FRIMERKER (1)
MYNTBREV (121)
MYNTER m.m. (133)

Søndagsauksjon #50 - 25 april 2021 > FRIMERKER

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
2
*   Portofri Sag til Søcadetcorpset i Horten, stp blått CHRISTIANIA 21/6-1855. Omadressert til Frederiksværn og stp blått HORTEN 23/6-1855. Lakksegl fra REVISIONS DEPARTEMENT. 150

3
*   Portofri sag stpl LAURVIG 8-7-1856, sendt til Fredriksvær. Pent 100

10
¦  4. 4 skill Oscar praktstemplet i Drammen 75
88

11
¦  4 prakt stpl LAURVIG 75
158

12
¦  5. Pent merke stemplet Bergen 28/2.1860. Pent. 100

13
¦  8 prakt stpl. BODØ 20-3-1856 75
75

14
¦  8. 4 skill Våpen med prakt/lux Rakkestad 4.1.1865. Meget vakkert! 100

15
¦  11. Pent lettstpl normalmerke. Hk 450,- 100

17
*  23 - 3 øre skravert på trykksak stpl KRAGERØ 13-1-1882, sendt til Laurvig. 200
366

18
¦  29 b.- 35 øre fullstemplet Kristiania 14/8-93. 50

19
¦  34. Pent merke med rettvendt stor del av Christiania pakkepost 1898. Hk 190,- 50
45

21
¦  36. Pent merke med vannmerkestilling 4. - Sjelden VM stilling 150

24
¦  40 IIa - 20 øre fullstpl STAI 1884 100

25
¦  40 IIa - 20 øre fullstpl SANDEFJORD 22-7-1887 100

26
¦  40 IIbx - 20 øre prakt stpl CHRISTIANIA 15-11-1884 100

29
¦   53 II - 10 øre stemplet del av 3 rings 391? 4 rings? 4 Rings er VOSSEBANEN BERGEN-VOSS 50
45

30
¦  53 IV b type 2 . Luksus Sogndal i Sogn 4/2-1891. Vakkert 100

31
¦  53 VI. Luksus Hamar 16/1-93. 25
25

32
¦  53 VII type 1. Luksus Vestbanernes postexp. 23/9-93. 25
27

33
¦  53 VII t.1. 3 ulike oppgraveringer i kronen 100

34
¦  53 VIII type 1. Pent merke prakt/luxstemplet Christiania 25/2-94. 50
80

35
¦  54 I. Vakkert merke stemplet Sandefjord 21/12-1887. Meget pent. 50
70

36
¦  56 - 3 øre Prakt stpl CHRISTIANIA 16-VII-94 150

37
¦  60. Luksus Bergen 1/11-95. Velsentrert Vanskelig merke. 100

40
¦   77 - 10 øre stemplet del av DAMPSKIBET TROMSØ 100

41
¦   77 - 10 øre fullstemplet 4-rings nr stpl 514 25
25

43
¦  79 - 20 øre LUXSUS stpl GRIMSTAD 10-10-1906 50
80

45
¦  88. Prakt/Lux stpl Notodden 75
68

46
*  Narvik. Følgebrev-06 frankert med NK 88y. Grei kvalitet. 150

48
¦  92b 15 ø på 4 skill fiolett luksusstemplet Svolvør 7.XII.09 25
25

¶¶  103 - 20 øre posthorn, prima postfrisk og velsentrert Hk 350,- 150
185

51
¦  110. Prakt stpl Hamar 8/3-29. 50
45

53
¶¶   145 - 20 øre i prima postfriskt par med Marginal Januar - 1929 50
80

54
¦   213 - 1 kr Haakon Prakt/Lux stpl MANDAL 20-7-38 100

55
  259 - Legion med minimalt hg spor - nær postfrisk. 100

56
¶¶  274-93 - Prima postfrisk serie V merker uten VM inkl hvit V. Hk 844,- 150
185

58
¦  613. - 50 øre prakt/lux stpl Høvik 10/3-70. 10

59
¶¶  Lot med 10 nyere postfriske miniark +/- 2005 - et par duplisterte 50

60
*   Tjenestebrev til Kragerø fra Christiania 2-5-1815. Inntakt lakksegl fra Søe Krigs Collegium, som er Forsvarsdepartementet. 150

62
*   Tm 12 - 10 øre på konvolutt stål STABEKK 23-VIII-34, sendt lokalt 50
45

63
¦   Tm 13 - 15 øre LUXSUS stpl RINDAL I NORDMØR 100
415

65
*   Tm 27 - 40 øre på rekomandert konvolutt stpl KRAGERØ 4-XI-74 50
70

66
*   Tm 38 - 60 øre på følgebrev, pent stpl KRISTIANSAND 26-10-44 50
80

69
*   Brev frankert med TM. 50, 10 øre solkors sendt fra politimesteren i Lillehammer 21-10-43 der adresaten blir innkalt til borgervakt ved en bro sør for Lillehammer jernbanestasjon. 100

70
*   Tm 52 - 20 øre stpl HERMANSVERK 1-12-44 100

71
¦   TM 58 - 1 kr i 4-blokk vakkert midtstemplet OSLO 7-5-45. Hvert merke siggnert bak. Hk 800,- 250

72
¶¶  TM 48-58 - Solkors prima postfrisk serie. Hk 196,- 75
68

74
*   Tm 92 - 75 øre på svilforsvarets tjenestekort, pent stpl MANDAL 22-3-73 100

77
¶¶  TM 98-116 Prima postfrisk serie inkl 2 stk 20 ører. Hk 572,- 150

78
¦  TM 121 - 25 øre LUXSUS stpl SKJEBERG 30-3-85 50
45

79
¦  TM 123 - 50 øre LUXSUS stpl SKJEBERG 30-3-85 50
45

80
¶¶  TM 117-137 Prima postfrisk serie inkl 2 stk 1,25 øre. Hk 473,- 150

81
¶¶   Pm 17 - 200 øre å betale PRIMA postfriskt. Hk 1000,- 350
340

82
*  Lot 6 mellomgode FDC Bla Nansen II, Norwex, OL, Haakon osv. Kat 1400,- 250

83
*  Leuchtturm Optima Classic perm som ny med 62 FDC fra 2005-2008 200

84
*  Postens Vario perm med kassett som ny med 12 FDC fra 2003-04 - med noen ekstra ark. 100

85
*  Postens Vario perm med kassett som ny med 17 FDC fra 2003-05 - med noen ekstra ark. 100
188

86
*  Postens Vario perm med kassett som ny med ca 35 FDC fra 1995-2000 instatt på ark som egentlig er til hefter. 100

87
*  Postens Vario perm med kassett som ny med ca 35-40 FDC inkl noen maxi kort fra 1994-99 100
188

88
*  Postens Vario perm med kassett som ny med ca 50 FDC fra 2000-03 100

89
¶¶  Postens orginale årsett 1976 x2, 1977-1981,83-84, 90,. 1992-2000. Pålydende 2235,- 700
630

¶¶  Postens orginale årsett 2001, 2002, 2003, 2004 og 2007. Pålydende 2208,- 700
630

92
¶¶*  Postens orginale samlersett fra 1/00-5/01 + 7/01 totalt 17 sett. 200

93
¶¶  Postens orginale Norske frimerker 2001 - Pålydende 212,- 75
68

94
  2 bøker med frimerker og brev fra psoten - Milenium og Norges fottballforbund 100 år 50
45

95
*   Lillehammer, ubrukt. Aulestad-1950 med liten brett. 10

96
*   Narvik. Rombaksfjorden-38 stpl. Narvik, sendt Tyskland, merke fjernet bak. Lapvikstinden i Skjomen, ubrukt, god kvalitet. 10

98
*   Torghatten(G.k.A.)-04. Gruss aus dem Nordland, ubrukt, god kvalitet(tysk prod) 25
22

*   6 syk med bibelsk motiv fra 1934-62. Grei kvalitet. 25
51

101
*   Nielsen. 4 stk ulike bunadskort, et stpl.. God kvalitet. 25
32

102
*   Selmer(Mittet 2486)-33. Schumann. 2 st (Nr.109), ubrukt. Stenersen(1370)-44, liten hj.brett. 10

106
*   Stange. Tjenestebrev-27 sendt lokalt. Aadals Bruk. Stedskort-14 sendt USA, slitt i et hjørne 20
23

108
*   5 stk ulike brev 1922-37 sendt utland. 2 brev med vertikal brett. 10
20

109
*   Jar, Løke, Slattum B. Stabekk stpl. første dag. 4 stk ulike brev/kort fra 1927-1993 10

111
*  Fredrikstad. 2 stk like brev-33 med NK 184 i fargenyanser. Noen små rift i brevene oppe. 50
84

113
*   Bergen. 3 stk ulike brev fra 1941-49. Vakkert stempel på 40 øre Grieg. Ulike kvaliteter. 25
27

114
*   Oslo, Høybråten, Øvre Grorud. 4 stk ulike brev/kort fra 1943-85. 25
22

115
*   Brev-05 sendt Tyskland(påskrevet variant). Brevkort oppfrankert-17. Følgebrev-97 med 3-stripe av NK 77I med hvit flekk over store R i Norge 25
22

117
¶¶  DVI - 36-43 Prima postfrisk serie Fredrik VIII - Afa 1600,- 400

118
¶¶  Færøyene Arsett 1984, 1985 og 1986 50
45

119
*   Sverige. Bromma Flyplass Rekbrev-36, stemplet første dag. God kvalitet. 25
22