Skillingsmerker (45)
Øre-utgaver (195)
Utgavene fra 1905-09 (430)
Utgavene fra 1909 (458)
Utgavene fra 1945 (557)
Tjen/porto/returm. (643)
Div utgaver (671)
Postkort/brev (827)
PORTO - POSTFRISK (889)
Norges-samlinger (892)
Konglomerat (970)
Norden (990)
    Norden (990)
Europa/Oversjø (1094)
Telekort (1173)
Myntbrev (1176)
Gullmynter (1188)
Mynter (1204)
Sedler (1420)
LITT AV HVERT (1463)

SAMLER-BØRSEN og FRIMÆRKEBØRSEN auk 246 - 10 JUNI > Norden

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
991
¶¶  DANMARK Afa 35, 34C, 35C og 36C. Afa 1225,- 200

992
¶¶  DANMARK Afa 178-80 Kreftmerker prima postfriske - Afa 550,- 150

995
¶¶  DANMARK Postfærge 2, 5, 6, 16, 25 og 44 prima postfrisk. Afa 1400,- 200

*  DANMARK lot med 16 skilling brev. Blandet kvalitet! 300

1002
  DANMARK postfriske reklame merker. Afa 23, 28, 32 og 44. Afa 1290,- 250
302

1005
*  Lot 60 FDC sendt Oslo 1947-59. Stor spredning. 150

1009
¦   FINLAND Afa 11 - 32 p stpl lett WIBORG 31.7.1875. Flott merke. Afa 4000++ 1000

1012
¦   FINLAND Afa 35-45 + 48 - serie 1891/08 pent rundstemplede merker. Afa 2265,- 500

1013
¦   FINLAND Afa 46 - 3,5 rbl lettstemplet med attest Kaiser.. Afa 2800,- 700
1595

1014
¦   FINLAND Afa 47 - 7 rbl lettstemplet med attest Kaiser.. Afa 2000,- 500

1017
¦   FINLAND AUNUS Afa 1-8 komplett stemplet med fiolett SAAMAJARVI stempel. Attest Juhani Olamo. Meget sjelden serie. Afa 21.000,- 7500
8000

1018
¶¶ ¶¦   FINLAND flott samling i Luchtturm 2 album med lommer. Starter fra 1860 med endel slangetg frimerker osv osv. Samlingen er ikke komplett men veldig fyldig og går frem til 1990. Dette er en samling som bør sees. Veldig god kvalitet. 10000

1019
¦  FINLAND plansje med bla 3 stk 5 kop og 6 stk 10 kop. (Noen av disse er ikke ekte, men flere er ekte.) Samt 14 flotte slangetaggede merker. + noe annet. MÅ VURDERES! 2000
4200

1021
*  FÆRØYENE FDC fra starten 1975 til 1995 i flott Davo FDC perm med logo. 200

1023
  GRØNLAND PP Facit 5 - 2 øre pent letthengslet. Facit 2500,- 200
255

1024
  GRØNLAND Afa PP 6 I - 5 øre ustemplet, velsentrert Afa 4000,- Attest Carl Aage Møller 800

1026
¶¶  GRØNLAND PP Facit 8 II - 15 øre pima postfrisk. Facit 8500,- 750

1027
¦  GRØNLAND PP Facit 4 og 6. - 1 øre og 5 øre. Afa 1450,- 250

1028
¶¶¦  GRØNLAND etc. Plansje med diverse merker. 100
276

1030
µ   ISLAND Afa 1 - 2 skilling VARIANT utagget meget bredrandet. Afa 4800,- 600

1038
¶¶  ISLAND Afa 60 - 1 Krona prima postfrisk. 100

1040
¶¶   ISLAND Afa 73 og 74 - 1kr og 2kr Fredrik VIII postfriske merker. Afa 1200.- 250

1051
¶¶   ISLAND Afa 138 - 5 kronur Allting - prima postfrisk. Afa 750,- 200

1054
¶¶   ISLAND Afa 150-55 Gullfoss - Prima postfrisk serie. Afa 3305,- 750

1058
¶¶   ISLAND Afa 190-92 Miniark Christian X + Miniark Leifr Ericsson Afa 199-201 - Afa 670,- 150

1059
¶¶  ISLAND Facit 204-09 Prima postfrisk serie Luftpost. Facit 1000,- 200

1060
¶¶   ISLAND Afa 206-09 - Verden utstillingen NY Prima postfrisk serie - Afa 825,- 250

1062
¶¶   ISLAND Afa 219-222 Verdensutstillingen med overtrykk 1940 - prima postfrisk serie. Afa 1770,- 400
760

1063
*  ISLAND FDC 294-296 HAFSTEIN 100

1064
µ   ISLAND Afa tj 1B - 4 skilling utagget. Afa 1100,- 250

1068
  ISLAND Afa tj 3-8 inkl 5a (x=3400) uten lim. Prima ustemplet serie. 350

1069
¶¶   ISLAND Afa tj 10 B - Omv overtrykk prima postfrisk. 100
190

1072
¶¶   ISLAND tj. Afa 60-61 Chr X 1930 prima postfriske merker Afa 725,- 200

1075
¦  ISLAND Lot med dyre merker, men alle har Tollurstempler. Afa ca. 1500,- 200
370

1078
¶¶   ISLAND 16 sider innstikksbok med postfriske merker fra 2000 til 2011. Uten miniark. Høy pålydende. 500

1079
¶¶   ISLAND 16 sider innstikksbok med postfriske merker fra 2012 til 2014. Uten miniark. Høy pålydende. 150

1081
¦  SVERIGE Afa 10 - 24 øre LUX stpl FALKØPING 19-6-67 100

1082
¶¶  SVERIGE Afa 20 Ba - 6 øre ringtype. Hvit flekk i sirkelen. Afa 1200,- Velsentrert. 150

1083
¶¶  SVERIGE Facit 261 BC+CB postfriske par. 100

1084
  SVERIGE Facit 332A, BB og C - 5 kroner slottet. Alle taggninger inkl. 150

1090
¦   THULE - pent stemplet serie. Afa 320,- 100

1092
  Åland 3 bøker med postfriske blokker og FDC. MÅ SES 200

1093
  Sverige / Åland (tot. 6 stk. årssett med mye merker) MÅ SES 100