FRIMERKER (1)
MYNTBREV (121)
MYNTER m.m. (133)

Søndagsauksjon #50 - 25 april 2021 > Kun bilder.

2: Portofri Sag til Søcadetcorpset i Horten, stp blått CHRISTIANIA 21/6-1855. Omadressert til Frederiksværn og stp blått HORTEN 23/6-1855. Lakksegl fra REVISIONS DEPARTEMENT. Utrop: 150, Startbud: 135 3: Portofri sag stpl LAURVIG 8-7-1856, sendt til Fredriksvær. Pent Utrop: 100, Startbud: 90 10: 4. 4 skill Oscar praktstemplet i Drammen Utrop: 75, Startbud: 88 11: 4 prakt stpl LAURVIG Utrop: 75, Startbud: 158 12: 5. Pent merke stemplet Bergen 28/2.1860. Pent. Utrop: 100, Startbud: 125 13: 8 prakt stpl. BODØ 20-3-1856 Utrop: 75, Startbud: 75 14: 8. 4 skill Våpen med prakt/lux Rakkestad 4.1.1865. Meget vakkert! Utrop: 100, Startbud: 90
15: 11. Pent lettstpl normalmerke. Hk 450,- Utrop: 100, Startbud: 90 17: 23 - 3 øre skravert på trykksak stpl KRAGERØ 13-1-1882, sendt til Laurvig. Utrop: 200, Startbud: 366 18: 29 b.- 35 øre fullstemplet Kristiania 14/8-93. Utrop: 50, Startbud: 50 19: 34. Pent merke med rettvendt stor del av Christiania pakkepost 1898. Hk 190,- Utrop: 50, Startbud: 45 21: 36. Pent merke med vannmerkestilling 4. - Sjelden VM stilling Utrop: 150, Startbud: 135 24: 40 IIa - 20 øre fullstpl STAI 1884 Utrop: 100, Startbud: 90 25: 40 IIa - 20 øre fullstpl SANDEFJORD 22-7-1887 Utrop: 100, Startbud: 100
26: 40 IIbx - 20 øre prakt stpl CHRISTIANIA 15-11-1884 Utrop: 100, Startbud: 165 29: 53 II - 10 øre stemplet del av 3 rings 391? 4 rings? 4 Rings er VOSSEBANEN BERGEN-VOSS Utrop: 50, Startbud: 45 30: 53 IV b type 2 . Luksus Sogndal i Sogn 4/2-1891. Vakkert Utrop: 100, Startbud: 100 31: 53 VI. Luksus Hamar 16/1-93. Utrop: 25, Startbud: 25 32: 53 VII type 1. Luksus Vestbanernes postexp. 23/9-93. Utrop: 25, Startbud: 27 33: 53 VII t.1. 3 ulike oppgraveringer i kronen Utrop: 100, Startbud: 90 34: 53 VIII type 1. Pent merke prakt/luxstemplet Christiania 25/2-94. Utrop: 50, Startbud: 80
35: 54 I. Vakkert merke stemplet Sandefjord 21/12-1887. Meget pent. Utrop: 50, Startbud: 70 36: 56 - 3 øre Prakt stpl CHRISTIANIA 16-VII-94 Utrop: 150, Startbud: 135 37: 60. Luksus Bergen 1/11-95. Velsentrert Vanskelig merke. Utrop: 100, Startbud: 90 40: 77 - 10 øre stemplet del av DAMPSKIBET TROMSØ Utrop: 100, Startbud: 90 41: 77 - 10 øre fullstemplet 4-rings nr stpl 514 Utrop: 25, Startbud: 25 43: 79 - 20 øre LUXSUS stpl GRIMSTAD 10-10-1906 Utrop: 50, Startbud: 80 45: 88. Prakt/Lux stpl Notodden Utrop: 75, Startbud: 68
46: Narvik. Følgebrev-06 frankert med NK 88y. Grei kvalitet. Utrop: 150, Startbud: 135 48: 92b 15 ø på 4 skill fiolett luksusstemplet Svolvør 7.XII.09 Utrop: 25, Startbud: 25 50: 103 - 20 øre posthorn, prima postfrisk og velsentrert Hk 350,- Utrop: 150, Startbud: 185 51: 110. Prakt stpl Hamar 8/3-29. Utrop: 50, Startbud: 45 53: 145 - 20 øre i prima postfriskt par med Marginal Januar - 1929 Utrop: 50, Startbud: 80 54: 213 - 1 kr Haakon Prakt/Lux stpl MANDAL 20-7-38 Utrop: 100, Startbud: 90 55: 259 - Legion med minimalt hg spor - nær postfrisk. Utrop: 100, Startbud: 90
56: 274-93 - Prima postfrisk serie V merker uten VM inkl hvit V. Hk 844,- Utrop: 150, Startbud: 185 58: 613. - 50 øre prakt/lux stpl Høvik 10/3-70. Utrop: 10, Startbud: 50 59: Lot med 10 nyere postfriske miniark +/- 2005 - et par duplisterte Utrop: 50, Startbud: 50 60: Tjenestebrev til Kragerø fra Christiania 2-5-1815. Inntakt lakksegl fra Søe Krigs Collegium, som er Forsvarsdepartementet. Utrop: 150, Startbud: 135 62: Tm 12 - 10 øre på konvolutt stål STABEKK 23-VIII-34, sendt lokalt Utrop: 50, Startbud: 45 63: Tm 13 - 15 øre LUXSUS stpl RINDAL I NORDMØR Utrop: 100, Startbud: 415 65: Tm 27 - 40 øre på rekomandert konvolutt stpl KRAGERØ 4-XI-74 Utrop: 50, Startbud: 70
66: Tm 38 - 60 øre på følgebrev, pent stpl KRISTIANSAND 26-10-44 Utrop: 50, Startbud: 80 69: Brev frankert med TM. 50, 10 øre solkors sendt fra politimesteren i Lillehammer 21-10-43 der adresaten blir innkalt til borgervakt ved en bro sør for Lillehammer jernbanestasjon. Utrop: 100, Startbud: 90 70: Tm 52 - 20 øre stpl HERMANSVERK 1-12-44 Utrop: 100, Startbud: 125 71: TM 58 - 1 kr i 4-blokk vakkert midtstemplet OSLO 7-5-45. Hvert merke siggnert bak. Hk 800,- Utrop: 250, Startbud: 225 72: TM 48-58 - Solkors prima postfrisk serie. Hk 196,- Utrop: 75, Startbud: 68 74: Tm 92 - 75 øre på svilforsvarets tjenestekort, pent stpl MANDAL 22-3-73 Utrop: 100, Startbud: 150 77: TM 98-116 Prima postfrisk serie inkl 2 stk 20 ører. Hk 572,- Utrop: 150, Startbud: 135
78: TM 121 - 25 øre LUXSUS stpl SKJEBERG 30-3-85 Utrop: 50, Startbud: 45 79: TM 123 - 50 øre LUXSUS stpl SKJEBERG 30-3-85 Utrop: 50, Startbud: 45 80: TM 117-137 Prima postfrisk serie inkl 2 stk 1,25 øre. Hk 473,- Utrop: 150, Startbud: 135 81: Pm 17 - 200 øre å betale PRIMA postfriskt. Hk 1000,- Utrop: 350, Startbud: 340 82: Lot 6 mellomgode FDC Bla Nansen II, Norwex, OL, Haakon osv. Kat 1400,- Utrop: 250, Startbud: 225 83: Leuchtturm Optima Classic perm som ny med 62 FDC fra 2005-2008 Utrop: 200, Startbud: 180 84: Postens Vario perm med kassett som ny med 12 FDC fra 2003-04 - med noen ekstra ark. Utrop: 100, Startbud: 138
85: Postens Vario perm med kassett som ny med 17 FDC fra 2003-05 - med noen ekstra ark. Utrop: 100, Startbud: 188 86: Postens Vario perm med kassett som ny med ca 35 FDC fra 1995-2000 instatt på ark som egentlig er til hefter. Utrop: 100, Startbud: 100 87: Postens Vario perm med kassett som ny med ca 35-40 FDC inkl noen maxi kort fra 1994-99 Utrop: 100, Startbud: 188 88: Postens Vario perm med kassett som ny med ca 50 FDC fra 2000-03 Utrop: 100, Startbud: 200 89: Postens orginale årsett 1976 x2, 1977-1981,83-84, 90,. 1992-2000. Pålydende 2235,- Utrop: 700, Startbud: 630 90: Postens orginale årsett 2001, 2002, 2003, 2004 og 2007. Pålydende 2208,- Utrop: 700, Startbud: 630 92: Postens orginale samlersett fra 1/00-5/01 + 7/01 totalt 17 sett. Utrop: 200, Startbud: 180
93: Postens orginale Norske frimerker 2001 - Pålydende 212,- Utrop: 75, Startbud: 68 94: 2 bøker med frimerker og brev fra psoten - Milenium og Norges fottballforbund 100 år Utrop: 50, Startbud: 45 95: Lillehammer, ubrukt. Aulestad-1950 med liten brett. Utrop: 10, Startbud: 9 96: Narvik. Rombaksfjorden-38 stpl. Narvik, sendt Tyskland, merke fjernet bak. Lapvikstinden i Skjomen, ubrukt, god kvalitet. Utrop: 10, Startbud: 9 98: Torghatten(G.k.A.)-04. Gruss aus dem Nordland, ubrukt, god kvalitet(tysk prod) Utrop: 25, Startbud: 22 100: 6 syk med bibelsk motiv fra 1934-62. Grei kvalitet. Utrop: 25, Startbud: 51 101: Nielsen. 4 stk ulike bunadskort, et stpl.. God kvalitet. Utrop: 25, Startbud: 32
102: Selmer(Mittet 2486)-33. Schumann. 2 st (Nr.109), ubrukt. Stenersen(1370)-44, liten hj.brett. Utrop: 10, Startbud: 9 106: Stange. Tjenestebrev-27 sendt lokalt. Aadals Bruk. Stedskort-14 sendt USA, slitt i et hjørne Utrop: 20, Startbud: 23 108: 5 stk ulike brev 1922-37 sendt utland. 2 brev med vertikal brett. Utrop: 10, Startbud: 20 109: Jar, Løke, Slattum B. Stabekk stpl. første dag. 4 stk ulike brev/kort fra 1927-1993 Utrop: 10, Startbud: 9 111: Fredrikstad. 2 stk like brev-33 med NK 184 i fargenyanser. Noen små rift i brevene oppe. Utrop: 50, Startbud: 84 113: Bergen. 3 stk ulike brev fra 1941-49. Vakkert stempel på 40 øre Grieg. Ulike kvaliteter. Utrop: 25, Startbud: 27 114: Oslo, Høybråten, Øvre Grorud. 4 stk ulike brev/kort fra 1943-85. Utrop: 25, Startbud: 22
115: Brev-05 sendt Tyskland(påskrevet variant). Brevkort oppfrankert-17. Følgebrev-97 med 3-stripe av NK 77I med hvit flekk over store R i Norge Utrop: 25, Startbud: 22 117: DVI - 36-43 Prima postfrisk serie Fredrik VIII - Afa 1600,- Utrop: 400, Startbud: 385 118: Færøyene Arsett 1984, 1985 og 1986 Utrop: 50, Startbud: 45 119: Sverige. Bromma Flyplass Rekbrev-36, stemplet første dag. God kvalitet. Utrop: 25, Startbud: 22 121: Myntbrev nr 21 m / bakark fra SMH Utrop: 50, Startbud: 45 123: Myntbrev med sølv medalje nr 29 m / bakark fra SMH Utrop: 100, Startbud: 90 126: Myntbrev nr 38 m / bakark fra SMH Utrop: 50, Startbud: 45
127: Myntbrev med sølv medalje nr 39 m / bakark fra SMH Utrop: 100, Startbud: 100 129: Myntbrev med sølv medalje nr 59 m / bakark fra SMH Utrop: 100, Startbud: 100 131: Myntbrev nr 63 m / bakark fra SMH Utrop: 50, Startbud: 45 132: myntbrev fra WWF Tiger  (2 srk) Utrop: 50 133: Sykkel VM 1993 komplett sett i orginalt treetui med GULLMYNTEN (sprekk i kapsel ellers pent sett) proof Utrop: 10000, Startbud: 9250 135: Fritjof Nansen Gullmedalje 1966 - 2 cm diameter, 900/1000 - 3,5 gram  kv 0/01 Utrop: 1000, Startbud: 1400 136: 10 kroner 1964 , 25 kroner 1970 (2 stk) , 50 kroner 1978 (2 stk) , 100 kroner 1982 og 200 kroner 1980  kv 1+ - 0 Utrop: 500, Startbud: 800
137: Tusenårsmynten 100 kroner 1999 i orginal eske , små riper i kapsel Utrop: 200, Startbud: 205 138: Lot med 6 skillingsmynter i v.kv Utrop: 100, Startbud: 150 139: 1 skilling 1812  kv 1/1+ Utrop: 100, Startbud: 542 140: 2 slilling 1670  kv 1 Utrop: 300, Startbud: 750 141: 2 skilling 1805 (samtidig forfalskning) kv 1- Utrop: 100, Startbud: 138 142: 2 skilling 1825  kv 2 Utrop: 100, Startbud: 90 143: 2 skilling 1871  kv 1+ Utrop: 150, Startbud: 135
144: 4 skilling caurant 1809  kv 1- Utrop: 100, Startbud: 90 145: 12 skilling 1856  kv 1 Utrop: 150, Startbud: 510 147: 10 øre / 3 sk. 1874  kv 1/1+ Utrop: 150, Startbud: 210 149: 25 øre 1922 u/hull  kv 01 , pen Utrop: 125, Startbud: 212 150: 50 øre 1898  kv 1- Utrop: 150, Startbud: 175 151: 50 øre 1902  kv 1+ , pen Utrop: 350, Startbud: 415 152: 50 øre 1914, 1918 x 2 og 1919  v.kv Utrop: 100, Startbud: 150
153: 50 øre 1916  kv 01 , små flekker Utrop: 200, Startbud: 180 159: 1 krone 1914  kv 1 Utrop: 100, Startbud: 200 160: 1 krone 1916  kv 1/1+ Utrop: 150, Startbud: 215 161: 1 krone 1917  kv 1+ Utrop: 150, Startbud: 185 162: 1 krone 1917  kv 1+ Utrop: 150, Startbud: 185 163: 1 kroner 1946  , fargelagte og forgyle fra SMH . SE BILDE Utrop: 100, Startbud: 90 164: 1 krone 1947  kv 01 Utrop: 50, Startbud: 50
167: 2 kroner 1878  kv 1 Utrop: 300, Startbud: 345 168: 2 kroner 1906 Stort Skjold  kv 01 , pen Utrop: 250, Startbud: 325 169: 2 kroner 1907 Gevær  kv 1+/01 Utrop: 2000, Startbud: 4070 170: 2 kroner 1907 Lite Skjold  kv 1+/01 Utrop: 300, Startbud: 345 171: 2 kroner 1910  kv 1+ Utrop: 250, Startbud: 476 172: 2 kroner 1910  kv 1/1+ Utrop: 200, Startbud: 413 173: 2 kroner 1913  kv 1/1+ , kh Utrop: 150, Startbud: 210
174: 2 kroner 1914  kv 1/1+ , kh Utrop: 150, Startbud: 210 175: 2 kroner 1914 Mor Norge  kv 1+ , kh Utrop: 100, Startbud: 150 176: 2 kroner 1915  kv 1/1+ , kh Utrop: 150, Startbud: 235 177: 2 kroner 1917  kv 1+ , pen Utrop: 100, Startbud: 225 186: 20 kroner 1998  proof i kapsel Utrop: 50, Startbud: 45 187: Lot med ruller fra 1 kroner - 5 ører (13 stk. orginale og uorginale) MÅ SES Utrop: 150, Startbud: 185 188: Myntsett mykplast 1971 Utrop: 300, Startbud: 295
189: Mynsett lot medsett fra 1974 , 75 , 78 , 79 , 84 , 85 , 86 , 87 , 89 , 90 , 95 alle har anmerkninger på plast kasettene Utrop: 250, Startbud: 275 190: Myntsett 1976 , pent Utrop: 100, Startbud: 125 191: Samling med 22 sølv mynter fra Sverige og Danmark , mye flott mynt MÅ SES Utrop: 800, Startbud: 820 192: Stor eske med mynter fra mange land , oppservert flere mynter i sølv . Brutto ca. 8 kilo . Meget spennende Utrop: 500, Startbud: 750 193: Norge lot med 15 stk 10 ører i sølv , spennende lot som må innspiseres nøye  v.kv. Utrop: 400, Startbud: 555 195: Norge , skoeske med masse mynter , brutto ca. 6 kilo . Denne må du se Utrop: 250, Startbud: 475 196: Lot med moderne medaljer og mynter (26 stk) mye spennende Utrop: 250
197: Rest samling i 7 stk. Sieg album fra 1 øre - 1 kroner  SE BILDE Utrop: 250, Startbud: 475 199: Seddel brev fra mange land (19 stk) MÅ SES Utrop: 200, Startbud: 205 200: Norge lot med 8 stk 25 ører   v.kv   MÅ SES Utrop: 200, Startbud: 370 201: Norge 1 kroner , brutto ca. 5,5 kilo . Gjennomsyn anbefales Utrop: 100, Startbud: 300 202: Norge blank øremynt , brutto ca.4 kilo . Gjennomsyn anbefales Utrop: 100, Startbud: 275 203: Sieg album med noen 10 ører + myntsett Sverige 1977 mykplast Utrop: 50, Startbud: 45 204: Belgia 5 frank 1931 (KM 98)  kv 0/01 Utrop: 50, Startbud: 50
206: USA 1 dollar 1921 D + Sveits 2 fr. 1944 og Nederland 21/2 G 1944  v.kv. Utrop: 150, Startbud: 395 207: USA myntsett 1980 mykplast Utrop: 50, Startbud: 45 208: Medalje lot med 6 stk  MÅ SES Utrop: 150, Startbud: 160 209: Medalje Danmark europamester 19992 og pave Benedikt XVI 2013  kv 01 - 0 Utrop: 100 210: Medaljer lot 3 stk i bronse  BY ETTER BILDE Utrop: 100, Startbud: 90 211: Medaljer lot 3 stk BY ETTER BILDE Utrop: 100 212: 1 krone 1917  kv 1+/01 , pen Utrop: 200, Startbud: 230
213: 1 krone 1944 G  kv 1+ , pen Utrop: 200, Startbud: 205 214: 2 kroner 1943 C  kv 1/1+ Utrop: 100, Startbud: 200 215: 5 kroner 1944 V , 1957 E. , 1962 K , 1963 K.. og 10 kroner 1971 Å  v.kv. Utrop: 100, Startbud: 190 216: 50 kroner 1993 , 5 kroner 1962 K og J og 1 krone 1943 F  v.kv. Utrop: 150, Startbud: 135 217: Seddel lot fra flere land med 36 stk. Spennende  v.kv. Utrop: 250, Startbud: 513 218: Sverige lot med brukte sedler fra 5 kroner - 100 kroner (pålydende 905,-) Utrop: 250, Startbud: 451 219: Russland , lot med 13 stk sedler i varierene kvatitet , verdt et gjennomsyn Utrop: 200, Startbud: 255
220: Rasjonerings kort fra 1919 for kolonivarer og brensel  +  ekstrekort datert 1952 og 1 for bekledning  + veiledning dyrking av poteter fra kristiania komunale Potetutvalg.  stor lot som kommer fra et eldre bo  MÅ VURDERES Utrop: 150, Startbud: 150 221: Diverse programmer/guider m.m. fra OL Lillehammer'94 Utrop: 100, Startbud: 100