FRIMERKER (1)
Diverse Filateli (178)
MYNTER/Medaljer/Sedler (273)

SØNDAGSAUKSJON #28 - 28 APRIL 2019 > Kun bilder.

1: 1 - vakkert bredrandet merke annulert med lett 12 strekers rist stpl. Brede marger. Utrop: 400, Startbud: 360 4: 1 - pent merke med omv. lux stempel nr 25 BERGEN Utrop: 300, Startbud: 300 8: 2 - 2 skilling Oscar pent lettstemplet nr stpl 14 med god tg og sentrering. Hk 1000 Utrop: 225, Startbud: 202 13: 4 - 4 skilling Oscar stpl LOPPEN 2-6-1861 (2R) Utrop: 75, Startbud: 68 18: 4 - 4 skilling Oscar LUX stpl BERGEN 14-10-1862 Utrop: 150, Startbud: 135 21: 5 - 8 skilling Oscar full stpl LAURVIG 1-5-1867 Utrop: 125, Startbud: 150 23: 6 - 2 skilling våpen ustemplet uten lim. Lite hakk i merket oppe. (x=5200) Utrop: 500, Startbud: 605
26: 8 på helbrev stpl HAMAR 11-10-1865 sendt til Røros Utrop: 75, Startbud: 158 27: 8 på helbrev stpl THRONDHJEM 6-2-1865, sendt til Røros Utrop: 75, Startbud: 98 30: 10 - 24 skilling meget nær postfrisk. Helt minimal antydning. Utrop: 100 32: 12 - 2 skilling 2 velsentrert ustemplet merke. Utrop: 50 56: 32 - 1 krone LUXSUS stpl BALSTAD - Vakkert Utrop: 150, Startbud: 135 57: 32 - 1 Krone Oscar Prakt stpl BERGEN 9-6-1884 Utrop: 100, Startbud: 100 58: 32 - 1 kr Oscar Proma ustemplet. Hk 200,- Utrop: 50
61: 34 - 2 kroner Oscar prima velsentrert ustemplet. Hk 300,- Utrop: 75 63: 32-34 kronemerker Oscar rundstemplet. Hk 600,- Utrop: 150, Startbud: 135 64: 35 - 5 øre skravert. Hk 675,- Utrop: 200, Startbud: 180 68: 38 xX - 10 øre Prakt/Lux stpl ØDEGAARDENS VERK 30-6-1883 Utrop: 100, Startbud: 90 69: 39 X - 20 øre Prakt/Lux stpl LILLEELVDALEN 26-4-1883 Utrop: 150, Startbud: 160 70: 42 I - 5 øre rakt stpl EGERSUND 6-12-1883 Utrop: 100, Startbud: 385 81: 55 - 25 øre i par stpl NAMSOS 13-VIII-97 Utrop: 100, Startbud: 90
82: 60 - 3 øre grovtagget i pen 3 stripe stpl KRISTIANIA 15-X-95 Utrop: 300, Startbud: 270 83: 63 - 20 øre ustemplet. Noe tungt hengslet, endel tg mangler. Vanskelig merke. (Hk 3800) Utrop: 300, Startbud: 290 84: 67 - 5 øre grovtagget LUXSUS stpl ELVERUM 17-11-1896. Flott! Utrop: 200, Startbud: 180 86: 73 og 74 på 3 øres liten konvolutt stpl VELDRE 12-III-07 Utrop: 50, Startbud: 45 90: 76X - 5 øre stpl VESTBANERNES POSTEXP 9-X-06 i 4-blokk Utrop: 100, Startbud: 90 95: 79Y - 20 øre LUXSUS stpl STRYN 26-VIII-05 Utrop: 100, Startbud: 240 97: 82 - 35 øre posthorn LUXSUS postfrisk! FLOTT! Utrop: 300, Startbud: 270
106: 106 - 35 øre Prakt/Lux stpl DALEN I TELEMARKEN 15-XII-21 Utrop: 50, Startbud: 45 112: 131 - 3 øre polar LUX stpl OSLO 17-IX-35 Utrop: 100, Startbud: 163 113: 132 - 5 øre Prakt/Lux stpl HARSTAD 2-II-27 Utrop: 100, Startbud: 100 115: 151 - 40 øre LUXSUS stpl OS Utrop: 100, Startbud: 90 119: 181-83 - Nordkapp I prima ustemplet serie. Hk 1000,- Utrop: 250, Startbud: 250 120: 183 - 30 øre Nordkapp I postfrisk. Limskjøt bak lager en tørr stripe. Utrop: 200, Startbud: 180 124: 200 - 5 øre LUXSUS stpl GRIMSTAD Utrop: 100, Startbud: 100
125: 218 - 20 øre LUX stpl VESTFINNMARK Utrop: 100, Startbud: 90 129: 259 - Legion rettv stpl OSLO 16-8-41 Utrop: 300, Startbud: 300 132: 260 - Universitetet prima postfriskt. Hk 500,- Utrop: 100, Startbud: 100 133: 264 - 5 øre Prakt/Lux stpl FOLDESTAD 17-1-42 Utrop: 100, Startbud: 90 134: 268b - 15 øre Prakt stpl KONGSBERG 23-8-41 Utrop: 100, Startbud: 90 135: 272 - 50 øre V med vannmerke. Prima postfriskt. Utrop: 750, Startbud: 1200 139: 305 - 30 øre LUXSUS stpl SARPSBORG 12-VI-42 Utrop: 100, Startbud: 211
140: 307 - 15 øre LUXSUS stpl SOGNDAL I SOGN Utrop: 100, Startbud: 90 143: 341 - 20 øre LUX stpl RUBBES LADNESET Utrop: 100, Startbud: 175 144: 350 PRAKT stpl VESTRESTRAND Utrop: 10, Startbud: 10 149: 417 - 55 øre Nordkapp Prakt stpl NORDKAPP 17-7-53 Utrop: 100, Startbud: 175 151: 428-30 NORWEX LUXSUS stpl OSLO NORWEX 10-6-55 Utrop: 500, Startbud: 750 152: 433 - 40 øre LUXSUS stpl GAMVIK Utrop: 100, Startbud: 90 154: 464 - 60 ære Olav LUXSUS stpl RISSA Utrop: 100, Startbud: 90
156: 477 - 45 øre prakt/lux stpl OSLO - VIKA Utrop: 100, Startbud: 138 158: 627 - 90 øre LUXSUS stpl STOVNER Utrop: 100, Startbud: 246 160: Plansje med postfriske V merker 4 blokker og 6 blokker. Noen få merker kan være x. Utrop: 200, Startbud: 180 170: TM 71 - 30 øre OS LUXSUS stpl NESBYEN Utrop: 100, Startbud: 138 174: TM 90 -  65 øre LUXSUS stpl MOSS Utrop: 100, Startbud: 138 175: TM 111 - 90 øre LUXSUS stpl HELGEROA  Utrop: 100, Startbud: 125 178: Postens FDC- årsett 1992 i orginalpakning. Innkjøp 185,- Utrop: 50, Startbud: 45
179: Postens FDC- årsett 1993 i orginalpakning. Innkjøp 175,- Utrop: 50, Startbud: 45 180: Postens FDC- årsett 1994 i orginalpakning. Innkjøp 175,- Utrop: 50, Startbud: 45 181: Postens FDC- årsett 1995 i orginalpakning. Innkjøp 195,- Utrop: 50, Startbud: 45 182: Postens FDC- årsett 1996 i orginalpakning. Innkjøp 200,- Utrop: 50, Startbud: 45 183: Postens FDC- årsett 1997 i orginalpakning. Innkjøp 235,- Utrop: 50, Startbud: 45 184: Postens FDC- årsett 1998 i orginalpakning. Innkjøp 240,- Utrop: 50, Startbud: 45 185: Postens FDC- årsett 1999 i orginalpakning. Innkjøp 270,- Utrop: 50, Startbud: 45
192: FH 26 IB - 6 kroner postfriskt hefte satt på ny stift. Hk 600 Utrop: 200, Startbud: 180 193: FH 84 - 2 hefter hhv Ax og Bx - begge med kontroll nummer. Hk 180,- Utrop: 50, Startbud: 45 194: FH 85 A og B - 2 hefter begge med kontroll nummer. Hk 200,- Utrop: 60, Startbud: 54 195: FH 86 - 2 hefter hhv Ax og Bx - begge med kontroll nummer. Hk 210,- Utrop: 70, Startbud: 73 196: FH 88 A og B - 2 hefter, begge med kontroll nummer. Hk 170,- Utrop: 50, Startbud: 45 197: FH 89 A og B - 2 hefter, begge med kontroll nummer. Hk 150,- Utrop: 50, Startbud: 50 198: FH 90 A og B - 2 hefter, begge med kontroll nummer. Hk 180,- Utrop: 60, Startbud: 54
200: FH 92 A og B - 2 hefter, begge med kontroll nummer. Hk 230,- Utrop: 80, Startbud: 72 201: FH 94 A og B - 2 hefter, begge med kontroll nummer. Hk 190,- Utrop: 50, Startbud: 50 202: FH 97 A og B - 2 hefter, begge med kontroll nummer. Hk 170,- Utrop: 60, Startbud: 64 203: FH 98 A og B - 2 hefter, begge med kontroll nummer. Hk 210,- Utrop: 80, Startbud: 82 204: FH 99 A og B - 2 hefter, begge med kontroll nummer. Hk 250,- Utrop: 100, Startbud: 100 206: FH 100 B - med fosfor. Hk 1300,- Utrop: 500, Startbud: 450 218: Postens orginale Årssett - Norge 1978 Utrop: 15, Startbud: 19
219: Postens orginale Årssett - Norge 1979 Utrop: 15, Startbud: 19 228: Postens originale årssett - Norge 1988 Utrop: 50, Startbud: 45 237: Postens originale årssett - Norge 1997 Utrop: 105, Startbud: 129 238: Postens originale årssett - Norge 1998 Utrop: 100, Startbud: 125 239: Postens originale årssett - Norge 1999 Utrop: 115, Startbud: 154 246: Oslo. Rådhuset og havnen i vinterdekke. Mittet 2855/13. Ubrukt. Utrop: 10 251: Finland 9c, Lettst. merke med noen korte tg. på lite brevstk. Utrop: 10, Startbud: 10
252: Finland Fa 20-23. 2 av hvert merke, flere pent stemplet Utrop: 10, Startbud: 10 254: Lot med postfriske merker fra Færøyene (mange merker) Utrop: 40, Startbud: 36 261: Originalt årssett - Postverk Føroya 2000 Utrop: 0 273: 10 kroner 1964 (2 stk)  kv 0 Utrop: 100, Startbud: 100 276: 200 kroner 1980 i kapsel  kv 0 Utrop: 200, Startbud: 180 277: 100 kroner 1982 (2 stk) i kapsel  kv 0 Utrop: 200, Startbud: 180 278: 175 kroner 1989  kv 0/01 , lett patinering Utrop: 200, Startbud: 205
287: 2 øre 1919 jern  kv 1+ Utrop: 50, Startbud: 45 289: 2 øre 1931  kv 0/01 , små flekker Utrop: 200, Startbud: 180 291: 2 øre 1940  kv 0 Utrop: 100, Startbud: 90 299: 10 øre 1898  kv 1 Utrop: 50, Startbud: 45 308: 25 øre 1962 , 1969 og 1972 , 5 øre 1973 , 2 øre 1962 og 1969 , 1 øre 1972 , alle i kapsel  kv 0 - prakt Utrop: 50, Startbud: 45 309: 25 øre 1967 og 1973 , 5 øre 1973 (2 stk) , 2 øre 1965 og 1971 , 1 øre 1967 , alle i kapsel  kv 0 - prakt Utrop: 50, Startbud: 45 310: 25 øre 1970 og 1971 , 5 øre 1973 (2 stk) , 2 øre 1967 og 1972 , 1 øre 1971 , alle i kapsel  kv 0 - prakt Utrop: 50, Startbud: 45
311: 50 øre 1914 og 1916  kv 1 Utrop: 50, Startbud: 85 312: 50 øre 1915  kv 1 Utrop: 50, Startbud: 100 313: 50 øre 1918 (4 stk) v.kv. Utrop: 100, Startbud: 125 314: 1 krone 1914  kv 1+ Utrop: 200, Startbud: 180 320: 2 kroner 1912  kv 1 , merker på kanten etter brosje Utrop: 200, Startbud: 180 321: 2 kroner 1913  kv 1+ Utrop: 300, Startbud: 345 322: 2 kroner 1914  kv 1+ , pen Utrop: 300, Startbud: 345
324: 2 kroner 1914 Mor Norge   kv 1 Utrop: 150, Startbud: 135 325: 2 kroner 1917 kv 1 Utrop: 100, Startbud: 100 327: Myntsett 1981 og 1994 , begge pene Utrop: 50, Startbud: 45 328: Myntsett 1982 og 1995 , begge pene Utrop: 50, Startbud: 45 335: Myntsett 1993 og 1995 , begge pene Utrop: 50, Startbud: 45 341: Danmark 5 kroner 1964 sølv  kv 01 Utrop: 50, Startbud: 45 342: Frankrike 1 f 1997 i kapsel (Fotball VM 1998) sølv  kv 0 Utrop: 50, Startbud: 50
343: Isle of Man 1/2 crown 1997 i kapsel , sølv  kv 0 Utrop: 75, Startbud: 68 344: Kina 10 yuan 2006 Panda (1 oz 999 sølv) i kapsel / små fingermerker , proof Utrop: 250, Startbud: 225 348: Russland 1/2 kopek 1909  kv 01 Utrop: 10, Startbud: 10 349: Russland 1 kopek 1904  kv 1 Utrop: 10, Startbud: 9 350: Russland 2 kopek 1908  kv 1 Utrop: 10, Startbud: 9 351: Russland 2 kopek 1901  kv 1 Utrop: 10, Startbud: 9 352: Russland 1 kopek 1913  kv 1/1+ Utrop: 10, Startbud: 9
353: Russland 2 kopek 1913  kv 1/1+ Utrop: 10, Startbud: 9 354: Russland 3 kopek 1915  kv 1 Utrop: 10, Startbud: 9 355: South Africa Krugerrand 2018 (1 oz fint sølv) kv 0/01 Utrop: 150, Startbud: 135 356: Sverige  2 kroner 1876 x 2 , 1877 , 1892 , 1898 , 1906 , 1910 , 1930 og 1938 alle sølv   v.kv Utrop: 300, Startbud: 295 357: Sverige 10 kroner 1972 , 5 kroner 1935 x 2 , 1952 og 1959 alle sølv  v.kv. Utrop: 250, Startbud: 225 358: USA 1 dollar 1900  kv 01 , pen Utrop: 300, Startbud: 300 359: USA 1 dollar 1922  kv 1+ Utrop: 200, Startbud: 180
360: USA 1 dollar 1923 S  kv 1+ Utrop: 200, Startbud: 180 361: USA 1 dollar 1987  proof i orginal eske m/sertifikat Utrop: 400, Startbud: 385 362: USA 1 dollar 2014  kv 0 , ligger i kapsel Utrop: 175, Startbud: 158 363: Russland , Stor medalje i bronse (174gram)  kv 1+  BY ETTER BILDE Utrop: 300, Startbud: 270 365: Polett Oslo Sporveier 1928  kv 1+ Utrop: 150, Startbud: 150 369: Norgesmedaljen i sølv 1996 i kapsel  kv 0 Utrop: 75, Startbud: 68 371: Medalje Norges Konger i krig og fred 1995 , i kapsel / sølv  kv 0 Utrop: 75, Startbud: 68
374: Medaljer og poletter 7 stk.  BY ETTER BILDE Utrop: 50, Startbud: 100 375: Medalje i sølv , Harald og Sonja 29 aug. 1968  kv 0/01 Utrop: 50, Startbud: 60 376: Medalje i sølv , Larvik By 300 år  kv 01 Utrop: 50, Startbud: 50 377: Medalje i sølv , Evig takknemlig i kapsel  kv 0 Utrop: 50, Startbud: 45 378: Medalje i sølv , Krigsseilerne i kapsel  kv 0 Utrop: 50, Startbud: 45 379: Medalje i sølv , Olavs minne 1030-1930  kv 1+/01 Utrop: 50, Startbud: 45 380: 17 Mai Madaljer (4 stk) v.kv. BY ETTER BILDE Utrop: 50, Startbud: 105
382: Medalje Christian IV Haakon VII 1624-1924 (Throndsen) u /hempe i sølv  kv 1+ Utrop: 50, Startbud: 50 383: Polett Bergen sporvei (2 stk)  kv 1+ Utrop: 50, Startbud: 50 384: Poletter , Dikemark Sykehus , Rundquist Tivoli og E18 Kjellstad Utrop: 50, Startbud: 45 385: Medaljer / reklame  3 stk. BY ETTER BILDE Utrop: 25, Startbud: 25 386: Medaljer , 3 stk  BY ETTER BILDE Utrop: 25, Startbud: 22 389: 5 kroner 1962 K  kv 1+ Utrop: 50, Startbud: 50 390: 10 kroner 1939 Y , 5 kroner 1942 U og 1944 V , 1 krone 1949 M  kv 1- - 2 Utrop: 50, Startbud: 45
392: 10 kroner 1943 C  kv 1- Utrop: 50, Startbud: 50 395: 10 kroner 1982 (2 stk) 1983 (3 stk) og  1984 (8 stk) fin lot med blå tiere  kv 1 - 0/01 Utrop: 100, Startbud: 150 399: 100 kroner 1994  kv 01 , 10 kroner 1973 P  kv 1/1+ og 10 kroner 1977  kv 0/01 Utrop: 100, Startbud: 125 401: Tyskland 1 Milliarde Mark 1922  kv 01 Utrop: 10, Startbud: 14 402: Tyskland 2 Millionen Mark 1923  kv 1/1+ og  5 Millionen Mark 1923  kv 01 Utrop: 10, Startbud: 9 403: Tyskland 10 Milliarden Mark 1923  kv 1+/01 Utrop: 10, Startbud: 14 404: Tyskland 50 Millionen Mark 1923 (2 stk)  kv 1/1+ Utrop: 10, Startbud: 14
405: Tyskland 20 Milliarden Mark 1923  kv 1/1+ Utrop: 10, Startbud: 14 406: Tyskland 500 Millionen Mark 1923  kv 1+ Utrop: 10, Startbud: 14 407: Tyskland 100 Millionen Mark 1923  kv 1+/01 Utrop: 10, Startbud: 14 408: Tyskland 1 Million Mark 1923  kv 1/1+ Utrop: 10, Startbud: 9 409: Tyskland 10 Millionen Mark 1923  kv 1+/01 Utrop: 10, Startbud: 9 410: Tyskland 10 Millionen Mark 1923  kv 1+/01 Utrop: 10, Startbud: 9 411: Tyskland 20 Millionen Mark 1923  kv 1+ Utrop: 10, Startbud: 9
412: Tyskland 100 Millionen Mark 1923  kv 01 Utrop: 10, Startbud: 9