Skillingsmerker (1)
Øre-utgaver (206)
Utgavene fra 1905-09 (570)
Utgavene fra 1909 (590)
Utgavene fra 1945 (949)
Tjen/porto/returm. (1092)
Div utgaver (1118)
Postkort/brev (1308)
PORTO - POSTFRISK (1430)
Norges-samlinger (1434)
Konglomerat (1526)
Norden (1543)
Europa/Oversjø (1649)
Telekort (1736)
Myntbrev (1737)
Gullmynter (1742)
Mynter (1759)
Sedler (1943)
USA Dollar permer (1960)
Pins (1962)
Diverse Olympiade (1969)
Tegneserier m.m. (1974)
Diverse Myntrekv m.m. (1999)

Samler-Børsen og Frimærkebørsen Auk 249 - 16 des 2021 > Kun bilder.

245: 27 - 20 øre rettv nær lux stpl KRAGERØ 6-1-1879 # Utrop: 100, Startbud: 90 250: 28 - 25 øre skravert posthorn prakt/x stpl KORGEN (7 pkt) 11-8-1883. Noen butte tg nede. Dog et pent merke. Utrop: 200, Startbud: 180 251: 29a - Pent rundstemplet merke. Fargefriskt og tydelig sjøgrønn nyanse. (Hk 1700,-) Utrop: 500, Startbud: 715 252: 29 B. Prakt Tønsberg 28/7-94. Utrop: 100, Startbud: 90 253: 29b. Prakt/lux Skien 5/7-91. nedre høyre hjørnetagg er noe rund. Utrop: 100, Startbud: 220 254: 30. Prakt/lux Balestrand 17/2-1888. Utrop: 100 255: 30. Fullstemplet Nordre Odalen 9/10 1890. Utrop: 100, Startbud: 90
256: 31 - 60 øre Luxsus postfrisk Hk 1850,-++  # Utrop: 1000, Startbud: 4500 257: 32. Luksusstp VARDØ 20 VI 81. Luksusstp på 1 kr Oscar. Utrop: 100, Startbud: 90 258: 32 og 53 VIII, i Krone Oscar og 10 øre 20mm på 1,10 følgebrev stpl PP Christiania 25-VII-94, sendt som oppkrav til Dverberg. # Utrop: 600, Startbud: 740 259: 33 - Glassklart Prakt Christiania 12/-87. Liten tynnhet dog meget vakkert! Utrop: 200, Startbud: 205 260: 33. Pent fullstemplet Trondhjem 28/5-89. Utrop: 150, Startbud: 180 261: 34. Rundstemplet Kongsvinger. Utrop: 100, Startbud: 90 262: 32-34. Pen serie. NK 32 stemplet Inderøen. Utrop: 250, Startbud: 225
263: 35. Lot 5 stk med et rundstp. Utrop: 900, Startbud: 970 264: 35. Lot 5 stk rundstp 5 øre 1879. Utrop: 800, Startbud: 1010 267: 37 I. Liten konvoluttt stemplet Ringebo 21/9 1882. Noe uvørent åpnet. Utrop: 200 268: 22, 37 II. Pen liten konvolutt fra Stavanger 18/7-82 sendt til Sverige der brevet er omadressert til Motala. Utrop: 200, Startbud: 750 269: 37 II. Liten konvolutt stemplet Horningdal 12/12- 1882. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 200 272: 38 xX. Pent merke sentrert ned til venstre. Vanskelig og sjeldent. (x=HK 5250,-) Utrop: 700, Startbud: 1400 273: 38 xX. Pent merke av et sjeldent merke. Uten lim. Utrop: 700, Startbud: 680
274: 38 xX. Prakt/lux Brækstad 22/2- 84.  Utrop: 100, Startbud: 165 276: 39 Y. Luksus Sarpsborg 5/10-83. Utrop: 200, Startbud: 375 277: 40 I. Platerekonstruksjon satt opp på spesialark fra Finn Aune. Mangler tre merker på å være komplett. ca tre merker med mindre feil. Unikt utbud. (HK minst 22.000,- for 93 merker) Utrop: 5000, Startbud: 5907 278: 40 Iay. Velsentrert merke med vm. 1 stilling 1. Pent stemplet. Utrop: 1000, Startbud: 900 279: 40 Ib. Luksus Røraas 17/1 1883. Sentrert til venstre, men et praktfullt merke! Attest Flatheim. Utrop: 1500, Startbud: 1350 282: 40 Ib. Prakt/lux Sand i Ryf. 13/7 1884.  Utrop: 1200, Startbud: 1080 285: 40 Ib - 20 øre posthorn stpl hull stpl MOSKENÆS 1-IV-85. Hk 2000,- Sjeldent merke. Utrop: 750, Startbud: 1100
286: 40 II a. Perfekt sentrert 20 øre med spor av lim. Utrop: 750, Startbud: 2180 287: 40 IIa. Luksus Eide i Kværnæs 14/8-84. 6 pkt flg Postal. Utrop: 500, Startbud: 450 288: 40 II A - Lux Egersund 31/12-85. Utrolig vakkert merke! Utrop: 400, Startbud: 715 289: 40 IIbx. Luksus Strandebarm 19/1-1888.  Utrop: 200, Startbud: 180 290: 40 IIbyX. Vakkert merke med fullstempel Christiania 26/9-85. Utrop: 700, Startbud: 630 291: 40 IIbyY. Velsentrert merke praktstemplet Christiania 4/12-84. Utrop: 700, Startbud: 630 293: 43 aY. Velsentrert merke med et uvanlig godt synlig stående vannmerke. Hele vannmerket er synlig. Vannmerkestilling 6. (HK 4500,-) Utrop: 2000, Startbud: 3355
294: 43. Pen lukefyller. HK 1300,-. Utrop: 400, Startbud: 360 295: 43. Pent merke med håndannulering. Utrop: 100, Startbud: 90 296: 43. Trerings nr stpl 162. Utrop: 100, Startbud: 90 297: 43. Lux Christiania 26/9-86. Utrop: 100, Startbud: 90 298: 43 b. Luksus Egersund 4/7-85.  Utrop: 100, Startbud: 425 300: 43 aX. Luksus Hevnskjel 12/1-85.  Utrop: 100, Startbud: 556 301: 43 b. Luksus Jndhiterren (Indhiteren) 8/10 1888.  Utrop: 200, Startbud: 413
302: 43. Fullstemplet hullstempel Laurvig 3/8.85.  Utrop: 100, Startbud: 90 303: 43. Konvolutt stemplet Molde 20/6 1884. Utrop: 100, Startbud: 224 304: 43. Lux Nærbø 28/3 1888.  Utrop: 100, Startbud: 90 305: 43. Luksus Opdal i Numedal 20/4-85. Ganske tidlig bruk av dette stempel. Utrop: 100, Startbud: 410 306: 43. Lux Stoksund 1/12-1886. (sekstallet er supplert med blekk). 6 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 225 308: 43 aX. Prakt/lux Vinjeøren 20/10-1884. 5 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 306 310: 44 - Del av Enrings Fullstempel Kragerø 28/10-1884. Meget fargefriskt flott merke! Utrop: 1200, Startbud: 1080
311: 44 - Meget pent 12 øre mattgrann med del av Bur. Reexp. Chr 1884. Perfekt tg. og sentrering Utrop: 1000, Startbud: 900 312: 45 I - 12 øre stpl del av CHRISTIANIA 18-II-86 # Utrop: 250, Startbud: 225 313: 45 II - 12 øre prakt stpl CHRISTIANIA 19-VIII-85 # Utrop: 100, Startbud: 90 314: 46. Prakt/lux Eidsaa 22/11-1887. 5 pkt iflg Postal. Utrop: 150 315: 46a - Nær Prakt Vallø 5/8-1885. Utrop: 150, Startbud: 135 316: 46 B - Lux. Arhaug 22/2-87. Uvanlig og meget vakkert stempel! Utrop: 350, Startbud: 315 319: 47. Prakt/lux Drammen 5/2-87. Utrop: 100, Startbud: 100
320: 47. Rettvendt fullstp del av ARENDAL 6 II 89. Utrop: 100, Startbud: 90 322: 48 I. Luksus Sandvigen 5/9 1890.  Utrop: 100, Startbud: 100 324: 50 - Lux Firerings nr. stempel 3 samt liten bue! Flott og uvanlig objekt! Utrop: 200, Startbud: 250 325: 50. Par og 3-stripe 2 øre stp KRISTIANIA 2 I 99 på Hilsen fra Chr-kort. Utrop: 200, Startbud: 180 326: 51 I, t.4. Vakkert fullstp DRØBAK 10 V 87. Utrop: 200, Startbud: 342 327: 51 I, t.1. Rettvendt del av lilla linjestp på 3 øre. Bl.a bokstavene arken. Utrop: 200, Startbud: 180 329: 51 II. Trykksakskonvolutt sendt fra Christiania 19/7-88 sendt til Kjøbmandskjær.  En rift øverst. Utrop: 100, Startbud: 125
330: 51 II a, t.1-4. Lett rundstp typesett 3 øre. Korrekte typer. Utrop: 250, Startbud: 275 331: 51 II a, t.4. Vakkert hullstp LILLEHAMMER 8XII87. Utrop: 100, Startbud: 500 332: 51 IIb. Feilfritt merke med hjørnestempel. Utrop: 800, Startbud: 720 333: 51 IIc. Prakt/lux Moss 19/6-88. Utrop: 100, Startbud: 135 337: 51 III a, t.4/2. Vertikalt par 3 øre stp KRISTIANIA 19 III 90. Vertikale par er uvanlige. Utrop: 100, Startbud: 90 338: 51 III a, t.2. Tørr 3 øre med hj.brekk. Utrop: 100, Startbud: 90 341: 51 IV - Prakt Christiania 11/3-83. Velsentrert pent merke. Utrop: 100, Startbud: 90
342: 51 IV. Rettvendt fullstp CHRISTIANIA -9 XII 92. Utrop: 100, Startbud: 90 343: 51 IV. Rettvendt fullstempel Hjelmeland 23/7-1893. 6 pkt flg Postal. Utrop: 100, Startbud: 90 344: 51 IV Aa, t.2. Velsentrert 3 øre ustemplet. Utrop: 300, Startbud: 450 345: 51 IV Ab - 3 øre PRIMA postfrisk. Attest FCM # Utrop: 3000, Startbud: 4200 346: 51 IV Ab, t.2. Luksusstp BERGEN 30 IX 93. Utrop: 200, Startbud: 180 348: 52 II abc, t.2. Alle 3 nyanser på 5 øre 1888-90 med samme type. Hk(3175). Utrop: 900, Startbud: 1400 349: 52 II abc. Komplette typesett i alle 3 nyanser. 12 merker lett rundstp. Utrop: 175, Startbud: 158
350: 52 IIa. Pent brevkort med 5 øre smaragdgrønn fra Kristiania 10/7 90 til Kragerø. Utrop: 200, Startbud: 248 351: 52 II b, var.1 - t.5. Lettstp 5 øre med klar ekstratype. Utrop: 450, Startbud: 405 353: 52 IIb. Brev til Danmark med par 5 øre. Pent stemplet Christiania 7/11-89. Utrop: 200, Startbud: 180 355: 52 III a, t.3. Ustemplet 5 øre gulgrønn. Diagonal papirfold. Utrop: 100, Startbud: 138 356: 52 III B T.9. - Type 9 rundstemplet. Sjeldent merke!  Utrop: 750, Startbud: 1100 357: 52 III B - To hovedtyper i Norgeskatalogen. Retouched Mountpiece, Thick spokes in lower right wheel. Utrop: 400, Startbud: 360 358: 52 III b, t.8. Trykksakbrev med 5 øre stp KRISTIANIA 15 VII 92. Påført Haster-stempel. Utrop: 200, Startbud: 180
359: 52 III B T.1 - Prakt Sogndal i Sogn9/11-1891. Flott merke! Utrop: 200, Startbud: 363 361: 52 I, II abc, III ab, IV Aa, Ab. Komplett serie 5 øre i nyanser med et fullstp. Utrop: 100, Startbud: 125 362: 52 I-IV. Plansje med 72 rundstp merker i nyanser. Fra utlandet. Utrop: 250, Startbud: 451 363: 54 II. Plansje med 55 merker fra utenlandsk lager. Utrop: 400, Startbud: 660 364: 53 I T.1. - Lux Ødegaardens Verk 7/10-1877. Vakkert merke! Utrop: 250, Startbud: 275 365: 53 I T.4 - Prakt Øksnæs 11/2-1886 (grad 6). Sjeldent stempel! Utrop: 200, Startbud: 253 368: 53 I. Vakkert brev fra Bergens Sygehus praktstemplet Bergen 24/11 87. Utrop: 150, Startbud: 135
369: 53 I. Pent merke med prakt/lux Christiania 25/10-87. Utrop: 100, Startbud: 90 370: 53 I. Lux Røraas 7/5 1886.  Utrop: 100, Startbud: 385 373: 53 II. Fullstemplet Frøien 12/7- 1887. Noe dobbeltslått. Utrop: 100, Startbud: 90 376: 53 II A - Lux Lekum 2/7-88. Flott velsentrert merke! Utrolig vakkert! Utrop: 300, Startbud: 400 378: 53 II B T.1 - Prakt Nordbanernes Postexp. Velsentrert vakkert merke!  Utrop: 200, Startbud: 180 379: 53 II B T. 2 - Prakt Brummundalen 15/1-88. Velsentrert vakkert merke! Utrop: 200, Startbud: 205 380: 53 IIby - 10 øre posthorn PRIMA ustemplet merke meg hengselrest. Prima sentrering. # Utrop: 1500, Startbud: 1750
382: 53 II D - Prakt Hitterø 2/6-1887. Sjeldent stempel! Utrop: 250, Startbud: 225 383: 53 II D T.3b - Lux Skjærdalen 2/6-1887. Vakkert merke! Utrop: 250, Startbud: 225 384: 53 II D - Prakt Vaaler i Smaal. 13/7-1886. Velsentrert vakkert merke! Utrop: 200, Startbud: 205 385: 53 II D - Prakt Øst-Finmarken 27/11-1887. Sjeldent stempel! Utrop: 200, Startbud: 180 386: 53 III. Fullstemplet hullstempel Atna 21/3-90. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 451 387: 53 III. Brev med innhold sendt fra Trondhjem 19/9-90 til USA. Utrop: 200, Startbud: 180 388: 53 III. Nær lux hullstempel stempel Brækkebygden 19/7-89. 7 pkt iflg Postal. Sjeldent. Utrop: 200, Startbud: 180
389: 53 III. Prakt/lux Jensvold 22/4 1890. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 180 390: 53 III. Fullstemplet Tyvold 16/3-90.  Utrop: 100, Startbud: 440 393: 53 III a, t.1. Praktstp RYGGE 25/1-1889 på 10 øre med kraftig farge. Utrop: 100, Startbud: 90 394: 39 - D/S Uranus (6 pkt). Omvendt klart dobbeltstp på Nk 53 III b. Utrop: 150, Startbud: 135 395: 53 III c, t.2. Prakt hullstp SANNÆSSØEN 15 III 90. Ktg i stp. Utrop: 100, Startbud: 90 396: 53 IV abc. Alle 3 nyanser med et fullstp. Utrop: 150, Startbud: 135 400: 53 IV b, t.1 - H54. Praktstp HARDANGERS POSTEXP. -3 III 91. Utrop: 100, Startbud: 90
401: 53 IVc - 10 øre matt karmin PRIMA postfriskt velsentrert postfriskt merke. Vanskelig og finne postfrisk. # Utrop: 3500, Startbud: 6250 402: 53 IV c. Utstillingsmontert opplating med 158 korrekte posisjoner. Også 10 sekundære posisjoner. Alle i god kvalitet og med et rundstp. Hk(16.000+). Utrop: 2500, Startbud: 5000 405: 53 V. Fullstemplet hullstempel Tvet 19/12-91. 7 pkt iflg Postal. Sjeldent stempel. Utrop: 200, Startbud: 180 406: 53  V. Prakt Selven 10/+ 1891.7 pkt iflg Postal. Utrop: 200 409: 53 VI. Pose med 80 merker. Uplukket for platefeil. Utrop: 200, Startbud: 180 411: 53 VI. Luksus Lesje 27/4- 1892. Utrop: 100, Startbud: 150 412: 53 VI. Praktstp FLOREN 17 II 93 (5 pkt). Utrop: 100, Startbud: 90
413: 53 VI. Luksus Faleide 9/7 1892.  Utrop: 100, Startbud: 150 417: 53 VI. Fullstemplet nr 73 D/S Jonas Lie. Utrop: 100, Startbud: 90 418: 53 VI. Lukss Odde 28/9 1893. Utrop: 100, Startbud: 100 419: 53 VII. Lux firerings 51 - Mostadmarken. 10 pkt. Ekstremt sjeldent stempel. Utrop: 700, Startbud: 1100 421: 53 VII type 2. Nær luksus Selven 14/2 1894. Sjeldent stempel på sjeldent merke. 7 pkt iflg Postal. Utrop: 400, Startbud: 360 422: 53 VII. Luksus Vestbanernes Posteexpd. 29/11-93. Utrop: 100, Startbud: 100 425: 53 VIII - Prakt / Lux Christiania 3/10-1891. Velsentrert vakkert merke. Utrop: 200, Startbud: 397
428: 53 I-VIII. Gammel plansje med 140 merker sortert på plater. Normal kvalitet. Fra utenlandsk handler. Utrop: 350, Startbud: 2350 429: 53 IIb-VIII. Lot 20 stk 10 øre i bra kvalitet og med et rundstp. Utrop: 200, Startbud: 180 430: 53 I-VIII. Komplett serie 10 øre med et rettvendt fullstp. Utrop: 150, Startbud: 135 431: 53 - 10 ører 20 med mer totalt 21 merker diverse stempler Utrop: 200, Startbud: 180 432: 54 I - Prakt / Lux Brettesnes 20/4-83. Meget sjeldent stempel! Utrop: 250, Startbud: 391 433: 54 I - Prakt Gudaa med blått stempel. Svært uvanlig1 Flott merke! Utrop: 250, Startbud: 225 435: 54 I - Prakt Sulen. Sjeldent stempel! Utrop: 200, Startbud: 180
436: 54 I - Prakt / Lux Svarstad 26/5-1887. Utrop: 200, Startbud: 330 438: 54 I. Lot 15 stk 20 øre med et rundstp. Utrop: 150, Startbud: 275 439: 54 I, t.2. Luksusstp HAMAR -6 II 88. Utrop: 150, Startbud: 225 441: 54 II. Pent brev til Østerrike stemplet Christiania 10/1-91. Fire brev er registrert i Postal. Utrop: 500, Startbud: 1100 442: 54 II. Lot 20 stk i nyanser med et rundstp. Utrop: 250, Startbud: 358 443: 54 II A - Prakt Indre Kvarø 12/11-1889. Meget vakkert merke1 Utrop: 250, Startbud: 225 445: 54 IIa. Pent dobbeltvektig brev til Danmark fra Christiania 2/1-89. Utrop: 200, Startbud: 180
446: 54 II A T.1 - Prakt Vivestad 21/1-90. Utrop: 200, Startbud: 276 447: 54 II a, t.1. Rettvendt stp TREUNGEN 13XI88 (5 pkt). Utrop: 100, Startbud: 165 450: 54 II a, t.1. Praktstp NORD-STATLAND -1 V 89. Ktg. Velsentrert. Utrop: 100, Startbud: 358 452: 54 II b, t.3. Gråblå 20 øre med 2 deler RENA 10/10-188?. Klart vm.I, st.1. Signert Flatheim. Utrop: 900, Startbud: 1000 453: 54 II b, t.2. Gråblå 20 øre rettvendt lettstp CHR -3 I (8)9. Klart vm.I, st.1. Signert Flatheim. Utrop: 900, Startbud: 1870 455: 54 II e, t.2. Pen 20 øre lys ultramarin med stående vm. Utrop: 750, Startbud: 1100 456: 54 II e, t.2. Lett luksusstp BEIERFJORD 23 XII 90 (5 pkt) på 20 øre. Utrop: 200, Startbud: 255
457: 54 II e, t.1-4. Rundstp typesett med klare typer og stående vm. Utrop: 200, Startbud: 180 458: 54 II E T.4 - Del av torings st. Øre.... Uvanlig! Utrop: 150, Startbud: 200 459: 54 II a, c, d, e. Alle 4 nyanser rettvendt pent fullstp. Utrop: 200, Startbud: 180 461: 54 III T. 2/3 - Par T2/T3. avr. hj. h. side (NK 3.500,-) Meget sjelden!! Utrop: 750, Startbud: 1100 463: 54 III, t.1-3. Lett rundstp typesett med klare typer. Utrop: 400, Startbud: 360 466: 54 III T.1 - Pent stående par. Rettv. stempel 19/1-92. Utrop: 150, Startbud: 135 467: 54 III. Plansje med 26 stk rundstp. Noe var kvalitet. Utrop: 125, Startbud: 330
468: 54 III, t.1. Praktstp GRIMSTAD 12/6-1892. Utrop: 100, Startbud: 182 469: 54 II. Brev til Kanada stemplet Kirkenæs i Varanger 18/7 1888. Sjeldent stempel og destinasjon. Iflg Postal 7 pkt. 1500,- flg Postal. Utrop: 700, Startbud: 1562 470: 54 IV - Prakt / Lux Venset 26/2- 1893. Uvanlig stempel og meget vakkert merke! Utrop: 250, Startbud: 225 471: 54 IV - Nær prakt Strømmen i Bodø7/10-1890. (grad 6) Sjelden! Utrop: 250, Startbud: 300 472: 54 IV - Prakt / Lux Helgeraaen 6/5-1883.. Sjeldent stempel! Utrop: 250, Startbud: 302 473: 54 IV - Prakt Eide i Kværnes6/5-92. Uvanlig stempel! Utrop: 200, Startbud: 180 474: 54 IV - Prakt Sundelven 28/2-1893. Uvanlig stempel! Utrop: 200, Startbud: 180
476: 54 IV. Plansje med 43 stk rundstp 20 øre. Uplukket for platefeil. Utrop: 150, Startbud: 160 479: 54 V. Luksus Skien 20/7-93. Utrop: 100, Startbud: 220 480: 54 V. Plansje med 21 rundstp 20 øre. Uplukket for platefeil. Utrop: 100, Startbud: 100 486: 55, variant 2 (H 100). Fargefrisk 25 øre praktstp RISØR 31 X 93. Utrop: 200, Startbud: 336 490: 49, 53. 49 merker 1 øre 20 mm. De fleste er type og/eller posisjonsbestemte. Medfølger også noen 10 øre 20 mm. Gjennomsyn anbefales. Utrop: 500, Startbud: 450 491: 56 A - 3 øre LUXSUS postfrisk. Skjeldent vakkert eksemplar. Hk. 11.000,- Utrop: 5000, Startbud: 8500 492: 57. Luksus Egersund 21/5-94. Utrop: 100, Startbud: 100
494: 58 A. Uvanlig velsentrert eksemplar. Papirrester på baksiden, men med fullt lim. Utrop: 700, Startbud: 630 495: 58 A. Pent eksemplar av et vanskelig merke. Bra lim. Strengt vurdert, en noe lav tagg venstre side. HK 2900,-. Utrop: 700, Startbud: 630 496: 58 A. Luksus Trovaag 5/2-94. 5 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 180 497: 58 B. Brev sendt fra Sauland 4/3-96 til USA. Ved ankomst er ikke adressat funnet og brevet er påskrevet No such person here og stemplet Forrwarded. Fire stempler på baksiden dokumenterer reisen.  Morsomt brev. Utrop: 200, Startbud: 900 498: 56-58 - Meget pen rundstemplet serie. Bl.a. nær Prakt Bergen og Randsfjordbanen Postexp. Utrop: 150, Startbud: 135 499: 59. Prima postfriskt merke. Utrop: 200, Startbud: 345 502: 60, ft.1-4. Korrekt sett fellingstyper på 4 x 3 øre grovtagget med et rundstp. Utrop: 400, Startbud: 360
505: 62. Irregulær fireblokk på konvolutt til England stemplet Feltpostkontor No I. 15/5-96. Bra objekt! Utrop: 200, Startbud: 331 507: 62. Lux Stoksund 1/4-1896. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 100 508: 62. Pen konvolutt sendt fra Christiania 1/9-95 til Østerrike. Ankomststempel Wien på baksiden. Utrop: 200, Startbud: 180 509: 63. Luksus Sortland 29/8-96. Utrop: 100, Startbud: 175 511: 56-64. Antikva. Kpl rundstp serier Centraltrykkeriet. Utrop: 325, Startbud: 292 512: 66. Luksus postfriskt merke. Utrop: 700, Startbud: 1600 513: 66 - 3 øre grovtagget PRIMA postfrisk Hk 1000,- # Utrop: 600, Startbud: 540
514: 66. Prakt Her i Helgeland 17/12-96. 5 pkt flg Postal. Utrop: 100, Startbud: 90 515: 67. Brev til Finland med firestripe 5 øre pent stp CHRISTIANIA 12 VII 96. Utrop: 200, Startbud: 475 516: 67. Brev med innhold sendt fra Kristiania 5/1-97. Ankomsstemplet  København 6/1-97. Utrop: 100, Startbud: 90 518: 68. Rettvendt fullstemplet Vaage 27/1-1897. Nær lux. Utrop: 100, Startbud: 100 519: 69. Postfriskt merke med signatur Moldenhauer. Noen litt halve tagger venstre side. HK 4100,-. Utrop: 1500, Startbud: 1350 520: 69. Pent merke med taggevariant 1. En liten tynnet i limet. Utrop: 200, Startbud: 280 526: 73. Brevkort oppfrankert med par fintagget sendt fra Trondhjem 21/11-04 til Tyskland. Utrop: 100, Startbud: 248
529: 76. Trykksak sendt fra Bergen 15/3-99 til Milano, Italia. Utrop: 200, Startbud: 248 531: 76. Brev. med fireblokk 5 øre sendt til Tyskland stemplet Vestbanernes Postexpd. 17/3-11. Utrop: 100, Startbud: 90 532: 76. Pent lokalbrev sendt fra Tryssil 20/12-01 til Sverige. Utrop: 100, Startbud: 275 533: 76. Fire par 5 øre på dekorativt rekommandert brev til Tyskland stemplet Strømmen Jernb. 22/7-01. 5 transittstempler på baksiden.  Utrop: 100, Startbud: 158 534: 76 Y. Prima postfriskt merke. Utrop: 200, Startbud: 380 535: 76 BB1 - 5 øres heftepar på 10 øres brev stpl KRISTIANIA 8-7-07, sendt til SVERIGE. I følge attest fra Finn Aune er dette sansynligvis fra frimerke hefte 1. Noen krt tg ope venstre merke bør være av liten betydning. Dette må være sjeldent objekt. # Utrop: 600 537: 77. Par 10 øre på dekorativ konvolutt fra Hamburg Amerika Linie stemplet Tromsø 12/7-01 sendt til USA. Utrop: 200, Startbud: 297
539: 77. Prakt/lux Ask 6/7-08.  Utrop: 100, Startbud: 220 540: 77. Pent brev stemplet Kjernmoen 10/9-01 til Sverige. (4 pkt iflg Postal) Utrop: 100, Startbud: 375 546: 77 IIX. Fullstemplet Lundemo 12/8 1902. Utrop: 100 549: 78, 96 og 97. Konvolutt stemplet Bergensbanens Post eks. C sendt til USA. Utrop: 200, Startbud: 180 550: 79. Pen og dekorativ konvolutt fra Hamburg - Amerika Linie stemplet Digermulen 14/7-03. Sidestemplet Spitsbergen! Brevet er sendt til Tyskland. Utrop: 200, Startbud: 325