Øre-utgaver (144)
Utgavene fra 1905-09 (308)
Utgavene fra 1909 (329)
Utgavene fra 1945 (454)
Tjen/porto/returm. (507)
Div utgaver (514)
Postkort/brev (582)
Norges-samlinger (637)
Konglomerat (666)
Norden (690)
Europa/Oversjø (727)
    Europa/Oversjø (727)
Telekort (782)
Myntbrev (784)
Gullmynter (785)
Mynter (789)
Sedler (971)
Pins (1003)
Tegneserier m.m. (1005)
Myntsamling/lot (1049)

SAMLER-BØRSEN AUKSJON 253 - 4 august 2022 > Europa/Oversjø

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Status
727
¶¶¶¦  ALBANIA 1914-1996 i innstiksbok. Ca 350 merker.Få dubletter mer en halparten er postfrisk/ustemplet. Afa viser katalogverdi på over 5000 dkk. Interessant samlig du bør vurdere. 350

728
¶¶  ALDERNY i DAVO perm med lommer. Ser overkomplett ut fra 1983-2002 med miniark. Inneholder også en samling Åland fra 1984 til 2002 med hefter og miniark. Noen få merker kan mangle i samlingene - men ikke mange… # 500

729
¦   BERLIN Afa 108-111 Wilhelmkirken komplett stemplet serie. Afa 2200,-. # 400

730
*   England FDC album m/FDC samling ER2 1953 til 1966. Katalogverdi i £ angitt på hvert brev, tilsammen £ 1050 = kr 12.500,- 700

731
¶¶   England 10 forskjellige prestisjehefter pålydende 59 pund 450
405

732
*   Eske m/ca. 200 Frimurerbrev ang. div personer, motiv. steder, land, opplag 100 eller mindre på en del. Bør ta en titt, mange kjente personer 300

733
  England perm m/eldre til nyere brev og frimerker. 65 brev og kort fra Victoria til Elisabeth. De fleste adressert til Norge. 200

734
¶¶  GREAT BRITAIN - Game og Thrones - 10 postfriske merker + miniatyrark. 100

735
¶¶   Frankrike postfrisk samling 1983-1995 i Leuchtturm fortrykksalbum, mangler 14 merker og 3 hefter på å være komplett. Antar kr 12.000 i kat.v. 2500

736
¶¶   Frankrike postfrisksamling 1960-1982 i Leuchtturm fortrykksalbum. Mangler kun 9 merker på komplett. Katv. cirka kr 11.000,-. 2200
1980

737
¶¶¶¦  FRANKRIKE. Eldre samling på album sider. Bør vurderes. 1200

738
¶¶¶¦  HELLAS i 2 davo album i perioden 1861-1990. Blanding av stemplet og ustemplet.Tynn i starten men noe utover. 1000

739
¶¶¶¦  1 innstikksbok med HELLAS som inneholder en del dubletter, noe merker frem til 2021. Blanding stemplet og ustemplet. 300

740
¶¶¶¦  HELAS samling i 3 flotte DAVO permer med lommer og kassett. Starter i 1896 til ca 1977. Tynn i starten - fyldig utover. Bør vurderes. # 2000

741
¶¶   Irland 5 hefter Greetings stamps, 2 prestisjehefter, årssett særmerker 1984+88. Pålydende cirka kr 375,- 200

742
µ   Italia AFA ne 18. Pent stemplet merke uten lim. 500

743
¶¶   Jersey 5 prestisjehefter og 8 spesial foldere m/komplette sett særmerker. Pålydende cirka kr 475,- 200

744
¶¶  Jersey - krigsutgave alle postfriske, Kat 60 euro. 50

745
¶¶   Øya Man fire prestisjehefter pålydende cirka kr 200,-. 100

746
  Nederland perm med 20 brev og kort sendt til Norge + noe frimerker 100

747
¶¶   To samlerhuset album med mange postfriske frimerker fra 1991 av, fra Russland og de nye land i øst 200

748
¦   Sveits 60. Vakkert fullstemplet Bulle ?/6-82. 200

749
¦   SVEITZ - 1854 AFA 17 A , SITTING HELVETIA, FIRST PRINTING, 40 RAPPEN, yellow green, Fine used stamp with minor faults, CERTIFICATE Kimmel, Very rare stamp 1500

¶¶¶¦  BØHMEN OG MAHREN samling i Leuchtturm album med lommer 1939-1944 inkl besettning. Man finner også en samling Kroatia + en del annet bakerst i permen. 1500

751
*   Tyskland feltpostbrev Inselpost MiNr. 10a. Antar falskt overtrykk og stempling. Selges "as is" Hvis ekte Kat.v. Euro 2.200,-. 800

752
*   Vest-Tyskland. AFA 1080-83. Komplett serie på brev til Norge stemplet M. Gladbach 15/12-49. (merkeverdi som single 1320,-) 400

753
¦  Tyskland Budespost i tykk innstikksbok, satt opp som lager bok. Frem til 80 årene. Afa iflg innlevere 30200 dkk. Kun merker over 5 kr. Er medregnet. 1000

754
¦  3 innstikksbøker med tyske områder. Mye merke. Bør vurderes. 400

755
¶¶¶¦  Tyskland på 2 mindre plansjer.Kat verdi. 3-4000,- 200

756
¶¶   Ukraina provisoriske overtrykks utgaver 1990-, mer enn 400 postfriske merker i innstikksbok. Bør sjekkes 300

757
¦   Ungarn lott med stemplede helark og deler av ark en tykkbunke i arkivmappe cirka halv kg 200

758
¦  Østerike lot 4 merker. Afa 6 II, 10a avisporto, 27 og 32a. Alle er stemplet bortsett fra 10a som er ubrukt. Afa ca 2600,- 300

759
¦  Franske og Engelske kolonier i 2 innstikksbøker med masse merker fra forskjellige kolonier. Bør besiktiges. 300

760
¶¶   Bahrain SG nr. 34 5 Rupees i 6-blokk m/guttervedheng. Katv. £ 90 = kr 1.080,- 300

761
*  CANADA Lot 16 stk bruksbrev og FDC 100

762
¶¶  COTTBUS, Michel nr. 21/24, 25/31, 32 og 34 - alle er postfriske. Kat 102 euro. 100

763
*   Samling Falklandsøyene FDC 200

764
  FN på ca ca 20 plansjesider med bla 36 ulike førstedagsbrev og en del enkeltmerker. Noen dubletter av førstedagsbrevene medfølger. 2 plansjesider med 15-20 merker fra Vatikanstaten medfølger som en liten bonus. 150

765
¶¶¶  GHANA samling postfrisk/ubrukt fra 1950 tallet til 1974. Fin samling som bør vurderes. # 500

766
¦  INDIA i 2 innstikksbøker med em masse merker - duplisert. Det meste er stemplet. 300

767
*  Israel FDC Michel 1447 +the first silvel Metallic stamp replica. Spesiell sak for de som samler Israel. 50

768
¶¶¶¦  Karibien omfattende samling i 64 siders innstiksbok. Merker fra både kolonitiden og nyere tid. Postfriskt og stemplet. En del bedre forekommer. Merkeverdi ca 1750 euro iflg Michel 2015. Bør besiktiges. 1500

769
¦*  KINA Hefte med 6 blokker PF, Forente Nasjoner 1997 + 7 kort stemplet Tapei 1981 100

  Mellom- Amerika. Samling fra bla Belize, Costa Rika, El Salvador, Guatemala, Honduras, Mexico, Nicaragua, Panama og Kanalsone satt opp i 2 innstiksbøker kronologisk. Samler merkeverdi ca 1200 euro fra Michel. 1000

771
¦   Namibia, tre foldere med 1.dags stempl. bruksserier SWA 3. og 4 utg. + Namibia 1. bruksserie 100

772
¶¶   USA Olympiade 1984 i 6 helark a 50 merker. Pålydende USD 78 250

773
¶¶   Tykk bunke jule- og veldedighetsmerker fra USA antar 1/2 kg i ark og singel. Motiv bla. dyr, fugler etc. 200

774
¶¶   USA to ubretta helark OL-sport 25 c og 29 c hver 35 merker 1990/92. Pål. ca. 170 kr. 100

775
¶¶   USA helark med 50 merker en fra hver delstat år 1982 fugler/blomster. Medfølger også offisielt album for innsetting 100

776
¦  USA i en kilos eske fra tubfrim. Ca 1/2 full med merker fra 2000 tallet. 100

777
¦   Eske med cirka 0,5 kg løse merker hovedsaklig stemplet fra hele verden 100

778
¶¶¶¦  Mange land bla Maldivene, Falkland, Mongolia, Asberbajsjan osv på egenoppsatte ark. Bør besiktiges. 300

779
¦  Rød innstikksbok med 16 sider, hele verden. Mange flotte motivmerker i fullsatt album. Bla sommerfugler fra PAPUA NyGuinea. 200

780
¦  11 innstiksbøker med frimerker fra Asia. Bla Thailand, Japan Malaysia, Korea, Vietnam, India osv. Ser ikke ut til og være noen dyrere, men gjennomsyn anbefales. 200
1035

781
¶¶  2 plansjer med nyere postfriske merker Engelske kolonier. Diana og Charles. Høy selvkost. 100