Norge eldre brev (2)
Skillingsmerker (5)
Øre-utgaver (203)
Utgavene fra 1905-09 (492)
Utgavene fra 1909 (527)
Utgavene fra 1945 (608)
Tjen/porto/returm. (638)
Div utgaver (668)
Postkort/brev (724)
PORTO - POSTFRISK (747)
Norges-samlinger (751)
Konglomerat (822)
Norden (860)
Europa/Oversjø (926)
Telekort (968)
Myntbrev (971)
Gullmynter (972)
Mynter (980)
Sedler (1210)
Tegneserier m.m. (1238)
Diverse ikke filateli (1280)

SAMLER-BØRSEN Auksjon 254 - 6 oktober 2022 > Kun bilder.

2: Portofritt helbrev stpl LUNDER 6-1-1864, sendt til Hønefoss # Utrop: 100, Startbud: 90 3: 6 brev sendt som portofritt. Noen pene stempler, gjennomsyn anbefales. Utrop: 200, Startbud: 205 4: Eske med frimerkeløse brev. Med og uten stempler. Bør besiktiges. Utrop: 300, Startbud: 550 5: 1 (A10-A50) - 4 skilling i vertikal 5 stripe annulert med rist stpl. Stripen ser meget pen ut men ifl attest fra F. Aune er hele høyre marg påsatt. Dog er dette en sjelden stripe. Medfølger en god attest fra G. Buhler som også har signert hvert merke. # Utrop: 4000, Startbud: 3600 6: Hk 1 - 4 skilling håndskrevet 20/10 - bredrandet flott merke. Utrop: 3000, Startbud: 3190 7: 1. Uvanlig bredrandet 4 sk Våpen med et sentralt 11-streks riststp. Flotte marger, til høyre så bred at merket til høyre synes. Pos. B24. LIEB. Utrop: 1000, Startbud: 900 9: 1. Pent merke med jevne og uvanlig brede marger. Rettvendt fullstempel Tønsberg 1858. Utrop: 700
10: 1. Fargefriskt merke med nummerstempel. To normale marger og to overrandige. Utrop: 500, Startbud: 500 12: 1 - Meget bredrandet og fargefriskt merke, Nr. st. 35 samt håndskrevet 108. Uvanlig!  Utrop: 600, Startbud: 2313 13: 1. Pent merke i mørk blå farge med fullstempel 76 - Fredriksstad. Jevne marger - velsentrert. Utrop: 600 14: 1 - 4 skilling VAKKERT merke LUX stpl Nr 335 VEBLUNGSNES (5 pkt) på meget bredrandet merke. Randeksemplar. Utrop: 2000, Startbud: 14500 15: 1 - 4 skilling Prakt/Lux stpl CHRISTIANIA 3-8-1856. Flott bredrandet merke. Utrop: 800, Startbud: 900 17: 1. Klipp med 4 sk Våpen sidevendt ujevnt fullstp DRØBAK 1856. Pos. A38. Utrop: 500, Startbud: 522 18: 1 - 4 skilling LUXSUS stpl INDERØEN 20-4-1856 Utrop: 2000, Startbud: 4700
19: 1 - 4 skilling LUXSUS stemplet LILLESAND 12-5-1856. 3 brede marger. Flott merke. Utrop: 1000, Startbud: 900 20: 1. lux Tromsø 9/8 1856. Tre meget brede og en normal marg. Pent merke! Utrop: 900, Startbud: 810 22: 2. Prakt Porsgrund 22/12 1862. Pent merke. Utrop: 400, Startbud: 360 23: 2. Pent merke med fullstempel Tønsberg 18/1 1860. Utrop: 400, Startbud: 400 24: 2 - 2 skilling Oscar PRAKT/LUX stpl BERGEN 11/2-1862 Utrop: 400, Startbud: 360 25: 2 skilling Oscar i nydelig sitrongul farge fullstpl nr 364 Chr Byp Utrop: 300, Startbud: 320 26: 2 - 2 skilling Oscar i par på 4 skillings helbrev stpl Christiania 24-8-1864, sendt til Elverum Utrop: 2000, Startbud: 3400
27: 3 - 3 skilling Oscar LUX stpl NAMSOS 26/5-67 - Flott merke. Utrop: 1000, Startbud: 900 29: 3 - 3 skilling Oscar stpl 11 strekers rist stpl Utrop: 500, Startbud: 475 30: 3. Fargefriskt merke med fullstempel Christiania 28/12 1861. Utrop: 300 31: 3 - 3 skilling Prakt/Lux stpl CHRISTIANIA 21/3-1863 Utrop: 250, Startbud: 225 33: 4 A - Meget pent merke med flott Riststempel! Utrop: 300, Startbud: 270 34: 4. Pent merke med Prakt/Lux fullstempel 256. Utrop: 150, Startbud: 150 35: 4 - 4 skilling Oscar UXSUS nr stpl lille 381 DIGERMULLEN (8pkt) Utrop: 1000, Startbud: 5200
37: 4 - 4 skilling Oscar LUX stpl BODØ 11/4-1862 Utrop: 500, Startbud: 1900 38: 4 - 4 skilling Oscar LUX stpl CHRISTIANIA 27/8-1861 Utrop: 200, Startbud: 450 40: 4. Fullstemplet Fredriksværn 9/6 1860. Utrop: 100, Startbud: 90 41: 4 - 4 skilling Oscar LUX stpl LOFOTEN 18/6-60 (7pkt) Utrop: 750, Startbud: 1980 42: 4b - 4 skilling Oscar LUX stpl MOSS 6/1-1862 Utrop: 200, Startbud: 226 43: 4 - 4 skilling Oscar LUXSUS stpl PORSGRUND 26-11-1859 - Flott merke Utrop: 300, Startbud: 295 44: 4 - 4 skilling Oscar LUX stpl PORSGRUNN 30/12-1859 Utrop: 200, Startbud: 250
45: 4 - 4 skilling Oscar LUX stpl RAKKESTAD 1/8-1863 (5pkt) Blått stempel. Flott og sjeldent! Utrop: 1000, Startbud: 900 46: 4 - 4 skilling Oscar LUX stpl SAUDE 25/5-1864 (7pkt) Utrop: 1000, Startbud: 1430 47: 4 - 4 skilling Oscar Vakkert håndskrevet STRYN 6/9-69 Utrop: 1500, Startbud: 3700 48: 4c - 4 skilling Oscar Prakt/Lux stpl THRONDHJEM 29/8-1862 Utrop: 350, Startbud: 374 49: 4. Prakt/lux Vaagen 22/2 1863. Type 2, 5 pkt iflg Postal. Utrop: 300 50: 5 - 8 skilling Oscar LUX nr stpl 329 VADSØ - Flott merke! Utrop: 1000, Startbud: 4620 52: 5 - 8 skilling Prakt/Lux stpl BERGEN 7/11-1862 Utrop: 300, Startbud: 295
53: 6 - 2 skilling LUX stpl TJØMØ 4/6-1867 Utrop: 1000, Startbud: 950 55: 6. Meget pent blekkrysset merke. Utrop: 600, Startbud: 540 56: 6. Merke med god farge stemplet Christiania 20/6 1865. Utrop: 300, Startbud: 270 58: 6. Lux 364 -  Christiania Bypost. Uvanlig pent for dette stempelet! Utrop: 600 61: 7. Pent ustemplet merke med stempel og signatur på baksiden. Utrop: 1200, Startbud: 1080 62: 7 - 3 skilling omv. LUX stpl MANDAL 8/8-1867 Utrop: 750, Startbud: 675 63: 7. Fullstemplet Gjæsvær 11/8 1868. 7 pkt iflg Postal. Meget sjeldent på NK 7. Merket med to korte tagger og noe skittent. Utrop: 500
65: 8 IIb. Velsentrert merke med bra lim. Type 8. (HK 2.200,-) Utrop: 1000, Startbud: 1400 66: 8. Fullstemplet Bodø 1/8 1869. Utrop: 100, Startbud: 90 67: 8 IIb - 4 skilling Prakt/Lux stpl BREVIG 5/7-1865 Utrop: 150, Startbud: 275 68: 8. Prakt/lux Christiania 29/9 1865. Utrop: 100 69: 8. Fullstemplet Eid i Søndhordl. 30/8 66. Utrop: 100 70: 8. Lux Flekkefjord 4/11 1865. Utrop: 200 71: 8 Ia - 4 skill LUX stpl GILDESKAAL 21/2-65 Utrop: 300, Startbud: 409
73: 8. Lux Haugesund 18/12 1867. Utrop: 200 74: 8 II B - Glassklart Luxus Henningsvær 14/7-1867, s.h. Utrolig vakkert stempel! Utrop: 400, Startbud: 1850 75: 8 - 4 skilling LUX stpl HMRFST A. HMBRG 21/1-1865 - desverre tynn flekk - dog meget vakker. Utrop: 100, Startbud: 90 76: 8 II a, t.5. Velsentrert 4 sk vakkert fullstp HOLMESTRAND 26/3-1866. Utrop: 100, Startbud: 736 77: 8 IIb t.8 - 4 skilling Prakt/Lux stpl GLOPPEN 4-3-1866 # Utrop: 200, Startbud: 2000 78: 8. Luksus Kvædfjord 13/7 1867. Vakkert! 5 pkt iflg Postal. Utrop: 250, Startbud: 250 79: 8. Luksus Langesund 31/5 1867.  Utrop: 200
80: 8 IIa - 4 skilling Prakt/lux LAURVIG 3/1-1865 Utrop: 200, Startbud: 200 81: 8 - 4 skilling LUX stpl LAURVIG 2/7-1864 Utrop: 200, Startbud: 180 82: 8 IIB - T.6. Glassklart Maalselven 8/10-1867, Uvanlig! (7 punkter). Utrop: 200, Startbud: 180 83: 8. Prakt Mosterhavn 7/9 1867. 5 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 180 84: 8. Lux Aalesund 31/8 1867. Utrop: 200 85: 9 - Meget pent ubrukt merke med perfekt tg./sentrering, trolig regumm. dog meget flott! (Hk. for ubrukt 6.900,-) Utrop: 1750, Startbud: 1675 86: 9 - 8 skilling LUXSUS stpl RIISØER 1/12-1867 - sjelden pent i denne utaven. Utrop: 1500, Startbud: 3400
88: 9. Pent merke med omvendt Bergen 26/1 1867. Utrop: 200 89: 10 - 24 skilling i LUXSUS stpl BERGEN 8/8-1865 Utrop: 500, Startbud: 890 90: 10. Velsentrert merke med blått stempel Christiania. Uvanlig. Utrop: 300 91: 10. Omvendt lux Bergen 2/10 1866. Pent merke. (HK 1.000,-) Utrop: 300 93: 10 - Prima postfrisk merke med god farge og tg. (Hk 700,-) Utrop: 200, Startbud: 205 94: 11 - 1 skill 1 LUX stpl BERGEN 10/7-1872 - vanskelig merke i denne kvalitet. Utrop: 500, Startbud: 700 95: 11. Prakt Bergen 7/4 1872. Utrop: 300
98: 11, 18 x3 på 10 skillings konvolutt (Registrert som 11 skilling i postal III) sendt fra CHR 14/8-1872 til Belgia , diverse transit og annkomst stpl bak. 1 skill 1 mangler hj. Dette er det eneste registrerte brevet. . # Utrop: 2000 99: 12 - Postfrisk 4-blokk m. marg. En par ubetydelige gule flekker. (Hk 2.400,-) Utrop: 600, Startbud: 690 100: 12. Perfekt tagget og sentrert postfriskt merke. Luksus. Utrop: 400, Startbud: 1410 101: 12 - 2 skill 2 prakt stpl enrings CHRISTIANIA 31/7-1872 Utrop: 200, Startbud: 325 102: 12. Prakt Christiania 24/3 1869. Liten ekstra bue høyre. Utrop: 200 103: 13a. Uvanlig fargefriskt merke med klart trykk. Liten blå papirrest etter album/hengsel el. Luksus ustemplet. (HK 10.000,-) Utrop: 5000, Startbud: 4500 104: 13a - 3 skill 3 stpl del av BØ i THELEM 4/2-1872. Velsentrert flott merke. Hk 2200,- Utrop: 700, Startbud: 630
106: 13b. Lux Bergen 1/6 1865. (HK 1.800,-) Utrop: 800, Startbud: 800 113: 14 - 4 skill 4 LUX stpl BALSTAD 12/7-1871 Utrop: 300, Startbud: 375 116: 14 y. Lux Riisøer 7/5 1871. Utrop: 200 117: 14x - 4 skill 4 prakt stpl SANDEFJORD 29/2-1869 Utrop: 150, Startbud: 135 118: 14. Luksus Thoten 29/7 1872. Som vanlig med dato i blekk. 5 pkt iflg Postal. Et lite knappenålshull under løvens forben er kun synlig fra baksiden. Utrop: 200 119: 14x - 4 skill 4 LUX stpl VOLDEN 18/9-1868 Utrop: 500, Startbud: 865 120: 15a - 8 skill 8 Prakt/Lux stpl DRAMMEN 7/9-1863 - Sjeldendt merke med flott stempel. Utrop: 2000, Startbud: 3681
121: 15a. Klart trykk med typisk rosa farge, prakt Tønsberg 30/12 186?. (HK 3.300,-) Utrop: 900 123: 15b - 8 skill 8 Prakt/Lux stpl THRONDHEIM 13/11-1871. Meget god sentrering. Utrop: 1000, Startbud: 900 125: 15b - 8 skill 8 Prakt/luX stpl TJØMØ 8/6-1873. Meget god sentrering Utrop: 500, Startbud: 650 126: 15b - 8 skill 8 Prakt/Lux stpl BERGEN 17/12-1868. Flott merke med god tagging og sentrering. Utrop: 300, Startbud: 700 130: 16 Ia. Pent ustemplet merke med lux sentrering. Svak hjørnetagg oppe høyre. (HK 3.000,-) Utrop: 500, Startbud: 1200 131: 16 Ia - 1 skilling Prakt/Lux stpl CHRISTIANIA 13/3-1875. Flott stempel på dette vansklige merket. Utrop: 500, Startbud: 750 132: 16 Ia. Pent stemplet merke. Utrop: 400
137: 16 Ib. Pent stemplet merke. (HK 1.000,-) Utrop: 300 138: 16 Ib. Pent stemplet merke. (HK 1.000,-) Utrop: 300 141: 16 II. Luksus torings Røros 22/6 99. Utrop: 200, Startbud: 440 142: 16 II A - Postfrisk firerblokk, meget fargefrisk. (Hk 600,-) Forsiktig utrop! Utrop: 150, Startbud: 210 144: 16 IIa - 1 skilling LUX stpl MELBU 6-VI-97 Utrop: 200, Startbud: 301 146: 16 IIb - 1 skilling LUXSUS stpl KRISTIANIA 1-II-96 Utrop: 200, Startbud: 455 148: 16 - 1 skill 1 lot med 5 forskjellige VARIANTER Utrop: 750
149: 17ax - 2 skilling Prakt/Lux stpl ARENDAL 14/1-97 Utrop: 200, Startbud: 785 153: 17 c. Pent fullstemplet merke. Utrop: 200 154: 17cx - 2 skilling prakt/Lux stpl CHRA BYP 29/11-74. Vanskelig merke i denne kvalitet. Utrop: 500, Startbud: 572 155: 17cX - 2 skilling Prakt/Lux stpl CHRISTIANIA BPOST 11/- -1874 Utrop: 300, Startbud: 800 156: 17 cX. Fargefriskt merke stemplet Christiania 22/5 1875. Utrop: 300, Startbud: 352 157: 17 CX - Postfrisk merke med meget god farge! (Hk 360,-) Utrop: 150, Startbud: 420 158: 18 BX - Fargefriskt ubrukt merke i normalkvalitet. (Hk 700,-) Utrop: 300, Startbud: 270
161: 18b. Pent brev sendt fra Christiania 5/3 1877 til Røraas kobberverk. Utrop: 100, Startbud: 90 162: 18bx - 3 skill Lett LUX MO i HELGELAND 12/3-73. Uvanlig stempel. Utrop: 400, Startbud: 660 164: 18 - 3 skilling Prakt/Lux stpl NÆSNE 7-7-1878 (6 pkt) Utrop: 200, Startbud: 205 166: 18 b. Praktstp VUKU 30/3-1873 (6 pkt) på fargefrisk 3 sk sentrert venstre. Utrop: 200, Startbud: 180 171: 19 Ia - 4 skilling nær prakt CHRISTIANIA 16/7-1873. Hk 1250,-++ Utrop: 500, Startbud: 450 173: 19 Ic - 4 skilling pent lett stpl nær rettv. SOGNDAL i SOGN 1/5-1875. Hk 1800,-+ Utrop: 600, Startbud: 540 174: 19 Ic. Pent stemplet merke. Hk 1800,- Utrop: 600
175: 19 Id - Prakt Christiansand 2/7-1874. Meget god tg./sentrering. Flott merke! Utrop: 750, Startbud: 675 177: 19 Id - 4 skilling PRAKT stpl TØNSBERG 17/7-1874. Meget vanskelig merke. Utrop: 500, Startbud: 475 178: 19 Id. Luksus Christiania 29/8 1874. Utrop: 500, Startbud: 600 179: 19 Id. Lux ustempet merke på tykt papir. Sjeldent! Utrop: 400, Startbud: 4100 180: 19 Id. Prakt ustemplet merke på tykt papir. Utrop: 300, Startbud: 3200 182: 19 II. Luksus firerings 282 - Hornset. Sjeldent! 8 pkt iflg Aunes håndbok. Utrop: 500, Startbud: 575 183: 19 II - 4 skillig Prakt/Lux stpl HAMMERFEST 29/7-1876. Flott merke! Utrop: 400, Startbud: 606
184: 19 II. Pent fullstemplet merke. Utrop: 200 185: 19 II - Prima postfrisk merke. (Hk 400,-) Utrop: 100, Startbud: 249 187: 20 - Prakt / Lux Birid 6/5-1878. Svært uvanlig stempel! Utrop: 750, Startbud: 1623 188: 20 - 6 skilling LUXSUS stpl DRAMMEN 5/6-1876. Flott merke Utrop: 500, Startbud: 650 189: 20. Prakt Grimstad 26/7 1877. Utrop: 300, Startbud: 270 190: 20. Fullstemplet Porsgrund 8/6 1877. Utrop: 200 193: 20. Meget pent og velsentrert merke merke med fullstempel Bergen 26/4 1877. Utrop: 200, Startbud: 180
194: 21 v1. Postfriskt merke med variant oppgravert posthorn. (HK min 2.000 + variant) Utrop: 1000, Startbud: 900 196: 21. Pent merke med nær rettvendt fullstempel. Utrop: 200, Startbud: 230 197: 21. Velsentrert ustemplet merke. Utrop: 150, Startbud: 135 198: 21 I - 7 skilling Prakt/lux stpl GRIMSTAD 20/3-1874. Vanskelig merke med pene stempler. Utrop: 400, Startbud: 1870 199: 21 I - 7 skilling nær rettv. stpl HENNINGSVÆR 19/3-1876 Hk 750,-+ Utrop: 250, Startbud: 225 200: 21 II - 7 skilling Prakt/Lux stpl DRAMMEN 8/2-1874. Vansklig merke med sånt stempel. Utrop: 500, Startbud: 1100 201: 21 III - 7 skilling Prakt stpl BERGEN 16/2-1874 Utrop: 300, Startbud: 3135
202: 21 III - Pent ubrukt merke (Hk 425,-) Utrop: 150, Startbud: 425 203: 22 - 1 øre prakt/lux stpl CHRISTIANIA 22-II-84. Vanskelig merke med pent stpl. Utrop: 300, Startbud: 345 204: 23 - Pent ubrukt merke. Meget fargefriskt med god tg. (Hk 800,-) Utrop: 300, Startbud: 550 205: 23. Pent ustemplet merke. (HK 800,-) Utrop: 300, Startbud: 674 206: 23. Ustemplet merke. Utrop: 200, Startbud: 305 207: 23. Luksus Christiania 5/6 79. Utrop: 200, Startbud: 275 208: 23. Prakt Namsos 23/10 1881. Utrop: 200, Startbud: 180
210: 23 - 3 øre Prakt stpl HRISTIANIA 12-III-81 Utrop: 100, Startbud: 100 211: 24 Ia - 5 øre LUXSUS stpl CHRA BYP 3/1-82 Utrop: 400, Startbud: 495 212: 24 Ia. Prakt/lux Chra Byp 21/9 82. Normalt tagget. Utrop: 100 213: 24 Ia. Lux Gran 25/2 1879. Normalt tagget, noen korte tagger. Pent utseende.  Utrop: 100, Startbud: 90 215: 24 Ib. Pent merke i lysende blå farge. Utrop: 200 216: 24 II A - Prima postfrisk merke, s. n. fargefrskt! (Hk 1.150,-) Utrop: 500, Startbud: 600 219: 24 IIb. Prima postfriskt merke i matt blå nyanse. Meget sjeldent! (HK 18.500,-) Utrop: 12000, Startbud: 10800
220: 24 IIb - 5 øre PRAKT stpl CHR BYP 29/7-82. Godt merke. Utrop: 500, Startbud: 522 221: 24 IIIab - 5 øre Prakt stpl SANDEFJORD 21/1-1882 Utrop: 200, Startbud: 550 222: 24 IIIb - Prakt/Lux stpl CHRA BYP 24/1-82 Utrop: 200, Startbud: 495 223: 24 IIIbb. Pent merke med oppgravert klisje. Utrop: 200, Startbud: 1025 224: 24 IIIby. Luksus Chra Byp 12/2 82. Utrop: 200, Startbud: 451 225: 24 IIIaa. Pent merke u/oppgravering. Utrop: 200, Startbud: 180 226: 24 IIaa. Pent stemplet merke. Utrop: 200
227: 24 I-III. Kpl sett 5 øre i alle plater og nyanser. Alle 6 med et rundstp. Utrop: 700, Startbud: 630 228: 25 Ix. Velsentrert lux merke med garantistempel Roumet. (HK 3.300,-) Utrop: 1200, Startbud: 5400 229: 25 Iy. Velsentrert ustemplet merke. (HK1.200,-) Utrop: 400, Startbud: 1440 230: 25 II v4. Velsentrert merke med variant strek mellom 1 og 0 i lille 10. Utrop: 100, Startbud: 100 231: 25. Lux håndskrevet Darbo 21/2 80. Noen tynne flekker bak, praktfullt utseende. Utrop: 200, Startbud: 375 233: 25 II. Luksus Herrandsbygden 15/5 1882. 5 pkt iflg Postal. Utrop: 300, Startbud: 560 235: 25 III - 10 øre LUX stpl TJØMØ 4/12-1881 Utrop: 150, Startbud: 135
236: 25. Lux Tjømø 1/8 1880. Utrop: 100 239: 26. Lux sentrert, ustemplet merke. (HK 1.300,-) Utrop: 500, Startbud: 500 240: 26 - Pent ubrukt merke med god farge og tg. (Hk. 1.300,-) Utrop: 500, Startbud: 1600 243: 26. Fullstemplet Brevik 20/4 1882. Utrop: 200 245: 27. Pent merke med normal tagging. Sjeldent merke. (HK 3.200,-) Utrop: 1000, Startbud: 900 246: 27 - Glassklart Super Lux Florø 15/9-1880. Perfekt tg./sentr. MEGET VAKKERT! Utrop: 500, Startbud: 450 247: 27 - 20 øre LUXSUS stpl HAUGESUND 2/9-1879 - Flott merke Utrop: 300, Startbud: 270
249: 27. Prakt Kragerø 10/12-1881 Utrop: 100 251: 28 - 25 øre Prakt stpl TØNSBERG 9/8-1879 Utrop: 500, Startbud: 450 252: 28. Prakt/lux Fuske 7/5 1879.  Utrop: 500, Startbud: 450 253: 28 - 25 øre skravert prakt stpl ULFSTEN 2-8-1878 - 6 pkt. # Utrop: 400, Startbud: 360 255: 28. Prakt Hiterdal 12/2 1879. Utrop: 400, Startbud: 360 256: 29a - 35 øre LUX stpl LUNDENES 9-XI-98 Utrop: 750, Startbud: 675 257: 29 B - Fargefriskt Prima postfrisk merke. (Hk 750,-) Utrop: 350, Startbud: 739
258: 29. Prima postfrisk. (HK 750,-) Utrop: 200, Startbud: 180 259: 29. Luksus Moss 7/9 83. Utrop: 200, Startbud: 253 260: 29b - 35 øre prakt stpl KRAGERØ 10/2-1883 Utrop: 100, Startbud: 90 262: 30 - Prima postfrisk merke. (Hk 1.900,-). God tg. for utgaven1 Utrop: 900, Startbud: 810 263: 30. Prima postfriskt. (HK 1.900,-) Utrop: 900, Startbud: 1100 264: 30 - Luxus Grimstad 27/8-1881. Meget vanskelig i denne kvalitet!! Utrop: 500, Startbud: 450 265: 30 - 50 øre LUX stpl DRAMMEN 3/1-1878 Utrop: 200, Startbud: 205
266: 30. Håndskrevet annulering. Noe for en spesialsamler å tyde. Utrop: 100, Startbud: 90 267: 30. Fullstemplet Nissedal 2/2 1881. Utrop: 100, Startbud: 200 268: 31 - Postfrisk merke og Prakt for utgaven! Vakkert! (Hk 1.900,-) Utrop: 900, Startbud: 810 269: 31. Pent postfriskt merke. (HK 1800,-) Utrop: 700, Startbud: 935 270: 31 - 60 øre Prakt/Lux stpl BERGEN 30-X-89 Utrop: 200, Startbud: 180 271: 31 - Fargefriskt pent ubrukt merke med god tg. (Hk 350,-) Utrop: 150, Startbud: 135 272: 31. Luksus Christiania 9/5 91. Vanskelig med så pene stempler. To halve tagger oppe trekker noe ned. Utrop: 100
273: 32 - Postfrisk merke, ubet. minimal brun flekk oppe! (Hk 1.400,-) Utrop: 300, Startbud: 605 274: 32 - Prakt / Lux Harstad 13/4-08. Uvanlig stempel!! Utrop: 200, Startbud: 180 275: 32 - 1 krone Oscar LUX stpl CHRISTIANIA 9-VI-85 Utrop: 200, Startbud: 180 276: 32. Luksus Kristiania 21/10 01. Utrop: 200 277: 33 - Prima Postfrisk merke! (Hk 2.300,-) Utrop: 900, Startbud: 1442