Øre-utgaver (144)
Utgavene fra 1905-09 (308)
Utgavene fra 1909 (329)
Utgavene fra 1945 (454)
Tjen/porto/returm. (507)
Div utgaver (514)
Postkort/brev (582)
Norges-samlinger (637)
Konglomerat (666)
Norden (690)
Europa/Oversjø (727)
Telekort (782)
Myntbrev (784)
Gullmynter (785)
Mynter (789)
Sedler (971)
Pins (1003)
Tegneserier m.m. (1005)
Myntsamling/lot (1049)

SAMLER-BØRSEN AUKSJON 253 - 4 august 2022 > Kun bilder.

758: Østerike lot 4 merker. Afa 6 II, 10a avisporto, 27 og 32a. Alle er stemplet bortsett fra 10a som er ubrukt. Afa ca 2600,- Utrop: 300, Startbud: 270 759: Franske og Engelske kolonier i 2 innstikksbøker med masse merker fra forskjellige kolonier. Bør besiktiges. Utrop: 300, Startbud: 550 760: Bahrain SG nr. 34 5 Rupees i 6-blokk m/guttervedheng.  Katv. £ 90 = kr 1.080,- Utrop: 300 761: CANADA Lot 16 stk bruksbrev og FDC Utrop: 100 762: COTTBUS, Michel nr. 21/24, 25/31, 32 og 34 - alle er postfriske. Kat 102 euro. Utrop: 100, Startbud: 225 763: Samling Falklandsøyene FDC  Utrop: 200 764: FN på ca ca 20 plansjesider med bla 36 ulike førstedagsbrev og en del enkeltmerker. Noen dubletter av førstedagsbrevene medfølger. 2 plansjesider med 15-20 merker fra Vatikanstaten medfølger som en liten bonus. Utrop: 150, Startbud: 135
766: INDIA i 2 innstikksbøker med em masse merker - duplisert. Det meste er stemplet. Utrop: 300, Startbud: 270 767: Israel FDC Michel 1447 +the first silvel Metallic stamp replica. Spesiell sak for de som samler Israel. Utrop: 50 771: Namibia, tre foldere med 1.dags stempl. bruksserier SWA 3. og 4 utg. + Namibia 1. bruksserie Utrop: 100 772: USA Olympiade 1984 i 6 helark a 50 merker. Pålydende USD 78 Utrop: 250 773: Tykk bunke jule- og veldedighetsmerker fra USA antar 1/2 kg i ark og singel. Motiv bla. dyr, fugler etc. Utrop: 200 774: USA to ubretta helark OL-sport 25 c og 29 c hver 35 merker 1990/92. Pål. ca. 170 kr. Utrop: 100 775: USA helark med 50 merker en fra hver delstat år 1982 fugler/blomster. Medfølger også offisielt album for innsetting Utrop: 100, Startbud: 100
776: USA i en kilos eske fra tubfrim. Ca 1/2 full med merker fra 2000 tallet. Utrop: 100, Startbud: 100 777: Eske med cirka 0,5 kg løse merker hovedsaklig stemplet fra hele verden Utrop: 100, Startbud: 90 780: 11 innstiksbøker med frimerker fra Asia. Bla Thailand, Japan Malaysia, Korea, Vietnam, India osv. Ser ikke ut til og være noen dyrere, men gjennomsyn anbefales. Utrop: 200, Startbud: 1035 781: 2 plansjer med nyere postfriske merker Engelske kolonier. Diana og Charles. Høy selvkost. Utrop: 100 784: Myntbrev fra Island med flott sølvmedalje  SE BILDE # Utrop: 100, Startbud: 225 785: 20 kroner / 5 specie 1874 GULL (745)  kv 01 # Utrop: 7000, Startbud: 7200 786: Danmark 20 kroner 1916 GULL (745)  kv 0/01 # Utrop: 4500, Startbud: 4050
788: Sverige 5 kroner 1894 GULL (745)  kv 1+/01 # Utrop: 1300, Startbud: 1270 789: 25 kroner 1970 (2 stk) 10 kroner 1964 (2 stk) 50 kroner 1978 (4 stk) 200 kroner (2 stk) v.kv. Utrop: 800, Startbud: 1145 790: 25 kroner 1970 og 2 kroner 1917 m/hempe Utrop: 150, Startbud: 185 791: 175 kroner 1989  kv 0/01 Utrop: 200, Startbud: 325 792: 175 kroner  1989 i orginal pose  kv 0/01 , patinert Utrop: 200, Startbud: 330 793: 175 kroner 1989  kv 0/01 # Utrop: 200, Startbud: 350 794: OL lillehammer 1994 , sølvpar nr. 1 i orginal eske , proof Utrop: 300, Startbud: 320
795: 50 kroner 1995 Frigjøringen i eske m/sertifikat , proof Utrop: 150, Startbud: 135 796: 50 kroner 1995 FN i eske m/sertifikat , proof Utrop: 150, Startbud: 135 797: Tusenårsmynten 1999 og 3 forskjellige hundreårsmynter , alle tatt ut av kapsel Utrop: 600, Startbud: 650 798: 100 kroner 1999 Tusenårsmynten i kapsel (1 oz silver)  proof # Utrop: 250, Startbud: 225 799: 100 kroner 2001 Nobel i orginal eske , proof Utrop: 200, Startbud: 253 800: 100 kroner 2005 hundreårsmynten Data , proof i orginal eske Utrop: 150, Startbud: 169 801: 200 kroner 2008 Wergeland og 100 kroner 1999 Tusenårsmynten , begge i orginal eske m/sertifikat . Proof Utrop: 500, Startbud: 450
802: 200 kroner 2008 Wergeland i eske m/sertifikat , proof Utrop: 200, Startbud: 180 803: 200 kroner 2008 Wergeland i orginal eske m/sertifikat Utrop: 200, Startbud: 180 805: 1 skilling 1820 , 1/2 skilling 1840 (2 stk) og 1/2 skilling 1841  v.kv. # Utrop: 200, Startbud: 180 811: 3 skilling 1868 m / rosett  kv 1 # Utrop: 100, Startbud: 100 812: 3 skilling 1873 m/ stjerne  kv 1/1+ # Utrop: 200, Startbud: 180 813: 12 skilling 1846  kv. 1 # Utrop: 200, Startbud: 300 814: 24 skilling 1739 med hempe til kjede  kv 1/1+ # Utrop: 100, Startbud: 322
816: 1 øre 1889  kv 0/01 # Utrop: 200, Startbud: 227 817: 1 øre 1906  kv 0 . Lys pen mynt , nær prakt # Utrop: 500, Startbud: 825 819: 5 øre 1920  kv 1+. # Utrop: 400, Startbud: 360 820: 10 ører 1882 , 1898 og 1917  v.kv. # Utrop: 300, Startbud: 270 821: 10 øre 1889 og 1899  v.kv. # Utrop: 200, Startbud: 205 822: 10 øre 1921  kv 1+ # Utrop: 100, Startbud: 90 823: 10 øre 1923  kv 0 # Utrop: 700, Startbud: 630
824: 25 øre 1899  kv 1 # Utrop: 100, Startbud: 151 825: 25 øre 1900  kv 1 , kh # Utrop: 100, Startbud: 138 826: 25 øre 1902  Ex: Roschberg  kv 0/01 , flott mynt Utrop: 900, Startbud: 1265 828: 25 øre 1904  kv 1+ , pen # Utrop: 150, Startbud: 210 829: 25 øre 1909  kv 1/1+ # Utrop: 100, Startbud: 100 830: 25 øre 1918  kv 0 , nydelig glans # Utrop: 1500, Startbud: 1925 832: 50 øre 1877  kv 1+ , pen. # Utrop: 1000, Startbud: 900
835: 50 øre 1895  kv 1 # Utrop: 300, Startbud: 270 836: 50 øre 1897  kv 1/1- # Utrop: 100, Startbud: 125 837: 50 øre 1898  kv 1/1+ # Utrop: 400, Startbud: 385 838: 50 øre 1900  kv 1/1+ # Utrop: 400, Startbud: 360 839: 50 øre 1901  kv 1/1+ # Utrop: 400, Startbud: 360 840: 50 øre 1902  kv 1+ # Utrop: 500, Startbud: 450 842: 50 øre 1909  kv 1 # Utrop: 200, Startbud: 205
843: 50 øre 1909  kv 1/1+ # Utrop: 150, Startbud: 276 844: 50 øre 1911  kv 1/1+ # Utrop: 300, Startbud: 345 845: 50 øre 1914 , 1916 og 1918  v.kv. # Utrop: 200, Startbud: 180 846: 50 øre 1914 og 1918  v.kv. # Utrop: 150, Startbud: 135 847: 50 øre 1919  kv 01 , myntglans # Utrop: 100, Startbud: 90 848: 50 øre 1923 u/hull  kv 01 # Utrop: 1000, Startbud: 900 849: 50 øre 1927  kv 01 , pen glans # Utrop: 100, Startbud: 125
850: 50 øre 1948  kv 0 , pen glans # Utrop: 100, Startbud: 173 851: 1 krone / 30 skilling 1875  kv 1+ # Utrop: 4000, Startbud: 3900 852: 1 krone 1877  kv 1- # Utrop: 100, Startbud: 90 855: 1 krone 1913  kv 1/1+ # Utrop: 200, Startbud: 330 856: 1 krone 1914  kv 1+ # Utrop: 200, Startbud: 180 857: 1 krone 1914  kv 1 Utrop: 200, Startbud: 180 858: 1 krone 1915  kv 1/1+ # Utrop: 200, Startbud: 200
859: 1 krone 1916  kv 1/1+ # Utrop: 200, Startbud: 205 860: 1 krone 1917  kv 1+ # Utrop: 200, Startbud: 180 861: 1 krone 1917  kv 1+ # Utrop: 150, Startbud: 150 862: 1 krone 1950  kv 0 , prakt # Utrop: 500, Startbud: 1485 864: 1 krone 1965  kv 0 , prakt # Utrop: 600, Startbud: 1368 865: 1 krone 1968  kv 0 , prakt # Utrop: 400, Startbud: 1045 866: 2 kroner 1906 Stort Skjold  kv 0 , nydelig # Utrop: 1800, Startbud: 1620
867: 2 kroner 1906 Stort Skjold  kv 1+ # Utrop: 300, Startbud: 1125 868: 2 kroner 1908  kv 1/1+ # Utrop: 400, Startbud: 400 869: 2 kroner 1910  kv 1 # Utrop: 500, Startbud: 850 870: 2 kroner 1912  kv 1+/01 # Utrop: 800, Startbud: 720 873: 2 kroner 1913  kv 1+/01 # Utrop: 400, Startbud: 360 874: 2 kroner 1913  kv 1+ # Utrop: 300, Startbud: 320 876: 2 kroner 1914  kv 1+ # Utrop: 300, Startbud: 358
877: 2 kroner 1914 Mor Norge montert i pen sølv brosje med nål  kv 1+ # Utrop: 200, Startbud: 205 878: 2 kroner 1914 Mor Norge  kv 01 , liten ripe # Utrop: 200, Startbud: 205 879: 2 kroner 1914 Mor Norge  kv 1/1+ , renset # Utrop: 100, Startbud: 125 881: 2 kroner 1915  kv 1/1+ , kh. # Utrop: 250, Startbud: 275 882: 2 kroner 1917  kv 1/1+ , lite kanthakk # Utrop: 100, Startbud: 229 883: Skrin komplett med 5 kroner minnemynter (9 stk m/sertifikat) kv 0 Utrop: 100, Startbud: 218 884: Liten lot med 6 stk. ruller fra 5 øre - 1 kroner. SE BILDE Utrop: 100, Startbud: 125
885: Orginal rull 5 kroner 1986 Den Kongelige Mynt 300 år # Utrop: 250, Startbud: 225 886: Norwegian Heritage proof Coin Set 1999 og proof sett 2010 Utrop: 150, Startbud: 425 887: Proof coins of Norway exclusive 2009 med GULL-medalje (7,70 gram / 585) og 200 kroner Nansen , proof. Flott sett Utrop: 1600, Startbud: 1900 888: Proof coins of Norway exclusive 2011 med GULL-medalje (7,70 gram / 585) flott sett Utrop: 1400, Startbud: 1800 889: Proof coins of Norway exclusive 2012 med GULL-medalje (7,70 gram / 585) flott sett Utrop: 1400, Startbud: 1800 890: Myntsett mykplast 1969 , pent Utrop: 100, Startbud: 451 891: Myntsett 1970 , pent Utrop: 500, Startbud: 700
892: Myntsett 1970 , små slitasje merker  SE BILDE Utrop: 100, Startbud: 571 893: Myntsett mykplast 1971 , 1974 , 1975 og 1977 , alle pene Utrop: 200, Startbud: 250 894: Myntsett mykplast 1971 , pent Utrop: 100, Startbud: 243 895: Myntsett 1972 , prima # Utrop: 300, Startbud: 345 896: Mynsett lot fra 1972 -1993 (17 sett mykplast og hardplast / ikke komplett) v,kv. Utrop: 250, Startbud: 325 897: Myntsett mykplast 1972 og 1973 , pene Utrop: 150, Startbud: 135 898: Myntsett 1973 , prima # Utrop: 200, Startbud: 230
899: Myntsett 1974 - 2008 (21 stk) + 4 stk jubeleums 5 kroner. Flere pene sett Utrop: 500, Startbud: 500 900: Myntsett 1974 , 77 , 79 , 80 , pene Utrop: 200, Startbud: 205 902: Myntsett mykplast 1974 , 1975 , 1979 og 1980 , alle pene Utrop: 100, Startbud: 125 904: Myntsett 1976 + 1972 mykplast og flere blistercover med 20 kroner. Følger også med sett Berlin mynten (12 sett) Utrop: 200, Startbud: 255 905: Myntsett 1976 , prima # Utrop: 100, Startbud: 90 906: Myntsett 1977 , prima # Utrop: 100, Startbud: 100 908: Myntsett 1979 , prima # Utrop: 50, Startbud: 70
909: Myntsett 1980 , prima # Utrop: 50, Startbud: 99 912: Norge samling i HB album Olav V nr. 1 og 2 med masse mynter i kv 0 . Sølvmynter jubeleum (21 stk) i fin kvalitet Utrop: 2500, Startbud: 3400 915: Norge , perm med årgang mynter + mer (2 skilling 1822 , 1/2 skilling 1840 , 1 kroner og 2 kroner i sølv , mye bra) Befaring anbefales Utrop: 1000, Startbud: 3740 916: Danmark , samling i perm fra 1 øre - 10 kroner. Masse mynter , flere pene og dyre. Utrop: 1000, Startbud: 3000 917: Norge , samling i perm med nyere mynt i kv 0 , bla 6 stk jubeleumsmynter i sølv. Utrop: 1000, Startbud: 900 920: Norge , samling i perm med øre og krone mynt , bla. 3 stk 2 kroner . BEFARING ANBEFALES Utrop: 500, Startbud: 500 921: Commemorative Collection Nobel Peace Prize. Blitercover sett med sølv medaljer. Utrop: 500, Startbud: 1400
922: Norge 2 stykker HB- album med nyere mynter fra 5 kroner - 1 ører , mye flott kvalitet. DENNE MÅ DU SE Utrop: 500, Startbud: 500 923: Sverige , samling i perm med årgangsmynt , mange sølvmynter Utrop: 500, Startbud: 450 924: Skrin med 35 stk 2 euro minnemynter , alle i kapsel  kv 0 Utrop: 500, Startbud: 750 925: Lot med sølvmynter fra bla. Sverige , Finland + mer (brutto 485 gram) v.kv. SE BILDE # Utrop: 500, Startbud: 880 926: Pre euro album (2 stk) med mynter fra europa , mye bra Utrop: 500, Startbud: 450 927: England fin samling i importa perm. MÅ SES Utrop: 500, Startbud: 500 928: Perm med mynter fra flere land , mye spennende. MÅ SES Utrop: 400, Startbud: 360
930: Sverige 1 krone samling fra 1875-1973 og 50 ører fra 1907-1973. Samlingen er ikke komplett. V.kv. Befaring anbefales # Utrop: 400, Startbud: 385 932: Lot med mye spennende mynt fra Tyske stater , flere i sølv Utrop: 400, Startbud: 385 933: Sverige 2 kroner (0,800 sølv) 12 stk .  V.kv. SE BILDE # Utrop: 400, Startbud: 1260 934: England , samling med masse mynter i perm. MÅ SES Utrop: 300, Startbud: 270 935: Sverige 2 kroner (0,400 sølv) 14 stk. v.kv. SE BILDE # Utrop: 300, Startbud: 512 936: Rote lott med myntsett fra Danmark + mye mer Utrop: 300, Startbud: 410 937: Eske med krone og øremynt + noe utland (brutto ca 10,5 kilo) v.kv Utrop: 250, Startbud: 300
938: Norge , to esker med småposer med øremynt (brutto ca 8,5 kilo) v.kv Utrop: 250, Startbud: 225 939: Mynter fra mange land , mye spennende  MÅ SES Utrop: 200, Startbud: 180 940: Mynter fra mange land , mye spennende  MÅ SES Utrop: 200, Startbud: 180 941: Mynter fra mange land i album , mye spennende + noen sølvmynter.  MÅ SES Utrop: 200, Startbud: 205 942: Mynter fra flere land i album , mye spennende. Utrop: 200, Startbud: 180 945: Danmark  , samling i perm med skilling og krone/øremynt  MÅ SES Utrop: 200, Startbud: 180 946: Norge , skrin med mye hull mynt . MÅ SES Utrop: 100, Startbud: 325
947: Sverige 5 stk myntsett og Danmark 1 stk myntsett  v.kv. , befaring anbefales Utrop: 100, Startbud: 100 948: Gammel pung med skilling + noe mer. MÅ SES Utrop: 100, Startbud: 522 949: Norge , masse hull mynter i tre eske. SE BILDE Utrop: 100, Startbud: 179 950: Canada 5 dollar 1989 (1 oz silver) kv 0 Utrop: 150, Startbud: 210 951: Danmark 200 kroner 1990 , proof og Norge 100 kroner 1982  kv 01 Utrop: 200, Startbud: 255 953: England Double florin 1890 og florin 1891   v.kv. Utrop: 400 954: Frankrike 11/2 euro sølv 2002 jubeleum europa i orginal eske m/sertifikat  proof # Utrop: 200, Startbud: 180
955: Frankrike 11/2 euro sølv 2003 jubeleum europa i orginal eske m/sertifikat  proof # Utrop: 200, Startbud: 180 956: Frankrike 11/2 euro sølv 2003 jubeleum Tour de france i orginal eske m/sertifikat  proof # Utrop: 200, Startbud: 180 957: Mogul India Muhammad Rupee 1730 Shahjakanabad , sølv KM 437.4  kv 1/1+ m/ testmerke Utrop: 200 958: China Hupeh provin sølv dollar 1895-1907 montert i brosje SE BILDE Utrop: 150, Startbud: 507 962: Syria Antiochia Traian Decius 249-251 tetradrachm (10,57 g) S.4209  kv. 1+ , pen Utrop: 500 964: USA dollar 1881 , 1888 O , 1921 S , 1921 og 1/2 dollar 1917  v.kv. Utrop: 800, Startbud: 770 965: USA 1 dollar 1996 og 1998 , begge 1 oz silver  kv 01 - 0 Utrop: 200, Startbud: 480
966: Østerike Maria Thersia taler 1780 (restrike)  kv 0 , flott glans # Utrop: 250, Startbud: 300 967: Medaljer Vardø by 1989 og Sparebankene i Norge 1972 , begge sølv Utrop: 200, Startbud: 180 968: Medalje lot med sølv medaljer , pene kvaliteter # Utrop: 200, Startbud: 325 969: Medalje i sølv Alt For Norge , minnemedalje Kong Haakon VII 1872-1972 (ca 45 gram / 925) i orginal eske , kv 0/01 # Utrop: 150, Startbud: 260 970: Medaljer , lot med 8 forskjellige.  SE BILDE # Utrop: 100, Startbud: 125 971: Norske sedler satt opp på 2 stk plastark fra 1 kroner 1917- 100 kroner 1928 , flere sedler defekte. BEFARING ANBEFALES Utrop: 200, Startbud: 230 972: 1 krone 1942 A 643429  London kv 1+ , meget tiltalende Utrop: 1600, Startbud: 1440
973: 1 krone 1948 M.0194983  kv 01 # Utrop: 400, Startbud: 360 974: 1 krone 1948 L.0676655  kv 1/1+ # Utrop: 150, Startbud: 135 975: 1 krone 1948 M , 2 kroner 1950 G (2 stk) brukskvalitet # Utrop: 100, Startbud: 90 976: 5 kroner 1925 J.8818746  kv 1-/2 # Utrop: 250, Startbud: 225 977: 5 kroner 1934 N6563515  kv 1+ # Utrop: 1500, Startbud: 1350 978: 5 kroner 1953 J.9656407  kv 01 , pen # Utrop: 800, Startbud: 720 979: 5 kroner 1955 B.6199233  kv 01 , pen # Utrop: 300, Startbud: 270
980: Gammel lommebok med Norske 5 kroner og 10 kroner (35 stk. / pålydende 340,-) v.kv. Utrop: 300, Startbud: 345 981: 10 kroner 1943 Å.4024922  kv 1/1- # Utrop: 100, Startbud: 90 984: 50 kroner 1943 C.7026293  kv 1- # Utrop: 500, Startbud: 450 985: 50 kroner 1995 i spesialfolder med sort overtrykk over nummer Utrop: 150, Startbud: 281 986: 100 kroner 1938 B.3010710  kv 1/1+ # Utrop: 1500, Startbud: 1450 988: 100 kroner 1958 F.7488085  kv 1 # Utrop: 500, Startbud: 450 989: Seddel lot med 28 stk sedler fra Norge i lommebok fra 5 kroner - 100 kroner , bla. 100 kroner 1961 , mye bra. TA EN TITT Utrop: 1000, Startbud: 950
991: 100 kroner 1976 C 1816935  kv 01 , pen # Utrop: 250, Startbud: 225 992: 100 kroner 1977 D6064270  kv 1/1+ Utrop: 100, Startbud: 100 993: 100 kroner 1988 (6. utgave)  kv 01 # Utrop: 200, Startbud: 180 995: 100 kroner 1991 (6 utgave)  kv 1 Utrop: 100, Startbud: 90 996: 500 kroner 1971 A.3691730  kv 1 .  Små flekker , men fremtrer pen # Utrop: 1750, Startbud: 1575 997: Seddel lot med 1 kroner - 200 kroner (pålydende 683,-)  v.kv.  MÅ SES Utrop: 800, Startbud: 847 999: Lomme bok med ca. 63 sedler fra mange land. Varierende kvalitet , men flere pene Utrop: 300, Startbud: 270
1000: Thailand , lot med 9 stk. fra 100 baht - 5 baht  v.kv. Utrop: 200 1001: Liten lot med 9 stk. notgeld sedler   v.kv. , pene # Utrop: 100 1003: Pinslott med bla en plansje + noen rammer og samleperm med masse pins. Bør besiktiges. Utrop: 200, Startbud: 700 1004: Pins , pose med NetCom pins , alle ser like ut? Utrop: 100, Startbud: 90 1005: Ca 17 kilo tegneserier i samlepermer. Bla Fantomet, Larson, D.D. spesial, Diverse og Western bla. Utrop: 200, Startbud: 205 1007: Eske med ca 14 kilo med mye forskjellig , se liste MÅ SES Utrop: 200, Startbud: 350 1008: Tegneserie Colt , ca 10 kilo. MÅ SES Utrop: 200, Startbud: 180
1009: Eske 4,4 kilo med Donald Duck fra 1960 tallet. Alle forskjellige. Utrop: 200, Startbud: 326 1010: Eske med  ca 11 kilo krim bla. Kriminalitet i Norge av Norsk Narkotikapolitiforening + noe mer. Mye spennende lesestoff. Utrop: 100, Startbud: 90 1012: Eske med ca. 5 kilo TS Pocket Utrop: 100, Startbud: 90 1013: Danske tegneserie blader brutto 9 kilo. Utrop: 100, Startbud: 90 1014: Eske med Tarzan, Sølvpilen og Snurre Sprett m.m. - 20 kilo brutto Utrop: 100, Startbud: 198