Norge eldre brev (2)
Skillingsmerker (5)
    Nk 1  (5)
    Skilling Oscar (21)
    Våpen I - 1863 (53)
    Våpen II - 1867 (94)
    Skilling Posthorn (130)
Øre-utgaver (203)
Utgavene fra 1905-09 (492)
Utgavene fra 1909 (527)
Utgavene fra 1945 (608)
Tjen/porto/returm. (638)
Div utgaver (668)
Postkort/brev (724)
PORTO - POSTFRISK (747)
Norges-samlinger (751)
Konglomerat (822)
Norden (860)
Europa/Oversjø (926)
Telekort (968)
Myntbrev (971)
Gullmynter (972)
Mynter (980)
Sedler (1210)
Tegneserier m.m. (1238)
Diverse ikke filateli (1280)

SAMLER-BØRSEN Auksjon 254 - 6 oktober 2022 > Nk 1

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
5
¦   1 (A10-A50) - 4 skilling i vertikal 5 stripe annulert med rist stpl. Stripen ser meget pen ut men ifl attest fra F. Aune er hele høyre marg påsatt. Dog er dette en sjelden stripe. Medfølger en god attest fra G. Buhler som også har signert hvert merke. # 4000
3600

6
¦  Hk 1 - 4 skilling håndskrevet 20/10 - bredrandet flott merke. 3000
3190

7
¦   1. Uvanlig bredrandet 4 sk Våpen med et sentralt 11-streks riststp. Flotte marger, til høyre så bred at merket til høyre synes. Pos. B24. LIEB. 1000

9
¦   1. Pent merke med jevne og uvanlig brede marger. Rettvendt fullstempel Tønsberg 1858. 700

10
¦   1. Fargefriskt merke med nummerstempel. To normale marger og to overrandige. 500

12
¦   1 - Meget bredrandet og fargefriskt merke, Nr. st. 35 samt håndskrevet 108. Uvanlig! 600
2313

13
¦   1. Pent merke i mørk blå farge med fullstempel 76 - Fredriksstad. Jevne marger - "velsentrert". 600

14
¦  1 - 4 skilling VAKKERT merke LUX stpl Nr 335 VEBLUNGSNES (5 pkt) på meget bredrandet merke. Randeksemplar. 2000
14500

15
¦   1 - 4 skilling Prakt/Lux stpl CHRISTIANIA 3-8-1856. Flott bredrandet merke. 800

17
¦   1. Klipp med 4 sk Våpen sidevendt ujevnt fullstp DRØBAK 1856. Pos. A38. 500
522

18
¦  1 - 4 skilling LUXSUS stpl INDERØEN 20-4-1856 2000
4700

19
¦  1 - 4 skilling LUXSUS stemplet LILLESAND 12-5-1856. 3 brede marger. Flott merke. 1000

20
¦   1. lux Tromsø 9/8 1856. Tre meget brede og en normal marg. Pent merke! 900