Øre-utgaver (144)
Utgavene fra 1905-09 (308)
Utgavene fra 1909 (329)
Utgavene fra 1945 (454)
Tjen/porto/returm. (507)
Div utgaver (514)
Postkort/brev (582)
Norges-samlinger (637)
Konglomerat (666)
Norden (690)
    Norden (690)
Europa/Oversjø (727)
Telekort (782)
Myntbrev (784)
Gullmynter (785)
Mynter (789)
Sedler (971)
Pins (1003)
Tegneserier m.m. (1005)
Myntsamling/lot (1049)

SAMLER-BØRSEN AUKSJON 253 - 4 august 2022 > Norden

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Status
690
  DANMARK Afa 20 - 16 sk prima ustemplet. Afa 2500,-. # 300

691
¶¶   DANMARK Afa 30B - 50 øre prima postfrisk. Afa 1200,-. # 250

692
¶¶   DANMARK Afa 30By - 50 øre brunlilla prima postfrisk. Afa 1600,-. # 300

693
¶¶   DANMARK Afa 40B - 4/8 øre provisorie. Afa 400,-. # 100

694
¦   DANMARK. 67. Centralpostbygningen pent stemplet. Skjevt ned. 250

695
¶¶   DANMARK Afa 132-43 i prima postfriske 4-blokker. Afa 1650,-. # 300

696
¶¶   DANMARK Afa 236-38 - Dybbøl Mølle i postfriske 4-blokker. Afa 1200,-. # 200

697
*   DANMARK - FODPOSTBREV, ovalt luksus fodpoststempel på brev 7-6-1851 til CHRISTIANSHAVN, forutbetalt FRAANCO, utstillingskvalitet 400

698
¦   DANMARK. Tj7. Pent nummerstemplet merke. 100

699
¦   DANMARK helark Postfærge Michel nr 29 kat.v. 1500,-. Pent stemplet 200

¦¶  DANMARK samling i Stender fortrykksalbum med ganske mye merker frem til ca 1980. Bør vurderes. # 1000

701
¦  DANMARK samling til 1970 ca. i Leuchtturm klem album. Ganske så fyldig samling med en del merker. Bør vurderes. # 1000

702
  DANMARK, perm m/noen eldre og nyere brev og kort og frimerker. Til dels sendt til Norge 100

703
¶¶ ¶¦   DANMARK Et album med samling danske frimerker 1960-69 samt noen brev+kort 100

704
¶¶   DANMARK årssett 2001 inkl. miniark. Pålydende DKR 241,-. 120

705
¶¶   DANMARK 15 årssett mellom 1969 og 1985 noen år duplisert. Høyt pålydende. 400

706
¦   FINLAND Afa 3 og 4 - 2 merkr med vanlige tg mangler. # 200

707
¦   FINLAND Afa 49-54 - serie 1901 stentrykk fra 2p til 10mk. Afa 1953,- # 250

708
¶¶   Færøyene postfrisk samling i Lindner fortrykks album 1975-2003 mangler 2 merker på komplett. 400

709
  GRØNLAND Afa 4-9 - prima lett ubrukte merker. Afa 5500,-. # 1250

710
*   GRØNLAND 1-9. 7 merker fra første serie på brev til Danmark. 10 øresmerket med ett rundt hjørne. 500

711
¶¶   GRØNLAND Afa 38 - 60ø/1 kr gulbrun. Prima postfrisk. Afa 650,-. # 150

712
¦   GRØNLAND Afa 8-16 Amerika utgave pent lettstemplet. Afa 2700,-. # 750

713
  GRØNLAND Afa 20a-25a Danmark. Befriet med omvendte farger. Pen ustemplet serie. Afa 8.900,-. # 2500

714
¶¶ ¶¦   GRØNLAND samling fra Afa 1 - 1938 til 1985. Ofte postfrisk, stemplet og i 4-blokker. I starten my stemplede 4-blokker etter hvert postfriske med marginaler. Bak Thule samt noen helark julemerker. En flott samling du bør besiktige.. # 1500
1550

715
¦   Grønlandske ordrestemplede helark utgitt i 2004, 2007 og 2008. kun forskjellig. Pålydende kr 5.400,- 250

716
  ISLAND Afa 1 - 2 skilling prima ustemplet. Flott merke for utgaven! Afa 8.000,- # 1500

717
¶¶   ISLAND Afa 16A - 50 aur prima postfrisk. Afa 2000,- # 500

718
¶¶   ISLAND Afa 112 - 30 aur/50 aur provisorie. Prima postfrisk. Afa 800,- # 200

719
¶¶  ISLAND Afa 125-40 Alltinget 1000 års jubilæum 1930. Prima postfrisk serie. Afa 6220,-. # 1250

  ISLAND Afa 163 - 40 aur Chr X prima ustemplet. Afa 1700,- # 350

721
¶¶¶¦  ISLAND samling i Leuchtturm album med lommer og kassett. Flott samling stemplet/ubr/postfrisk spesielt i starten. Utover er mesteparten stemplet. Samlingen går fra 1876-1999 inkl en del tjkenestemerker. Bra katalogverdi. 1500

722
¶¶   SVERIGE 197 cx, 212 cx, 216 a og b. Tre fireblokker og et enkelt merke 216 a, alle prima postfriske. (F= 9300,-) 1500

723
¦  Perm med 30 pene luftpostbrev, hvorav danske 19 stk 1935-1949, 9 stk 1954-65 og tre svenske 37-54 1500

724
¶¶   SVERIGE Stockholmia 86 5 miniark m/ specimen overtrykk nr 1 til 5 200

725
¶¶¶¦  SVERIGE Flott samling i 2 Leuchtturm album. Fra 1858 til ca 2000. Flere berde merker, mange par osv. Medfølger også en del plansjer. En flott samling du bør vurdere. 2500
2350

726
*   80 FDC fra Åland og Island i FDC-album. Oppgitt katalogverdi 10.000,-. 500