Skillingsmerker (27)
Øre-utgaver (166)
Utgavene fra 1905-09 (363)
Utgavene fra 1909 (385)
Utgavene fra 1945 (455)
Tjen/porto/returm. (519)
Div utgaver (557)
Postkort/brev (644)
Norges-samlinger (729)
    Norgessaml. Lots (729)
Konglomerat (782)
Norden (793)
Europa/Oversjø (859)
Telekort (891)
Myntbrev (892)
Gullmynter (896)
Mynter (911)
Sedler (1040)
Diverse ikke filateli (1060)
SENT INNKOMMENDE MYNTLOTTER (1066)

SAMLER-BØRSEN Auk 247 - 12 August 2021 > Norgessaml. Lots

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
729
¶¶¶¦  Norge 4 tykke innstiksbøker satt opp som lagerbok. Fra 1855 til ca 2004 også noe tjeneste og porto. Mest stemplet men i perioder finner man postfriskt/hengslet og stemplet også. Iflg innleverer er kun merker over 50,- opptelt. Hk iflg innlev er 175.000,- DENNE BØR VURDERES: 10000
20020

730
¦  Norges-samling i Lechtturm album stemplet 1855-1979 - Ikke komplett men en rekke gode merker. Bør sees! 4000
3600

731
¦  Norges-samling i Lechtturm album starter 1855 til 1980 ikl komplett med tjenestemerker. Inneholder også noen sider med nyere papirtyker - ikke sjekket av oss. Samlingen bør sees! 3500
3150

733
¦   Innstikksbok med store mengder stolpemerker. 3000
5500

734
¦  Album med merker fra 20 mm serien. Totalt ca 1800 merker. Mange fargefriske og pene merker. 3000
5000

735
¦   Norgessamling i et pent Schaubekalbum. Noe tynt i starten, men inneholder 25 skillinger og mange merker med luksusstempel. Gjennomsyn anbefales. 2500

736
¶¶¦   Omfattende dublettlager fra HK 88 til 1144. Mange bra merker også i gode antall. Pene stempler finnes også. Gjennomsyn anbefales. 2500

737
¦  Norges-samling i Lechtturm album fra 1855 til 1979 inkl en del tjeneste. Fyldig og fin samling uten de aller dyreste. Samlingen bør vurderes. 2500

742
  Album med gammel samling ustemplet 1893-1965. Ujevnt besatt, delvis duplisert. Komplett fra 1942. Også kpl Tjenestemrk i perioden. 1250

743
¦  Norges-samling i SAFE album fra 1855 til 1945 + noe tjeneste og portomerker. Tyn samling men inneholder bla 15 skillingsmerker. Tynn utover men du finner bla Nordkapp I og Universitetet.Bare albumet koster et par tusen kroner. 1000

745
¦  Norge i 17 innstikksbøker/lagerbøker med norsk massevare - stempler? Bør vurderes. 1000

746
¦  Norges samling oppsatt kronologisk i innstiksbok fra Hk 345 (1946) til Hk 1130 (1991) de fleste er pent rundstemplet - 785 merker. Noen få er postfriske. Hk ca. 6500,- 700
630

747
¶¶¦  Norge lagerbok i 64 siders innstikksbok. Starter på Nk 96 og frem til NK 723. Tynn i starten Her finner du postfriskt og stemplet. Mangler nok de dyre, men en del mellomdyrt. Bør vurderes 700
780

748
  64 siders innstikksbok stappfull med ca 1200 rekomanderte merker. Sortert alfabetisk. Artig samlig som du bør se! 600
690

749
¦  Norge Innstiksbok med ca 280 merker hvorav de fleste er riktig pene. 600

  Norge liten innstikksbok med ubrukte frimerker 1909-1970. SK * pris kr 2.244 opptil '45 + kr 7.888,- for ** opptil '70. En del Håkon/Olav øre- og kroneverdier, V til 5,- + uten V. 500

751
¶¶¶¦  Norges-samling på forttrykks ark - tynt besatt men noe merker frem til 1975. Bør vurderes - lavt utrop. 400

752
¦   Eske med studiemateriale med stolpe- og skillingsmerker i en sigareske. Variert med mange ulike valører og farger. 400

753
¦   Plansje med drøye 40 merker fra krigen med tidsriktige stempler, inkl. Legion, Quisling, komplett Landshjelp 1, Krigsforlis osv. Inkl. noen praktstempler. (Hk. 2000,- ++) 400

754
¦  4-14. Lot 16 skillingsmerker i normalkvalitet. Bl.a vertikalt par 4 sk Oscar. 350

755
¦  Norges-samling i flott Leuchttrum album med lommer. Veldig tynn samling. Dog flott album. 300
781

757
¦   Liten plansje med de fleste valører av V-merker med tidsriktige stempler inkl. 12 og 14 øre samt 3 kronemerker. 3-4 av merkene med prakt-stempler. HK for rimligste utgaver ca. 1.500,-. 300

759
  Eske med diverse frimerker, fdc osv. Også en del gamle prefrim/frimerkeløse osv. En del motiv frimerker finner du også. Mest utland. 300

761
¦   Plansje med Prakt og Lux stempler fra 90 årene. Mye bra! Totalt ca. 45 merker. 250

762
¦   Plansje med ca. 40 merker med Lux stempler, flere Super Lux, vesentlig fra 2000-2009. 250

763
¦   Plansje med ca. 40 merker med Lux / Super Lux stempler vesentlig 2005-2015. 250

764
¦   Plansje med ca. 40 merker med Lux stempler, flere Super Lux, vesentlig fra 2009 og framover. 250

766
¦   Stor plansje med fullstempler / prakt på merker fra ca. 1910 fram til krigens dager. Flere svært pene. Ca. 65 merker. 250

767
¦   Plansje med nærmere 40 merker i Super Lux kvalitet fra 2000 og framover. 250

768
¦   Plansje med Prakt og Lux stempler fra de siste årene. Vesentlig 2017-20. Ca. 30 merker + 2 miniark. 200
445

769
¦*  Slitent tykt 60 siders album med mye posthorn og løve, samt noe utland. Klipp, brev, kort osv. Bør sees! 200

¦   Samling med lesbare stempler i 16. siders innstikksbok (totalt 32 sider med merker). Ingen sjeldenheter og en del duplisering, inkl. noen få prakt/lux. Medfølger også en par miniark med pent stempel. 200

771
¦   Plansje med Prakt og Lux stempler. Vesentlig fra 2017-2020. Ca. 25 merker + 2 minark. 200
570

772
¦   Plansje med ca. 35 merker med Lux Utstillingsstempler. De fleste Super-Lux. Sjeldent utbud. 200
308

774
  Rotekasse/Konglomerat - lite spennende men…. 100
452

775
¶¶   Liten lott postfrisk Norge på to plansjer. SK pris kr 1.250,- mest fra 40 og 50 tallet. Inkl. H7 2 kr og Nordkapp IV 100

776
  Rotelott med bla Den offisielle OL samling bind 1 + noen tilleggsark, Postens OL samling samt innstikksbok med postfriske merker. 100

777
¶¶¦   OL-samling 1994 i original-album med kasett inkl. helark pålydende 682 kroner. 100

779
¶¶   Julemerke 1951 kompletthefte utgitt av Nasjonalforeningen a 100 merker 100

781
¦  11 gamle posthornmerker - ikke sjekket av oss. 100