Øre-utgaver (192)
Utgavene fra 1905-09 (572)
Utgavene fra 1909 (598)
Utgavene fra 1945 (696)
Tjen/porto/returm. (723)
Div utgaver (736)
Postkort/brev (815)
PORTO - POSTFRISK (912)
Norges-samlinger (917)
    Norgessaml Obj 917-920 (917)
    Norgessaml Obj fra 920-923 (920)
    Norgessaml Obj fra 924 - (924)
    Fylkeslotter  (974)
Konglomerat (987)
Norden (1016)
Europa/Oversjø (1062)
Telekort (1121)
Myntbrev (1123)
Gullmynter (1124)
Mynter (1161)
Sedler (1432)
Sparebøsse (1467)
Tegneserier (1468)
Samlerblader/Litteratur (1494)
Lekebiler (1503)
CD/Plater/filmer (1514)

Samler-Børsen Auksjon 256 - 9 Februar 2023 > Norgessaml Obj fra 924 -

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
924
¦  Norges-samling i Leuchtturm fortrykksalbum med lommer. 1855-1980. ganske komplett samling, men noen mangler. 17 skillingsmerker, en del tjeneste og portomerker.Bør vurderes. 3000

925
¦  Norges-samling i Leuchtturm album med lommer fra 1855 til 1980 Inkl tjeneste og portomerker. Starter med 27 skillingsmerker, videre en del øremerker osv. Noe bl. Kval. Fin samling. 3000

928
¶¶¶  Norges-samling postfrisk/ubrukt i 3 Safe album til 1990 - tynn før 1920. Bør vurderes. Høy kattalogpris. 2000

929
¦   Ustemplet samling med merker fra 1856 - 1987, uten porto og tjenste. Varierende postfrisk/henglset frem til ca 1945. Nordkapp I er postfrisk. 1500

930
¶¶  Norges-samling i 2 album postfrisk fra Norsk verdi. Starter fra ca 1920 og frem til 1994 - ikke komplett men noen ark er ekstra. Medfølger også noen ark fra Verdens første frimerker inkl Norges første frimerke. Katalogverdien må være høy. # 1500
1700

931
¶¶ ¶   Dublettalbum med ustemplede norske merker fra 1872 til ca. 1935. Mange bedre merker, inkl postfriske. 1500

932
¦  Norge plansje med 22 stk skillingsmerker bla 1, 3, 5, 6, 9, 11, 13, 15 19, 20 og 21. Høy katalogverdi. Bør kalkuleres. 1000

934
¦   4 Leuchturm dublettalbum med norske merker. Usystematisk og ikke kronologisk satt opp. Gjennomsyn anbefales. 900

935
¦   Tykt dublettalbum med merker fra skilling til ca 1970 med porto og tjeneste. "Back of the book" med en egen seksjon med ustemplet. 900

936
¦   Samling Norge til ca 1990. Gjennomsyn anbefales. 800

938
¶¶¦  Norge 4-blokker i innstikksbok totalt 129 stk postfriske + 11 stk stemplede. Bra katalogverdi. 600

942
¦   Lite Safealbum med skillings-og øremerker på innstikkskort.Noen få merker med feil. 500

944
¦  Plansje med 21 skillingsmerker med kvalitetsanmerkninger. Flere ok. 400

945
¦   Tre dublettalbum med norske merker. 400

946
¦   Plansje med 45 merker med Lux-stempler fra 90-årene, inkl. noen par! Endel vanskelige! Gunstig utrop! 300

947
¦¶¶  Norge på 38 plansjer mye LUX stempler men også mye annet. Må besiktiges. 300

948
¦   Plansje med 35 merker med Prakt og Lux stempler fra Nord-Norge. Flere uvanlige. Sjeldent utbud! 300
377

949
¦   2 monterte sider med Prakt og Lux stempler fra 1997, totalt 54 merker, inkl. par og miniark. Ser komplett ut! Meget gunstig utrop! 300
730

950
¦   2 sider med 45 Prakt og Lux stempler fra år 2000. Flere Super-Lux! Ser komplett ut! Forsiktig utrop! 300

951
¦   33 Lux-stempler fra 2009-2010 inkl. 2 miniark! Vesentlig i Super-Lux kvalitet! 300
415

952
¦  Norge i liten innstiksbok med bla 27 skillingsmerker, en del posthorn osv. Alle med feil. 300
496

953
¦   3 sider med monterte Prakt og Lux stempler fra 2001. Flere svært vakre avstemplinger. Ser komplett ut. Gunstig! 300

954
¦  Tykk perm med ca 650 merker med fullstempler - mye dubletter. Bør vurderes # 300
321

955
¦   Drøye 40 Lux-stempler samt 2 miniark fra 2002. De fleste Super-Lux. Forsiktig utrop! 300

956
¦   Drøye 40 Lux-stempler fra 2003 på 3 sider inkl. miniark! Ser komplett ut! Super kvalitet! 300

957
¦   År 2005 nær komplett med Lux-stempler inkl. miniark! Drøye 40 merker, super kvalitet! 300
415

958
¦   28 merker i Super-Lux kvalitet fra 2008 inkl. 3 miniark! Perfekt kvalitet! 300
484

959
¦   Plansje med 40 Lux-stempler vesentlig fra 2001-2009. Super kvalitet og noen vanskelige! 300

960
¦   32 Lux-stempler på 2 plansjer fra 2006-2007 inkl. 2 miniark! Kan vanskelig bli bedre! 300

961
¦  Norge plansje med 15 stk skillingsmerker bla 3, 5, 6 9, 13, 20 og 21. Høy katalogverdi. 300
610

962
¦   27 Lux stempler på 2 ark fra 2006 inkl. 2 miniark. Meget god kvalitet! 250

963
¦   Plansje med 25 ubrukte merker før 1910 inkl. skilling, skrav. ph, 20/21 mm, grovtg. og fintg. Medfølger 18 merker etter 1910. Høy katalogverdi mot et svært gunstig utrop! 250
420

964
¦   Plansje med 26 Lux-stempler, vesentlig 2015-2022, inkl. høyverdier. Flere av merkene har vi knapt sett ennå! 250

965
¦   24 Prakt og Lux stempler perioden 2011-2013, inkl. 4 miniark. Flere Super-Lux! 250

966
¦  Plansje med 21 posthorn stolpemerker 1872-91. Stor spredning. Mange med kvalitetsanmerkninger, men bra studielot. Bl.a Nk 18, 35, 39, 2 x 51 I. 200

967
  Norge lot med kun ustemplede merker - en del løse + en del på albumark. Bør vurderes. 200
245

969
¦   35 Prakt og Lux stempler fra 1999 inkl. par og mimiark på 2 sider! Gunstig utrop! 200

970
*   FDC album med 70+ brev+kort motiv og særst. Polar, Egner, Falkberget m.m. 150
221

971
¦  Plansje med 5 lux stpl Postjubileumsmerker 1947 100

973
¶¶   Nyere norske posthornmerker i ark/arkdeler. 100