FRIMERKER (1)
Diverse Filateli (178)
MYNTER/Medaljer/Sedler (273)
SØNDAGSAUKSJON #28 - 28 APRIL 2019 > FRIMERKER
Utrop
1
1 - vakkert bredrandet merke annulert med lett 12 strekers rist stpl. Brede marger.
4
1 - pent merke med omv. lux stempel nr 25 BERGEN
8
2 - 2 skilling Oscar pent lettstemplet nr stpl 14 med god tg og sentrering. Hk 1000
202
13
4 - 4 skilling Oscar stpl LOPPEN 2-6-1861 (2R)
75
68
18
4 - 4 skilling Oscar LUX stpl BERGEN 14-10-1862
21
5 - 8 skilling Oscar full stpl LAURVIG 1-5-1867
23
µ
6 - 2 skilling våpen ustemplet uten lim. Lite hakk i merket oppe. (x=5200)
605
26
8 på helbrev stpl HAMAR 11-10-1865 sendt til Røros
75
158
27
8 på helbrev stpl THRONDHJEM 6-2-1865, sendt til Røros
75
98
30
10 - 24 skilling meget nær postfrisk. Helt minimal antydning.
32
12 - 2 skilling 2 velsentrert ustemplet merke.
56
32 - 1 krone LUXSUS stpl BALSTAD - Vakkert
57
32 - 1 Krone Oscar Prakt stpl BERGEN 9-6-1884
58
32 - 1 kr Oscar Proma ustemplet. Hk 200,-
61
34 - 2 kroner Oscar prima velsentrert ustemplet. Hk 300,-
75
63
32-34 kronemerker Oscar rundstemplet. Hk 600,-
64
35 - 5 øre skravert. Hk 675,-
68
38 xX - 10 øre Prakt/Lux stpl ØDEGAARDENS VERK 30-6-1883
69
39 X - 20 øre Prakt/Lux stpl LILLEELVDALEN 26-4-1883
70
42 I - 5 øre rakt stpl EGERSUND 6-12-1883
81
55 - 25 øre i par stpl NAMSOS 13-VIII-97
82
60 - 3 øre grovtagget i pen 3 stripe stpl KRISTIANIA 15-X-95
83
63 - 20 øre ustemplet. Noe tungt hengslet, endel tg mangler. Vanskelig merke. (Hk 3800)
290
84
67 - 5 øre grovtagget LUXSUS stpl ELVERUM 17-11-1896. Flott!
86
73 og 74 på 3 øres liten konvolutt stpl VELDRE 12-III-07
45
76X - 5 øre stpl VESTBANERNES POSTEXP 9-X-06 i 4-blokk
95
79Y - 20 øre LUXSUS stpl STRYN 26-VIII-05
240
97
82 - 35 øre posthorn LUXSUS postfrisk! FLOTT!
106
106 - 35 øre Prakt/Lux stpl DALEN I TELEMARKEN 15-XII-21
45
112
131 - 3 øre polar LUX stpl OSLO 17-IX-35
163
113
132 - 5 øre Prakt/Lux stpl HARSTAD 2-II-27
115
151 - 40 øre LUXSUS stpl OS
119
181-83 - Nordkapp I prima ustemplet serie. Hk 1000,-
120
¶¶ ¶
183 - 30 øre Nordkapp I postfrisk. Limskjøt bak lager en tørr stripe.
124
200 - 5 øre LUXSUS stpl GRIMSTAD
218 - 20 øre LUX stpl VESTFINNMARK
129
259 - Legion rettv stpl OSLO 16-8-41
132
260 - Universitetet prima postfriskt. Hk 500,-
133
264 - 5 øre Prakt/Lux stpl FOLDESTAD 17-1-42
134
268b - 15 øre Prakt stpl KONGSBERG 23-8-41
272 - 50 øre V med vannmerke. Prima postfriskt.
139
305 - 30 øre LUXSUS stpl SARPSBORG 12-VI-42
211
140
307 - 15 øre LUXSUS stpl SOGNDAL I SOGN
143
341 - 20 øre LUX stpl RUBBES LADNESET
144
350 PRAKT stpl VESTRESTRAND
10
10
149
417 - 55 øre Nordkapp Prakt stpl NORDKAPP 17-7-53
151
428-30 NORWEX LUXSUS stpl OSLO NORWEX 10-6-55
152
433 - 40 øre LUXSUS stpl GAMVIK
154
464 - 60 ære Olav LUXSUS stpl RISSA
156
477 - 45 øre prakt/lux stpl OSLO - VIKA
158
627 - 90 øre LUXSUS stpl STOVNER
246
Plansje med postfriske V merker 4 blokker og 6 blokker. Noen få merker kan være x.
170
TM 71 - 30 øre OS LUXSUS stpl NESBYEN
174
TM 90 - 65 øre LUXSUS stpl MOSS
TM 111 - 90 øre LUXSUS stpl HELGEROA