Norge eldre brev (2)
Skillingsmerker (5)
Øre-utgaver (203)
Utgavene fra 1905-09 (492)
Utgavene fra 1909 (527)
Utgavene 1909-1945 (527)
Utgavene fra 1945 (608)
Tjen/porto/returm. (638)
Div utgaver (668)
Postkort/brev (724)
PORTO - POSTFRISK (747)
Norges-samlinger (751)
Konglomerat (822)
Norden (860)
Europa/Oversjø (926)
Telekort (968)
Myntbrev (971)
Gullmynter (972)
Mynter (980)
Sedler (1210)
Tegneserier m.m. (1238)
Diverse ikke filateli (1280)
SAMLER-BØRSEN Auksjon 254 - 6 oktober 2022 > Utgavene 1909-1945
Utrop
527
98 - Prakt Hell 28/12-14. Uvanlig og veldig populært stempel!!
528
Hk 99 i par Dvn/Dhn lux stpl KRISTIANIA 30-VI-17
825
529
99 - 5 øre par fra hefte Bv/Bh - LUXSUS stpl T stempel #
495
530
Hk 103 i par Bv/Bh stemplet. Hk 2250,-
531
104. Prima postfriskt merke fra pos. 10 med hjørnemarg. (HK 2.400,-)
532
104. Prakt/lux Viksfjord 11/6-19. 4 pkt flg Postal.
533
105 - Prima postfrisk merke. (Hk 700,-)
534
107. Prima postfriskt. (HK 450,-)
535
107. Prima postfriskt.(HK450)
536
108. Prima postfrisk. (HK 1.100,-)
537
109 I - 60 øre posthorn PRIMA postfrisk. Vanskelig merke. (Hk 4200) #
538
109 I. Prima postfriskt merke. Sjeldent. (HK 4.300,-)
2409
539
109 I - Ubrukt merke, nær postfrisk, liten tørr flekk.
109 II. Postfriskt merke med noe krakelering i limet. (HK 1.600,-)
554
541
110 II A - Velsnentret meget pent ubrukt merke med god farge. (Hk 600,-)
542
110 IIa - 1 kr Haakon LUXSUS stpl AALESUND 25-IX-17
280
543
112, 148. Pent brev sendt til Sao Paulo, Brazil stemplet Oslo 24/8-37 sendt med Deutsche Luftpost Europa-Sudamerika. Transit- og ankomststempler på baksiden. Uvanlig brev.
544
122 - Lux Sjølisand 12/2-22. Vanskelig og meget uvanlig stempel1
547
125 - Prima postfrisk merke. Meget god kvalitet! (Hk 1.000,-)
549
126-129 - Prima postfrisk serie. (Hk. 1.480,-) Gunstig utrop!!
Svalbard 1925 10 øre pen 4-blokk postfrisk nr 137 katalogverdi kr 520,-
552
143 - 15 øre i postfrisk 5-blokk med hj. Marginal November - 1936. #
555
146 - Prima postfrisk merke! (Hk 460,-)
556
147. Lux Nordfjordeid 6/10-28.
558
155 II. Luksus Stavanger 9/11-36. Uvanlig pent!
559
168. Luksus Oslo 16/9 31.
561
182. Luksus Nordkapp 12/8-33. (HK 400,-)
562
181-3. Luksusserie stemplet Nordkapp, en fryd for øyet og ett hvert album!
2121
569
185-88 Bjørnson i prima postfrisk 4-blokk serie. Hk 1860,- #
571
191. Postfriskt merke med lux sentrering, (HK 550,-)
574
197-211 Posthorn og Løve komplett serie 18 prima postfriske 4-blokker. Hk 6092,- #
575
212. Luksus Lesja 21/11-39.
577
217-22y Turistmerker I, II og III i prima postfriske 4-blokk serier. Hk 2984,- #
578
223 - Prakt/Lux Nordkapp 8/7-39. Meget vanskelig i denne kvalitet!!
580
227 - 20 øre Maud Prakt/Lux stpl GRESSVIK 23/1-40
581
232 - 5 kr. lett LUXSUS stpl TØNSBERG 7/4-42
584
259 - Glassklart Luxus Skudeneshavn 1/8-41. (1. dag) Utrolig vakkert!!!
585
259 - LEGION fullstemplet NARVIK 27/4-43
690
588
264 - 5 øre V LUX stpl RØRVIK 4-XII-41
480
589
267 - 14 øre V LUXSUS stpl KRISTIANSAND S 17/10-41
590
268b. Lux Oslo 20/8-41.
591
268b - 15 øre V prakt/Lux stpl MO 20-XI-41
155
592
272 - 50 øre V med vannmerke stpl OSLO - KAMPEN -41
593
272. Hengslet merke med stempel Kurth på baksiden.
594
272. Postfriskt merke med noe "gnurr" i fargen. Lavt utrop. (HK 3.700,-)
595
261 - 273 - komplett serie postfrisk V merker med vannmerke inkl, begge 15 ører og Hk 272 - 50 øre V med vannmerke og attest FCM. Hk 4126,-++ #
596
275 - 2 øre V LUX stpl OSLO 20/10-41
341
597
283 - 25 øre V LUXSUS stpl KRISTIANSAND S 14-11-41
598
284 - 30 øre V prakt/Lux stpl BERGEN 24/9-41
324
599
287. Luksus Langevåg 4/10-41.
601
297. Luksus T.HEIM/BR 29/9-45. 4 pkt iflg Postal.
157
602
299. Luksus ministempel T.HEIM BR. 29/9-41.
603
310 - 30 øre postforeningen LUX stpl LØDINGEN 22-X-42
604
315 - Lux Bergen 15/6-43. Meget flott merke!
607
321 - Prakt / Lux Oslo 10/11-43. Meget vanskelig i denne kvalitet!