utrop: 250, Startbud: 385
374: 39. Bancobrev frankeret med 20 øre 1882 - rødlig brun sendt fra Stamsund 4-IX-1883 til Bodø. PRAKT.  Utrop: 600, Startbud: 600 375: 40. Fullstempel hullstempel Fyresdal, meget sjeldent. (8 pkt) Utrop: 200, Startbud: 278 376: 40 I ax- 20 øre posthorn. Prima postfriskt sentr ned. Attest G. Flatheim Hk 21.000,- Utrop: 12000, Startbud: 10800 377: 40 Ib vm II st. 1. (Typet av G. Flatheim) Pent lettstemplet del av ... LEHERRED. Vanskelig merke - Hk 1800++ Utrop: 750, Startbud: 2167 378: 40 II - 20 øre LUX stpl DAVIGEN 13-6-1885 (5 Pkt) Utrop: 300, Startbud: 400 379: 40 IIa - 20 øre LUXSUS stpl MOLDE 7-10-1884 - FLOTT Utrop: 300, Startbud: 320 381: 40 IIbx - 20 øre pent LUX stpl DOVRE 21-4-1884 Utrop: 300, Startbud: 365
383: 40 IIbyX (Vm 1 stå. 1)- 20 øre posthorn PRAKT stpl ARENDAL 22-XI-83. Attest G. Flatheim - FLOTT MERKE!! Utrop: 1200, Startbud: 1800 386: 40. 2stk 20 øre  21 mm - hhv. blek ultramarin og blå - ikke trykbestemt Utrop: 150 387: 41. Bankobrev frankeret med 3 øre, 5 øre, 2 x 10 øre - samt 20 øre 21 mm sendt fra Lillehammer 9-IX-1886 til Gnosjö - Sverige.  IKKE registreret med denne portokombination i Postal. Brevet har lille skade i venstre side af konvolutten.  Utrop: 1000 389: 43. Pent ustemplet merke. Utrop: 400, Startbud: 400 392: 43b - 10 øre Prakt/Lux stpl BALESTRAND 8-2-1886 Utrop: 150, Startbud: 135 393: 43 - 10 øre PRAKT stpl BRUMMUNDALEN 20-7-1884 Utrop: 150, Startbud: 135 394: 43. Luksus Dverberg ?/1-1885. Vakkert! Utrop: 100, Startbud: 90
395: 43. Stemplet hullstempel Dønnæs 8/4-83. (8 pkt) Utrop: 200, Startbud: 180 396: 43. Gjethus 14/4-1885  Utrop: 100, Startbud: 100 397: 43. Prakt Graven 25/6-1885. (6 pkt) Utrop: 100, Startbud: 100 398: 43. Prakt Hof i Solør 12/11-84 Utrop: 100, Startbud: 90 399: 43. Luksus Holden 6/3-1885. Utrop: 100, Startbud: 260 401: 43. Praktstp KORSNÆS 4/7-1884 (6 pkt) på 10 øre. Ktg. Utrop: 100, Startbud: 330 404: 43. Luksus Lesje 8/6-1884, praktfullt! Utrop: 200, Startbud: 180
407: 43. Prakt/lux Mo i Helgeland 7/4-1884. Utrop: 100, Startbud: 435 408: 43. Luksus Nissedal 5/5-1888. (5 pkt) Utrop: 100, Startbud: 193 411: 43. Prakt hullstempel Næs i Aadalen, sjeldent. (8 pkt) Utrop: 200, Startbud: 275 414: 43. Lux Rena 15/9-1885. Utrop: 100, Startbud: 90 416: 43. Luksus Sander 27/8-84. Utrop: 100, Startbud: 90 419: 43. Luksus Stranden 3/2-1886, håndskrevet dato. Meget pent. Utrop: 100, Startbud: 275 420: 43 - 10 øre LUX stpl SUND 4--1883 (5 pkt) Utrop: 200, Startbud: 205
421: 43. Luksus Tuft 17/7-1885. Utrop: 100, Startbud: 90 427: 44. 12 øre matgrønn. HELT enestående PRAKT stempel  KRAGERØ 29-11-1884. ATTEST:  Lasse Nielsen. LUXSUS i højeste kvalitet Utrop: 5000, Startbud: 4900 429: 44. 12 øre mattgrønn - annulleret med retvendt Aalesund 26-VIII-84. PRAKTEKSEMPLAR. Attest:  G. Flatheim Utrop: 1500, Startbud: 1650 431: 44. Pent merke fullstemplet Hamar 2/4-1884 Utrop: 1000, Startbud: 1210 432: 44. 12 øre mattgrønn- -stemplet Kragerø 1885. Utrop: 750 433: 44.  Brev frankeret med 12 øre mattgrønn - sendt fra Bergen 14-III-85 til København .  Attest:  G. Flatheim Utrop: 4500 435: 45 II - 12 øre PRIMA postfriskt. Hk 1150,- Utrop: 600, Startbud: 540
436: 45 - 12 øre i 2 fargenyanser pent ustemplet.  Utrop: 100, Startbud: 90 437: 47 - 25 øre PRAKT stpl NØSTDAL 8-7-1886 (6pkt) Utrop: 250, Startbud: 250 440: 48 II - Provisorie LUXSUS stpl VAALER I SOLØER 9-10-1889 MEGET FLOTT! Utrop: 300, Startbud: 1650 441: 49 I. Luksus Lofotens og Vesteraalens postexp B. 25/5-95. Meget vanskelig merke i denne kvalitet! Utrop: 200, Startbud: 860 444: 50. Prakt/lux 124 Utrop: 100, Startbud: 90 445: 50a - 2 øre LUXSUS stpl ELVERUM 19-10-1892 - Meget flott! Utrop: 300, Startbud: 825 446: 50b - 2 øre LUX stpl SKJÆRDALEN 3-9-1892 Utrop: 300, Startbud: 370
447: 51 I - 3 øre LUXSUS stpl SKJÆRDALEN 12-8-1887 - FLOTT!!!!  Utrop: 350, Startbud: 510 448: 51 II. Luksus Vestby1/3-1888. Meget bra merke! Utrop: 200, Startbud: 200 449: 51 II a, t.1. Praktstp CHRA 8F BYP. 15/5-87. Utrop: 200, Startbud: 180 450: 51 IIb t. 3, vm I, st 4.- rettv. stpl BUREAU REEXP DE CHRISTIANIA 7-V-89. Attest G. Flatheim Hk 1800,- Lett avrundet hj. tg iflg attest. Utrop: 700, Startbud: 630 451: 51 IIIa - 3 øre PRAKT/LUX stpl LÆRDAL 2-4-1890 Utrop: 300, Startbud: 350 453: 51 IIIa - LUXSUS stpl CHRISTIANIA 15-1-90 Utrop: 100, Startbud: 90 454: 51 IV - 3 øre prakt stpl FLEKKEFJORD 21-X-93 Utrop: 150, Startbud: 256
456: 51 IV B - 3 øre 20 mm GROVTAGGET med praktisk talt feilfri tagging. Stpl BERGEN 3-2-94. Attest FCM Utrop: 15000, Startbud: 40500 460: 52IIa. Oppfrankeret brevkort med 5 øre smaragdgrønn sendt via Randfjordbanen 8-VIII-1890 til Tyskland.  Utrop: 150 462: 52 III - 5 øre LUXSUS stpl AASNÆS FINSKOG 29-11-1892 - MEGET FLOTT!!! Utrop: 300, Startbud: 800 465: 53 VI - 10 øre PRIMA postfrisk sentr noe h. Hk 2900,- Utrop: 1500, Startbud: 1700 466: 53 IIIb - 10 øre PRIMA ustemplet - meget god sentrering.  Utrop: 300, Startbud: 270 467: 53 I - 10 øre prima velsentrert ustemplet merke. Noe limløs bak. Hk 2800,- Utrop: 300, Startbud: 430 468: 53 I, t.3. Letthengslet 10 øre fra første plate, med dobbeltramme øverst. Lett rundet hj.4. (2700). Utrop: 300, Startbud: 270
470: 53 IId t.2 - 10 øre tungt hg. sentr h. Hk 725,- Utrop: 150, Startbud: 135 472: 53 IIIb - 10 øre fullstpl 3-rings nr. stpl 210 D/S MOSS - mangler 2 hj. tg. Utrop: 100, Startbud: 90 475: 53 IIIa t.1 Prakt stpl BERG JERNBANESTATION Delevis håndskrevet dato 2/2-1889 Utrop: 200, Startbud: 180 476: 53 VI. Luksus Bjerkager 25/9-1893 (6 pkt) Utrop: 200, Startbud: 180 477: 53 IV. Prakt/lux Bod 19/5 1891. (5 pkt) Utrop: 100, Startbud: 100 479: 53 VI. Luksus hullstempel Brækkebygden 7/2-92. Sjeldent (7 pkt) Utrop: 200, Startbud: 180 481: 53 IIIc - 10 øre LUXSUS stpl BÆGNADALEN 11-11-89 (5 pkt) Utrop: 200, Startbud: 350
484: 53 III. Luksus Dørrum 19/9-89 Utrop: 100, Startbud: 125 493: 53 VI. Luksus Hof i Jarlsberg 21/8-1892 (5 pkt) Utrop: 100, Startbud: 125 494: 53 III. Luksus Holmestrand 6/3-1890. Utrop: 100, Startbud: 100 496: 53 IIIb - Prakt/Lux stpl I HOVIN TH 26-7-1889. Ikke registrert i Postal II Utrop: 200, Startbud: 300 497: 53 II bY, t2 - 10 øre 20 mm ustemplet. Attest G. Flateim som skriver det kun er lim nederst. Sånn ser det helt klart ikke ut! Hk. 2200,-  Utrop: 750, Startbud: 675 500: 53 III. Luksus Komagfjord 6/-1889. Utrop: 100, Startbud: 100 502: 53 VIII - 10 øre Prakt/Lux stpl KORNSØ 28-5-1894 Utrop: 200, Startbud: 275
507: 43. Luksus Indre Kvarø 14/6-1888.  Utrop: 100, Startbud: 90 511: 53 II. Luksus LIer 4/8-1887. Utrop: 100, Startbud: 100 512: 53 IV. Luksus Lillehammer 3/1-1891 Utrop: 100, Startbud: 225 513: 53 III. Luksus Lom 9/4-1889 Utrop: 100, Startbud: 330 518: 53 V - 10 øre LUXSUS stpl MELHUUS 17-1-1895 Utrop: 250, Startbud: 350 520: 53 I. Luksus Mjøndalen 25/9-1886. Utrop: 100, Startbud: 138 521: 53 II. Luksus Nakkerud 9/4-1887. Utrop: 100, Startbud: 100
522: 53 I. Luksus Sund i Nordhordaland 9/8-1887. (6 pkt) Utrop: 200, Startbud: 440 527: 53 VI. Luksus Nordre Odalen 8/1-1892. Utrop: 100, Startbud: 90 536: 53 VI - 10 øre Lux stpl RISØHAVN 9-10-1892 (6 pkt) Utrop: 200, Startbud: 180 539: 53 IV. Luksus Røst 28/-1891. (6 pkt) Utrop: 200, Startbud: 180 540: 53 IVa - 10 øre LUX stpl SANDTORV 24-3-1893 Utrop: 250, Startbud: 305 541: 53 II. Luksus Sandtorv 10/11.1888. Utrop: 100, Startbud: 138 542: 53 III. Lux Sel /7/-1890 Utrop: 100, Startbud: 90
544: 53 III. Lux Skeaker 4/1 - 1889. Utrop: 100, Startbud: 125 545: 53 IIa - 10 øre LUX stpl SKJÆRDALEN 8-9-1888 Utrop: 250, Startbud: 250 546: 53 III. Luksus Skjærstad 2/5-1888. Vakkert! (6 pkt) Utrop: 200, Startbud: 355 549: 53 III. Luksus Soon 14/2-1889. Utrop: 100, Startbud: 130 553: 53 V. Luksus Stryn 20/1-1894, meget pent! Utrop: 100, Startbud: 99 557: 53 I. Sunddal 20/7-1887. Utrop: 100, Startbud: 138 560: 53 III. Luksus Søveien 15/10-1890. Utrop: 100, Startbud: 90
563: 53 III. Lux Tjømø 10/7-1890. Utrop: 100, Startbud: 160 564: 53 IV. Prakt Trysil 1891. Utrop: 100, Startbud: 90 566: 53 III. Luksus Urskoug 20/6-1890. Vakkert! Utrop: 100, Startbud: 248 570: 53 II. Lux Vestre Thoten 23/11-1886. Utrop: 100, Startbud: 660 572: 53 III. Luksus (+del) Veø 25/2-1889. (6 pkt) Utrop: 200, Startbud: 450 573: 53. Pent Vraadal (6 pkt) Utrop: 100, Startbud: 138 576: 53 IIIb - 10 øre LUXSUS stpl YTRE RENDALEN 14-5-1888 Utrop: 300, Startbud: 358
577: 53 VII - 10 øre LUXSUS  stpl YTTERØEN 18-2-1894 (6 pkt) Utrop: 200, Startbud: 300 578: 53. Bankobrev  frankeret med 2 x 10 øre posthorn sendt fra VINJEØREN 20-8-1887 til Christianssund. Perfekte rstempler  (5 pkt. iflg. Postal) - PRAKT Utrop: 400, Startbud: 360 581: 53 I. Luksus Ødegaardens verk 24/8-1886. Utrop: 100, Startbud: 100 582: 53 VI. Luksus Øier 12/7-1893. Utrop: 100, Startbud: 90 583: 53 VIII. Luksus Øier 3/1-1894 Utrop: 100, Startbud: 90 586: 52 III - komplett typesett 1-8 lettstemplet (8 merker) Utrop: 150, Startbud: 135 587: 53 VIII t2 - 10 øre komplett Fellingstype  1-4  - lestemplede merker.  Utrop: 150, Startbud: 135
588: 53 VI - 4 merker i komplett VM stilling sett. Utrop: 100, Startbud: 100 589: 54 I - 20 øre LUX stpl AARDAL 16-6-1887 (5 Pkt) Utrop: 350, Startbud: 400 593: 54 IIa - Prakt/LUX stpl RISSØHAVN 19-2-1889 (6 pkt) Utrop: 250, Startbud: 225 594: 54 IIc - 20 øre LUX stpl LANGESUND 5-7-1890 Utrop: 250, Startbud: 225 595: 54 IIe - 20 øre LUX stpl LILLESAND 24-12-1890 Utrop: 300, Startbud: 375 597: 54 IIIa - 20 øre LUX stpl GJETHUS 18-4-1892  Utrop: 250, Startbud: 413 598: 54 IV - 20 øre prima ustemplet Hk 750,- Utrop: 250, Startbud: 450
603: 51 IV, 52 IV og 2 stk 54V på 48 øres enkelvektig banko brev stpl DRAMMEN 15-IX-93 sendt til Sverige. Bak transitt stpl KONGSVINGER BANEN POSTEXP 16-IX-93- 5 flotte inntakte segl bak. Dette brevet er ikke registrert i NK  Utrop: 1000, Startbud: 1200 605: 55 - 25 øre 20mm prima postfrisk. Sentr v. Hk 900,- Utrop: 300, Startbud: 300 607: 56 - 3 øre PRAKT stpl BREVIG 2-XII-95 Utrop: 100, Startbud: 100 608: 57 - 10 øre LUX stpl VESTBANERNES POSTEXP 2-XII-94 Utrop: 200, Startbud: 180 609: 57 - 10 øre LUXSUS stpl CHRISTIANIA 14-V-95 Utrop: 200, Startbud: 180 612: 57 - 10 øre LUX stpl BALESTRAND 5-II-95 Utrop: 150, Startbud: 135 614: 57 - 10 øre LUX stpl LUNDE 24-3-1895 Utrop: 100, Startbud: 100
617: 58 A. Luksus enrings Singsaas 7/1-1895 Utrop: 100, Startbud: 100 618: 58 B. Luksus Trondhjem 1/1-95 Utrop: 100, Startbud: 90 619: NB!!! 558 - 50 øre LUX stol FOSSDAL Utrop: 75, Startbud: 75 623: 60. Bankobrav frankeret med hhv. 3 øre Centraltrr. samt 5 øre og  2 x 20 øre Knudsen grovtakket sendt fra Kristiania 15-IV-1897 til Gnosjö, Sverige. Diverse skader på bagsiden. Utrop: 750, Startbud: 750 625: 62. Luksus Garmo 7/7-1896. (6 pkt) Utrop: 200, Startbud: 358 630: 63. Luksus Bergen  Utrop: 100, Startbud: 150 631: 66 - 3 øre grovtagget LUXSUS postfrisk. Meget velsentrert og gode tg. Hk 1000,- Utrop: 500, Startbud: 600
633: 68. Luksus hullstempel Odnæs 4/12-98. Utrop: 100, Startbud: 100 637: 68 x3 stk 10 ører på bankobrev ilagt 175 kroner stpl FREDRIKSHALD 28-VII-95 sendt til TØNSBERG. Segl bak. Utrop: 200, Startbud: 200 639: 69 - 20 øre grovtagget prima ubrukt merke med meget god sentrering (800) Utrop: 450, Startbud: 405 641: 69 - 20 øre LUXSUS stpl RISØR 27-27-I-95 Utrop: 200, Startbud: 200 644: 71 - 35 øre grovtagget PRIMA postfrisk (3100) Utrop: 2000, Startbud: 1800 645: 71 - 35 øre grovtagget prima ustemplet. Hk 675,- Utrop: 150, Startbud: 150 646: 72. Følgebrev frankeret med 50 øre Antikva - Knudsen - grovtagget - sendt fra Christiania til Snaasen 7-12-1895.  Utrop: 400
647: 73 - stemplet fiolett 3-rings nr. stpl 107 Utrop: 200, Startbud: 180 651: 76 på postkort annulert med 4-rings nr stpl 232 som ble brukt på D/S HERLØFJORD i rute mellom Bergen og Manager. Flott kort fra Bergen og torget med folk. J. Karlsen Bergen 1905 Utrop: 150, Startbud: 135 653: 76. Meget pent par med sentralt Tryssil 19/XII-09 Utrop: 100, Startbud: 100 655: 76 - 5 øre fullstpl 4-rings nr stpl 3  Utrop: 100, Startbud: 165 657: 76X - 5 øre PRIMA postfrisk Hk 350,- Utrop: 150, Startbud: 205 658: 76X - 5 øre LUX stpl BRUMMUNDALEN 12-III-06 Utrop: 100, Startbud: 355 659: 77 - 10 øre LUX stpl RISØR 25-XII-02 Utrop: 100, Startbud: 90
661: 77. Firerings 583. Utrop: 100, Startbud: 100 662: 77IIx. 10 øre Antikva - Knudsen - fintagget. postfrisk Utrop: 200, Startbud: 180 664: 77 II. Luksus Gudaa 27/XII-04 Utrop: 100, Startbud: 100 666: 77 II. Omvendt prakt firerings 91 Utrop: 100, Startbud: 520 669: 77 IIX - 10 øre LUXSUS stpl LUNDEMO 11-7-1899 Utrop: 150, Startbud: 495 670: 77 IIY - 10 øre med stående VM - Prima postfrisk. Hk 850,- Utrop: 400, Startbud: 505 672: 79x - 20 øre Prakt/Lux stpl MOSS 23-IV-09 Utrop: 50, Startbud: 45
673: 80X - 25 øre LUX stpl HANSNES 20-XI-09 Utrop: 100, Startbud: 150 678: 85 I - 1 krone provisorie prima POSTFRISK (2000) Utrop: 1200, Startbud: 1200 680: 85II. Brev frankeret med kr l,oo provisorie - olivengrønn nuance sendt fra Stavanger til Bru 27-10-05. Ankomsst. Bru  29-X-05 på forsiden. Smuk kvalitet Utrop: 750 682: 86II. brev frankeret med 1½ kr. provisorie - ultramarin nuance - sendt fra Stavanger 10-8-05 til Bru. Smuk kvalitet. Utrop: 1000 684: 87. Brev frankeret med kr. 2,00 sendt fra Stavanger 2-IX-05 til Bru. Ankomstst. BRU  på forsiden. Smuk kvalitet Utrop: 650 685: 85 - 87 - Ustemplet serie Kroneprovisorier - 1,5 kr med meget god sentrering. Hk billigste utgave = 1690,- Utrop: 500, Startbud: 450 686: 89 - 1 krone Haakon 1907 PRIMA velsentrert postfrisk. Hk 1900,- Utrop: 1000, Startbud: 1000
687: 89. 1 kr. Håkon VII - 1907 - annullerert med smukt Kristiania 2-V-09.  Utrop: 100, Startbud: 90 689: 90 - 1,5 kr. Haakon LUXSUS POSTFRISK (2300) Utrop: 1200, Startbud: 1200 690: 90.  l½ kr Håkon VII - retvendt annulleret Christiania 30-III-10. Utrop: 200, Startbud: 225 691: 91. Praktfullt par stemplet Kristiansund 3/2-09 Utrop: 500, Startbud: 450 692: 91. Luksus Namsos 14/5-09 Utrop: 300, Startbud: 370 700: 93 - 1 kr Haakon 1909 PRIMA postfrisk (5200) Utrop: 3000, Startbud: 3500 704: 94 - 1,5 kroner Haakon Prakt stpl KRISTIANIA 22-IX-10 Hk 3300+++ Utrop: 1200, Startbud: 1430
707: 95. Luksuspar Hammerfest 10/IX-16. Utrop: 100, Startbud: 138 708: 93/95.  Håkon VII - 1909 - komplett set - pænt stemplet HK  4460 Utrop: 1250, Startbud: 1125 709: 96. Luksus Bergen 21/6-12. Uvanlig pent for utgaven. Utrop: 100, Startbud: 90 711: 98. Luksus Strømmen Jernb st. 17/IX-20 Utrop: 100, Startbud: 100 713: 99. Luksus Polhavet Utrop: 100, Startbud: 400