Nk 1  (3)
    Skilling Oscar (25)
    Våpen I - 1863 (73)
    Våpen II - 1867 (113)
    Skilling Posthorn (150)
Øre-utgaver (192)
Utgavene fra 1905-09 (572)
Utgavene fra 1909 (598)
Utgavene fra 1945 (696)
Tjen/porto/returm. (723)
Div utgaver (736)
Postkort/brev (815)
PORTO - POSTFRISK (912)
Norges-samlinger (917)
Konglomerat (987)
Norden (1016)
Europa/Oversjø (1062)
Telekort (1121)
Myntbrev (1123)
Gullmynter (1124)
Mynter (1161)
Sedler (1432)
Sparebøsse (1467)
Tegneserier (1468)
Samlerblader/Litteratur (1494)
Lekebiler (1503)
CD/Plater/filmer (1514)

Samler-Børsen Auksjon 256 - 9 Februar 2023 > Våpen II - 1867

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
113
¶¶   11 - 1 skill 1 prima postfrisk. Hk 3.300,- # 1500
5600

114
¦   11. Luksus Støren 29/11 1871. Sjeldent stempel og uvanlig pent merke! 500

116
*   11 og 18 x2 på 7 skillings rekomandert brevomslag stpl Solvorn 12/4-1872, sendt til Leganger. Flott brev. # 3000
3850

117
*   11 - 1 skill 1 x3 stk på 3 skillings brevomslag stpl Christiania 13/1-1872, sendt til Bergen. Nydelig brev. Attest L. Nilsen # 1500

118
*   11 og 18 hhv 1 skill 1 og 3 skilling på helbrev stpl LEVANGER 12/5-1873 til Sverige, transitt stpl VÆRDALEN, samt svenskt stpl ART # 700

119
*   11 - 1 skill 1 på trykksak omslag stpl HAUGESUND 30/6-1869 sendt til Sarpsborg. # 500

120
¦   12. Luksus Bergen 16/3 1870. Et av de fineste vi har sett av dette merket. 500

121
¶¶   12. Prima postfrisk. 200

122
*   12 og 14 på 6 skillings brevomslag stemplet Throndhjem 9/2-1872, sendt til Ulefoss, transitt stpl Skien 13/2-1872. Uvanlig kombinasjon. # 2500
2585

123
*   12 - 2 skill 2 på lokal trykksak stpl CHR BYP 7/12-70. Spennende sak. # 600
590

124
¦   13a. Velsentrert merke med prakt Christiania 2/2 1869. Uvanlig pent. (HK 2200,-) 750
1081

¦   13a. Pent merke med fullstempel Drammen 8/3 1870. (HK 2200,-) 600

128
  13b - 3 skill 3 Prima velsentrert ustemplet merke. Flott. Hk 4.300,- # 2000
3608

129
*   13b - 3 skill 3 på konvolutt (mangler klaff oppe) stpl DRAMMEN 6/3-1872. Liten pen konvolutt. # 750

130
*   13 - 3 skill 3 på brevomslag stpl SAUDE 29-1-1872 sendt til Kongsberg. Flott brev 1750

131
¶¶ ¶   14y - 4 skill 4 i 6 blokk ustemplet. Nederste venstre merke er postfriskt. Senrt h.n. 6 blokker er meget sjeldene # 10000
13860

132
¶¶   14y - 4 skill 4 PRIMA postfrisk merke med god sentrering. Hk 8.000,- # 4000
4818

133
  14 y. Pent ubruktmerke, velsentrert og fargefriskt. (HK 1500,-) 400
476

¦   14y. Meget pent par stemplet Christinia 9/1 1872. 200

136
¦   14x. Prakt Eid i Søndhordaland 2/6 1868. 200

¦   14 x. Luksus Kjeø 27/12 1868. 7 pkt iflg Postal. Sjeldent! 500
726

140
¦   14. Lux Lærdal 2/11 1871. 150

141
¦   14 - Vakkert Håndskrevet Skogshavn 16/9-70 på brevst. Svært uvanlig! 750
933

144
*   14 og 18 hhv 4 skill 4 og 3 skill posthorn på rekomandert 7 skillings brevforside stpl TRYSIL 13/4-1872, sendt til Elverum # 500
6450

145
¦   15. Par stemplet 127 - Horten. 5 pkt iflg Postal. (NK 1000,- +) 400

146
¦   15b. Velsentrert, lettstemplet merke med uvanlig fin farge. 200

148
*   15, 18 - 8 skill 8 og 3 skill posthorn på 11 skillings brevomslag stpl Christiania 4-9-1872, sendt til Swits 2500
2585