FRIMERKER (1)
MYNTBREV (121)
MYNTER m.m. (133)
Søndagsauksjon #50 - 25 april 2021 > FRIMERKER
Utrop
2
Portofri Sag til Søcadetcorpset i Horten, stp blått CHRISTIANIA 21/6-1855. Omadressert til Frederiksværn og stp blått HORTEN 23/6-1855. Lakksegl fra REVISIONS DEPARTEMENT.
3
Portofri sag stpl LAURVIG 8-7-1856, sendt til Fredriksvær. Pent
10
4. 4 skill Oscar praktstemplet i Drammen
75
88
11
4 prakt stpl LAURVIG
75
158
12
5. Pent merke stemplet Bergen 28/2.1860. Pent.
13
8 prakt stpl. BODØ 20-3-1856
75
75
14
8. 4 skill Våpen med prakt/lux Rakkestad 4.1.1865. Meget vakkert!
15
11. Pent lettstpl normalmerke. Hk 450,-
17
23 - 3 øre skravert på trykksak stpl KRAGERØ 13-1-1882, sendt til Laurvig.
366
18
29 b.- 35 øre fullstemplet Kristiania 14/8-93.
19
34. Pent merke med rettvendt stor del av Christiania pakkepost 1898. Hk 190,-
45
21
36. Pent merke med vannmerkestilling 4. - Sjelden VM stilling
24
40 IIa - 20 øre fullstpl STAI 1884
25
40 IIa - 20 øre fullstpl SANDEFJORD 22-7-1887
26
40 IIbx - 20 øre prakt stpl CHRISTIANIA 15-11-1884
29
53 II - 10 øre stemplet del av 3 rings 391? 4 rings? 4 Rings er VOSSEBANEN BERGEN-VOSS
45
30
53 IV b type 2 . Luksus Sogndal i Sogn 4/2-1891. Vakkert
31
53 VI. Luksus Hamar 16/1-93.
25
25
32
53 VII type 1. Luksus Vestbanernes postexp. 23/9-93.
25
27
33
53 VII t.1. 3 ulike oppgraveringer i kronen
34
53 VIII type 1. Pent merke prakt/luxstemplet Christiania 25/2-94.
80
35
54 I. Vakkert merke stemplet Sandefjord 21/12-1887. Meget pent.
70
36
56 - 3 øre Prakt stpl CHRISTIANIA 16-VII-94
37
60. Luksus Bergen 1/11-95. Velsentrert Vanskelig merke.
40
77 - 10 øre stemplet del av DAMPSKIBET TROMSØ
41
77 - 10 øre fullstemplet 4-rings nr stpl 514
25
25
43
79 - 20 øre LUXSUS stpl GRIMSTAD 10-10-1906
80
45
88. Prakt/Lux stpl Notodden
75
68
46
Narvik. Følgebrev-06 frankert med NK 88y. Grei kvalitet.
48
92b 15 ø på 4 skill fiolett luksusstemplet Svolvør 7.XII.09
25
25
103 - 20 øre posthorn, prima postfrisk og velsentrert Hk 350,-
185
51
110. Prakt stpl Hamar 8/3-29.
45
53
145 - 20 øre i prima postfriskt par med Marginal Januar - 1929
80
54
213 - 1 kr Haakon Prakt/Lux stpl MANDAL 20-7-38
55
259 - Legion med minimalt hg spor - nær postfrisk.
56
274-93 - Prima postfrisk serie V merker uten VM inkl hvit V. Hk 844,-
185
58
613. - 50 øre prakt/lux stpl Høvik 10/3-70.
10
59
Lot med 10 nyere postfriske miniark +/- 2005 - et par duplisterte
60
Tjenestebrev til Kragerø fra Christiania 2-5-1815. Inntakt lakksegl fra Søe Krigs Collegium, som er Forsvarsdepartementet.
62
Tm 12 - 10 øre på konvolutt stål STABEKK 23-VIII-34, sendt lokalt
45
63
Tm 13 - 15 øre LUXSUS stpl RINDAL I NORDMØR
415
65
Tm 27 - 40 øre på rekomandert konvolutt stpl KRAGERØ 4-XI-74
70
66
Tm 38 - 60 øre på følgebrev, pent stpl KRISTIANSAND 26-10-44
80
69
Brev frankert med TM. 50, 10 øre solkors sendt fra politimesteren i Lillehammer 21-10-43 der adresaten blir innkalt til borgervakt ved en bro sør for Lillehammer jernbanestasjon.
70
Tm 52 - 20 øre stpl HERMANSVERK 1-12-44
71
TM 58 - 1 kr i 4-blokk vakkert midtstemplet OSLO 7-5-45. Hvert merke siggnert bak. Hk 800,-
72
TM 48-58 - Solkors prima postfrisk serie. Hk 196,-
75
68
74
Tm 92 - 75 øre på svilforsvarets tjenestekort, pent stpl MANDAL 22-3-73
77
TM 98-116 Prima postfrisk serie inkl 2 stk 20 ører. Hk 572,-
78
TM 121 - 25 øre LUXSUS stpl SKJEBERG 30-3-85
45
79
TM 123 - 50 øre LUXSUS stpl SKJEBERG 30-3-85
45
80
TM 117-137 Prima postfrisk serie inkl 2 stk 1,25 øre. Hk 473,-
81
Pm 17 - 200 øre å betale PRIMA postfriskt. Hk 1000,-
340
82
Lot 6 mellomgode FDC Bla Nansen II, Norwex, OL, Haakon osv. Kat 1400,-
83
Leuchtturm Optima Classic perm som ny med 62 FDC fra 2005-2008
84
Postens Vario perm med kassett som ny med 12 FDC fra 2003-04 - med noen ekstra ark.
85
Postens Vario perm med kassett som ny med 17 FDC fra 2003-05 - med noen ekstra ark.
188
86
Postens Vario perm med kassett som ny med ca 35 FDC fra 1995-2000 instatt på ark som egentlig er til hefter.
87
Postens Vario perm med kassett som ny med ca 35-40 FDC inkl noen maxi kort fra 1994-99
188
88
Postens Vario perm med kassett som ny med ca 50 FDC fra 2000-03
89
Postens orginale årsett 1976 x2, 1977-1981,83-84, 90,. 1992-2000. Pålydende 2235,-
630
Postens orginale årsett 2001, 2002, 2003, 2004 og 2007. Pålydende 2208,-
630
92
¶¶*
Postens orginale samlersett fra 1/00-5/01 + 7/01 totalt 17 sett.
93
Postens orginale Norske frimerker 2001 - Pålydende 212,-
75
68
94
2 bøker med frimerker og brev fra psoten - Milenium og Norges fottballforbund 100 år
45
95
Lillehammer, ubrukt. Aulestad-1950 med liten brett.
10
9
96
Narvik. Rombaksfjorden-38 stpl. Narvik, sendt Tyskland, merke fjernet bak. Lapvikstinden i Skjomen, ubrukt, god kvalitet.
10
9
98
Torghatten(G.k.A.)-04. Gruss aus dem Nordland, ubrukt, god kvalitet(tysk prod)
25
22
6 syk med bibelsk motiv fra 1934-62. Grei kvalitet.
25
51
101
Nielsen. 4 stk ulike bunadskort, et stpl.. God kvalitet.
25
32
102
Selmer(Mittet 2486)-33. Schumann. 2 st (Nr.109), ubrukt. Stenersen(1370)-44, liten hj.brett.
10
9
106
Stange. Tjenestebrev-27 sendt lokalt. Aadals Bruk. Stedskort-14 sendt USA, slitt i et hjørne
20
23
108
5 stk ulike brev 1922-37 sendt utland. 2 brev med vertikal brett.
10
20
109
Jar, Løke, Slattum B. Stabekk stpl. første dag. 4 stk ulike brev/kort fra 1927-1993
10
9
111
Fredrikstad. 2 stk like brev-33 med NK 184 i fargenyanser. Noen små rift i brevene oppe.
84
113
Bergen. 3 stk ulike brev fra 1941-49. Vakkert stempel på 40 øre Grieg. Ulike kvaliteter.
25
27
114
Oslo, Høybråten, Øvre Grorud. 4 stk ulike brev/kort fra 1943-85.
25
22
115
Brev-05 sendt Tyskland(påskrevet variant). Brevkort oppfrankert-17. Følgebrev-97 med 3-stripe av NK 77I med hvit flekk over store R i Norge
25
22
117
DVI - 36-43 Prima postfrisk serie Fredrik VIII - Afa 1600,-
118
Færøyene Arsett 1984, 1985 og 1986
45
119
Sverige. Bromma Flyplass Rekbrev-36, stemplet første dag. God kvalitet.
25
22