FRIMERKER (1)
Diverse Filateli (178)
MYNTER/Medaljer/Sedler (273)

SØNDAGSAUKSJON #28 - 28 APRIL 2019 > FRIMERKER

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
1
¦   1 - vakkert bredrandet merke annulert med lett 12 strekers rist stpl. Brede marger. 400

4
¦   1 - pent merke med omv. lux stempel nr 25 BERGEN 300

8
¦  2 - 2 skilling Oscar pent lettstemplet nr stpl 14 med god tg og sentrering. Hk 1000 225
202

13
¦  4 - 4 skilling Oscar stpl LOPPEN 2-6-1861 (2R) 75
68

18
¦   4 - 4 skilling Oscar LUX stpl BERGEN 14-10-1862 150

21
¦   5 - 8 skilling Oscar full stpl LAURVIG 1-5-1867 125

23
µ   6 - 2 skilling våpen ustemplet uten lim. Lite hakk i merket oppe. (x=5200) 500
605

26
*  8 på helbrev stpl HAMAR 11-10-1865 sendt til Røros 75
158

27
*  8 på helbrev stpl THRONDHJEM 6-2-1865, sendt til Røros 75
98

30
  10 - 24 skilling meget nær postfrisk. Helt minimal antydning. 100

32
  12 - 2 skilling 2 velsentrert ustemplet merke. 50

56
¦  32 - 1 krone LUXSUS stpl BALSTAD - Vakkert 150

57
¦  32 - 1 Krone Oscar Prakt stpl BERGEN 9-6-1884 100

58
  32 - 1 kr Oscar Proma ustemplet. Hk 200,- 50

61
  34 - 2 kroner Oscar prima velsentrert ustemplet. Hk 300,- 75

63
¦   32-34 kronemerker Oscar rundstemplet. Hk 600,- 150

64
¦   35 - 5 øre skravert. Hk 675,- 200

68
¦  38 xX - 10 øre Prakt/Lux stpl ØDEGAARDENS VERK 30-6-1883 100

69
¦   39 X - 20 øre Prakt/Lux stpl LILLEELVDALEN 26-4-1883 150

70
¦   42 I - 5 øre rakt stpl EGERSUND 6-12-1883 100

81
¦   55 - 25 øre i par stpl NAMSOS 13-VIII-97 100

82
¦   60 - 3 øre grovtagget i pen 3 stripe stpl KRISTIANIA 15-X-95 300

83
  63 - 20 øre ustemplet. Noe tungt hengslet, endel tg mangler. Vanskelig merke. (Hk 3800) 300
290

84
¦   67 - 5 øre grovtagget LUXSUS stpl ELVERUM 17-11-1896. Flott! 200

86
*   73 og 74 på 3 øres liten konvolutt stpl VELDRE 12-III-07 50
45

¦  76X - 5 øre stpl VESTBANERNES POSTEXP 9-X-06 i 4-blokk 100

95
¦   79Y - 20 øre LUXSUS stpl STRYN 26-VIII-05 100
240

97
¶¶  82 - 35 øre posthorn LUXSUS postfrisk! FLOTT! 300

106
¦   106 - 35 øre Prakt/Lux stpl DALEN I TELEMARKEN 15-XII-21 50
45

112
¦   131 - 3 øre polar LUX stpl OSLO 17-IX-35 100
163

113
¦   132 - 5 øre Prakt/Lux stpl HARSTAD 2-II-27 100

115
¦   151 - 40 øre LUXSUS stpl OS 100

119
  181-83 - Nordkapp I prima ustemplet serie. Hk 1000,- 250

120
¶¶ ¶   183 - 30 øre Nordkapp I postfrisk. Limskjøt bak lager en tørr stripe. 200

124
¦   200 - 5 øre LUXSUS stpl GRIMSTAD 100

¦   218 - 20 øre LUX stpl VESTFINNMARK 100

129
¦   259 - Legion rettv stpl OSLO 16-8-41 300

132
¶¶  260 - Universitetet prima postfriskt. Hk 500,- 100

133
¦   264 - 5 øre Prakt/Lux stpl FOLDESTAD 17-1-42 100

134
¦   268b - 15 øre Prakt stpl KONGSBERG 23-8-41 100

¶¶   272 - 50 øre V med vannmerke. Prima postfriskt. 750

139
¦   305 - 30 øre LUXSUS stpl SARPSBORG 12-VI-42 100
211

140
¦   307 - 15 øre LUXSUS stpl SOGNDAL I SOGN 100

143
¦   341 - 20 øre LUX stpl RUBBES LADNESET 100

144
¦  350 PRAKT stpl VESTRESTRAND 10
10

149
¦   417 - 55 øre Nordkapp Prakt stpl NORDKAPP 17-7-53 100

151
¦   428-30 NORWEX LUXSUS stpl OSLO NORWEX 10-6-55 500

152
¦   433 - 40 øre LUXSUS stpl GAMVIK 100

154
¦   464 - 60 ære Olav LUXSUS stpl RISSA 100

156
¦   477 - 45 øre prakt/lux stpl OSLO - VIKA 100

158
¦   627 - 90 øre LUXSUS stpl STOVNER 100
246

¶¶   Plansje med postfriske V merker 4 blokker og 6 blokker. Noen få merker kan være x. 200

170
¦   TM 71 - 30 øre OS LUXSUS stpl NESBYEN 100

174
¦   TM 90 - 65 øre LUXSUS stpl MOSS 100

¦   TM 111 - 90 øre LUXSUS stpl HELGEROA 100