Skillingsmerker (24)
Øre-utgaver (247)
Utgavene fra 1905-09 (464)
Utgavene fra 1909 (490)
Utgavene fra 1945 (674)
    Utgavene fra 1945 (674)
Tjen/porto/returm. (765)
Div utgaver (774)
Postkort/brev (853)
PORTO - POSTFRISK (955)
Norges-samlinger (958)
Konglomerat (1027)
Norden (1044)
Europa/Oversjø (1105)
Telekort (1185)
Myntbrev (1191)
Gullmynter (1187)
Mynter (1215)
Sedler (1379)
Tegneserier m.m. (1424)
Diverse ikke filateli (1467)

Samler-Børsen Auksjon 252 - torsdag 16 juni 2022 > Utgavene fra 1945

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
674
¶¶   333-8. Prima postfrisk serie London med overtrykk. 40 øren med lavt nummer - 288. Alle merkene er signert Einar Lundstrøm. 6000
5400

676
  333-38 Prima ustemplet serie med overtrykk LONDON 17/5/43. Hk 6700,-. # 3500
5200

677
*  333-38 Londonmerkene på konvolutt stpl NORWEGIAN ARMY FIELD POST OFFICE 17 MAY 1943, sendt til London 100

678
*  333-38 Londonmerker på brev stpl NORSK SKIPSPOST HANDELSFLÅTEN 7 Juni 1943 - 24 100
440

680
*   249, 252, 339. Brev sendt som luftpost til USA stemplet Kjerrnmoen 18/2-46. 100

681
*   341. Brev til Sverige stemplet Ålesund 4/8-45. Norsk sensur. 100

689
*   356. Pent luftpostbrev til Israel fra Bergen 11/8-49. Israelsk sensurstripe. 100

692
*   350, 369. Luftpostbrev til USA stemplet Strandebarm 27/9-47. 100

694
¦   378 - Prakt / Lux Lødingen 14/10-49. 100

695
¦   379 - Lux Toftsundet 1/6-49. Meget uvanlig stempel på et flott merke! 100

696
¦  381 25 øre verdenspost foreningen LUX stpl MYSEN 31-X-49. # 100

697
¦   381. Luksus Homborsund 1/11-49. 100

699
¦   383-385 - Komplett serie med Prakt/Lux stempler, Bl. a. Skjåstad og Elverum. 150

701
¦   387 - Prakt/Lux Sandvika 13/1-61. Sjelden å se dette merket i denne kvalitet!! 200

704
*   400. Liten konvolutt stemplet Bergensbanens Posteksp C. 19/11-51 til USA. 100

706
*  408 - 30 øre OL LUX stpl ÅSGREINA 11-10-51. # 100
605

708
¦   414 - Lux Oslo 2/9-55. 100
110

710
¦   415-417 - To av merkene pent Fullstemplet Å I Lofoten 26/4-55. Svært uvanlig! 100
305

713
*   380, 427. Pent brev til Bratislava stemplet Tønsberg 14/6-56. 100

719
¦   469. Luksus Tjønnås 12/10-59. 100

723
¦   478 - Super Lux Oslo 1/10-59. Fantastisk kvalitet! 150
221

724
¦   483 - Prakt/Lux Oslo 10/8-62. Vanskelig merke! 200

725
¦   484 - Lux Oslo 11/2-59. Sjeldent merke i denne kvalitet! 250

726
¦   487 - Glassklart Lux Toft i Nordhordland 26/5-60. Sjeldent vakker! 150

727
¦   493 - Lux Halden 15/3-61. Vakkert merke! 100

728
¦   499 - Super Lux Ånstad 23/9-62. Kan ikke bli bedre!!! 150

729
¦   499 - Lux Halden 2/9-61. Vakkert merke! 100

730
¦   500-501 - begge Lux-stemplet. Henholdsvis Oslo og Nordfjordeid. Vakre! 100

731
¦   502 - Super-Lux Brønnøysund 21/4-66. Svært vellykket avstempling! 150
170

735
¦   519A - Prakt/Lux Oslo 21/12-64. Vanskelig i denne kvalitet! 50
45

737
¦   535 - Lux Tønsberg 28/3-63. Vakkert merke! 100

738
¦   664 - Lux Oslo - Homannsbyen 23/1-71. Vanskelig i denne kvalitet! 150

740
¦   691 - Lux Melfjordbotn 16/3-73. Uvanlig! 100

741
¦   695/696 - Begge Super Lux Harstad 6/3-82. Svært uvanlig for disse merkene!! 200

742
¦   697-699 - Komplett serie med Lux-stempler. Bl. a. Godøy. Uvanlig utbud! 200

744
¦   706 - Glassklart Lux Stovner 28/2-73. Vakkert! 100

745
¦   710/711 - Begge Lux stemplet, bl. a. Nesvalen. Flotte merker! 150

748
¦   727/728 - Begge Lux Halden. Meget god kvalitet! 150

749
¦   740 - Glassklart Lux Halden 12/1-76 100
210

¦   750 - Super Lux Hidrasund 20/5-75. Uvanlig stempel på et vanskelig merke! 150
403

751
¦   754 - Lux Melfjordbotn 21/12-75. Vanskelig merke i denne kvalitet! 150

752
¶¶  904x1 (Hs2-B), 904x2 (Hs5-B) og (Hs5-G) i 4-blokker. Postfriske 200

754
¦   926-928 - Komplett serie Lux Tinnheia 16/2-83. Flotte merker! 150

755
¦   1002 - 1005 - Komplett serie Lux Fredrikstad 17/10-86 (1 Dag) 100

757
¦   1029-1031 - Lux, Voss, Oslo og Florø. Vakre merker! 100

758
¶¶  1156 y2 (Hs5-NB1) i ubrettet helark med trykkningsdato 17.III.98. Hk 4000,- + 300

759
¦   1257-1258 - Del av hefte, 3 par Lux Tistedal. Kan ikke bli bedre! 150
210

761
¦   1284-1288 - Komplett serie Lux Vegårdshei 5/8-98 100

762
¦   1303-1305 - Del av hefte, 3 par Lux Tistedal, Kan ikke bli bedre! 100