Øre-utgaver (192)
Utgavene fra 1905-09 (572)
Utgavene fra 1909 (598)
Utgavene fra 1945 (696)
Tjen/porto/returm. (723)
Div utgaver (736)
Postkort/brev (815)
PORTO - POSTFRISK (912)
Norges-samlinger (917)
Norgessaml Obj 917-920 (917)
Norgessaml Obj fra 920-923 (920)
Norgessaml Obj fra 924 - (924)
Fylkeslotter (974)
Konglomerat (987)
Norden (1016)
Europa/Oversjø (1062)
Telekort (1121)
Myntbrev (1123)
Gullmynter (1124)
Mynter (1161)
Sedler (1432)
Sparebøsse (1467)
Tegneserier (1468)
Samlerblader/Litteratur (1494)
Lekebiler (1503)
CD/Plater/filmer (1514)
Samler-Børsen Auksjon 256 - 9 Februar 2023 > Norgessaml Obj fra 924 -
Utrop
924
Norges-samling i Leuchtturm fortrykksalbum med lommer. 1855-1980. ganske komplett samling, men noen mangler. 17 skillingsmerker, en del tjeneste og portomerker.Bør vurderes.
925
Norges-samling i Leuchtturm album med lommer fra 1855 til 1980 Inkl tjeneste og portomerker. Starter med 27 skillingsmerker, videre en del øremerker osv. Noe bl. Kval. Fin samling.
928
¶¶¶
Norges-samling postfrisk/ubrukt i 3 Safe album til 1990 - tynn før 1920. Bør vurderes. Høy kattalogpris.
929
Ustemplet samling med merker fra 1856 - 1987, uten porto og tjenste. Varierende postfrisk/henglset frem til ca 1945. Nordkapp I er postfrisk.
930
Norges-samling i 2 album postfrisk fra Norsk verdi. Starter fra ca 1920 og frem til 1994 - ikke komplett men noen ark er ekstra. Medfølger også noen ark fra Verdens første frimerker inkl Norges første frimerke. Katalogverdien må være høy. #
1700
931
¶¶ ¶
Dublettalbum med ustemplede norske merker fra 1872 til ca. 1935. Mange bedre merker, inkl postfriske.
932
Norge plansje med 22 stk skillingsmerker bla 1, 3, 5, 6, 9, 11, 13, 15 19, 20 og 21. Høy katalogverdi. Bør kalkuleres.
934
4 Leuchturm dublettalbum med norske merker. Usystematisk og ikke kronologisk satt opp. Gjennomsyn anbefales.
935
Tykt dublettalbum med merker fra skilling til ca 1970 med porto og tjeneste. "Back of the book" med en egen seksjon med ustemplet.
936
Samling Norge til ca 1990. Gjennomsyn anbefales.
938
¶¶¦
Norge 4-blokker i innstikksbok totalt 129 stk postfriske + 11 stk stemplede. Bra katalogverdi.
942
Lite Safealbum med skillings-og øremerker på innstikkskort.Noen få merker med feil.
944
Plansje med 21 skillingsmerker med kvalitetsanmerkninger. Flere ok.
945
Tre dublettalbum med norske merker.
946
Plansje med 45 merker med Lux-stempler fra 90-årene, inkl. noen par! Endel vanskelige! Gunstig utrop!
947
¦¶¶
Norge på 38 plansjer mye LUX stempler men også mye annet. Må besiktiges.
948
Plansje med 35 merker med Prakt og Lux stempler fra Nord-Norge. Flere uvanlige. Sjeldent utbud!
377
949
2 monterte sider med Prakt og Lux stempler fra 1997, totalt 54 merker, inkl. par og miniark. Ser komplett ut! Meget gunstig utrop!
730
950
2 sider med 45 Prakt og Lux stempler fra år 2000. Flere Super-Lux! Ser komplett ut! Forsiktig utrop!
951
33 Lux-stempler fra 2009-2010 inkl. 2 miniark! Vesentlig i Super-Lux kvalitet!
415
952
Norge i liten innstiksbok med bla 27 skillingsmerker, en del posthorn osv. Alle med feil.
496
953
3 sider med monterte Prakt og Lux stempler fra 2001. Flere svært vakre avstemplinger. Ser komplett ut. Gunstig!
954
Tykk perm med ca 650 merker med fullstempler - mye dubletter. Bør vurderes #
321
955
Drøye 40 Lux-stempler samt 2 miniark fra 2002. De fleste Super-Lux. Forsiktig utrop!
956
Drøye 40 Lux-stempler fra 2003 på 3 sider inkl. miniark! Ser komplett ut! Super kvalitet!
957
År 2005 nær komplett med Lux-stempler inkl. miniark! Drøye 40 merker, super kvalitet!
415
958
28 merker i Super-Lux kvalitet fra 2008 inkl. 3 miniark! Perfekt kvalitet!
484
959
Plansje med 40 Lux-stempler vesentlig fra 2001-2009. Super kvalitet og noen vanskelige!
960
32 Lux-stempler på 2 plansjer fra 2006-2007 inkl. 2 miniark! Kan vanskelig bli bedre!
961
Norge plansje med 15 stk skillingsmerker bla 3, 5, 6 9, 13, 20 og 21. Høy katalogverdi.
610
962
27 Lux stempler på 2 ark fra 2006 inkl. 2 miniark. Meget god kvalitet!
963
Plansje med 25 ubrukte merker før 1910 inkl. skilling, skrav. ph, 20/21 mm, grovtg. og fintg. Medfølger 18 merker etter 1910. Høy katalogverdi mot et svært gunstig utrop!
420
964
Plansje med 26 Lux-stempler, vesentlig 2015-2022, inkl. høyverdier. Flere av merkene har vi knapt sett ennå!
965
24 Prakt og Lux stempler perioden 2011-2013, inkl. 4 miniark. Flere Super-Lux!
966
Plansje med 21 posthorn stolpemerker 1872-91. Stor spredning. Mange med kvalitetsanmerkninger, men bra studielot. Bl.a Nk 18, 35, 39, 2 x 51 I.
967
Norge lot med kun ustemplede merker - en del løse + en del på albumark. Bør vurderes.
245
969
35 Prakt og Lux stempler fra 1999 inkl. par og mimiark på 2 sider! Gunstig utrop!
970
FDC album med 70+ brev+kort motiv og særst. Polar, Egner, Falkberget m.m.
221
971
Plansje med 5 lux stpl Postjubileumsmerker 1947
973
Nyere norske posthornmerker i ark/arkdeler.