Skillingsmerker (27)
Øre-utgaver (166)
Utgavene fra 1905-09 (363)
Utgavene fra 1909 (385)
Utgavene fra 1945 (455)
Tjen/porto/returm. (519)
Div utgaver (557)
Postkort/brev (644)
Norges-samlinger (729)
Norgessaml. Lots (729)
Konglomerat (782)
Norden (793)
Europa/Oversjø (859)
Telekort (891)
Myntbrev (892)
Gullmynter (896)
Mynter (911)
Sedler (1040)
Diverse ikke filateli (1060)
SENT INNKOMMENDE MYNTLOTTER (1066)
SAMLER-BØRSEN Auk 247 - 12 August 2021 > Norgessaml. Lots
Utrop
729
¶¶¶¦
Norge 4 tykke innstiksbøker satt opp som lagerbok. Fra 1855 til ca 2004 også noe tjeneste og porto. Mest stemplet men i perioder finner man postfriskt/hengslet og stemplet også. Iflg innleverer er kun merker over 50,- opptelt. Hk iflg innlev er 175.000,- DENNE BØR VURDERES:
10000
20020
730
Norges-samling i Lechtturm album stemplet 1855-1979 - Ikke komplett men en rekke gode merker. Bør sees!
3600
731
Norges-samling i Lechtturm album starter 1855 til 1980 ikl komplett med tjenestemerker. Inneholder også noen sider med nyere papirtyker - ikke sjekket av oss. Samlingen bør sees!
3500
3150
733
Innstikksbok med store mengder stolpemerker.
5500
734
Album med merker fra 20 mm serien. Totalt ca 1800 merker. Mange fargefriske og pene merker.
5000
735
Norgessamling i et pent Schaubekalbum. Noe tynt i starten, men inneholder 25 skillinger og mange merker med luksusstempel. Gjennomsyn anbefales.
736
¶¶¦
Omfattende dublettlager fra HK 88 til 1144. Mange bra merker også i gode antall. Pene stempler finnes også. Gjennomsyn anbefales.
737
Norges-samling i Lechtturm album fra 1855 til 1979 inkl en del tjeneste. Fyldig og fin samling uten de aller dyreste. Samlingen bør vurderes.
742
Album med gammel samling ustemplet 1893-1965. Ujevnt besatt, delvis duplisert. Komplett fra 1942. Også kpl Tjenestemrk i perioden.
1250
743
Norges-samling i SAFE album fra 1855 til 1945 + noe tjeneste og portomerker. Tyn samling men inneholder bla 15 skillingsmerker. Tynn utover men du finner bla Nordkapp I og Universitetet.Bare albumet koster et par tusen kroner.
745
Norge i 17 innstikksbøker/lagerbøker med norsk massevare - stempler? Bør vurderes.
746
Norges samling oppsatt kronologisk i innstiksbok fra Hk 345 (1946) til Hk 1130 (1991) de fleste er pent rundstemplet - 785 merker. Noen få er postfriske. Hk ca. 6500,-
630
747
¶¶¦
Norge lagerbok i 64 siders innstikksbok. Starter på Nk 96 og frem til NK 723. Tynn i starten Her finner du postfriskt og stemplet. Mangler nok de dyre, men en del mellomdyrt. Bør vurderes
780
748
64 siders innstikksbok stappfull med ca 1200 rekomanderte merker. Sortert alfabetisk. Artig samlig som du bør se!
690
749
Norge Innstiksbok med ca 280 merker hvorav de fleste er riktig pene.
Norge liten innstikksbok med ubrukte frimerker 1909-1970. SK * pris kr 2.244 opptil '45 + kr 7.888,- for ** opptil '70. En del Håkon/Olav øre- og kroneverdier, V til 5,- + uten V.
751
¶¶¶¦
Norges-samling på forttrykks ark - tynt besatt men noe merker frem til 1975. Bør vurderes - lavt utrop.
752
Eske med studiemateriale med stolpe- og skillingsmerker i en sigareske. Variert med mange ulike valører og farger.
753
Plansje med drøye 40 merker fra krigen med tidsriktige stempler, inkl. Legion, Quisling, komplett Landshjelp 1, Krigsforlis osv. Inkl. noen praktstempler. (Hk. 2000,- ++)
754
4-14. Lot 16 skillingsmerker i normalkvalitet. Bl.a vertikalt par 4 sk Oscar.
755
Norges-samling i flott Leuchttrum album med lommer. Veldig tynn samling. Dog flott album.
781
757
Liten plansje med de fleste valører av V-merker med tidsriktige stempler inkl. 12 og 14 øre samt 3 kronemerker. 3-4 av merkene med prakt-stempler. HK for rimligste utgaver ca. 1.500,-.
759
Eske med diverse frimerker, fdc osv. Også en del gamle prefrim/frimerkeløse osv. En del motiv frimerker finner du også. Mest utland.
761
Plansje med Prakt og Lux stempler fra 90 årene. Mye bra! Totalt ca. 45 merker.
762
Plansje med ca. 40 merker med Lux stempler, flere Super Lux, vesentlig fra 2000-2009.
763
Plansje med ca. 40 merker med Lux / Super Lux stempler vesentlig 2005-2015.
764
Plansje med ca. 40 merker med Lux stempler, flere Super Lux, vesentlig fra 2009 og framover.
766
Stor plansje med fullstempler / prakt på merker fra ca. 1910 fram til krigens dager. Flere svært pene. Ca. 65 merker.
767
Plansje med nærmere 40 merker i Super Lux kvalitet fra 2000 og framover.
768
Plansje med Prakt og Lux stempler fra de siste årene. Vesentlig 2017-20. Ca. 30 merker + 2 miniark.
445
769
¦*
Slitent tykt 60 siders album med mye posthorn og løve, samt noe utland. Klipp, brev, kort osv. Bør sees!
Samling med lesbare stempler i 16. siders innstikksbok (totalt 32 sider med merker). Ingen sjeldenheter og en del duplisering, inkl. noen få prakt/lux. Medfølger også en par miniark med pent stempel.
771
Plansje med Prakt og Lux stempler. Vesentlig fra 2017-2020. Ca. 25 merker + 2 minark.
570
772
Plansje med ca. 35 merker med Lux Utstillingsstempler. De fleste Super-Lux. Sjeldent utbud.
308
774
Rotekasse/Konglomerat - lite spennende men….
452
775
Liten lott postfrisk Norge på to plansjer. SK pris kr 1.250,- mest fra 40 og 50 tallet. Inkl. H7 2 kr og Nordkapp IV
776
Rotelott med bla Den offisielle OL samling bind 1 + noen tilleggsark, Postens OL samling samt innstikksbok med postfriske merker.
777
¶¶¦
OL-samling 1994 i original-album med kasett inkl. helark pålydende 682 kroner.
779
Julemerke 1951 kompletthefte utgitt av Nasjonalforeningen a 100 merker
781
11 gamle posthornmerker - ikke sjekket av oss.