Øre-utgaver (144)
Utgavene fra 1905-09 (308)
Utgavene fra 1909 (329)
Utgavene fra 1945 (454)
Tjen/porto/returm. (507)
Div utgaver (514)
Postkort/brev (582)
Norges-samlinger (637)
Konglomerat (666)
Norden (690)
Europa/Oversjø (727)
Telekort (782)
Myntbrev (784)
Gullmynter (785)
Mynter (789)
Sedler (971)
Pins (1003)
Tegneserier m.m. (1005)
Myntsamling/lot (1049)

SAMLER-BØRSEN AUKSJON 253 - 4 august 2022 > Kun bilder.

1: UTLAND - FRANCO / BETALT til Helsingør i Danmark, PORTO / Ubetalt til København,Helbrev fra RAKKESTAD 15-4-1822, Karteringer foran 2 og 2 og 69 , bak kartering 2 og i Helsingør 73 - Porto 14  Utrop: 600 2: FRANCO og PORTO, Helbrev fra BERGEN 13-6-1842 til NAKSKOV i Danmark, Franco / Betalt til København påskrevet Fr Dampskib / Franco København, Kartering 11 - Porto 13, så 13 overstrøket. Foran Porto 16 påført med rød fettstift Utrop: 100 3: CHRISTIANSSAND 4-1-1854 BLÅ, Dobbelvektig PORTO / Ubetalt til Flekkefjord, Kartering 1 - Porto 8 Utrop: 100 4: STAVANGER 12-1-1852, blå, PORTOFRI SAG attestert til Kvineseid, kartering 9 Utrop: 100 5: DRAMMEN type 2,  12-7-1853 SVART (grønn) unikt til Randers i DANMARK, FRANCO / BETALT Helbrev. Svart stempel type 2 fra Drammen er UKJENT / ikke registrert brukt til UTLANDET Utrop: 1000 6: CHRISTIANIA 3-7-1846, TYPE II, RØD, PORTObrev til CETTE i Frankrike, på helbrev, flere stempler, kartering og portopåtegnelser Utrop: 1000 8: Pent brev stemplet Thoten 29/7 1869. Stemplet er blekksupplert med dato. Også pånotert 5 skilling for mottaker å betale. Sendt til boghandler Cappelen fra Totens Bryggerier og signert Håken Kjølset. Morsomt lokalhistorisk. Utrop: 200, Startbud: 331
9: VADSØ 10-1-1855 sendt som Portofri Sag attestert til CHRISTIANIA, bak stemplet utydelig 3-rings NUMMERSTEMPEL, kartering 9, bra januarbrev Utrop: 200 10: 1. Bredrandet merke med prakt riststempel. Pent. Utrop: 600, Startbud: 650 15: 3. Pent merke med bra farge med rettvendt Bergen 21/9 1859. Utrop: 200, Startbud: 220 20: 4a. Pent brevomslag stemplet Tønsberg 19/11 1859 sendt til Laurvig. Utrop: 200, Startbud: 180 23: 4 - Prakt/Lux Porsgrund 21/5-60. Meget god teknisk kvalitet! Utrop: 150, Startbud: 150 26: 4 - 4 skilling Oscar Prakt/Lux stpl nr stpl 75 - Fredrikshald type 2 # Utrop: 150, Startbud: 160 28: 4. Prakt 327 - Vaagen. 5 pkt iflg Postal. Utrop: 200
29: 4 - 4 skilling Oscar Prakt/Lux stpl Fredrikshald # Utrop: 100, Startbud: 100 30: 4. Fullstemplet Heggen 2/1-1860.6 pkt iflg Postal. Utrop: 150 32: 4. To merker stemplet Lofoten, hhv t1 og t2. Hvv 7 og 8 pkt. Ett merke med rudt hjørne. Utrop: 250 33: 4. Tre merker med ulike stempler Nordland. Hvv. type 1, 4 og 7. Utrop: 200 34: 4. Fullstemplet Næste 12/1 1861. 7 pkt flg Postal. Sjelden. Utrop: 200, Startbud: 180 35: 4. Fullstemplet 234 - Rakkestad. 6. pkt flg Postal. Utrop: 200, Startbud: 180 36: 4 c. Fullstemplet Trøgstad Jernbst. 1862. (uten dato) 6 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 205
37: 4. Fullstemplet Trøgstad Jernbanestj. 1/10-1862. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 150, Startbud: 135 38: 4. Omvendt prakt 320 - Ullensager. 6. pkt iflg Postal. Utrop: 200 39: 4. Luksus Vestnæs 7/2-1860. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 200 40: 5. Omvendt lux Stavanger 6/8 1862. Meget pent. Utrop: 300 42: 6. Lux Bergen (+bue) 4/4 1868. sentrert VO. Utrop: 600, Startbud: 540 46: 7 - Meget fargefriskt merke med god tg. Lettstemplet. (Hk 4.100,-) Utrop: 900, Startbud: 810 47: 7 - Ubrukt merke s.v. Litt skittent. (HK 4.700,-) Meget gunstig utrop!! Utrop: 600, Startbud: 590
58: 8 II - 4 skilling på brev stpl BERGEN 25-4-1865 sendt til Eivindvig # Utrop: 150, Startbud: 235 59: 9. Rettvendt stemplet Trondhjem 12/5 1865. Utrop: 200 60: 9 Velsentrert merke med god farge. Utrop: 150, Startbud: 160 61: 10. Fullstemplet Drammen 12/5 1873. Utrop: 400 64: 10. Velsentrert merke med Pakkepoststempel.  Utrop: 200 65: 19 II. Prima postfrisk, noe krakkelering i limet. Utrop: 100, Startbud: 90 68: 11. Pent merke med mørk farge og nær lux Bergen 19/8 1867. Utrop: 200, Startbud: 180
69: 11. Velsentrert merke med blekkryss i rødlig farge. Utrop: 200, Startbud: 180 70: 11. Uvanlig velsentrert merke med lett stempel. Utrop: 150, Startbud: 135 76: 13a. Meget pent ustemplet merke med klart trykk og god farge. Garantistempel Roumet Exp. og signert Roumet. Meget sjeldent merke! Utrop: 5000, Startbud: 7750 86: 15b. Velsentrert, lettstemplet merke. Utrop: 800 87: 15b. Friskt merke med bra lim, desverre et rundt hjørne. OK lukefyller av et sjeldent merke. (HK 5250) Utrop: 500 89: 15. Pent merke med fullstempel Kragrø 1/2 1871. Utrop: 150, Startbud: 160 94: 16 Ia. Pent merke stemplet 1873. Variant hvit strek gjennom posthorn over EEN. Utrop: 250, Startbud: 250
95: 16 Ib. Pen vertikal trestripe stemplet Christiania 14/1-1875 Utrop: 500, Startbud: 450 98: 16 Ib. Pent fullstemplet Tromsø 21/3- 1874. Utrop: 250, Startbud: 250 103: 16 IIb. Pent brev med trestripe 1 skilling posthorn. Brukt som 10 øres frankering stemplet Kristiania 17/10-98. To arkivbretter. Utrop: 200, Startbud: 180 104: 17 cX. Vakkert merke med fullstempel Chr Byp. 22/9 76. Utrop: 300, Startbud: 375 106: 17 c. Pent fullstemplet merke. Utrop: 200, Startbud: 180 107: 17 aX - Prima postfrisk merke Prakt/Lux for utgaven! Utrop: 100, Startbud: 204 108: 17 aX - 2 skilling prima postfriskt. Hk 200,-  # Utrop: 100, Startbud: 90
110: 17c. Pent merke med god farge. Utrop: 200, Startbud: 180 115: 18a. Pent stemplet Moss 7/9-1872. Utrop: 100, Startbud: 90 116: 18a. Pent fullstemplet merke på tynt papir Tønsberg 14/8 1872. Utrop: 100, Startbud: 225 121: 19 Ia. Fargefriskt merke stemplet Sarpsborg. Utrop: 500, Startbud: 500 123: 19 Id. Pent ustemplet merke på tykt papir. Sjeldent. Utrop: 400, Startbud: 6750 127: 19 II. Pent håndannulert merke, antagelig Darbo 20/10 ??. Utrop: 500 128: 19 II - Prima postfrisk 4-blokk med hjørne marginal. (Hk 1600,-++) # Utrop: 500, Startbud: 450
131: 20. Pent blekkrysset merke. Uvanlig. Utrop: 250, Startbud: 225 133: 20. Pent stemplet Bergen 14/7 1876. Utrop: 200 134: 20. Pent stemplet Molde 3/12 1877. Utrop: 200, Startbud: 180 137: 21. To stk lettstp 7 sk på hvitt eller gult papir. Utrop: 400, Startbud: 360 138: 21. Pent par 7 skilling. Uvanlig i enheter stemplet Utrop: 350, Startbud: 439 139: 21. Pent fullstemplet Aalesund 17/10 1874. Utrop: 300 140: 21 II. Pent ustemplet merke med mørkt lim. Svært letthengslet. Utrop: 200, Startbud: 205
143: 21 II. Velsentrert ustemplet merke med mørk gummi. Utrop: 150, Startbud: 135 147: 24 Ia. Prakt/lux Chra Byp. 5/11 77. Utrop: 100, Startbud: 90 148: 24 Ib. Pent stemplet merke. Utrop: 200, Startbud: 180 149: 24 IIb. Vertikalt par, øverste merke er defekt. Uvanlig enhet. Utrop: 400 150: 24 IIba. Lux Christiania 29/11 80 + bue. Meget pent. Utrop: 200, Startbud: 180 152: 24 III bb. Prakt/lux Røraas 27/2.??. Uvanlig pent. Utrop: 200, Startbud: 1200 157: 25 I. Luksus Sydbanen 30/3-81.  Utrop: 150, Startbud: 270
158: 26 - Pent ubrukt merke i normalkvalitet, (Hk 1.300,-) Gunstig utrop! Utrop: 400, Startbud: 605 161: 27. Luksus Langesund 20/11-1878.  Utrop: 200, Startbud: 275 165: 27. Prakt Grimstad 8/7 1881. Utrop: 100, Startbud: 90 168: 28. Velsentrert og bra tagget merke prakt Odde 6/5 1881. Utrop: 400, Startbud: 360 169: 28. Pent merke med nær prakt Bergen 23/4-1880. Utrop: 300, Startbud: 270 170: 29 - 35 øre LUX stpl SANDTORV 12-8-1890 # Utrop: 200, Startbud: 180 172: 29a. Prakt Christiania 5/4-93. Utrop: 500, Startbud: 500
174: 29b. Prakt Svelvig 11/5 1888. 9 pkt iflg Postal. Utrop: 300, Startbud: 300 175: 29b. Luksusstp ØSLEBØ 5 XII 90 (7 pkt) på 35 øre. Dette er seneste registrerte dato. Utrop: 200, Startbud: 180 179: 31. Pent postfriskt merke sentr v.. (HK 1900,-)  # Utrop: 700, Startbud: 630 181: 32 - Prima postfriskt merke s.v. (Hk 1.400,-) Utrop: 600, Startbud: 540 183: 32. Prakt Kristiania 20/4-03. Utrop: 100 185: 33 - 1,5 kr Oscar PRIMA postfrisk Hk 2300,- # Utrop: 1000, Startbud: 900 187: 33 - Fargefriskt pent ubrukt merke s. v. (Hk 400,-) Utrop: 150, Startbud: 135
188: 34 - Postfrisk merke. En par butte tg. nede, dog pent. (Hk 1.750,-). Utrop: 400 190: 33/34 - To pene fargefriske ubrukte merker (Hk 700,-) Utrop: 250, Startbud: 225 191: 36. Rettvendt Jøøen 12/?. 7 pkt iflg Postal. Sjeldent. Utrop: 350, Startbud: 315 192: 37. Rettvendt klart fullstp CHRISTIANIA 30 VI 82. Utrop: 100, Startbud: 226 195: 39. Lot 6 pene 20 øre brun med et rundstp. Utrop: 250, Startbud: 450 196: 39 X. Prakt Grøtø 17/4 ??. Utrop: 100, Startbud: 90 197: 40 I b. Velsentrert 20 øre matt blå praktstp FLORØ 9/5-1885. Sjeldent pen. Uttalelse Flatheim. LIEB. Utrop: 1500, Startbud: 1350
202: 40 IIbx - 20 øre i par LUX stpl SKIEN 14-VII-84 # Utrop: 100, Startbud: 165 203: 41. Lot 20 rundstp 3 øre fra et gammelt utvalgshefte. Bra kvalitet. Utrop: 400, Startbud: 475 204: 41. Prakt/lux Christiania 13/7 - 86. Meget pent merke. Utrop: 200, Startbud: 226 205: 41. Lux Chra Byp. 27/6 86. Utrop: 200, Startbud: 200 206: 42. Merke med Perfin NO DI. Utrop: 100, Startbud: 121 208: 42 II - 2 merker fullstemplet 3-rings nr 296 # Utrop: 100, Startbud: 125 210: 44. Fullstemplet Trøgstad Jernbabest. 2?/6 1884. Utrop: 900
213: 44 - 12 øre mattgrønn pent rundstemplet. Hk 2800 Utrop: 700 217: 48 II. Prakt/lux Elverum 19/5 1890. Utrop: 100, Startbud: 110 219: 49 II. Prakt Nordlands Postexpd. 23/7-94. Utrop: 100, Startbud: 90 221: 50. Lux Stavanger 10/12-98. Utrop: 100, Startbud: 165 224: 51 IIIa, b. Fire stk fullstp 3 øre i nyanser. Utrop: 150, Startbud: 135 225: 51 IV. Velsentrert merke. Ustemplet Utrop: 100, Startbud: 175 231: 53 IV a. Utstillingsmontert opplating med 140 korrekte posisjoner. Også 2 secundære. Alle i god kvalitet og med et rundstp. Hk(13.500++). Utrop: 2500, Startbud: 2250
235: 53 VI. Prakt Fede 7/1-1893. 5 pkt iflg Posal. Utrop: 100, Startbud: 90 237: 53 Vii. Pen liten konvolutt sendt fra Mosjøen 22/1 94. Utrop: 100 238: 53 I-VIII. Komplett serie 10 øre med et fullstp. 9 mrk inkludert VII, t.2. Utrop: 200, Startbud: 226 239: 53 I - 10 øre på brev vakkert stpl BRYGGEN 2-3-1886 sendt til Horningdal # Utrop: 100, Startbud: 90 242: 54 I - 20 øre Prakt/Lux stpl AASEN 21-5-1887 - 5 pkt # Utrop: 200, Startbud: 180 249: 54 I. Prakt Sand i Ryf. 16/4 1888. Utrop: 100, Startbud: 90 254: 54 IIa t.3 - 20 øre LUX stpl LEKØ  7-5-1889 - 6 pkt # Utrop: 300, Startbud: 270
255: 54 IIa - 20 øre LUX AASTAN 23-XII-89 # Utrop: 200, Startbud: 205 257: 54 IIa - 20 øre LUX stpl MERAGER 23-7-89 # Utrop: 200, Startbud: 550 258: 54 IIa t.1 - 20 øre Prakt/LUX stpl VÆRDALEN 23-11-1888 t.2 # Utrop: 150, Startbud: 135 265: 54 III, t.3. Brev til England med 20 øre dobbeltstp BERGEN 26 IV 92. Mottaksstp SUNDERLAND AP29. Utrop: 800, Startbud: 1100 267: 54 III - To pene merker med gravert PO og munnstykke! Utrop: 150, Startbud: 341 268: 54 III - To pent rundst. merker med oppgraverte munnstykker! Utrop: 100, Startbud: 425 270: 54 IV - 20 øre Prakt stpl VÆRDALEN 14-IX-92 # Utrop: 100, Startbud: 248
273: 55 - 25 øre prima postfrisk. Hk 950,- # Utrop: 500, Startbud: 650 276: 57. Rettvendt stp ULVEN 13 IV 96 (6 pkt) på 10 øre grovtg. Utrop: 100, Startbud: 90 280: 59 - 1 øre grovtagget i 3-stripe. Pent stpl HARSTAD-VIII-97  # Utrop: 150, Startbud: 135 281: 60. Lux Egersund 5/11 - 95. to halve tagger oppe. Meget vakkert. Utrop: 200, Startbud: 180 282: 63. Lux Vaage 12/5 1896.  Utrop: 100, Startbud: 90 283: 66 - 3 øre grovtagget prima postfrisk med god sentrering. Hk 1100,-++ # Utrop: 600, Startbud: 540 287: 68. Lux Stavanger 2/2-97. Utrop: 100, Startbud: 110
291: 75 X. Prakt Losna 5/5-03. 5 pkt iflg Postal. Utrop: 100, Startbud: 90 292: 75 X. Luksus Bodø 22/9-10. Utrop: 100, Startbud: 220 294: 76 x - Prima fargefriskt merke! Med god tagging! Utrop: 150, Startbud: 160 295: 76. Postkort med motiv fra Geirangerfjord. Sendt av passasjer fra skipet Prinzessin Victoria Luise stemplet Geiranger 5/8-06. Utrop: 100 297: 77. Var.: <lavt merke> et normalmerke følger med som sammenligning. Utrop: 100 298: 77. Prakt/lux Feltpostkontor No 1. 1/7-03. Utrop: 100, Startbud: 110 305: 79. Brev til Berlin med 20 øre stp KRISTIANIA 15 V 05. Logo fra CENTRALBANKEN. Utrop: 100, Startbud: 90
306: 79 Y - 20 øre prima postfrisk med stående VM. Hk 2600,- Meget flott merke. # Utrop: 1200, Startbud: 1080 311: 85 I - 1 krone provisorie velsentrert ubrukt merke.  # Utrop: 200, Startbud: 330 314: 86 I - prima ustemplet merke med brukbar sentrering.!! (Hk 675,-)  # Utrop: 350, Startbud: 315 315: 87 I. Prakt Tryssil 27/11-06. Utrop: 400, Startbud: 450 316: 87 I. Pent merke med pent nær fullstempel. Utrop: 350, Startbud: 315 317: 87 I - 2 kr provisorie ustemplet sentr h. Hk 700,- # Utrop: 300, Startbud: 270 318: 87 I - 2 kroner provisorie - PRIMA postfrisk sentr. h. (Hk 3100)  # Utrop: 200, Startbud: 255
321: 89-91. Pen ustemplet serie. NK 90 med prakt sentrering. Utrop: 600, Startbud: 540 323: 92 a. Lot 5 pene 15 øre Provisorie. God farge og et rundstp. Utrop: 150, Startbud: 135 324: 93. Postfriskt merke med noen matte flekker i limet. Utrop: 500, Startbud: 475 328: 94. Pent ustemplet merke med god farge og sentrering. Utrop: 500, Startbud: 475 331: 98. Fullstemplet Nevlunghavn. 5 pkt iflg. Postal. Utrop: 100, Startbud: 90 333: 99. Postkort med Kristusmotiv stemplet Kristiania 1/4-18. Utrop: 50 343: 104. Prakt Fredrikstad 19/6 - 19.  Utrop: 100
345: 105. Prakt Florø 9/3-11. Utrop: 100, Startbud: 138 348: 108 - 50 øre posthorn prima postfriskt, velsentrert meke. Hk 1100,-+ # Utrop: 500, Startbud: 450 352: 110 IIb. Pent postoppkravsbrev stemplet Bodø 3/12-26 fra Bodø Samlags vinhandel. Utrop: 100, Startbud: 90 353: 110 I. Lot 4 stk 1 krone Haakon lett rundstp 1911. Utrop: 300, Startbud: 270 356: 114-116 - Komplett serie med Praktstempler bl.a. Bergen-Stavanger Nattruten. Utrop: 100, Startbud: 100 359: 120 - Prima postfrisk merke s.h. (Hk 550,-) Utrop: 200 360: 120. Brevkor fra Bergen 30/8-22 sendt til Stryn. Utrop: 100
362: 121 - Prima postfrisk merke, s.v. (Hk 330,-) Utrop: 100 363: 121. Luksus Kristiania. Pent. Utrop: 100 367: 128 - 25 øre Løve I prima postfrisk med hj. marginal Juni - 1925 Hk 800,-+ # Utrop: 200, Startbud: 330 371: 137-40. Overkomplett serie Svalbard på rekommandert brev til USA stemplet Trondhjem 16/9-25. Utrop: 200, Startbud: 180 373: 137-40 Svalbard, 289-92 Kronemerker V og 229-232 Kronemerker Løve. Hk 3210,- Utrop: 300, Startbud: 440 378: 144 - 20 øre Løve II i prima meget velsentrert prima postfrisk med hj. marg August - 1926. Hk 1000,-++  # Utrop: 300, Startbud: 270 385: 155 I - Lux Ministempel Oslo 15/1-30. Vakkert merke! Utrop: 100, Startbud: 90
386: 157 - Prakt Oslo 3/11-29. Vanskelig merke! Utrop: 100, Startbud: 90 387: 156-158 - Prima postfrisk serie (Hk. 300,-) Utrop: 125, Startbud: 337 390: 97, 141, 142, 164. Brev til Australia stemplet Oslo 10/9-36. Utrop: 100, Startbud: 90 393: 177. Prima postfrisk. Utrop: 200, Startbud: 180 397: 181 - Lux Nordkapp Le Cap Nord 25/7-33 Utrop: 150 398: 181. Lux Nordkapp  Utrop: 100 400: 182. Postkort til USA stemplet Nordkapp 8/7-32. Utrop: 200, Startbud: 180
404: 184. Radium rettvendt ujevnt fullstp ØKSNINGEN 27 XI 33. Utrop: 100 413: 193-96 og 233-36, Nansen I og II prima postfriske. Hk 505,- Utrop: 100 414: 200, 202. Brevkort fra Oslo 5/1-39 sendt til Stryn. Utrop: 100 419: 213-16 - Kronemerker Haakon i prima postfriske 4-blokker. Hk 664,- # Utrop: 150, Startbud: 135 424: 221 x. Lux Lauvsnes 12/4-39. Sjeldent. Utrop: 100, Startbud: 135 433: 241. Luksus Oslo 22/2-46. Utrop: 100 434: 243 - Prakt / Lux Porsgrunn 6/10-47. Vanskelig merke! Utrop: 100
439: 237-252 - Posthorn og Løve komplett serie i 4 blokker med 2 stk 15 ører og 2 stk 20 ører. Hk 1764,- # Utrop: 400, Startbud: 360 441: 253 - Lux  Elvestad 9/11-43. Meget vakkert merke! Utrop: 100 443: 259. Prima postfriskt Legion. Utrop: 200, Startbud: 430 444: 260. Prima postfriskt Universitet. Utrop: 150, Startbud: 135 446: 272. Maskinstemplet merke med garantistempel Ekte FCM. Utrop: 1000, Startbud: 1045 447: 261 - 273 - komplett serie postfrisk V merker med vannmerke inkl, begge 15 ører og Hk 272 - 50 øre V med vannmerke og attest FCM. Hk 4126,-++ # Utrop: 1500, Startbud: 1650 448: 266/279. Pen trykksak sendt lokalt i Oslo 6/12-1941. Utrop: 100, Startbud: 90
449: 282. Pent brev stemplet Sunndalsøra 1/12-41.  Utrop: 100 450: 291 - Nær Prakt Bergen 26/11-41. Vanskelig i denne kvalitet! Utrop: 250, Startbud: 250 451: 296 - Super-Lux Oslo 23/10-41 (1. dag) på brevstykke. Meget vakkert!! Utrop: 100, Startbud: 90 455: 333, 334 og 335 stemplet Norsk Skipspost Handelsflåten 2 februar 1943. Uadresert Utrop: 100 459: 349 - Wings of Norway Vakkert stemplet MOSJØEN 28-3-46+, sendt lokalt.. # Utrop: 100, Startbud: 110 461: 352, 390. Express/ilbudsbrev send til USA stemplet Oslo Homansby 8/5-58. Utrop: 100 466: 370 - Prakt Risnes 17/7-47. Vakkert merke! Utrop: 100, Startbud: 110
469: 384 - Lux Oslo 27/-53. Utrop: 100 474: 390, 411, 412. Rekommandert luftpostbrev til USA fra Jørpeland 2/8-52. Utrop: 100, Startbud: 90 475: 416. Postkort sendt fra Nordkapp 4/7-54 til Schweitz. Utrop: 100, Startbud: 90 476: 415-417 - Pen rundstemplet serie med årstall (Hk 420,-) Utrop: 150 477: 421. Brev til Tyskland fra Oslo 20/5-54. Utrop: 100, Startbud: 90 479: 428-30. Prima postfrisk serie. Utrop: 100, Startbud: 90 480: 428-30 Prima postfrisk 4-blokk serie Norwex med VARIANT utløper på hals i overtrykk. # Utrop: 500, Startbud: 500
482: 439 - Glassklart Prakt Røros 30/4-56 Utrop: 100, Startbud: 90 484: 447. Postkort sendt til Sveits stemplet Nordkapp 14/6-67. Utrop: 100, Startbud: 90 485: 453-458 - Komplett serie med Prakt / Lux stempler Utrop: 100 487: Plansje med Olav merker, hvorav alle er stemplet Prakt/Lux. Totalt 20 merker. Utrop: 200 489: 508 - Lux Jessheim 1/6-62 på brevstykke. Vakkert! Utrop: 100, Startbud: 100