Skillingsmerker (45)
Øre-utgaver (195)
Utgavene fra 1905-09 (430)
Utgavene fra 1909 (458)
Utgavene fra 1945 (557)
Tjen/porto/returm. (643)
Div utgaver (671)
Postkort/brev (827)
PORTO - POSTFRISK (889)
Norges-samlinger (892)
Konglomerat (970)
Norden (990)
    Norden (990)
Europa/Oversjø (1094)
Telekort (1173)
Myntbrev (1176)
Gullmynter (1188)
Mynter (1204)
Sedler (1420)
LITT AV HVERT (1463)

SAMLER-BØRSEN og FRIMÆRKEBØRSEN auk 246 - 10 JUNI > Norden

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Status
990
¦  DANMARK Afa 5 - 8 skilling 1854 stemplet. Afa 800,- 150

991
¶¶  DANMARK Afa 35, 34C, 35C og 36C. Afa 1225,- 200

992
¶¶  DANMARK Afa 178-80 Kreftmerker prima postfriske - Afa 550,- 150

993
  DANMARK Afa 236-38 Dybbøl mølle i prima ubrukte 4-blokker. Afa 800,- 150

994
¶¶   DANMARK Afa 239-42 Chr X sølvjub. Prima postfriske 4-blokker. Afa 1400,- 250

995
¶¶  DANMARK Postfærge 2, 5, 6, 16, 25 og 44 prima postfrisk. Afa 1400,- 200

996
¶¶  DANMARK avisporto Afa 10 - signert bak - postfrisk. Afa 5500,- 750

997
¶¶¶¦  DANMARK (fra 1854), inkl. 17 stk AFA 4 og 10 stk AFA 7, 5 sider på Safe ark, noe dublisert. 800

998
  DANMARK postens orginale årsett fra 1974 til 1995 i orginal mapper - + noe ekstra danmark. 500

999
  3 flotte album med det Danske kongehus - inkl mange myntbrev. Bør sees! 500

*  DANMARK lot med 16 skilling brev. Blandet kvalitet! 300

1001
¶¶¶  DANMARK fra 1904 og SYD SLESVIG fra 1949 - JULEMERKER postfriske og ubrukte. 250

1002
  DANMARK postfriske reklame merker. Afa 23, 28, 32 og 44. Afa 1290,- 250
302

1003
¶¶¦  DANMARK Afa 178-80 og 216-20 - Postfriskt og stemplet. Afa 1750,- 200

1004
¶¶  DANMARK orginale årsett fra 1972 til 1985 minus 1975 - totalt 13 stk. I årsmappe album 200

1005
*  Lot 60 FDC sendt Oslo 1947-59. Stor spredning. 150

1006
¦   DVI Afa 4 - 4 cent linjetagget lettstemplet. Afa 5000,- 1000

1007
¦   DVI Afa 16,17 - 1 og 5 Cent - 2 lettstemplede merker. 100

1008
¦   FINLAND Afa 3 og 4 - 2 merkr med vanlige tg mangler. 200

1009
¦   FINLAND Afa 11 - 32 p stpl lett WIBORG 31.7.1875. Flott merke. Afa 4000++ 1000

1010
¦   FINLAND Afa 25 - 5 Mk 1885 pent fullstemplet 11-4-90. Attest Kaiser. Afa 3000,- 750

1011
¦   FINLAND Afa 26 - 10 Mk 1885 pent rundstemplet. Attest Kaiser. Afa 4500,- 1250

1012
¦   FINLAND Afa 35-45 + 48 - serie 1891/08 pent rundstemplede merker. Afa 2265,- 500

1013
¦   FINLAND Afa 46 - 3,5 rbl lettstemplet med attest Kaiser.. Afa 2800,- 700
1595

1014
¦   FINLAND Afa 47 - 7 rbl lettstemplet med attest Kaiser.. Afa 2000,- 500

1015
¦   FINLAND Afa 49-54 - serie 1901 stentrykk fra 2p til 10mk. Afa 1953,- 450

1016
  FINLAND Afa 66 - 10 mk PRIMA ustemplet med attest Kaiser. Afa 1100,- 350

1017
¦   FINLAND AUNUS Afa 1-8 komplett stemplet med fiolett SAAMAJARVI stempel. Attest Juhani Olamo. Meget sjelden serie. Afa 21.000,- 7500
8000

1018
¶¶ ¶¦   FINLAND flott samling i Luchtturm 2 album med lommer. Starter fra 1860 med endel slangetg frimerker osv osv. Samlingen er ikke komplett men veldig fyldig og går frem til 1990. Dette er en samling som bør sees. Veldig god kvalitet. 10000

1019
¦  FINLAND plansje med bla 3 stk 5 kop og 6 stk 10 kop. (Noen av disse er ikke ekte, men flere er ekte.) Samt 14 flotte slangetaggede merker. + noe annet. MÅ VURDERES! 2000
4200

1020
¶¶  FÆRØYENE på Lechtturm albumsider med lommer fra 1975 til 1996. Ser komplett ut i perioden. 250

1021
*  FÆRØYENE FDC fra starten 1975 til 1995 i flott Davo FDC perm med logo. 200

1022
  GRØNLAND Afa PP 5 - 2 øre prima ustemplet, helt mikroscopiske merker i limet., 600

1023
  GRØNLAND PP Facit 5 - 2 øre pent letthengslet. Facit 2500,- 200
255

1024
  GRØNLAND Afa PP 6 I - 5 øre ustemplet, velsentrert Afa 4000,- Attest Carl Aage Møller 800

1025
¦  GRØNLAND Afa PP 8 - 15 øre med pent linje stempel (1800++) 400

1026
¶¶  GRØNLAND PP Facit 8 II - 15 øre pima postfrisk. Facit 8500,- 750

1027
¦  GRØNLAND PP Facit 4 og 6. - 1 øre og 5 øre. Afa 1450,- 250

1028
¶¶¦  GRØNLAND etc. Plansje med diverse merker. 100
276

1029
  ISLAND Afa 1 - 2 skilling prima ustemplet. Flott merke for utgaven! Afa 8.000,- 1500

1030
µ   ISLAND Afa 1 - 2 skilling VARIANT utagget meget bredrandet. Afa 4800,- 600

1031
µ   ISLAND Afa 4 - 16 aur tg 13,5 - ustemplet uten lim, med noe gjennomslag av stempel bak. Megt sjeldent merke. (Afa x=11.000,-) 1000

1032
  ISLAND Afa 4 - 16 skill ustemplet. Def hjørne. Afa 11.000,- 500

1033
¶¶   Island postfrisk AFA 6 B, men trolig omtagget og selges as is. Kat.v. hvis ekte kr 7.000,-. 200

1034
¶¶   ISLAND Afa 12 - 3 aur prima postfrisk. Afa 1200,- 300

1035
¶¶   ISLAND Afa 16A - 50 aur prima postfrisk. Afa 2000,- 500

1036
  ISLAND Afa 35-47 Kong Chr IX - prima ustemplet serie. Afa 2125,- 400

1037
¶¶  ISLAND Facit 81/Afa 53 - 10 aur postfrisk. Facit 4400,- 300

1038
¶¶  ISLAND Afa 60 - 1 Krona prima postfrisk. 100

1039
  ISLAND Afa 48-62 Kongene Chr IX og Fredrik VIII - prima ustemplet serie. Afa 4408,- 750

1040
¶¶   ISLAND Afa 73 og 74 - 1kr og 2kr Fredrik VIII postfriske merker. Afa 1200.- 250

1041
  ISLAND Afa 63-75 JØN SIGURDSSON 1911 og 1912 prima ustemplet serier. Afa 2743,- 500

1042
¦   ISLAND Afa 82 - 20 aur Dobbelthoder. Ustemplet. Afa 1600,- 350

1043
¶¶   ISLAND Afa 112 - 30 aur/50 aur provisorie. Prima postfrisk. Afa 800,- 200

1044
¶¶   ISLAND Afa 114 - 7 aur Landskabserie prima postfrisk. Afa 850,- 200

1045
¶¶   ISLAND Afa 115 - 10 aur Landskabserie prima postfrisk. Afa 850,- 250

1046
¶¶   ISLAND Afa 117 - 35ur Landskabserie prima postfrisk. Afa 1700,- 400

1047
  ISLAND Afa 114-18 Landskapsserie prima ustemplet med minimale hg spor. Afa 1800,- 400

1048
  ISLAND Afa 121 - EIN KRONA/40a provisorie prima ustemplet. Afa 1100,- 250

1049
¶¶   ISLAND Afa 128 - 10 aur Allting - 60 stk postfriske merker i arkdeler. Afa 7200,- 500

1050
  ISLAND Afa 125-134 (minus 130) Totalt 9 merker Allting prima ustemplet. 100

1051
¶¶   ISLAND Afa 138 - 5 kronur Allting - prima postfrisk. Afa 750,- 200

1052
  ISLAND Afa 125-140 Altingets 1000 års jubileum, komplett serie med lette hg spor. Afa 2700,- 600

1053
  ISLAND Afa 141 - 10 kr/5 kr prima ubrukr. Sentr v. Afa 3300,- 600

1054
¶¶   ISLAND Afa 150-55 Gullfoss - Prima postfrisk serie. Afa 3305,- 750

1055
¶¶  ISLAND Facit 16 - 40 aur postfrisk. Facit 2700,- 200

1056
  ISLAND Afa 163 - 40 aur Chr X prima ustemplet. Afa 1700,- 350

1057
¶¶   ISLAND Afa 194-98 Geysir prima postfrisk serie. Afa 1182,- 200

1058
¶¶   ISLAND Afa 190-92 Miniark Christian X + Miniark Leifr Ericsson Afa 199-201 - Afa 670,- 150

1059
¶¶  ISLAND Facit 204-09 Prima postfrisk serie Luftpost. Facit 1000,- 200

1060
¶¶   ISLAND Afa 206-09 - Verden utstillingen NY Prima postfrisk serie - Afa 825,- 250

1061
¶¶   ISLAND Afa 216-218 - uten VM tg. 14 - Afa 1365,- 300

1062
¶¶   ISLAND Afa 219-222 Verdensutstillingen med overtrykk 1940 - prima postfrisk serie. Afa 1770,- 400
760

1063
*  ISLAND FDC 294-296 HAFSTEIN 100

1064
µ   ISLAND Afa tj 1B - 4 skilling utagget. Afa 1100,- 250

1065
  ISLAND Afa tj 1B - 4 sk prima ustemplet med meget god sentrering for utg. 250

1066
¶¶  ISLAND Facit tj 4 - 4 aur grå i postfrisk 4-blokk. Facit 3800,- 200

1067
¦   ISLAND Afa tj 5B - 10 aur - prima postfrisk. Afa 1400,- 400

1068
  ISLAND Afa tj 3-8 inkl 5a (x=3400) uten lim. Prima ustemplet serie. 350

1069
¶¶   ISLAND Afa tj 10 B - Omv overtrykk prima postfrisk. 100
190

1070
  ISLAND Afa tj 41a-43 - Frimærker overtrykt Pjonusta - ustemplet serie. Afa 2050,- 400

1071
  ISLAND tj. Afa 44-58 - Alttinget 1000 års jub. Prima ustemplet serie, Afa 5900,- 1000

1072
¶¶   ISLAND tj. Afa 60-61 Chr X 1930 prima postfriske merker Afa 725,- 200

1073
¶¶   ISLAND i Varioperm med diverse hefter, miniark og blokker - Prima postfriske. Meget høy selvkost. 750

1074
¶¶   ISLAND i Visir album med postfriske merker fra ca 1991 med historie, samt endel 4-blokker, samt noen helark. 350

1075
¦  ISLAND Lot med dyre merker, men alle har Tollurstempler. Afa ca. 1500,- 200
370

1076
¶¶   ISLAND fra 1956/57 til 1974 i flott Safe dual album m/lommer. Alt ser postfriskt og komplett ut. Noe overkomplett. 750

1077
¶¶   ISLAND fra 1975 til 1990 i flott Safe dual album m/lommer. Alt ser postfriskt og komplett ut. Noe overkomplett. 500

1078
¶¶   ISLAND 16 sider innstikksbok med postfriske merker fra 2000 til 2011. Uten miniark. Høy pålydende. 500

1079
¶¶   ISLAND 16 sider innstikksbok med postfriske merker fra 2012 til 2014. Uten miniark. Høy pålydende. 150

1080
¦   SLESVIG nr. 15 til 28 komplett sett stemplet på konvolutt 150

1081
¦  SVERIGE Afa 10 - 24 øre LUX stpl FALKØPING 19-6-67 100

1082
¶¶  SVERIGE Afa 20 Ba - 6 øre ringtype. Hvit flekk i sirkelen. Afa 1200,- Velsentrert. 150

1083
¶¶  SVERIGE Facit 261 BC+CB postfriske par. 100

1084
  SVERIGE Facit 332A, BB og C - 5 kroner slottet. Alle taggninger inkl. 150

1085
¦  SVERIGE Tj 2+3 st merker Tj 3 rettv. stpl VERNAMO 1885. Facit 1400,- 200

1086
¦  SVERIGE stor samling Oscar 5 og 10 øre. 1 album 5 øre med varianter og trykktilfeldigheter. 2 album med 10 øre Oscar med varianter og trykktilfeldigheter. Samt stort antall 10 øre Oscar på ark og løse. 1500

1087
¦  SVERIGE samling i Leuchtturm fortrykksalbum med innsatte lommer. 1980-1995. Ikke helt komplett men en masse flotte stempler, både singelmerker, par hefter m.m. 900

1088
¦*  SVERIGE stor perm/innstiksbok med Stockholm stempler fra Ringtype tom Oscarmerker. Følger med diverse FDC, brev m.m. 750

1089
¶¶  SVERIGE plansje med postfriske merker i par og striper + en del hefter. 100

1090
¦   THULE - pent stemplet serie. Afa 320,- 100

1091
¶¶  Eske med årsett m.m fra Åland, Grønland, Danmark og Førøyene. Totalt 79 stk 500

1092
  Åland 3 bøker med postfriske blokker og FDC. MÅ SES 200

1093
  Sverige / Åland (tot. 6 stk. årssett med mye merker) MÅ SES 100