Norge eldre brev (2)
Skillingsmerker (5)
Øre-utgaver (203)
Utgavene fra 1905-09 (492)
Utgavene fra 1909 (527)
    Utgavene 1909-1945 (527)
Utgavene fra 1945 (608)
Tjen/porto/returm. (638)
Div utgaver (668)
Postkort/brev (724)
PORTO - POSTFRISK (747)
Norges-samlinger (751)
Konglomerat (822)
Norden (860)
Europa/Oversjø (926)
Telekort (968)
Myntbrev (971)
Gullmynter (972)
Mynter (980)
Sedler (1210)
Tegneserier m.m. (1238)
Diverse ikke filateli (1280)

SAMLER-BØRSEN Auksjon 254 - 6 oktober 2022 > Utgavene 1909-1945

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
527
¦   98 - Prakt Hell 28/12-14. Uvanlig og veldig populært stempel!! 100

528
¦  Hk 99 i par Dvn/Dhn lux stpl KRISTIANIA 30-VI-17 500
825

529
¦   99 - 5 øre par fra hefte Bv/Bh - LUXSUS stpl T stempel # 300
495

530
¦  Hk 103 i par Bv/Bh stemplet. Hk 2250,- 1000

531
¶¶   104. Prima postfriskt merke fra pos. 10 med hjørnemarg. (HK 2.400,-) 900

532
¦   104. Prakt/lux Viksfjord 11/6-19. 4 pkt flg Postal. 100

533
¶¶   105 - Prima postfrisk merke. (Hk 700,-) 250

534
¶¶   107. Prima postfriskt. (HK 450,-) 200

535
¶¶   107. Prima postfriskt.(HK450) 200

536
¶¶   108. Prima postfrisk. (HK 1.100,-) 400

537
¶¶   109 I - 60 øre posthorn PRIMA postfrisk. Vanskelig merke. (Hk 4200) # 2500

538
¶¶   109 I. Prima postfriskt merke. Sjeldent. (HK 4.300,-) 2000
2409

539
  109 I - Ubrukt merke, nær postfrisk, liten tørr flekk. 200

¶¶   109 II. Postfriskt merke med noe krakelering i limet. (HK 1.600,-) 400
554

541
  110 II A - Velsnentret meget pent ubrukt merke med god farge. (Hk 600,-) 250

542
¦   110 IIa - 1 kr Haakon LUXSUS stpl AALESUND 25-IX-17 200
280

543
*   112, 148. Pent brev sendt til Sao Paulo, Brazil stemplet Oslo 24/8-37 sendt med Deutsche Luftpost Europa-Sudamerika. Transit- og ankomststempler på baksiden. Uvanlig brev. 300

544
¦   122 - Lux Sjølisand 12/2-22. Vanskelig og meget uvanlig stempel1 150

547
¶¶   125 - Prima postfrisk merke. Meget god kvalitet! (Hk 1.000,-) 350

549
¶¶   126-129 - Prima postfrisk serie. (Hk. 1.480,-) Gunstig utrop!! 400

¶¶   Svalbard 1925 10 øre pen 4-blokk postfrisk nr 137 katalogverdi kr 520,- 100

552
¶¶   143 - 15 øre i postfrisk 5-blokk med hj. Marginal November - 1936. # 100

555
¶¶   146 - Prima postfrisk merke! (Hk 460,-) 200

556
¦   147. Lux Nordfjordeid 6/10-28. 100

558
¦   155 II. Luksus Stavanger 9/11-36. Uvanlig pent! 100

559
¦   168. Luksus Oslo 16/9 31. 100

561
¦   182. Luksus Nordkapp 12/8-33. (HK 400,-) 200

562
¦   181-3. Luksusserie stemplet Nordkapp, en fryd for øyet og ett hvert album! 700
2121

569
¶¶   185-88 Bjørnson i prima postfrisk 4-blokk serie. Hk 1860,- # 500

571
¶¶   191. Postfriskt merke med lux sentrering, (HK 550,-) 200

574
¶¶   197-211 Posthorn og Løve komplett serie 18 prima postfriske 4-blokker. Hk 6092,- # 1500

575
¦   212. Luksus Lesja 21/11-39. 100

577
¶¶   217-22y Turistmerker I, II og III i prima postfriske 4-blokk serier. Hk 2984,- # 600

578
¦   223 - Prakt/Lux Nordkapp 8/7-39. Meget vanskelig i denne kvalitet!! 300

580
¦   227 - 20 øre Maud Prakt/Lux stpl GRESSVIK 23/1-40 200

581
¦   232 - 5 kr. lett LUXSUS stpl TØNSBERG 7/4-42 300

584
¦   259 - Glassklart Luxus Skudeneshavn 1/8-41. (1. dag) Utrolig vakkert!!! 1500

585
¦   259 - LEGION fullstemplet NARVIK 27/4-43 600
690

588
¦   264 - 5 øre V LUX stpl RØRVIK 4-XII-41 200
480

589
¦   267 - 14 øre V LUXSUS stpl KRISTIANSAND S 17/10-41 200

590
¦   268b. Lux Oslo 20/8-41. 100

591
¦   268b - 15 øre V prakt/Lux stpl MO 20-XI-41 100
155

592
¦   272 - 50 øre V med vannmerke stpl OSLO - KAMPEN -41 1500

593
  272. Hengslet merke med stempel Kurth på baksiden. 500

594
¶¶   272. Postfriskt merke med noe "gnurr" i fargen. Lavt utrop. (HK 3.700,-) 500

595
¶¶   261 - 273 - komplett serie postfrisk V merker med vannmerke inkl, begge 15 ører og Hk 272 - 50 øre V med vannmerke og attest FCM. Hk 4126,-++ # 1500

596
¦   275 - 2 øre V LUX stpl OSLO 20/10-41 200
341

597
¦   283 - 25 øre V LUXSUS stpl KRISTIANSAND S 14-11-41 100

598
¦   284 - 30 øre V prakt/Lux stpl BERGEN 24/9-41 150
324

599
¦   287. Luksus Langevåg 4/10-41. 100

601
¦   297. Luksus T.HEIM/BR 29/9-45. 4 pkt iflg Postal. 100
157

602
¦   299. Luksus ministempel T.HEIM BR. 29/9-41. 100

603
¦   310 - 30 øre postforeningen LUX stpl LØDINGEN 22-X-42 100

604
¦   315 - Lux Bergen 15/6-43. Meget flott merke! 150

607
¦   321 - Prakt / Lux Oslo 10/11-43. Meget vanskelig i denne kvalitet! 300