Skillingsmerker (24)
Øre-utgaver (247)
Utgavene fra 1905-09 (464)
Utgavene fra 1909 (490)
Utgavene fra 1945 (674)
Tjen/porto/returm. (765)
Div utgaver (774)
Postkort/brev (853)
PORTO - POSTFRISK (955)
Norges-samlinger (958)
Konglomerat (1027)
Norden (1044)
Europa/Oversjø (1105)
Telekort (1185)
Myntbrev (1191)
Gullmynter (1187)
Mynter (1215)
Sedler (1379)
Tegneserier m.m. (1424)
Diverse ikke filateli (1467)

Samler-Børsen Auksjon 252 - torsdag 16 juni 2022 > Kun bilder.

2: PORTO / Ubetalt for trippelvektig (3 lod) fra Christiania 24-10-1831 til Mandal, i Christiania Kartering 17- Porto 42, i Christianssand ilagt ekstra porto 12, og derved kartering 4 - total Porto 54. Delbetalte er alltid skjeldne Utrop: 300, Startbud: 270 3: 1826 Delbetalt helbrev avsendt fra HOLMESTRAND 2 juni 1826, bak håndpåtegning HSTRAND 5 til WANG i HEDEMARK, bak betalt til Christiania kartering 4 i Chr, kartering 2 i Wang - porto 8 skilling og 1 skilling utleveringsgebyr, tot 9 skilling, uvanlig Utrop: 500, Startbud: 450 5: 1832 brev med fult innhold datert TØNSBERG 4 sept 1832, sendt til Bordeaux, Frankrike. Frco. med dampskib. Transitt stpl T.T.HAMBURG 10 sept og annkomst stpl. Linjestemplet DANEMARCK PAR HAMBOURG og T.T.R.4. Flott vellbevart brev.. # Utrop: 300, Startbud: 345 6: 1836 brev med fuldt innhold fra Christiania til Frankrike. Linjestempel DANEMARCK PAR HAMBOURG og T.T.R.4. og Allemagne par Givet på forsiden. Ankkomst stpl bak. . # Utrop: 200, Startbud: 620 7: 1847 komplett brev stpl Christiania 20-8-1847 i blått sendt til Bordeaux, Frankrike. Linjestempel DANEMARCK PAR HAMBOURG. Diverse andre stempler. . # Utrop: 200, Startbud: 326 9: CHRISTIANIA 5-3-1849, TYPE III A, FRANCO / Betalt brevomslag sent til Flekkefjord, kart 8. Kun en håndfull brev eksisterer med type III A - bare kjent i bruk i 29 dager i perioden 12 feb til 12 mars 1849 Utrop: 1000, Startbud: 1000 10: CHRISTIANIA 15-11-1849, TYPE IV B, FRANCO / Betalt helbrev, MAGTPAALIGGENDE, er REKOMMANDERT (tidlig rekbrev, ref Wassendens bok) sent til Sell Postaabnerie i Gudbrandsdalen, kart 4 - Porto 12 skilling (8 skilling porto over 12 mil, 4 for rek) Utrop: 700, Startbud: 1287
11: CHRISTIANIA 15-4-1853, TYPE IV B, på brevomslag sendt som PORTOFRI SAG attestert, til Holmestrand, kartering 1, Segl Utrop: 100, Startbud: 100 12: FREDRIKSSTAD type 1, 28-8-1850 SVART til Bamble via Skien, BANCO ilagt 48 skilling, FRANCO / BETALT og PORTO UTLEVERINGSGEBYR 1 skilling, kartering 1 og 3 Utrop: 200, Startbud: 226 13: PORSGRUND 17-8-1850, svart, helbrev sendt som attestert PORTOFRI SAG, helbrev - etterlysning av kriminell, til Kragerø, kartering 1, Segl Utrop: 200, Startbud: 180 15: CHRISTIANIA 6-11-1849, TYPE III B, på PORTO helbrev til HELSINGØER, transittstemplet HELSINGBORG 9-11-1849, kartering 22 og porto 6, deretter 37 skilling Utrop: 750, Startbud: 675 16: CHRISTIANIA 22-9-1849, TYPE IV B, på PORTO helbrev til KJØBENHAVN, Danmark, bak kartering 3 - porto 36 skillingSegl Utrop: 750, Startbud: 675 19: CHRISTIANIA 9-1-1849, TYPE II, FRANCO / Betalt men PORTO brev til CHARLESTOWN, Scotland på helbrev, stemplet Strømstad, Hamburg og mottaksstempler i England underveis 24 og 25 januar, kartering og portopåtegnelser Utrop: 500, Startbud: 450 20: TVEDESTRAND 10-10-1853 BLÅ, til HELSINGØR i DANMARK, PORTO 24 skilling med rødblyant foran Utrop: 750, Startbud: 675
21: SKIPSPOST dampskibet JOH SEJVERTSEN, privat dampskib med post, fra Christiania 20-11-1854 til Mandal, HÅNDPÅSKREVET  pr JOH. SEJVERTSEN, Helbrev og Følgebrev, ingen portopåtegninger Utrop: 200, Startbud: 180 22: Frimerkeløst brev sendt til Malta - diverse stempler bak. Utrop: 100, Startbud: 2500 24: 1 - Bredrandet og flott fargefriskt merke med avvasket blekkanulering. Utrop: 750, Startbud: 2300 26: 1 (A19). Meget bredrandet 4 sk med lett 11-streks riststp. Utrop: 500, Startbud: 629 27: 1 - 4 skilling LUXSUS nr stpl 172 LAURVIG - Flott merke.. Utrop: 1000, Startbud: 1100 28: 1 - 4 skilling våpen 1855 på brevomslag stpl 236 REDALEN (7 pkt) sendt til Tønset.. # Utrop: 3000, Startbud: 9300 29: 1 - 4 skilling stpl 253 SANDEFJORD D34 sekundærvarianten Hk 11.000,-. # Utrop: 5000, Startbud: 4500
31: 2. Meget pent merke med god sentrering. Fotoattest Aune: Prakt velsentrert merke. Utrop: 3000, Startbud: 4600 32: 2 - 2 skilling Oscar PRAKT/LUX stpl NAMSOS 6-2-1861. Vanskelig stempel på dette merket.. # Utrop: 500, Startbud: 1000 33: Hk 2, 3 og 4 stk 8 skilling Oscar på 37 skillingsbrev vinterporto sendt England, via Svinesund derettter vidresendt til DEVENPORT GIBRALTAR stpl FREDRIKSVÆRN 25-2-1861. Diverse stempler bak. Noen litt dårlige tagger på noen av merkene pga plasseringe. Meget skjeldent brev. Oscar skillingsbrev er ikke registrert i Postal III Utrop: 5000, Startbud: 31100 34: 3. Uvanlig pent ustemplet merke. Fotoattest Lasse Nielsen Prakteksemplar. Utrop: 1800, Startbud: 4600 35: 3 - Lux Nr. st. 25. Bergen. Velsentrert og meget fargefriskt merke. SJELDENT VAKKER! Utrop: 1000, Startbud: 1000 36: 3 - Fargefriskt ubrukt merke s.h. . sannsynligvis regum. dog pent. (HK 3.100,-) Utrop: 750, Startbud: 675 37: 4b. Pent ustemplet eksemplar med god farge. Utrop: 1500, Startbud: 1350
41: 4. Velsentrert ustemplet merke. Rundt hjørne n.v. Pen lukefyller. Utrop: 300, Startbud: 270 45: 4 - 4 skilling Oscar på brevomslag prakt/lux stpl nr 164 KVIKNE sendt til Tønset.. Sjeldent!. # Utrop: 500, Startbud: 2300 46: 4 - 4 skilling Oscar på brevomslag luxsus stpl nr 236 REDALEN,  sendt til Tønset... # Utrop: 500, Startbud: 8200 49: 4 - 4 skilling Oscar på brevomslag håndskrevet nr. 332 ( VANG) og sidestpl VANG 15-8-1860. Meget sjelden håndannulering.. # Utrop: 2000, Startbud: 6600 50: 4. Prakt/lux Bø i Vesteraal 25/10-1861. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 180 51: 4. Rettvendt 45 - Dal. 6 pkt iflg Postal. Nær luksus. Utrop: 200, Startbud: 200 52: 4. Fullsstemplet 78 - Fredø. 8 pkt flg Postal. Utrop: 400, Startbud: 683
53: 4. Prakt/Gildeskaal 26/4-64. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 400, Startbud: 360 54: 4b. Perfekt luksus Hammerfest 1177 1862. Utrop: 400, Startbud: 600 55: 4. Pent helbrev stemplet Heggen 16/8-1861 sendt til Hønefos. 6 pkt flg Postal. Utrop: 400, Startbud: 446 58: 4. Fullstmplet Henningsvær 21/2 1864. Utrop: 200, Startbud: 180 59: 4. Prakt/lux Holtaalen 7/12-1859. 7 pkt iflg Postal. Utrop: 250, Startbud: 225 60: 4 - 4 skilling Oscar i par på dobbeltvektig brevomslag, annulert med 2 pene blekk kryss. Påskrevet på konvolutten JERNBANEN 15/7, sendt til Toten.. # Utrop: 500, Startbud: 4100 61: 4. Blekkrysset, samt nær lux Kongsberg 1864. Utrop: 100, Startbud: 90
62: 4. Fullstemplet Lekø 1/2-1860. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 180 63: 4. Fullstemplet Lesje 10/6-1860. 6 pkt iflg Postal. Nær lux. Utrop: 150, Startbud: 176 64: 4 - 4 skilling Oscar på delevis brevomslag stpl LILLEHAMMER 31-7-1862, sendt til Toten.. # Utrop: 200, Startbud: 205 66: 4. Lux Lyngøer 2/4-1860. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 250, Startbud: 225 67: 4. Fullstemplet 191 - Lyster. 8 pkt iflg Postal. Utrop: 250 68: 4. Prakt/lux 210 - Moss. Utrop: 100, Startbud: 90 69: 4a. Luksus Namsos 2/11 1859. Utrop: 200, Startbud: 180
72: 4. Luksus 218 - Næs i Hallingd. 5 pkt iflg Postal Utrop: 300, Startbud: 324 73: 4 c. Prakt Porsgrund 10/6 1861. Utrop: 200, Startbud: 421 75: 4. Prkt 235 - Reine. 7 pkt iflg Postal. Utrop: 300 76: 4. Fullstemplet 250 - Sand (I Ryg.). 6. pkt iflg Postal. Utrop: 300, Startbud: 270 77: 4 Pent brev stemplet 253 og Sarpsborg 11/9 1857. Høy kvalitet! Utrop: 200, Startbud: 230 78: 4. Prakt/lux Solvorn 14/4 1859. 6. pkt iflg Postal. Utrop: 300, Startbud: 324 79: 4. Fullstemplet Stegen 8/11-1861. 5 pkt iflg Postal. Utrop: 150, Startbud: 135
80: 4. Prakt Søndre Land 1/12-1859. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 180 81: 4 c. Velsentrert merke med rettvendt fullstempel Tronhjem 18/4 1862. Utrop: 200, Startbud: 230 86: 4 c. Prakt Volden 15/4- 1864 på. brevstykke. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 300, Startbud: 270 87: Hk 4 i lot 3 merker med nr. stpl. Hhv. 14, 42 og 127 Utrop: 100, Startbud: 90 88: 5. Friskt merke med fotoattest L. Nielsen:  Utrop: 6000, Startbud: 5400 89: 5 - Lux Nr. st. 247, Røraas. Fargefriskt merke med perfekt tagging og sentrering! Utrop: 1000, Startbud: 3400 90: 5 - 8 skilling Oscar stemplet del av rettv. SANDØSUND 7/5-59 Utrop: 150, Startbud: 150
91: 4 og 5 - 4 skilling og 8 skilling på 12 skillingsbrev stpl. THRONDHJEM 29-1863, sendt til Kjøbenhavn. # Utrop: 600, Startbud: 810 93: 6 - 2 skilling fullstpl nr 364 Chr Byp . # Utrop: 500, Startbud: 450 94: 6. Lettstp 2 sk Våpen. God farge. Hk 1900,- Utrop: 350, Startbud: 315 95: 7 - 3 skilling Våpen I utrulig vakkert merke stemplet PRAKT KONGSVINGER 24-6-1867. Ikke mange merker er penere enn dette. Utrop: 5000, Startbud: 7750 99: 8 IIB - T.8. Glassklart Lux Høland 31/5-1867. Sjeldent vakkert merke! Utrop: 500, Startbud: 721 101: 8. Fullstemplett 4 - Aamot. 6 pkt flg Postal. Utrop: 300, Startbud: 270 102: 8 IIa. Prakt/lux Christiania 24/9 1866. Type 8. Lux sentrering. Utrop: 100, Startbud: 255
104: 8. Prakt/lux Drøbak 21/3-1869. Utrop: 100, Startbud: 100 105: 8 IIb t. 8 - 4 skill fullstpl EID i SØNHORDL 30-4-66 (4 pkt) # Utrop: 150, Startbud: 135 106: 8 II. Pent rekommandert brev stemplet Fredrikshald 9/10 1867.  Utrop: 200, Startbud: 280 108: 8. Lux Haugsund 5/11-1869. Utrop: 100, Startbud: 90 109: 8 II b. Luksusstp KLØVEN 30/5-1869 (6 pkt) på grønnblå 4 sk. Utrop: 300, Startbud: 300 113: 8 Ib. Luksus Laurvig 23/8-1864. Utrop: 200, Startbud: 276 114: 8. Prakt 189 - Lyngdal. Utrop: 200, Startbud: 180
116: 8. Prakt/lux Riisør 4/3 1866. Utrop: 100, Startbud: 100 117: 8. Prakt Tromsø 23/7 1964. Utrop: 100, Startbud: 90 118: 8 I. Lux Tønsberg 28/4 1864. Utrop: 200, Startbud: 200 119: 8 IIb. Luksus Voss 10/5-1868. 4 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 180 121: 9, t.3. Vakker 8 sk rettvendt fullstp BERGEN 24/7-1867. Utrop: 175, Startbud: 175 122: 9 - 8 skilling i par på 4 vektig rekomandert brevomslag stpl CHRISTIANIA 16-12-1863, sendt til DRAMMEN. # Utrop: 500, Startbud: 2080 123: 10 - Prakt Svolvær 1873 på meget fargefriskt merke. Uvanlig stempel!  Utrop: 750, Startbud: 850
125: 10. Lett enringsstp 24 sk med god farge. Hk 1000,- Utrop: 200, Startbud: 180 126: 10 - Meget fargefriskt ubrukt merke med god tg. (Hk 300,-) Utrop: 150, Startbud: 135 127: 10, t.1. Flott 24 sk med en svak skygge i limet. Utrop: 100, Startbud: 148 129: 11. Pent ustemplet merke med lett hengsel. (HK 625,-) Utrop: 200, Startbud: 180 132: 11 - Ubrukt merke, trolig regummiert (Hk 625,-) Utrop: 150, Startbud: 135 135: 12. Perfekt sentrert merke med lett stempel ...dal 2/4 1869. Utrop: 200, Startbud: 200 136: 12. Prakt Trondheim 15/7 1869. Uvanlig pent. Utrop: 200, Startbud: 200
137: 12, 16 II. Pent brev skillingsmerker stemplet etter 1888. Sendt fra Kristiania 6/11 95. Utrop: 100, Startbud: 100 138: 13a. Pent merke med klart trykk. Utrop: 600, Startbud: 540 141: 13b - Vakkert Prakt Balstad 8/3-1872. Perfekt tg./sentr. for utgaven. Svært uvanlig stempel! Utrop: 500, Startbud: 810 143: 13b. Pent merke med rimelig klaret trykk og fullstemplet Riisøer 21/3-1872. Hk 1800,- Utrop: 400, Startbud: 400 145: 14 X - Super Lux Bergen 14/12-1872. Perfekt tagging/sentrering for utgaven! Vakker! Utrop: 400, Startbud: 725 150: 15b. Prakt/lux Bergen 2/9 1873. Utrop: 200, Startbud: 180 151: 14 og 15a - 4 skill 4 og 8 skill 8 Stpl DRAMMEN 12-8-1868, sendt til Purmende, Nederland. Bak diverse stempler Utrop: 4500, Startbud: 4050
152: 15 x2 og 18 x2 på 22 skillings helbrev vakkert stpl CHRISTIANSSAND 4-6-1872 sendt til Bordeaux, Frankrike, Ikke registert i Postal.. # Utrop: 4000, Startbud: 3600 154: 11-15b - Våpen II komplett stemplet serie inkl. 13a og 15b. Høy katalogverdi. Utrop: 900, Startbud: 900 156: 16 Ia. Fullstemplet Tønsberg 18/1 1874. Utrop: 400, Startbud: 847 160: 16 Ia. Prakt Sandvigen 15/12- 1875. Pent for utgaven. Utrop: 200, Startbud: 306 161: 16 Ib. Pent ustemplet merke, nær usynlig hengselsrest. To små flekker høyre side. Vanskelig merke. Utrop: 900, Startbud: 2410 162: 16 Ib, 17c. Pent brev stemplet Fredrikshald 26/7 1875. Utrop: 900, Startbud: 810 164: 16 Ib. Pent merke med håndannulering Nords.... 3/3 74 Uvanlig. Utrop: 500, Startbud: 800
171: 16 IIA - Prakt Christiania 16/12-1876. s.v. Vanskelig merke!! Utrop: 300, Startbud: 300 173: 16 IIa fullstpl CHRA BYP 8-9-75. # Utrop: 100, Startbud: 90 174: 16 IIb. Pent stemplet Tønsberg 17/1- 1877. Utrop: 200, Startbud: 200 176: 16 IIb. Prakt Christiania 24/6-92. Utrop: 100, Startbud: 100 178: 17a. Pen fireblokk med variant korte LL i skilling på nedre venstre merke. Utrop: 200, Startbud: 180 179: 17 AX - Velsentrert Prima postfrisk merke. Utrop: 150, Startbud: 160 180: 17c. Pen postfrisk 12-blokk. (HK=4200,-) Utrop: 1000, Startbud: 900
181: 17 CX - Glassklart Prakt Chr. Byp. 1/1-76. Meget fargefriskt og Perfekt tg./sentr. Utrop: 500, Startbud: 450 182: 17c. Trykksak til Sverige fra Christiania 5/10 1875. Merket med et rundt hjørne skjemmer lite. Utrop: 500, Startbud: 522 183: 17c. Pent brev til Danmark stemplet Christiania 15/5 1874. En arkivbrett gjennom et merke er knapt synlig. Utrop: 500, Startbud: 710 184: 17c. Matt blå farge. Uvanlig. Utrop: 300, Startbud: 300 185: 17c. Pent merke med rettvendt Christiania 20/8 1874. Utrop: 300, Startbud: 270 188: 17c. Pent merke stemplet Chra Byp 22/7-75. Utrop: 200, Startbud: 180 190: 17c. Velsentrert merke med god farge. Utrop: 200, Startbud: 180
191: 17c. Pent merke med blekkryss. Utrop: 200, Startbud: 180 192: 18b. Prima postfriskt merke. Utrop: 1800, Startbud: 2700 193: 18bX. Ustemplet merke med fargeutfylling over R i Norge. Utrop: 200, Startbud: 180 194: 18a. Prakt Christiania 7/11 1872. Utrop: 200, Startbud: 180 195: 18a. Pent merke stemplet Christiania 25/4 1872. Utrop: 100, Startbud: 90 198: 18. Fullstemplet 169 - Langesund. 4 pkt iflg Postal. Utrop: 100, Startbud: 150 200: 18 x 4. Brev med VERTIKAL 4-stripe 3 sk matt karmin stpl CHR. 31-7-1873 og sidestpl CHR BYP. sendt Frankrike. Nedre mrk og øvre brevhjørne skadd. Sjelden enhet, viktig for rekonstruksjon. Dette brevet er ikke tidligere registrert. Utrop: 1000, Startbud: 900
201: 18. Seks brev med tre skilling posthorn. Bra kvalitet. Utrop: 300, Startbud: 320 202: 18 a. Faktura sendt stemplet Chra Byp. og Christiania 30/1 1872. Svært tidlig bruk av tre skillings posthorn. Utrop: 250, Startbud: 225 206: 19 i. Pent merke med mørk farge. Utrop: 400, Startbud: 360 207: 19 Ia. Pent brev til Danmark stemplet Christiania 3/2 1874. Utrop: 700, Startbud: 680 209: 19 Ia. Pent normalmerke. Utrop: 500, Startbud: 500 210: 19 Ib. Pent og velsentrert ustemplet merke. Utrop: 2000, Startbud: 2500 211: 19 Ib. Pent merke med nummerstempel 35 - Brevig. Utrop: 700, Startbud: 1695
212: 19 Ib. Rettvendt stemplet Follebu 12/7-78. Utrop: 500, Startbud: 450 213: 19 ID - Prakt/Lux Bergen 9/6-1878. Meget fargefriskt. Vanskelig i denne kvalitet! Utrop: 750, Startbud: 675 214: 19 Id. Nær luksus Nøtterø 1/7 1874. Utrop: 400, Startbud: 360 215: 19 Id. Pent ustemplet merke, vanskelig. Utrop: 400, Startbud: 2150 216: 19 Id. Letthengslet merke på tykt papir. sentrert venstre. Utrop: 300, Startbud: 395 220: 19 Id. Pent normalmerke. Utrop: 200, Startbud: 180 221: 19 II. Prakt Holmestrand 17/3 1875. Meget pent. Utrop: 300, Startbud: 480
222: 19 II. Pent fargefriskt merke. Utrop: 200, Startbud: 180 223: 19 II. Pent normalmerke. Utrop: 200, Startbud: 180 225: 20. Pent velsentrert ustemplet merke. Liten tynnhet etter hengsel. Utrop: 900, Startbud: 810 226: 20. Brev til Nederland stemplet Christiania 30/11 1877. Fra Vinke-arkivet, adressatens navn er fjernet som vanlig og rimelig pent restaurert. Utrop: 900, Startbud: 900 227: 20. Pent stemplet Surendal 25/10 1877. 5 pkt iflg Postal. Utrop: 300, Startbud: 300 230: 20. Fullstemplet Bergen 20/10 1875. Utrop: 200, Startbud: 180 231: 20. Velsentrert 6 sk omvendt fullstp THRONDH(JEM) 25/11-1876. Utrop: 200, Startbud: 180
232: 20. Pent merke med nær lux Mandal 17/7 1877. Utrop: 200, Startbud: 250 233: 20. Pent stemplet Christianssund 1/9-1877. Utrop: 200, Startbud: 180 235: 21. Brev til Tyskland fra Drammen 28/12 1874.  Utrop: 1000, Startbud: 1200 237: 21. Lux Flekkefjord 12/6 1874. Utrop: 500, Startbud: 450 240: 21 I/III. Velsentrert merke med lyst papir. Lettstemplet. Utrop: 300, Startbud: 300 241: 21 I. Pent lettstemplet merke. Utrop: 300, Startbud: 270 242: 21. Pent merke med nummerstepel 35 - Brevig. Utrop: 300, Startbud: 475
243: 21 I - Pent rundstemplet merke. ( Hk. 725,- ) Utrop: 250, Startbud: 250 244: 21 I/III. Pent ustemplet merke. Utrop: 200, Startbud: 200 245: 21 III. Pent ustemplet merke. Utrop: 200, Startbud: 255 247: 23 - Fargefriskt ubrukt merke, sv., trolig regumm. (Hk 800,-). Forsiktig utrop! Utrop: 150, Startbud: 135 248: 23. Prakt/lux Horten 5/8. Utrop: 100, Startbud: 90 249: 23. Prakt/lux Christiana 31/10-80. Utrop: 100, Startbud: 100 250: 24 IIIBB - Prakt/Lux Hønefoss 9/9-1881. Vanskelig i denne kvalitet! Utrop: 300, Startbud: 1200
251: 24 IIA - Lux Kvædfjord 2/8-1878. Svært uvanlig og sjeldent pent stempel! Utrop: 300, Startbud: 943 252: 24. Prakt/lux Hamar 26/2 1879. Utrop: 100, Startbud: 90 253: 24 IIIba. Noe skjevt til høyre. Utrop: 100, Startbud: 100 255: 24 IIa. Prakt Chra Byp 8/8-82. Utrop: 100, Startbud: 100 256: 25 II - Glassklart ubrukt merke med god tg. (HK 1.100,-) Trolig regum. dog vakkert! Utrop: 350, Startbud: 365 257: 25 II. Prakt Gloppen 2/3 1882. Nær lux. Utrop: 100, Startbud: 100 261: 25 II/I. Begge luksusstp TØNSBERG med hhv antikva og stenskrift bokstaver. Utrop: 100, Startbud: 90
262: 26. Prakt/lux Trondhjem 24/4 1878. Uvanlig pent. Utrop: 200, Startbud: 180 263: 26. Prakt Ringsager 10/1- 1882. Utrop: 150, Startbud: 150 267: 27. Prakt Hmfrs. Hmbrg B 12/7-1880 på brevstykke Utrop: 150, Startbud: 135 271: 28. Pent merke med frisk farge stemplet Ytterøen 28/8-1884. 6 pkt flg Postal. Utrop: 450, Startbud: 405 273: 28. Fargefrisk og velsentrert 25 øre. Lettstp HOLMESTRAND. Utrop: 400, Startbud: 400 278: 29 b. Lux Lysaker 6/7 1891. Utrop: 200, Startbud: 180 281: 30. Prakt/lux Løiten 7/5-1883.  Utrop: 100, Startbud: 90
286: 32 - Prima postfrisk merke s.h. (Hk 1.400,-). Tg. var.! Utrop: 600, Startbud: 600 288: 32. Lot 10 stk 1.00 kr Oscar, inkl et par. Typer? Bra kvalitet. Utrop: 300, Startbud: 270 289: 32. Luksus Skien 4/4-89. Stempelet har laget et lite hull i merket med I. Pent utseende. Utrop: 100, Startbud: 100 290: 32. Pent stemplet trekanstempel Kristiania pakkepost - fragt betalt 10/6-97. Utrop: 100, Startbud: 280 295: 34. Luksus Christiania 17/-90. Utrop: 250, Startbud: 250 297: 32-34. Krone Oscar. Serie med et pent pk-stp. Utrop: 175, Startbud: 175 298: 35. Velsentrert merke stemplet Christiania 31/7-80. Utrop: 200, Startbud: 285
299: 36 - Glassklart Lux Urskaug 20/11-1882. Meget vakkert merke! Utrop: 500, Startbud: 450 301: 36, 37 I/II, 38. Kpl sett 10 øre 1882. Bra kvalitet. Utrop: 300, Startbud: 270 305: 38. Prakt/lux Bodø 21/11-83. Utrop: 100, Startbud: 90 306: 38. Prakt Gjethus 11/7 1883. Utrop: 100, Startbud: 100 307: 38. Luksusstp ROLLAG 7/10-1885. Utrop: 100, Startbud: 90 308: 38. Prakt Sogndal i Sogn 245/1-1883. Utrop: 100, Startbud: 90 309: 38 xY - 10 øre st. vm stpl del av Bergen, sentr v. sign Tysland. Attest. G. Flatheim. Hk 6200,-++. # Utrop: 2500, Startbud: 3000
310: 38 yX - 10 øre på bentse papor Prakt/Lux stpl HOVED JERNB. POSTEXP 4.1.1884. Hk 3800,-++. # Utrop: 2000, Startbud: 5110 311: 39 X - Prakt/Lux Faleide 8/8-1888. Uvanlig stempel! Utrop: 300, Startbud: 495 313: 39 X. Prakt Ringsager 22/12-1882. Utrop: 100, Startbud: 100 314: 40 IAX - Prakt / Lux lyngdal 20/8-1884. Utrop: 250, Startbud: 225 315: 40 I aX. Pen 20 øre blek ultramarin rettvendt stp del av SVELVIG. Vm.II, st.3. Utrop: 100, Startbud: 90 319: 40 IIA - VM II ST. 1. Lux Nordre Land 27/3-1885. Vakkert! Utrop: 300, Startbud: 396 320: 40 IIbx. Lux Christiania 3/10 83. Utrop: 200, Startbud: 200
321: 40 II bX. Velsentrert og lettstp 20 øre prøyssisk blå. Utrop: 100, Startbud: 90 322: 40 IIbyX - 20 øre med Bentse papir og liggende VM. Lettspl Christiania. Liten tynnhet iflg uttalese Enger. Pent merke. Hk 1300,- Utrop: 300, Startbud: 345 324: 41. Praktstp SANDEFJORD 17/4-1885 på 3 øre. Utrop: 100, Startbud: 100 325: 41 - 3 øre nær prakt stpl CHRA BYP 25-10-86. # Utrop: 100, Startbud: 100 326: 42 Iby. Luksus Christiania 27/12-84. Stående vannmerke stilling 8. Utrop: 3000, Startbud: 12500