Øre-utgaver (144)
Utgavene fra 1905-09 (308)
Utgavene fra 1909 (329)
Utgavene fra 1945 (454)
Tjen/porto/returm. (507)
Div utgaver (514)
Postkort/brev (582)
Norges-samlinger (637)
Konglomerat (666)
Norden (690)
Europa/Oversjø (727)
Telekort (782)
Myntbrev (784)
Gullmynter (785)
Mynter (789)
Sedler (971)
Pins (1003)
Tegneserier m.m. (1005)
Myntsamling/lot (1049)

SAMLER-BØRSEN AUKSJON 253 - 4 august 2022 > Kun bilder.

1: UTLAND - FRANCO / BETALT til Helsingør i Danmark, PORTO / Ubetalt til København,Helbrev fra RAKKESTAD 15-4-1822, Karteringer foran 2 og 2 og 69 , bak kartering 2 og i Helsingør 73 - Porto 14  Utrop: 600 2: FRANCO og PORTO, Helbrev fra BERGEN 13-6-1842 til NAKSKOV i Danmark, Franco / Betalt til København påskrevet Fr Dampskib / Franco København, Kartering 11 - Porto 13, så 13 overstrøket. Foran Porto 16 påført med rød fettstift Utrop: 100 3: CHRISTIANSSAND 4-1-1854 BLÅ, Dobbelvektig PORTO / Ubetalt til Flekkefjord, Kartering 1 - Porto 8 Utrop: 100 4: STAVANGER 12-1-1852, blå, PORTOFRI SAG attestert til Kvineseid, kartering 9 Utrop: 100 5: DRAMMEN type 2,  12-7-1853 SVART (grønn) unikt til Randers i DANMARK, FRANCO / BETALT Helbrev. Svart stempel type 2 fra Drammen er UKJENT / ikke registrert brukt til UTLANDET Utrop: 1000 6: CHRISTIANIA 3-7-1846, TYPE II, RØD, PORTObrev til CETTE i Frankrike, på helbrev, flere stempler, kartering og portopåtegnelser Utrop: 1000 7: Portofritt helbrev stpl LUNDER 6-1-1864, sendt til Hønefoss # Utrop: 100
8: Pent brev stemplet Thoten 29/7 1869. Stemplet er blekksupplert med dato. Også pånotert 5 skilling for mottaker å betale. Sendt til boghandler Cappelen fra Totens Bryggerier og signert Håken Kjølset. Morsomt lokalhistorisk. Utrop: 200, Startbud: 331 9: VADSØ 10-1-1855 sendt som Portofri Sag attestert til CHRISTIANIA, bak stemplet utydelig 3-rings NUMMERSTEMPEL, kartering 9, bra januarbrev Utrop: 200 10: 1. Bredrandet merke med prakt riststempel. Pent. Utrop: 600, Startbud: 650 11: 1. Fargefriskt merke med nummerstempel. To normale marger og to overrandige. Utrop: 500 12: 1. Pent brevrandet merke med 43 - Christiansand. Utrop: 500 13: 2. Prakt Porsgrund 22/12 1862. Pent merke. Utrop: 500 14: 2. Fullstemplet Christiania 28/11 1864. Utrop: 400
15: 3. Pent merke med bra farge med rettvendt Bergen 21/9 1859. Utrop: 200, Startbud: 220 16: 3. Fargefriskt merke stemplet Christiania 26/1 ??. Utrop: 200 17: 4b - 4 skilling Oscar ustemplet uten lim (x=3200) # Utrop: 400 18: 4 A - Meget pent merke med flott Riststempel! Utrop: 400 19: 4. Lux blekkryss. Utrop: 200 20: 4a. Pent brevomslag stemplet Tønsberg 19/11 1859 sendt til Laurvig. Utrop: 200, Startbud: 180 21: 4. Pent blekkrysset merke. Utrop: 200
22: 4c. Pent Blekkrysset. Utrop: 200 23: 4 - Prakt/Lux Porsgrund 21/5-60. Meget god teknisk kvalitet! Utrop: 150, Startbud: 150 24: 4. Pent merke stemplet Eir i Nordfj. 31/5 1863. Utrop: 100 25: 4 - 4 skilling Oscar omv fullstpl 42 - CHR # Utrop: 100 26: 4 - 4 skilling Oscar Prakt/Lux stpl nr stpl 75 - Fredrikshald type 2 # Utrop: 150, Startbud: 160 27: 4. Pent merke med rettvendt fullstempel 256.  Utrop: 150 28: 4. Prakt 327 - Vaagen. 5 pkt iflg Postal. Utrop: 200
29: 4 - 4 skilling Oscar Prakt/Lux stpl Fredrikshald # Utrop: 100, Startbud: 100 30: 4. Fullstemplet Heggen 2/1-1860.6 pkt iflg Postal. Utrop: 150 31: 4. Rettvendt Heggen 2/7-1860. 6 pkt iflg postal. Utrop: 100 32: 4. To merker stemplet Lofoten, hhv t1 og t2. Hvv 7 og 8 pkt. Ett merke med rudt hjørne. Utrop: 250 33: 4. Tre merker med ulike stempler Nordland. Hvv. type 1, 4 og 7. Utrop: 200 34: 4. Fullstemplet Næste 12/1 1861. 7 pkt flg Postal. Sjelden. Utrop: 200, Startbud: 180 35: 4. Fullstemplet 234 - Rakkestad. 6. pkt flg Postal. Utrop: 200, Startbud: 180
36: 4 c. Fullstemplet Trøgstad Jernbst. 1862. (uten dato) 6 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 205 37: 4. Fullstemplet Trøgstad Jernbanestj. 1/10-1862. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 150, Startbud: 135 38: 4. Omvendt prakt 320 - Ullensager. 6. pkt iflg Postal. Utrop: 200 39: 4. Luksus Vestnæs 7/2-1860. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 200 40: 5. Omvendt lux Stavanger 6/8 1862. Meget pent. Utrop: 300 41: 5. Pent fullstemplet Riisøer 23/6 1863. Utrop: 200 42: 6. Lux Bergen (+bue) 4/4 1868. sentrert VO. Utrop: 600, Startbud: 540
43: 6. Pent merke med god farge. Utrop: 400 44: 6. Merke med god farge stemplet Christiania 20/6 1865. Utrop: 400 45: 7. Pent ustemplet merke med stempel og signatur på baksiden. Utrop: 1500 46: 7 - Meget fargefriskt merke med god tg. Lettstemplet. (Hk 4.100,-) Utrop: 900, Startbud: 810 47: 7 - Ubrukt merke s.v. Litt skittent. (HK 4.700,-) Meget gunstig utrop!! Utrop: 600, Startbud: 590 48: 7. Lukefyller med noen mindre feil. Utrop: 400 49: 8 IIa. Velsentrrrert merke med pent blekkryss. En kort tagg oppe skjemmer lite. Utrop: 50
50: 8. Luksus Drammen 4/11 1865. Utrop: 200 51: 8 I. Prakt/lux Gildeskaal 20/7-1865. Utrop: 200 52: 8 IIb t.8 - 4 skilling Prakt/Lux stpl GLOPPEN 4-3-1866 # Utrop: 200 53: 8. Stemplet Kløven 16/7-1869. 6 pkt flg Postal. Utrop: 150 54: 8 IIa t.6 - 4 skill fullstpl KOLVEREID 27-10-1867 (4 pkt) # Utrop: 100 55: 8. Luksus Kvædfjord 13/7 1867. Vakkert! 5 pkt iflg Postal. Utrop: 300 56: 8 IIB - T.6. Glassklart Maalselven 8/10-1867, Uvanlig! (7 punkter). Utrop: 200
57: 8. Prakt/lux Nordre Land 21/10-1866. Utrop: 200 58: 8 II - 4 skilling på brev stpl BERGEN 25-4-1865 sendt til Eivindvig # Utrop: 150, Startbud: 235 59: 9. Rettvendt stemplet Trondhjem 12/5 1865. Utrop: 200 60: 9 Velsentrert merke med god farge. Utrop: 150, Startbud: 160 61: 10. Fullstemplet Drammen 12/5 1873. Utrop: 400 62: 10 - Prima postfrisk merke med god farge og tg. (Hk 700,-) Utrop: 350 63: 10. Pent merke med lett stempel. Utrop: 250
64: 10. Velsentrert merke med Pakkepoststempel.  Utrop: 200 65: 19 II. Prima postfrisk, noe krakkelering i limet. Utrop: 100, Startbud: 90 66: 11. Lot 4 stk 1 sk 1 i normalkvalitet. Utrop: 300 67: 11. Prakt Bergen 7/4 1872. Utrop: 300 68: 11. Pent merke med mørk farge og nær lux Bergen 19/8 1867. Utrop: 200, Startbud: 180 69: 11. Velsentrert merke med blekkryss i rødlig farge. Utrop: 200, Startbud: 180 70: 11. Uvanlig velsentrert merke med lett stempel. Utrop: 150, Startbud: 135
71: 11. Pent merke med mørk farge stemplet Chrisiania 23/4-1873. Utrop: 150 72: 11, 18 x3 på 10 skillings konvolutt (Registrert som 11 skilling i postal III) sendt fra CHR 14/8-1872 til Belgia , diverse transit og annkomst stpl bak. 1 skill 1 mangler hj. Dette er det eneste registrerte brevet. . # Utrop: 2000 73: 12 - Postfrisk 4-blokk m. marg. En par ubetydelige gule flekker. (Hk 2.400,-) Utrop: 700 74: 12. Prakt Christiania 24/3 1869. Liten ekstra bue høyre. Utrop: 200 75: 12. Pent Laurvig 19/6 1869. Utrop: 200 76: 13a. Meget pent ustemplet merke med klart trykk og god farge. Garantistempel Roumet Exp. og signert Roumet. Meget sjeldent merke! Utrop: 5000, Startbud: 7750 77: 13 b. Pent stemplet Farsund 17/4 1872. Utrop: 700
78: 13a. Pent merke med god farge. Utrop: 700 79: 13a. Klart trykk, sentrert ned. Utrop: 300 80: 13a. Rimelig pent merke med klart trykk. Stemplet Lyngøer 17/2-1872. Utrop: 300 81: 13b. Perfekt sentrert 3 sk 3 med god tg og lett enringsstp. God farge. Hk 1800,- Utrop: 500 82: 13 - 3 skill 3 på brevomslag stpl SAUDE 29-1-1872 sendt til Kongsberg. Flott brev  Utrop: 2000 83: 14 x. Prakt/lux Christiania 21/1-1870. Utrop: 100 84: 14 X. Pent helbrev til Drammen fra Heggen 12/2-186?. 4 pkt flg Postal. Utrop: 200
85: 14 X. Pent helbrev til Christiania stemplet Heggen 20/12-1871. Utrop: 200 86: 15b. Velsentrert, lettstemplet merke. Utrop: 800 87: 15b. Friskt merke med bra lim, desverre et rundt hjørne. OK lukefyller av et sjeldent merke. (HK 5250) Utrop: 500 88: 15b. Rimelig velsentrert merke med fin farge. Utrop: 200 89: 15. Pent merke med fullstempel Kragrø 1/2 1871. Utrop: 150, Startbud: 160 90: 15, 18 - 8 skill 8 og 3 skill posthorn på 11 skillings brevomslag stpl Christiania 4-9-1872, sendt til Swits Utrop: 3000 91: 3-15. Bra lot 19 skillingsmerker Oscar og Våpen I/II. 10 forskjellige. Noe variabel kvalitet, men mange ok. Utrop: 1000
92: 16 Ia. Pent Tromsø 6/1 1874. Utrop: 300 93: 16 Ia, 16 Ib. 16 Ia omtagget høyre side og et prima 16 Ib som referanse. Utrop: 250 94: 16 Ia. Pent merke stemplet 1873. Variant hvit strek gjennom posthorn over EEN. Utrop: 250 95: 16 Ib. Pen vertikal trestripe stemplet Christiania 14/1-1875 Utrop: 500, Startbud: 450 96: 16 Ib. Pen trykksak sendt lokalt i Christiania stemplet Chra Byp 9/8-74. Noen taggenamerkninger pga perifer plassering. Sendt til Dethloff. Utrop: 400 97: 16 Ib. Pent merke stemplet Christiania 5/10 1874. Utrop: 250 98: 16 Ib. Pent fullstemplet Tromsø 21/3- 1874. Utrop: 250
99: 16 Ib. Prakt Chr Byp 23/9 75. Utrop: 250 100: 16 Ib. Pent fargetypisk merke. Utrop: 250 101: 16 IIa. Pen seksblokk med arkmarg nede. Tre merker postfriske. Utrop: 350 102: 16 IIa. Lettstemplet merke i gulgrønn farge. Utrop: 100 103: 16 IIb. Pent brev med trestripe 1 skilling posthorn. Brukt som 10 øres frankering stemplet Kristiania 17/10-98. To arkivbretter. Utrop: 200, Startbud: 180 104: 17 cX. Vakkert merke med fullstempel Chr Byp. 22/9 76. Utrop: 300, Startbud: 375 105: 17 c. Pent fullstemplet merke. Utrop: 200
106: 17 c. Pent fullstemplet merke. Utrop: 200, Startbud: 180 107: 17 aX - Prima postfrisk merke Prakt/Lux for utgaven! Utrop: 100, Startbud: 204 108: 17 aX - 2 skilling prima postfriskt. Hk 200,-  # Utrop: 100, Startbud: 90 109: 17c. Mørk ultramarin med prakt Chra Byp. 9/12-76. Utrop: 250 110: 17c. Pent merke med god farge. Utrop: 200, Startbud: 180 111: 17c. Pent merke med del av Christiania. Utrop: 200 112: 18. Del av firkantet pakkepost Christiania. Noen taggeanmerkninger. Uvanlig stempel. Utrop: 100
113: 18b. Pent brev sendt fra Christiania 5/3 1877 til Røraas kobberverk. Utrop: 100 114: 18. Rettvendt stp KLØVEN 1872 (6 pkt) med håndskrevet dato 19/8. Utrop: 150 115: 18a. Pent stemplet Moss 7/9-1872. Utrop: 100, Startbud: 90 116: 18a. Pent fullstemplet merke på tynt papir Tønsberg 14/8 1872. Utrop: 100, Startbud: 225 117: 18 x2 på 6 skillingsbrev stpl VANG 17/11-1875, Transittstpl Chr. Sendt til Sverige. # Utrop: 3000 118: 18. Trippelvektig brev med 3 x 3 sk posthorn lettstp NAMSOS 14/7-1876 og sendt Grong. Vertikal rift og skade i mrk. Sjelden. Utrop: 1750 119: 18. Fem stk 3 sk posthorn som viser den kraftige variasjonen i fargenyansen under trykningen. Utrop: 200
120: 19 Ia- Pent merke emd god farge. Utrop: 500 121: 19 Ia. Fargefriskt merke stemplet Sarpsborg. Utrop: 500, Startbud: 500 122: 19 Ic. Pent stemplet merke. Utrop: 700 123: 19 Id. Pent ustemplet merke på tykt papir. Sjeldent. Utrop: 400, Startbud: 6750 124: 19 Id. Pent stemplet Christiania 3/7 1874. Utrop: 250 125: 19 Id. Pent velsentrert merke med god farge. Utrop: 250 126: 19 Id. Stemplet Christiania 14/12 1874. Utrop: 250
127: 19 II. Pent håndannulert merke, antagelig Darbo 20/10 ??. Utrop: 500 128: 19 II - Prima postfrisk 4-blokk med hjørne marginal. (Hk 1600,-++) # Utrop: 500, Startbud: 450 129: 19 II. Pent fullstemplet merke. Utrop: 200 130: 19 II - Prima postfrisk merke. (Hk 400,-) Utrop: 150 131: 20. Pent blekkrysset merke. Uvanlig. Utrop: 250, Startbud: 225 132: 20. Meget pent og velsentrert merke merke med fullstempel Bergen 26/4 1877. Utrop: 200 133: 20. Pent stemplet Bergen 14/7 1876. Utrop: 200
134: 20. Pent stemplet Molde 3/12 1877. Utrop: 200, Startbud: 180 135: 20. Pent stemplet Christiania 25/10-??. Utrop: 200 136: 20. Pent stemplet Christiania 18/9 1877. Utrop: 150 137: 21. To stk lettstp 7 sk på hvitt eller gult papir. Utrop: 400, Startbud: 360 138: 21. Pent par 7 skilling. Uvanlig i enheter stemplet Utrop: 350, Startbud: 439 139: 21. Pent fullstemplet Aalesund 17/10 1874. Utrop: 300 140: 21 II. Pent ustemplet merke med mørkt lim. Svært letthengslet. Utrop: 200, Startbud: 205
141: 21. Velsentrert merke. Utrop: 200 142: 21. Velsentrert merke med blindtagg venstre side. Utrop: 200 143: 21 II. Velsentrert ustemplet merke med mørk gummi. Utrop: 150, Startbud: 135 144: 23. Prakt/lux Christianssand 4/2 1879. Utrop: 200 145: 24 Ia. Lux Gran 25/2 1879. Normalt tagget, noen korte tagger. Pent utseende.  Utrop: 100 146: 24 Ia. Prakt/lux Chra Byp 21/9 82. Normalt tagget. Utrop: 100 147: 24 Ia. Prakt/lux Chra Byp. 5/11 77. Utrop: 100, Startbud: 90
148: 24 Ib. Pent stemplet merke. Utrop: 200, Startbud: 180 149: 24 IIb. Vertikalt par, øverste merke er defekt. Uvanlig enhet. Utrop: 400 150: 24 IIba. Lux Christiania 29/11 80 + bue. Meget pent. Utrop: 200, Startbud: 180 151: 24 IIIbb. Pent merke med oppgravert klisje. Utrop: 200 152: 24 III bb. Prakt/lux Røraas 27/2.??. Uvanlig pent. Utrop: 200, Startbud: 1200 153: 24 IIaa. Pent stemplet merke. Utrop: 200 154: 25 II v4. Velsentrert merke med variant strek mellom 1 og 0 i lille 10. Utrop: 100
155: 25. Pent brevomslag sendt fra Horten 12/7 1880. Utrop: 100 156: 25 Iy. Prakt Hovedjernb. Postexp. 9/6 1879. Utrop: 100 157: 25 I. Luksus Sydbanen 30/3-81.  Utrop: 150, Startbud: 270 158: 26 - Pent ubrukt merke i normalkvalitet, (Hk 1.300,-) Gunstig utrop! Utrop: 400, Startbud: 605 159: 26 - Rettvendt stempel nær Prakt Chr. Byp. 5/3-83. Utrop: 150 160: 27 - Glassklart Super Lux Florø 15/9-1880. Perfekt tg./sentr. MEGET VAKKERT! Utrop: 600 161: 27. Luksus Langesund 20/11-1878.  Utrop: 200, Startbud: 275
162: 27. Prakt Tromsø 28/5 82. Utrop: 200 163: 27. Prakt Kragerø 10/12-1881 Utrop: 100 164: 27. Pent fullstemplet Grong 25/1 1880. Utrop: 100 165: 27. Prakt Grimstad 8/7 1881. Utrop: 100, Startbud: 90 166: 28. Prakt Gjerestad ?/? 1881. Utrop: 500 167: 28 - 25 øre skravert prakt stpl ULFSTEN 2-8-1878 - 6 pkt. # Utrop: 400 168: 28. Velsentrert og bra tagget merke prakt Odde 6/5 1881. Utrop: 400, Startbud: 360
169: 28. Pent merke med nær prakt Bergen 23/4-1880. Utrop: 300, Startbud: 270 170: 29 - 35 øre LUX stpl SANDTORV 12-8-1890 # Utrop: 200, Startbud: 180 171: 29. Prakt Soon 11/2 1884. Dato supplert med blekk. Utrop: 100 172: 29a. Prakt Christiania 5/4-93. Utrop: 500, Startbud: 500 173: 29a. Pent merke i typisk sjøgrønn nyanse. To mindre brune flekker trekker noe ned. Utrop: 300 174: 29b. Prakt Svelvig 11/5 1888. 9 pkt iflg Postal. Utrop: 300, Startbud: 300 175: 29b. Luksusstp ØSLEBØ 5 XII 90 (7 pkt) på 35 øre. Dette er seneste registrerte dato. Utrop: 200, Startbud: 180
176: 30. Prakt/lux Nordre Odalen 2/8 1887. Utrop: 100 177: 30. Fargefriskt merke. Ustemplet merke. Utrop: 100 178: 31 - Postfrisk merke og Prakt for utgaven! Vakkert! (Hk 1.900,-) Utrop: 900 179: 31. Pent postfriskt merke sentr v.. (HK 1900,-)  # Utrop: 700, Startbud: 630 180: 31. Pent postfriskt merke. (HK 1800,-) Utrop: 700 181: 32 - Prima postfriskt merke s.v. (Hk 1.400,-) Utrop: 600, Startbud: 540 182: 32 - Postfrisk merke, ubet. liten brun flekk oppe! (Hk 1.400,-) Utrop: 400
183: 32. Prakt Kristiania 20/4-03. Utrop: 100 184: 33 - Prima Postfrisk merke! (Hk 2.300,-) Utrop: 1000 185: 33 - 1,5 kr Oscar PRIMA postfrisk Hk 2300,- # Utrop: 1000, Startbud: 900 186: 33 - Nær Prakt Lillehammer 14/8-97. Fargefriskt merke med god tg. Utrop: 200 187: 33 - Fargefriskt pent ubrukt merke s. v. (Hk 400,-) Utrop: 150, Startbud: 135 188: 34 - Postfrisk merke. En par butte tg. nede, dog pent. (Hk 1.750,-). Utrop: 400 189: 34. Prakt Drammen 12/3 1879. Utrop: 200
190: 33/34 - To pene fargefriske ubrukte merker (Hk 700,-) Utrop: 250, Startbud: 225 191: 36. Rettvendt Jøøen 12/?. 7 pkt iflg Postal. Sjeldent. Utrop: 350, Startbud: 315 192: 37. Rettvendt klart fullstp CHRISTIANIA 30 VI 82. Utrop: 100, Startbud: 226 193: 37 II. Fullstemplet på brevstykke Hjelmeland 18/5-1882. 6 pkt flg Postal. Utrop: 200 194: 37 I. Vakkert brev sendt til Toten stemplet 22/6 82.  Utrop: 200 195: 39. Lot 6 pene 20 øre brun med et rundstp. Utrop: 250, Startbud: 450 196: 39 X. Prakt Grøtø 17/4 ??. Utrop: 100, Startbud: 90
197: 40 I b. Velsentrert 20 øre matt blå praktstp FLORØ 9/5-1885. Sjeldent pen. Uttalelse Flatheim. LIEB. Utrop: 1500, Startbud: 1350 198: 40 Ib - 20 øre posthorn stpl BERGEN 1885. Attest G. Flatheim. # Utrop: 1250 199: 40 Ib. Pent merke med attest Flatheim. Utrop: 1200 200: 40 IIA - Vm. 2, St. Fullst. Odnæs 30/4-85. Velsentrert med god tg. Utrop: 200 201: 40 II bx. Nær lux Vestbanernes postexp. 3/10-84. Utrop: 200