Øre-utgaver (192)
Utgavene fra 1905-09 (572)
Utgavene fra 1909 (598)
Utgavene fra 1945 (696)
Tjen/porto/returm. (723)
Div utgaver (736)
Postkort/brev (815)
PORTO - POSTFRISK (912)
Norges-samlinger (917)
Konglomerat (987)
Norden (1016)
Europa/Oversjø (1062)
Telekort (1121)
Myntbrev (1123)
Gullmynter (1124)
Mynter (1161)
Sedler (1432)
Sparebøsse (1467)
Tegneserier (1468)
Samlerblader/Litteratur (1494)
Lekebiler (1503)
CD/Plater/filmer (1514)

Samler-Børsen Auksjon 256 - 9 Februar 2023 > Kun bilder.

271: 32-34 Kronemerker Haakon prima ustemplet serie. Hk 900,- # Utrop: 250, Startbud: 225 273: 35 - Omv. Lux Chr. Byp. 1/11-79. Meget god farge for utgaven! Utrop: 250, Startbud: 225 275: 35. Rettvend fullstempel Drammen 22/7 1879 + bue.  Utrop: 200, Startbud: 180 276: 36. Tre pene merker med et rettvendt rundstp. Utrop: 400, Startbud: 360 277: 36. Prakt/lux Borøen 10/1 1882.  Utrop: 300, Startbud: 451 278: 36. Prakt hullstp RISØR 6VII8? (5 pkt) på 10 øre Skravert 1882. Utrop: 250, Startbud: 225 280: 37 I. Prakt/lux Graven 9/2 1883. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 300, Startbud: 800
281: 37 I. Luksus Vigsnæs 11/11 1882.  Utrop: 300, Startbud: 370 284: 37. Lot 4 merker med et rundstp. Utrop: 100, Startbud: 90 285: 37 II. Sidevendt klart fullstp TANGEN i STANGE 24/11-1882. Utrop: 100, Startbud: 90 289: 38. Prakt Feiring 1/5 1888.  Utrop: 200, Startbud: 180 290: 38. Prakt Kinservig 1883. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 180 292: 38 xX. Prakt/luxstp NÆRØ 23XII83 (5 pkt). Utrop: 100, Startbud: 90 294: 38 yX. Lettstp 10 øre m vm.I, st.4 i hjørnene. Uttalese Enger. Sjelden. Hk 4000++ # Utrop: 2000, Startbud: 4092
295: 38 yX. Pen 10 øre lettstp 1883. Klart vm.I, st.4. Signert Flatheim. Utrop: 1900, Startbud: 1900 296: 36, 37 I/II, 38. Kpl sett 10 øre 1882-83 med et fullstp og klare kjennetegn. Utrop: 300, Startbud: 300 297: 39 Y - Meget pent ubrukt merke med stående vannmerke. (Hk 1.400,-). Utrop: 600, Startbud: 540 298: 39 - Lux Sandefjord 20/10-82. Særdeles vellykket avstempling på et flott merke! Utrop: 300, Startbud: 270 299: 39X. Lux Egersund 2/1 83. Utrop: 200, Startbud: 200 301: 39X. Luksus Horten 17/5 83. Utrop: 200, Startbud: 572 302: 39 X. Velsentrert 20 øre brun luksusstp HORTEN 5/12-1883. Liten rød strek. Utrop: 200, Startbud: 226
303: 39Y - 20 øre PRIMA postfriskt med stående VM.  Hk 4900,- # Utrop: 2500, Startbud: 3950 304: 39 Y. Velsentrert 20 øre luksusstp RAMSØ 23/8-1883 (6 pkt). Vm.I, st.7. Utrop: 300, Startbud: 270 306: 40 I. Lux Moss 10/5 85. Utrop: 200, Startbud: 200 307: 40 I. Pen 20 øre gråblå rettvendt fullstp CHRISTIANIA -2 X 84. Utrop: 100, Startbud: 132 308: 40 I ax. Prakt/luxstp TØNSBERG 4VIII85 på 20 øre lys ultramarin. Utrop: 300, Startbud: 572 310: 40 II. Lux trering nr 1 - ikke registrert i Postal. Dansk nr 1?. Utrop: 300, Startbud: 390 311: 40 II. Fullstemplet Bod 1/11 1884. 5 pkt iflg Postal. Utrop: 300, Startbud: 270
312: 40 II. Luksus Korgen 18/7 1885. 7 pkt iflg Postal. Utrop: 300, Startbud: 349 313: 40 IIa - Lux Christiania 30/3-85. Flott fargefriskt merke!   Utrop: 200, Startbud: 226 314: 40 IIa. Prakt/lux Flekkefjord 14/12-84. Utrop: 200, Startbud: 200 315: 40 II a. Praktstp CHRISTIANIA 12 XI 84. Utrop: 100, Startbud: 90 316: 40 IIb. Vakker håndannulering, ser ut som Tysnæs.  Utrop: 500, Startbud: 450 317: 40 II Bx - Prakt Søndre Undal 1/4-1884. Vanskelig merke med uvanlig stempel! Utrop: 250, Startbud: 325 320: 41 - 3 øre prima postfriskt. Hk 5250,- # Utrop: 2000, Startbud: 2600
321: 41. Velsentrert 3 øre luksusstp CHRISTIANIA 7 VII 86. Utrop: 200, Startbud: 275 322: 42. Vertikal femstripe med 5 øre på kassebrev (trykksak 5-vektig) stemplet Holemstrand 29/10 1885 sendt til Ringsaker. Transitstemplet Christiania 29/10-85. Ikke registrert i Postal. Utrop: 2000, Startbud: 1800 323: 42 II. Dobbeltvektis korsbaand (trykksak) stemplet Christiania 14/3-85.  Utrop: 1000, Startbud: 900 324: 42 I a. Fargefrisk 5 øre grågrønn med et bredt hng-spor. Utrop: 900, Startbud: 860 325: 42 IbX - 5 øre prima postfisk. Sentr noe h. Vanskelig merke. Hk 5800,- # Utrop: 3500, Startbud: 4290 328: 43. Lux Vestre Thoten 13/10 1885.  Utrop: 100, Startbud: 130 329: 43 aX - 10 øre 21mm Prima postfrisk i 4-blokk!! Hk 28.000,- ++ Stor enhet av et vanskelig merke postfriskt. # Utrop: 15000, Startbud: 19500
330: 43 aX - 10 øre 21mm Prima postfrisk. Hk 6800,- Vanskelig merke postfriskt. # Utrop: 4500, Startbud: 6000 331: 43 a. Praktstp STAMSUND 20 III 85 på 10 øre matt karmin. Utrop: 100, Startbud: 125 334: 43 - 10 øre LUX stpl GJETHUS 27/11-1884 # Utrop: 100, Startbud: 135 335: 43 A - Glassklart Prakt / Lux Grue 31/10-83. Meget flott! Utrop: 200, Startbud: 180 338: 43. Lux Hamar 3/8 1884. Utrop: 100, Startbud: 90 339: 43 B - Lux Kaupanger 20/5-85. Uvanlig stempel! Utrop: 200, Startbud: 180 340: 43. Prakt/lux Rennesø 15/6 1886. 6. pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 180
341: 43. Prakt/lux Skjærstad 29/3 1884. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 205 342: 43. Meget pent bancobrev stemplet Soknedalen 6/8-84 til Lillehammer. Utrop: 200, Startbud: 380 344: 43 II. Pent brev med lux Svennæs 15/6- 1888. 6 pkt iflg Postal. Pent og bra objekt. Utrop: 300, Startbud: 810 346: 43. Pent memorandum sendt fra Sarpsborg stemplet Sydbanen (stort stmpl) 2/4 - 84 sendt til Fredrikstad. Utrop: 200, Startbud: 180 347: 43. Brev med innhold sendt fra Porsgrund 28/3 83. Merket med hvite streker over øre. Utrop: 100, Startbud: 100 348: 43 I. Pen konvolutt stemplet Laurvig 16/6-84 sendt til Kristiania. Noe uvanlig stempel. Utrop: 100, Startbud: 90 349: 53 VI. Pent brev praktstemplet Auma 17/7-92.  Utrop: 100, Startbud: 100
350: 44. Lett rundstp 12 øre mattgrønn. Utrop: 700, Startbud: 630 351: 44 - 12 øre mattgrønn - flott merke rundstemplet. Hk 2800,- Utrop: 700, Startbud: 630 353: 45 I/II. Begge nyanser 12 øre brun. To velsentrerte mrk med et fullstp. Utrop: 275, Startbud: 275 354: 45 I, II. Begge nyanser 12 øre brun velsentrerte og med et rettvendt stp. Utrop: 200, Startbud: 180 355: 46. LUKSUS stp CHRISTIANSAND 10 XI 86 på velsentrert 20 øre. Utrop: 300, Startbud: 352 356: 46 a. Luksus Skien 12/11 - 85. Utrop: 200, Startbud: 200 357: 46 a. Prakt Bergen. Vanskelig merke. Utrop: 150, Startbud: 135
358: 46 b. Luksusstp CHRISTIANSSAND *S* -9 X 85 på 20 øre. Lett flisetg. Utrop: 250, Startbud: 275 359: 46 b. Prakt Svelvig 15/6 1886 (type 2b). 6 pkt iflg Postal. Vakkert merke. Utrop: 200, Startbud: 180 360: 47. Lux Opdal i Numedal 27/4-85. Uvanlig. Utrop: 200, Startbud: 180 361: 47. Prakt Arendal 15/6-88. Utrop: 100, Startbud: 90 362: 48 I. Prima, velsentrert 4-blokk 2 øre Provisorie i gråbrun nyanse med venstre marg.. Utrop: 100, Startbud: 100 363: 49 I. Par 1 øre plate I som oppfrankering på treøres helsak sendt til Hønefos stemplet Kristiania 16/6-92. Utrop: 300, Startbud: 295 364: 49 I. Luksusstp BODØ 22 IV 94 på 1 øre olivenbrun. Vanskelig å finne pen. Utrop: 250, Startbud: 512
365: 49 I. Lux Orkedalen 6/3 1894. Uvanlig pent eksemplar! Utrop: 200, Startbud: 458 366: 49 I, t.1. Rettvendt fullstp AASNÆS FINSKOG 4/10-1892. Utrop: 100, Startbud: 125 368: 49 II. Praktstp KRISTIANIA 29 VIII 95 på 1 øre gråbrun. Utrop: 150, Startbud: 280 369: 50 a, t.3. Luksusstp ORKEDALEN 28/11-1895. Utrop: 175, Startbud: 265 370: 50 b, t.5. Praktstp SKIEN 15 X 95. Utrop: 125, Startbud: 330 371: 50 c, t.8. Luksusstp ØXNA 2/8-1898 på 2 øre gråbrun. Vanskelig å finne denne så pen. Utrop: 300, Startbud: 4988 372: 50. Vakkert bygdebrev (lokalbrev) stemplet firerings 19 - Hove (Øystre Slidre). Der er ingen annen dokumentasjon om dato/årstall, antar at dette er stemplet i normal kurseringsperiode og stemplet før 1896 og er 9 pkt iflg Aune. Utrop: 900, Startbud: 4890
373: 49 II, 2 x 50. Lokalt brev med 5 øre stp KRISTIANIA 27VIII95. Utrop: 100, Startbud: 110 374: 51 IIa t3 - 3 øre prakt/lux stpl BODØ 5-III-88 # Utrop: 200, Startbud: 275 376: 51 IIa t.4 Prakt/Lux stpl CHRA BYP 4-5-87 # Utrop: 200, Startbud: 226 377: 51 II a, t.3. Rettvendt stp CHRISTIANIA 26IX87. Utrop: 100, Startbud: 100 378: 51 IIb. Prakt/lux Laurvig 18/9 88. Vannmerkestilling 2. Ganske uvanlig stempel. Utrop: 900, Startbud: 960 381: 51 IIc - 3 øre LUX stpl CHRISTIANDSAND S 25-VIII-93. Utsøkt merke! # Utrop: 300, Startbud: 440 382: 51 III - 3 øre LUX stpl VESTBY 29-9-1891 # Utrop: 300, Startbud: 270
383: 51 III. Luksus Christianssand 3/11-90.  Utrop: 200, Startbud: 180 384: 51 IIIa - 3 øre lUXSUS stpl KONGSBERG 24-IV-90 # Utrop: 300, Startbud: 385 385: 51 IIIa t3 - 3 øre PRAKT stpl KRAGERØ 18/10-1890 # Utrop: 200, Startbud: 180 386: 51 IIIa t1 - 3 øre Prakt/Lux stpl CHRISTIANIA 17/6-89. Pent merke for utgaven. # Utrop: 200, Startbud: 180 387: 51 IIIa t4 - 3 øre LUXSUS stpl PRÆSTEBAKKE 29/12-1890 # Utrop: 200, Startbud: 180 388: 51 IIIb t2 - 3 øre LUX stpl CHRISTIANIA 29-VI-91. Nydelig. # Utrop: 200, Startbud: 475 389: 51 IV - 3 øre PRIMA postfriskt. Hk 5000,- # Utrop: 2500, Startbud: 4445
390: 51 IV t.1 3 øre LUXSUS stpl STAVANGER 5-1-95 # Utrop: 200, Startbud: 180 392: 51 IVAa - 3 øre LUX stpl KRISTIANIA 2-II-93 # Utrop: 200, Startbud: 180 393: 51 IVa - 3 øre PRAKT stpl LUNDE 1-9-1892 # Utrop: 150, Startbud: 135 394: 51 IV Ab. Velsentrert 3 øre praktstp CHRISTIANIA 4VI93. Utrop: 125, Startbud: 150 395: 51 IVb. Pen trykksak stemplet Christiania. Utrop: 200, Startbud: 180 396: 53 IVc - 10 øre 20mm PRIMA postfrisk. Hk 6.000,- Vanskelig merke. # Utrop: 3000, Startbud: 2700 397: 52 I. Recepisse (mottagelsesbevis) for rekommandert forsendelse stemplet Hvideseid 21/9-87 for brev sendt 14/9-1887. Sjeldent objekt. Utrop: 900, Startbud: 810
399: 52 I, t.3. Luksusstp CHRA BYP. 14/5-87 på et flott merke Utrop: 150, Startbud: 135 403: 52 II b, t.1. Luksusstp CHRISTIANIA 12XII90 på 5 øre blågrønn. Utrop: 100, Startbud: 100 405: 52 II b, t.1. Luksusstp KRISTIANIA 15.I.90 på 5 øre blågrønn. Utrop: 100, Startbud: 249 406: 52 II c, variant 3 - oppgravert ving 8 (H 61). Lettstp. Klar variant, vanskelig å finne. Utrop: 200, Startbud: 800 407: 52 II c, t.4. Praktstp KRISTIANIA 27 III 91 på 5 øre med stående vm. Utrop: 100, Startbud: 270 408: 52 IIIa. Lux sentrert postfriskt merke. (HK 4200,-) Utrop: 1500, Startbud: 5800 409: 52 III a, t.2. Praktstp VESTRE THOTEN 19/3-1892. Utrop: 100, Startbud: 465
410: 52 III a, t.8. Luksusstp BERGEN 9/12-1891. Flott merke. Utrop: 100, Startbud: 550 411: 52 III b, t.5. Luksusstp BRUMUNDDALEN 4/3-1892. Utrop: 200, Startbud: 205 415: 52 IVB - 5 øre GROVTAGGET lettstemplet, med meget god tagging og sentrering som er sjeldent for utgaven. Hk 10.000++ # Utrop: 5000, Startbud: 6107 416: 52. Dobbeltvektig brev med par hhv plate III og IV. Uvanlig kombinasjon! Utrop: 200, Startbud: 180 417: 53 II. Lux Diset 15/8 1888. Flisetagget. Utrop: 100, Startbud: 90 418: 53 III. Lux Engeløen 19/4 1890. 7 pkt iflg Postal, sjeldent. Utrop: 300, Startbud: 385 419: 53 II. Luksus Fodvang 28/7 86. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 422
420: 53 V. Lux Grorud 9/1 1892. Utrop: 100, Startbud: 100 421: 53 I, t.2. Luksusstp GJETHUS 31/7-1886. Utrop: 200, Startbud: 550 422: 53 I, t.4. Luksusstp TROMSØ 16/7-1887. Utrop: 200, Startbud: 270 423: 53 I, t.2. Prakt/luxstp AASEN 15/11-1887 (5 pkt). Utrop: 150, Startbud: 135 424: 53 I. Prakt Dal Jernbanest. ?/? 1887. Utrop: 100, Startbud: 100 425: 53 I. Pent blekkrysset merke. Utrop: 100, Startbud: 165 426: 53 I, t.3. Praktstp STORDØEN 12/1-1888. Utrop: 100, Startbud: 100
427: 53 II. Vertikal trestripe stemplet Mysen 20/4-88 på dobbeltvektig rekommandert brev. Transistemplet Sydbanens postexp. samme dato og Fredriksstad 1/5-88. Utrop: 400, Startbud: 600 428: 53 II. Lux Aal på brev til Valdres stemplet 12/1- 1887. Påskrevet Haster. Meget pent objekt. Utrop: 300, Startbud: 440 429: 53 II. Pent bancobrev sendt fra Vang 6/7 1888 til Søndre Aurdal. Søndre Aurdal er 5 pkt iflg Postal. Utrop: 300, Startbud: 510 431: 53 II. Lux Koppang 13/12 1887. Utrop: 200, Startbud: 200 432: 53 II a, t.3b. Praktstp VIGMOSTAD 2/1-1888 (6 pkt). Utrop: 200, Startbud: 180 434: 53 II a, t.1. Prakt/luxstp HAUGESUND 26/11-1886. Utrop: 100, Startbud: 400 435: 53 II a, t.1. Praktstp EGERSUND 29 X 87 på velsentrert merke. Utrop: 100, Startbud: 90
436: 53 II a, t.3b. Luksusstp SVORKMO 13/8-1886. Utrop: 150, Startbud: 325 438: 53 II d, t.1. Luksusstp MOSS 3 IX 87. Utrop: 100, Startbud: 90 439: 53 III. Pent brev til Frankrike fra Tønsberg 12/6-90. Flere ankomst-og mottaksstempler. Utrop: 200, Startbud: 180 442: 53 III. Lux Fetsund 28/9 1889. Utrop: 200, Startbud: 319 443: 53 III. Prakt/lux Aalesund 1/10-89. Utrop: 100, Startbud: 100 444: 53 III a, t.1-4/4a. Kpl typesett hvor alle 5 er rettvendt fullstp GRIMSTAD 1888. Uvanlig og pent. Utrop: 200, Startbud: 647 445: 53 III a, t.4. Luksusstp BERG JERNBANESTATION 27/2-1889. Dato påført med blekk. Utrop: 100, Startbud: 90
446: 53 III b, t.4a. Luksusstp FJAAGESUND 20 III 89 (5 pkt). Utrop: 200, Startbud: 180 447: 53 III b, t.2. Luksusstp LILLEHAMMER 25/7-1890. Utrop: 150, Startbud: 185 448: 53 III b, t.4a. Praktstp JENSVOLD 2/4-1890 på uvanlig fargefriskt mrk. Utrop: 100, Startbud: 90 449: 53 III b, t.3. Luksusstp STAVANGER 14/9-1888. Utrop: 100, Startbud: 90 450: 53 III b, t.1. Luksusstp CHRISTIANIA 13VI89 på velsentrert merke. Utrop: 100, Startbud: 100 451: 53 III b, t.2. Luksusstp EGERSUND 20 IV 88. Utrop: 100, Startbud: 100 452: 53 III b, t.1. Luksusstp RISØR 30VIII89. Utrop: 100, Startbud: 90
453: 53 III b, t.4. Praktstp ELVERUM 24/12-1888. Utrop: 100, Startbud: 150 454: 53 III b, t.2. Praktstp NÆS i ROMERIKE 17/7-1889 på velsentrert merke. Utrop: 100, Startbud: 175 455: 53 III c, t.1-4. Kpl typesett hvor alle har prakt/luxstp. Utrop: 250, Startbud: 330 456: 53 III c, t.3. Praktstp GRIMSBO 30 VIII 90 (5 pkt). Dette mrk har tidligste registrerte dato. Utrop: 200, Startbud: 205 457: 53 III c, t.4. Praktstp ØSTBY 31 XII 90. Utrop: 100, Startbud: 90 459: 53 IV a, variant 1 - P.O (V79 prim). Klar variant på lettstp merke fra 9.rad. Utrop: 500, Startbud: 3135 460: 53 IV a, t.2. Prakt/luxstp BARKAKER 6 X 91. Utrop: 150, Startbud: 300
461: 53 IV b, t.2. Luksusstp HJELLUM 27/5-1891. Utrop: 150, Startbud: 135 462: 53 IV b, t.1. Praktstp NORD-STATLAND 4VII91. Utrop: 100, Startbud: 138 463: 53 IVc - 10 øre matt karmin i 4 blokk!!. En av de største kjente enheter.  Flott utstillingsblokk. Hk 24.000++ # Utrop: 12000, Startbud: 19800 464: 53 IV c, t.1. Luksusstp LARVIK 24/1-1891. Pos. H62. Utrop: 200, Startbud: 200 466: 53 IV. Lux Lillehammer 9/2 1891. Utrop: 100, Startbud: 380 468: 53 VII. Prakt Tjøtø.  Utrop: 100, Startbud: 90 469: 53 V. Luksus Mosvigen 12/4 1892.  Utrop: 200, Startbud: 1023
470: 53 V. Vakker 10 øre lett luksusstp GRØTØ 29/9-1891.Tg-variant for 9.rad. Utrop: 200, Startbud: 255 472: 53 V - 10 øre LUX stpl CHRISTIANSSAND Utrop: 100, Startbud: 138 474: 53 VI - 10 øre prima postfrisk, sentr noe v.n. Vanskelig merke postfriskt. # Utrop: 2500, Startbud: 3600 475: 53 VI. Løbeseddel for etterlysning av en forsendelse fra Danmark. En rekke notater om saken på baksiden. Meget sjeldent og uvanlig! Utrop: 1000, Startbud: 900 476: 53 VI. Pent ustemplet merke, nær postfrisk. Ihht uttalelse fra Enger er en hengsel fjernet og nærmest usynlig. Utrop: 200, Startbud: 705 477: 53 VI. Luksusstp CHRA-BERGEN A 17 III 92. Utrop: 100, Startbud: 100 478: 53 VII. T.1 luksusstp NORDBANERNES og t.2 rettvendt EDØ 7IV94 (5 pkt). Utrop: 300, Startbud: 270
479: 53 VIII, t.1. Luksusstp RISØHAVN 23/2-1894 (6 pkt) på velsentrert mrk. Bred tg nede. Utrop: 300, Startbud: 270 480: 53 VIII, t.2. Vakkert mrk luksusstp STORD 20 II 95. Utrop: 300, Startbud: 385 481: 53 VIII. Prakt/lux Nærstrand 4/6 1894. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 276 482: 53 VIII. Lux Værø 19/8 1894. 5 pkt iflg Postal. Utrop: 300, Startbud: 345 483: 54 I - 20 øre PRIMA postfriskt. Hk 4900,- # Utrop: 2500, Startbud: 3800 484: 54 I, t.1. Praktstp DRAMMEN 7 IX 87 på 20 øre. Utrop: 100, Startbud: 90 485: 54 I, t.2. Praktstp HORTEN 19IX87 på 20 øre. Utrop: 100, Startbud: 90
487: 54 II a, t.1. Luksusstp HVALSTAD 7/1-1887 på 20 øre. Utrop: 200, Startbud: 180 491: 54 II e, t.4. Luksusstp STRANDEN 5/7-1891. Uvanlig i denne kvalitet. Utrop: 400, Startbud: 690 492: 54 IIe vt1 - 20 øre VARIANT UTAGGET på rekomandert konvolutt stpl DRAMMEN 3-VI-93. Liten rift v. side. Bør ikke ha noe og si for et så flott objekt! # Utrop: 15000, Startbud: 13500 493: 54 III. Velsentrert 20 øre praktstp VESTRE THOTEN 10/3-1892. Utrop: 100, Startbud: 600 495: 54 IV. Prakt nr 375 - Ukjent, ikke registrert i Postal. Spennende merke! Utrop: 400, Startbud: 360 496: 54 IV. Luksusstp SKJØTNINGBERG 1/7-1892 (6 pkt) på 20 øre. Utrop: 250, Startbud: 300 497: 54 IV. Luksusstp FEVIG 16 V 92 på 20 øre. Utrop: 200, Startbud: 330
498: 54 V. Luksusstp ØDEGAARDENS VERK 8/11-1893 på perfekt sentrert 20 øre. Utrop: 200, Startbud: 850 499: 55 - 25 øre 20 med mer PRIMA postfrisk. Hk 1000,- # Utrop: 500, Startbud: 450 500: 55, t.7. Luksusstp SKOTSELVEN 12/10-1893. Utrop: 250, Startbud: 225 501: 55, t.5. Luksusstp CHRISTIANIA 7XI95. Utrop: 200, Startbud: 180 502: 55, t.8. Luksusstp BRÆKSTAD 13 II 89 på 25 øre i matt fiolett nyanse. Utrop: 200, Startbud: 275 503: 55, t.6. Praktstp PORSGRUND 31 X 95. Tynn flekk. Utrop: 100, Startbud: 90 504: 56 - Fargefriskt meget flott ubrukt merke! Super kvalitet! (Hk 2.500,-)  Utrop: 1200, Startbud: 1802
505: 57. Omvendt fireringsnummer 78.. D/S SKJOLD - 10 pkt Utrop: 100, Startbud: 90 507: 57. Praktstp VIGRESTAD 8/2-1894 på 10 øre Central. Utrop: 150, Startbud: 135 508: 58 - Fargefriskt flott ubrukt merke med perfekt tg./sentrering for utgaven. Prakt/Lux kvalitet. (Hk 3.100,-) Utrop: 1400, Startbud: 1977 509: 58 A - 20 øre prima ustemplet. Flott merke. k 3100,- # Utrop: 1250, Startbud: 1350 511: 58 B - 20 øre Prakt/Lux stpl LILLEHAMMER 22-X-95 # Utrop: 100, Startbud: 6860 512: 59 - 1 øre grovtagget PRIMA POSTFRISK Hk 375,- # Utrop: 150, Startbud: 135 514: 60 - 3 øre LUX stpl BERGEN # Utrop: 150, Startbud: 275
515: 61 X - Type 2 - prima postfriskt merke. Hk 11.500,- # Utrop: 5000, Startbud: 10500 516: 61 X, t.1. - 5 øre luksus POSTFRISK. Vanskelig merke. # Utrop: 2000, Startbud: 7250 517: 61 X t.1 og t.2 og 61Y - 3 relativt vanskelige merker stemplet. # Utrop: 500, Startbud: 2772 518: 62 - 10 øre grovtagget PRIMA postfrisk. Hk 2900,- # Utrop: 1500, Startbud: 2450 519: 62. Prakt/lux Alsvaag 2/11 1895. Utrop: 100, Startbud: 90 520: 62 - LUX stpl ØSTRE SLIDRE Utrop: 100, Startbud: 271 521: 62 - 10 øre LUXSUS stpl HURDAL # Utrop: 100, Startbud: 138
522: 63 - LUX stpl AAMOT PAA MODUM Utrop: 100, Startbud: 260 523: 63 - 20 øre Prakt/Lux stpl HYLLESTAD  # Utrop: 100, Startbud: 100 524: 64x. Velsentrert og fargefriskt ustemplet merke. (HK 2400,-) Utrop: 800, Startbud: 1360 525: 64 - 50 øre prakt stpl ARENDAL 11-III-99 # Utrop: 100, Startbud: 625 526: 65 - 1 øre grovtagget, prima postfrisk. Hk 375,- # Utrop: 150, Startbud: 400