Skillingsmerker (45)
Øre-utgaver (195)
Utgavene fra 1905-09 (430)
Utgavene fra 1909 (458)
Utgavene fra 1945 (557)
Tjen/porto/returm. (643)
Div utgaver (671)
Postkort/brev (827)
PORTO - POSTFRISK (889)
Norges-samlinger (892)
Konglomerat (970)
Norden (990)
Europa/Oversjø (1094)
    Europa/Oversjø (1094)
Telekort (1173)
Myntbrev (1176)
Gullmynter (1188)
Mynter (1204)
Sedler (1420)
LITT AV HVERT (1463)

SAMLER-BØRSEN og FRIMÆRKEBØRSEN auk 246 - 10 JUNI > Europa/Oversjø

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Status
1094
¦   England plansje SG nr. 141 plate 3 + 4x2 + 5 til 17. Kat.v. £ 1.700 = ca kr 19.500,- 1400

1095
¦   England liten innstikksbok m/penny red stemplet, hvorav 51 stk. før SG nr. 43 og 197 stk. av 43. Totalt 248 merker. 1000

1096
¶¶   England, en boks med 85 presentasjonssett ca. 300+ postfriske frimerker. Ser ut som å være forskjellige. En del i pålydende/kat.v. 300

1097
*   England 9 stk Tre kongers brev påsatt George V, Edward VIII og George VI forskj. merker/kombinasjoner. Alle st. på utgiv. for 1. George VI merke 10/5-37 150

1098
*   England kronings FDC 13/5-37 + brev med de 1. tre bruksmerkene st. på selve kroningsdagen 12/5. (utgitt 10/5 100

1099
¶¶   England lott med 40 forskj. stampbooklets m/pålydende £30 + 5 eldre booklets fra før 71 150

¶¶  Estland. Nr.181 i postfriskt, UTAGGET PAR. Ikke registrert. 200

1101
¶¶   Nordingermanland 75 forfalskede serier av nr 8-13 400

1102
¶¶¶¦  FRANKRIKE Bra samling i Davo perm, samt flere ark med Ceres, Napoleon, Bordaux og en del Pax og Mercur på eldre ark. Mye sorteringsarbeid her. Bør vurderes. 1500

1103
¶¶  FRANKRIKE boks med postfriske 4-blokker og arkrestert sortert 1940-1970 variert i pergamin konvolutter. 500

1104
¶¶  FRANKRIKE postfriskt/samling i tykk lagerbok - lite merker men… 100

1105
¶¶  GUERNSEY årsett mapper 16 stk fra 1984 til 1999. Høy selvkost. 400

1106
  Irland ubrukt serie AFA 40-51 ** kat.v. kr 3.490,- iflg. kat. ubrukt ca 50 % av dette 400

1107
  Irland, AFA nr. 67 m/lite hengselspor ** kat.v. kr 1.700,- 200

1108
  Irland, AFA nr. 74-87 lett hengslet bruksserie. Som ** kat.v. kr 1.860,- 150

1109
¶¶  Venezia Trentino 1918 postfrisk serie.Euro 290. 700

1110
¶¦  Plansje med Italienske stater, Bla Kirkestaten og Sardinia - Merkene er kjempedyre, men er de ekte? Selges as is. 300

1111
¶¶  LATVIJA Michel nr 223-224 (Afa 226-227) Forfalskninger til Latvija - Afrika 1933 overtrykkene 50 S på 15 S og 100 S på 25 S i postfriske 8-blokker. Hvis frimerkene var ekte ville katalogverdien Michel vært 10.400 DM eller Afa 28.800 kroner. 200

1112
  Sovjetunionen miniark 1964 OL det grønne hengslet AFA 2923 Michel block 33. Kv. 4.400,- postfriskt 400

1113
¶¶   Sovjetunionen 4 plansjer med 70 miniark og 80 merker postfrisk. 150

1114
¶¶   Spania, liten plansje med frimerker fra 1930 utg. IbroAmericana, Trykkeri avlegg? 100

1115
¶¶¦  SPANIA samling 1981-1999 i Leuchtturm album med lommer og kassett. Ser komplett ut i perioden. Høy katalogverdi. Stemplet men også en del postfriskt. 750

1116
¶¶¦  Sveits i 2 Lechtturm album med lommer og kasett fra 1880 åra-1999 (arkene starter fra 1843). Noe tynn i starten men fyldig utover. Denne bør vurderes og kalkuleres. 2500

1117
¦  SVEITS. 32 siders innstikksbok med sorterte dubletter. 200

1118
¦   Saar Hochwasserhilfe 1947-48 blokk AFA 261 stemplet. Selges "as is" pga. usikkerhet om stemplingen er ekte. Kat.v. kr 26.000,- om ekte stemplet. 1000

1119
¦   Saar Hochwasserhilfe 1947-48 blokk AFA 262 stemplet. Selges "as is" pga. usikkerhet om stemplingen er ekte. Kat.v. kr 20.000,- om ekte stemplet. 1000

1120
*  TYSKLAND. Bra lot diverse brev/kort etc ca 1902-2004. Bl.a 2 inflasjonsbrev 1923 til Haugesund. Flere 1936-44. I alt 55 enheter. 300

1121
¦  Tyske rike Hitler miniark Afa 641 og 643. Den ene er stemplet NURENBERK. Afa 830,- 150

1122
¶¶  TYSKLAND Afa 532-34. Prima postfriske Afa 4300,- 300

1123
¦  TYSKE RIKE Hitler 1941-1944 - Mich 781-802 stemplet. Euro 1601,- 1000
1925

1124
¶¶¦   Tyskland feltpost Inselpost skrått overtrykk på MiNr.2 en stemplet og en postfrisk av MiNr. 10. Muligens falske overtrykk og stempling. Selges "as is" Hvis ekte Kat.v. Euro 2.650,-. Pene merker. 700
680

¦   Tyske hefter Deutsche Sporthilfe fra årene 1979 til 2000, totalt 54 stykk kan være komplett for perioden. Utover stemplde merker inneh. mange små miniark u/postal verdi. 400

1126
¦   Tyskland to suvernirark Tysk vinterhjelp m/nødhjelp utgave 1937 + 38 m/spesialstempel 200

1127
¶¶¦  Vest-Tyskland og Vest-Berlin. Merker i god kvalitet. Bla VT Afa 1075xx og VB Afa 1163-66xx. Afa 4235,- 400

1128
*  TYSKLAND - stor skoeske full av FDC - god kvalitet. Mange 100 brev. 250

1129
¶¶¦  Vest-Berlin afa 101-05 frihetsklokke både postfriskt og stemplet. Afa 1100,- 200

1130
¦  Deutsces Rich - 4 plansjer med stemplede merker. 100

1131
¶¶  TYRKIA miniark Kemal Ataturk 1880-1938. Kat 90 euro. 100

1132
¶¶¦  UNGARN stor samling med miniark . Starter med miniark fra 1938 (500) 1958 (700) til sammen 300 miniark. 1000

1133
¶¶¶¦  UNGARN eldre perm med flere merker, perm med stemplede ark (mange), samt en del miniark postfriske og stemplede. 500

1134
¶¶¦  UNGARN tykk innstiks bok med 140 miniark, stemplet, postfriskt. 400

1135
¶¶  UNGARN mapper med årsett frimerker fra 1961-1990 - ikke komplett men totalt 19 sett. 300

1136
¶¶  VATIKANET postfrisk samling fra 1981 til 1988 - ikke komplett men inkl endel miniark. 300

1137
¶¶  VATIKANET samling/lagerbok postfrisk fra Afa 19 til Afa 926 - Ikke komplett men i perioder duplisert. 300

1138
¦   Østerrike stemplet samling i liten innstikksbok fra 1860 til 1932 + noe. 90 merker før 1908 serien som er bra utbygd m/farge/papir variasjoner 300

1139
¶¶¶¦  Tidligere Øst Europa – fra klassisk og frem til ca. 1945, perm med 48 visirark (stemplet, hengslet postfrisk, postfrisk), svært høy katalogverdi. (I tillegg medfølger innstikksbok med dubletter fra samme periode – samt eske med tusenvis av merker fra samme område i hovedsak fra perioden 1950-1970 – ikke priset) 2000

1140
¶¶  EUROPA flott cept samling i 2 Leuchtthurm fortrykks album m/lommer Ser komplett ut i perioden 1956 til 1990. Inkluder de 3 første fra Luxenburg- høy katalog verdi da alt er postfriske 1000

1141
¶¶  Euro samling frimerker i 4 flotte bind. Masse postfriske frimerker. HØY SELVKOST. 400

1142
*  Lot ca 100 helsaker, brev, kort etc fra flere land ca 1881-1931. Mye forskjellige. Variabel kvalitet. Funnsjanser. 400

1143
  2 flotte offisielle permer fra Fottball VM 2000 i Nederland og Belgia 300

1144
  Offisiell samling fra fottball VM 2006 i Tyskland 100

1145
  Brev og særstempler fra Finland og Sverige i to små permer 100

1146
¦  Engelske Kolonier i restutvalgshefte. Katalogverdi 1996 ca 2000 kroner 100

1147
  Gambia VI , innstikk bok på 64 sider med masse frimerker , HØY SELVKOST 125

1148
  India I , innstikk bok på 64 sider med masse frimerker , HØY SELVKOST 125

1149
  India II , innstikk bok på 64 sider med masse frimerker , HØY SELVKOST 125

1150
*  JAPAN. Lot 5 forskjellige svært gamle helsaker. 100

1151
  Jordan , innstikk bok på 32 sider med masse frimerker , HØY SELVKOST 125

1152
¦  Kina (1898 -1964), ca. 150 merker på 4 visirark. 200

1154
  Kuwait , i pent album med pene ark , MÅ SES 125
509

1155
  Kuwait , innstikk bok på 64 sider med masse frimerker , HØY SELVKOST 125
615

1156
  Mexico og Guatemala , innstikk bok på 64 sider med masse frimerker , HØY SELVKOST 125

1157
  Omar , innstikk bok på 64 sider med masse frimerker , HØY SELVKOST 125

1158
¶¶  Persien Zelle-AL-Soltan (Shamens sønn) Offisielt tjenestefrimerke i gull 1882-1900. Postfrisk - veldig sjelden. 300

1159
¦   Rhodesia + BSAC 1892 1910 lot på en plansje 100

1160
¦  Sothern Rhodesia plansje med 29 merker stemplede. 100

1161
  Sverige , eldre album med en del stemplete merker. BEFARING ANBEFALES 125
237

1162
¶¶   Syd Rhodesia 1953 postfrisk komplett bruksserie SG nr. 78-91. Kat.v. £ 69 = ca kr 800,- 250

1163
  Tyrkia , innstikk bok på 32 sider med masse frimerker , HØY SELVKOST 125
137

1164
*  USA - innstiksbok 32 sider + noen plansjer med stemplede merker i perioden 2005-2020. Inneholder ca 1150 ulike merker. Bør sees og vurderes. 400

1165
*  USA - innstiksbok 30 sider med stemplede merker i perioden 1993-2004. Inneholder ca 850 ulike merker. Bør sees og vurderes. 300

1166
*  USA - 1 eske stappfull med brevklipp 1,8 kilo brutto (forholdsvis tett klippet) i hovedsak 1985-2019. Må totalt være flere 1000 merker og ganske mange ulike. Bør du ta et lite dypdykk for og sjekke omfang og variasjon. 200

1167
¶¶ ¶¦   Motiv lot merker og miniark m/hunder, katter, sopp, fyrtårn og natur/miljø fra hele verden. Tipper 1000 stykk 100

1168
  Yemen , innstikk bok på 64 sider med masse frimerker , HØY SELVKOST 125

1169
  3 permer med frimerker fra mange land - Bør besiktiges. Mye for bla motivsamlere. 300
415

1170
¶¶  12 frimerker fra mange land 1890-1922 med store trykk feil som OMV. Overtykk ol. Fra Armenia, Colombia, Russland, Serbia og Tyskland. Verdi??? 300

1171
¦¶  26 utvalgshefter med frimerker fra mange land. 300

1172
  Samling sølvfrimerker fra Samlerhuset - totalt 17 stk inkl. Hk 1, One penny black og USA JENNY flyr opp ned! Meget høy selvkost. 300