Vis Bild

Skillingsmerker (24)
Øre-utgaver (247)
Utgavene fra 1905-09 (464)
Utgavene fra 1909 (490)
Utgavene fra 1945 (674)
Tjen/porto/returm. (765)
Div utgaver (774)
Postkort/brev (853)
PORTO - POSTFRISK (955)
Norges-samlinger (958)
Konglomerat (1027)
Norden (1044)
Europa/Oversjø (1105)
Telekort (1185)
Myntbrev (1191)
Gullmynter (1187)
Mynter (1215)
Sedler (1379)
Tegneserier m.m. (1424)
Diverse ikke filateli (1467)

Samler-Børsen Auksjon 252 - torsdag 16 juni 2022 > Kun bilder.

1012: Plansje med 53 merker i Prakt/lux kvalitet vesentlig fra 90-årene!, flere Super Lux! Gunstig! Utrop: 250, Startbud: 225 1013: Plansje med 22 merker fra 2015 i Super Lux kvalitet! Utrop: 250, Startbud: 225 1014: Plansje med 25 merker inkl. miniark fra 2014 i Super Lux kvalitet! Utrop: 250, Startbud: 458 1015: Plansje med 27 merker inkl. miniark vesentlig i Super Lux kvalitet fra 2003! Utrop: 250, Startbud: 225 1016: Plansjer med 40 merker inkl. 2 miniark fra 2007 vesentlig i Super Lux kvalitet!  Utrop: 250, Startbud: 225 1017: Plansje med 16 merker i Super Lux kvalitet fra 2015. Svært vakre stempler!! Utrop: 200, Startbud: 180 1018: Plansje med 21 merker i Lux kvalitet fra 2014. Super kvalitet! Utrop: 200, Startbud: 180
1019: Plansje med 15 merker inkl. 2 miniark med Lux stempler fra 2018. Flotte merker! Utrop: 200, Startbud: 330 1020: Norges samling hengslet i stender album - tynn, samt en innstikksbok med ubrukte merker.Bør sees. Utrop: 200, Startbud: 180 1021: Lot buskerud 10 prakt/lux  stempler på 10 øres røde merker. Bla ASK, Gjethus, Hougsund, Nore, Nykirke og Tuft.. # Utrop: 200, Startbud: 485 1022: Innstikksbok lager Norge fra 2008 til 2019 stemplet. Ikke helt komplet men nesten. Utrop: 200, Startbud: 560 1023: Plansje med 13 merker i Super Lux kvalitet fra 2016! Super kvalitet! Utrop: 150, Startbud: 135 1024: Skoeseke med diverse duppliserte brev fra OL Lillehammer. - Brutto ca 3 kg. Utrop: 100, Startbud: 90 1025: Plansje med 9 merker i Lux kvalitet fra 2017. Meget pene!! Utrop: 100, Startbud: 90
1026: Norge i liten boks med noe postfriskt og stemplet. Mange forskjellige merker.Bør besiktiges. Utrop: 100, Startbud: 800 1028: Konglomerat/Rotekasse med posekartotek, Masse album - bra og dårlig. Bør vurderes.. # Utrop: 300, Startbud: 7500 1029: Konglomerat/Rotekass med diverse album m.m.. Også noe Årbøker/Årsett England. Bør studeres.. # Utrop: 300, Startbud: 1600 1030: Konglomerat/Rotekasse. Skikkelig spennende med diverse samlinger flere rimelig gode. Mange forskjellige land. Må besiktiges.. # Utrop: 300, Startbud: 8500 1031: Rotekasse/Konglomerat. Stort sett Norge, 13 album - Må sees og vurderes. Utrop: 300, Startbud: 1925 1032: Konglomerat/rotekasse med diverse samlinger, bla også 2 mindre norges-samlinger også noen tomme album. Bør sees! Utrop: 300, Startbud: 2100 1033: Rote eske med mest Norge massevare i album + noe annet  MÅ SES Utrop: 300, Startbud: 450
1034: Konglomerat/Rotekasse med diverse samlinger, små innstiksbøker, Norske fdc osv. Mest utland. Samt noen posekartotek bla Hong Kong og England. Må besiktiges.. # Utrop: 300, Startbud: 1600 1035: Konlomerat/Rotekasse med diverse samlinger, posekartotek m.m. Mange land.. # Utrop: 300, Startbud: 1600 1036: Konglomerat/Rotekasse med album ogg innstiksbøker. Masse vis av merker bla fra Irland, Storbritannia, og Britiske øyer m.m. Mest stemplet men også massevis av postfriske/ustemplede, samt souvenir ark. Bør besiktiges. Utrop: 300, Startbud: 700 1037: Konglomerat/Rotekasse med bla 24 album inkl 3 med norske FDC, resten er mest utland inkl samling Russland m.m. Må sees!. # Utrop: 300, Startbud: 3377 1038: Konglomerat i banankasse.  MÅ SES Utrop: 100, Startbud: 900 1039: Rotekasse/konglomerat med ltt av hvert bla litt nyhets abbonement.Må vurderes. Utrop: 100, Startbud: 248 1040: Norsk massevare / posekartotek i banankasse Utrop: 100, Startbud: 193
1041: Rotekasse med en del klipp og merker. Bør sees. Utrop: 100, Startbud: 150 1042: Posekartotek i plastkasse , Norsk massevare Utrop: 100, Startbud: 125 1043: Rotekasse med bla  klipp, brev, FDC, årsett osv. Norge, Sverige og andre land. Må besiktiges, Utrop: 100, Startbud: 275 1052: DANMARK H29 Rundskuedagen 1930 i prima postfrisk 4 blokk. Opplag KUN 4000! . # Utrop: 1000, Startbud: 900 1053: DANMARK H40 Rundskuedagen 1930 i prima postfrisk 4 blokk. Opplag KUN 4000!. # Utrop: 600, Startbud: 750 1054: DANMARK Afa PF 4 - 1 krone gulbrun stpl.Afa 1500,-. # Utrop: 250, Startbud: 250 1057: Danmark samling i Davo perm ganske fyldig fra tidlig til ca 1970. Inkl tjeneste, Noe Grønland osv, Det meste er stemplet. Bør besiktiges. # Utrop: 800, Startbud: 720
1062: DVI Afa 16,17 - 1 og 5 Cent - 2 lettstemplede merker. # Utrop: 100, Startbud: 90 1065: Rote kasse FINLAND med bla 3 innstiksbøker, massevare m.m. Bør vurderes. Utrop: 200, Startbud: 180 1067: FÆRØYENE kasse med diverse FDC + andre særstempler m.m. Utrop: 200, Startbud: 180 1068: GRØNLAND PP 1 - 1 øre prima ustemplet med LUX sentrering. Afa 4500,-. # Utrop: 1500, Startbud: 1600 1069: GRØNLAND PP 2 - 5 øre med prima sentrering ustemplet. Attest L. Nilsen Afa 5000++. # Utrop: 1500, Startbud: 1600 1070: GRØNLAND PP 3 - 10 øre ustemplet. 2 brune tg oppe. Afa 6000,-. # Utrop: 800, Startbud: 1425 1071: GRØNLAND Afa PP 4 - 1 øre pent stpl. Afa 425,-. # Utrop: 100, Startbud: 90
1072: GRØNLAND Afa PP 5 - 2 øre pent stpl. Afa 750,-. # Utrop: 150, Startbud: 195 1074: GRØNLAND PP 10-12 - 70 øre, 1 kr og 3 kr Prima ustemplet serie. Afa 2450,-. # Utrop: 500, Startbud: 450 1075: GRØNLAND PP 18 - 1 krone LUX stemplet UDSTEDET SATUT. # Utrop: 300, Startbud: 450 1076: GRØNLAND PP 13-18 - 13-16 er prima postfriske. 17,18 er ubrukte med minimale hg spor. Afa 2560,-. # Utrop: 700, Startbud: 630 1080: GRØNLAND Afa 8-16 Amerika utgave prima postfrisk. Afa 2400,- . # Utrop: 700, Startbud: 630 1081: GRØNLAND Afa 17-25 prima postfrisk serie Amerikautgave. DANMARK BEFRIET. Attest E. Wowern (7000). # Utrop: 2000, Startbud: 2993 1082: GRØNLAND Afa 20a-25a Danmark. Befriet med omvendte farger. Pen lettstemplet serie. Afa 12.000,-. # Utrop: 4000, Startbud: 3600
1087: ISLAND 3B. Tjenstemerke 3B pent stemplet. Utrop: 100, Startbud: 90 1088: ISLAND Afa 12 - 3 aur prima postfrisk. Afa 1200,- # Utrop: 300, Startbud: 370 1094: ISLAND Afa tj 1B - 4 sk prima ustemplet med meget god sentrering for utg. # Utrop: 250, Startbud: 225 1095: Nordiske land miniark 5 årganger i Top of The World Stamps serien  Utrop: 400, Startbud: 360 1096: Sverige Facit 92 og 94 VARNAMO (Afa 101, 103) 55 og 80 øre - flotte merker ustemplet med Serfikat på hvert merke fra Helena Obermuller. Facit = 41.000,-. # Utrop: 10000, Startbud: 9000 1098: Sverige -Skoeske m/100+ svenske brev/kort i tiden 1896-1974, mest opptil 1960 Utrop: 200, Startbud: 276 1103: ÅLAND flott samling i Davo album med lommer og kasett fra 1984-2007 postfrisk. Medfølger også en del dubletter. Utrop: 400, Startbud: 650
1104: NORDEN Årsett fra Grønland, Åland og Færøyene - 2 av landene er i årsett mapper. Utrop: 100, Startbud: 148 1107: Bosnia-Herzegovinia. Pen mindre samling 1879-1917. Kronologisk satt opp i en innstikksbok. Bra kvalitet og god verdi. Over 2600 danske kroner iflg Afa. Det meste er stemplet men også noe er ustemplet Utrop: 250, Startbud: 225 1108: England. AFA 83. 5sh karminrosa med ett sentralt stempel. Utrop: 500, Startbud: 450 1112: Innstikksbok med engelske postfriske merker, pålydende cirka kr 630,- i komplette sett Utrop: 300, Startbud: 270 1114: England liten innstikksbok m/ 248 penny red stemplet flere katalog nr. Utrop: 200, Startbud: 336 1115: ENGLAND - 1841 TWO PENCE med NUMMERSTEMPEL 131, posisjon N - G Utrop: 100, Startbud: 90 1116: ENGLAND - 2 plansjer 60 eldre Victoria merker Utrop: 300, Startbud: 270
1117: ENGLAND bok utgitt 1968 i forbindelse med Reginald M. Phillips samling. Meget godt illustrert/tekstet bok- se noen ilustrasjoner på bildene. Utrop: 50, Startbud: 60 1119: ENGLAND rotekasse med bla 2 eldre startsamlinger med høi verdi, samt 7 innstiksbøker fra Victoria og utover. Mye eldre merker. Denne må besiktiges, Utrop: 2000, Startbud: 2400 1122: Rote eske FRANKRIKE -  med diverse annet. Mye eldre postfriskt med meget høy katalog verdi. Bør vurderes. Utrop: 1800, Startbud: 1620 1128: 12 utenlandske prefrim brev Utrop: 200, Startbud: 180 1131: Liechtenstein, Monaco, Gibraltar og Malta. Pen liten samling fra disse små Europeiske statene. Mange postfriske og bra merker. Samlet verdi ca 6300,- dkk. Utrop: 500, Startbud: 450 1135: Spania 859-73. Serie Jomfruen av Pilar. 4 pta med garantistempel og litt hengselgjennomslag. Høy katalogverdi, forsiktig utrop. Utrop: 400, Startbud: 360 1136: To mapper med brev, kort, frimerker, hvorav en med sport og en diverse som inkl. et Th. Kittelsen kort Utrop: 150, Startbud: 135
1139: SVEITS 3 merker. Afa 39, 44 og 27a. Afa 1600 Utrop: 100, Startbud: 391 1140: Tyske rike Afa 251 - 25 + 15 pf. Prima postfriskt. Afa 3700,-. # Utrop: 500, Startbud: 700 1141: Tyske rike Afa 438 - 2 mark stemplet Afa 4000,- . # Utrop: 500, Startbud: 450 1142: BERLIN samling i Leuchtturm album med lommer. 1948-1990. Det meste er stemplet, en del med pene fullstempler. Høy katalogverdi. Bør besiktiges. Utrop: 1250, Startbud: 1600 1145: Tyskland 2. verdenskrig 4 kort/konvolutter med Hitlermerker + motiv av hakekortsflagg på kort og på merker. Utrop: 100, Startbud: 90 1147: TYSKE RIKET dublett lager i 3 tykke innstikksbøker. Må vøre 1000 vis av merker. Absolutt verd en titt! Utrop: 750, Startbud: 830 1148: Tyskland Bundesreplublik i Davo fortrykksalbum med lommer og kassett. Merker fra 50 tallet til 80 tallet + noen plansjer bakerst til 2020. Mest stemplet.- Utrop: 300, Startbud: 270
1150: Eldre Tyskland og Saar - Utrop: 150, Startbud: 260 1153: VATIKANE vakkert brev med 6 forskjellige valører stpl CITTA DEL VATICANO 9-5-56. # Utrop: 100, Startbud: 90 1155: 10 innstikkskort med merker med motiv Røde Kors.  Utrop: 100, Startbud: 90 1160: Ex franske kolonier i full 16 siders innstikksbok med mange stemplede merker Utrop: 100, Startbud: 90 1162: ITALIA i 2 tykke Leuchtturm innstiksbøker eksklusive. En del gammelt spenende. Satt opp kronologisk.Bør besiktiges. N Utrop: 1000, Startbud: 900 1167: NEPAL 1 brev med 5 merker + brevforside Turks Island Utrop: 100, Startbud: 90 1168: Nederlandsk Ny Guinea UNTEA overtrykk på ordinær bruksserie. Postfrisk og høy katalogverdi Utrop: 175, Startbud: 158
1169: RUSSLAND diverse plansjer med merker + miniark. Utrop: 300, Startbud: 270 1170: USA samling 1970-85 i Davo fortrykksalbum m/kasett fyldig belagt hovedsakelig postfriskt Utrop: 800, Startbud: 720 1171: USA 14 postfriske småark a 29 og 32 cents. Med 195 forskjellige merker. Pålydende USD 63,80 Utrop: 450, Startbud: 473 1172: USA samling 32 siders innst.bok med plate nr. blokker + andre blokker. Totalt 300 enheter i 4 blokker og større. Postfriskt Utrop: 300, Startbud: 300 1174: USA Celebrate the century 1900-1960, dvs. 7 småark med 15 merker a 32 og 33 cent. Pålydende USD 34 Utrop: 200, Startbud: 180 1178: USA i tykk innstiksbok med merker fra 1982-2012. ca 2100 ulike merker. Få dubletter, det meste er stemplet med noen untak. Utrop: 500, Startbud: 450 1180: Eske med et enormt antall miniark, merker fra mange land Utrop: 200, Startbud: 205
1182: 42 plansjer med masse frimerker fra mange land mye gammelt, bla Europa, Engelske og Franske kolonier osv. Denne bør vurderes nøye. Utrop: 2000, Startbud: 1800 1183: Skoeske med massevis av plansjer med frimerker fra mange land. Også Norge. Må vurderes. Utrop: 1500, Startbud: 1500 1186: Myntbrev i perm fra SMH fra 15 -67 ikke komplett Utrop: 400, Startbud: 400 1187: Komplett OL Lillehammer 1994 (736) sett med 4 GULLMYNTER og 12 sølvmynter , flott sett . Proof. # Utrop: 30000, Startbud: 29000 1188: Andorra 5 D 1996 MINIGULLMYNT (687)   proof. # Utrop: 500, Startbud: 650 1189: Bhutan  1 setrum 1995  MINIGULLMYNT (687) Solar system  proof. # Utrop: 500, Startbud: 670 1190: GULLMYNT (687) fra serien End World War II - 50th Anniversary  Canada 100 dollar 1994  proof i kapsel. # Utrop: 4000, Startbud: 3600
1191: Canada 1 dollars 1997 1/20 oz 999  MINIGULLMYNT (687) Maple Leaf  kv 0. # Utrop: 500, Startbud: 751 1192: Cook Islands 20 dollars 1995 MINIGULLMYNT (687) 500 years of America  kv 0/01. # Utrop: 500, Startbud: 650 1193: Cook Islands 5 dollars 1997 MINIGULLMYNT (687) Diana Princess of Wales , proof. # Utrop: 500, Startbud: 650 1194: Danmark 10 kroner 1874 GULL  kv 1+ Utrop: 1500, Startbud: 1700 1195: Danmark 20 kroner 1876 GULL  kv 0/01 Utrop: 4000, Startbud: 3800 1196: Danmark 10 kroner 1908 GULL  kv 01 Utrop: 1500, Startbud: 1900 1197: Danmark 20 kroner 1912 GULL  kv 0/01 Utrop: 4000, Startbud: 4100
1198: GULLMYNT (687) fra serien End World War II - 50th Anniversary England 50 pence 1994  proof i kapsel. # Utrop: 6000, Startbud: 7750 1199: GULLMYNT (687) fra serien End World War II - 50th Anniversary 500 francs 1994  proof i kapsel. # Utrop: 6000, Startbud: 6880 1200: GULLMYNT (687) fra serien End World War II - 50th Anniversary  Gibraltar 1/2 crown 1994  proof i kapsel. # Utrop: 6000, Startbud: 6260 1201: Gibraltar 1998 MINIGULLMYNT (687) Royal  kv 0/01. # Utrop: 500, Startbud: 650 1202: GULLMYNT (687) fra serien End World War II - 50th Anniversary  Isle of Man 1/2 crown 1994  proof i kapsel. # Utrop: 6000, Startbud: 6370 1203: GULLMYNT (687) fra serien End World War II - 50th Anniversary Israel  10 new sheqalim 1995  proof i kapsel. # Utrop: 6000, Startbud: 6650 1204: Kina 5 yuan 1997 1/20 oz 999 MINIGULLMYNT (687) Panda  proof. # Utrop: 500, Startbud: 725
1205: Litauen 10 latu 1998 MINIGULLMYNT (687) Riga   proof. # Utrop: 500, Startbud: 630 1206: Nederland Dukat , Utrecht 1724 , GULLDUKAT fra Ankerendam Rundeskatten kv 01 Utrop: 6000, Startbud: 5400 1207: Utrecht dukat 1724 GULL fra rundefunnet (684)  kv 1+/01 , pen # Utrop: 6000, Startbud: 5400 1208: Niue 25 dollars 1994 MINIGULLMYNT (687) Jhon F. Kennedy , proof. # Utrop: 500, Startbud: 670 1209: Niue 25 dollars 1996 MINIGULLMYNT (687) The Bounty , proof. # Utrop: 500, Startbud: 650 1210: Niue 25 dollars 1996 MINIGULLMYNT (687) Protect our world , proof. # Utrop: 500, Startbud: 650 1211: Samoa  10 dollar 1995 MINIGULLMYNT (687)The Endeavour   proof. # Utrop: 500, Startbud: 650
1212: Sverige 10 kroner 1883 GULL  kv 01 Utrop: 1500, Startbud: 1900 1213: GULL- medalje komplett sett Kongelig bryllup haakon og mette-Marit 25 august 2001 (0,5 oz gull / 1 oz sølv og bronse)687)  proof. # Utrop: 6000, Startbud: 6600 1214: GULL-medalje Harald og Sonja 29 august 1968 i kapsel (687)   kv 0. # Utrop: 700, Startbud: 1233 1215: 10 kroner 1964 , 25 kroner 1970 , 50 kroner 1978 , 100 kroner 1982 og 200 kroner 1980  kv 01 - 0 Utrop: 500, Startbud: 500 1216: 175 kroner 1989 i orginal pose  kv 0/01 Utrop: 300, Startbud: 350 1217: 175 kroner 1989  kv 0/01 Utrop: 300, Startbud: 300 1218: 175 kroner jubeleum i orginal pose  kv 0 Utrop: 250, Startbud: 350
1219: Sølvsett nummer 2 fra OL Lillehammer 1994  proof. # Utrop: 250, Startbud: 300 1220: 100 kroner 2001 Nobel i eske.  Proof Utrop: 200, Startbud: 255 1221: 4 Mark 1670  kv 1/1+ # Utrop: 8500, Startbud: 7650 1222: 4 Mark 1672  kv 1+ # Utrop: 8000, Startbud: 8000 1223: 1/2 Speciedaler 1776  kv 1/1+ Utrop: 2500, Startbud: 2250 1224: 1 Speciedaler 1777  kv 1+/01 # Utrop: 6500, Startbud: 5850 1225: 1 Speciedaler 1824  kv 01 , flott mynt Utrop: 15000, Startbud: 23915
1226: 1 Speciedaler 1834  kv 1+/01 # Utrop: 18000, Startbud: 21967 1227: 1 Speciedaler 1849  kv 1+ # Utrop: 10000, Startbud: 15364 1228: 1 Speciedaler 1861  kv 1/1+ , lite kantmerke # Utrop: 13000, Startbud: 11700 1231: 1 øre 1885  kv 1+ , svakt renset / pen Utrop: 600, Startbud: 740 1232: 1 øre 1914  kv 0 Utrop: 700, Startbud: 1025 1233: 2 øre 1884  kv 01. # Utrop: 200, Startbud: 180 1234: 5 øre 1876  kv 1+/01 , pen mørk patina # Utrop: 200, Startbud: 180
1235: 5 øre 1899  kv 1+/01 , pen. # Utrop: 200, Startbud: 180 1236: 5 øre 1908  kv 1/1+. # Utrop: 200, Startbud: 205 1237: 5 øre 1908  kv 1 Utrop: 150, Startbud: 135 1238: 5 øre 1917  kv 1+. # Utrop: 200, Startbud: 180 1240: 10 øre 1919  kv 0 , prakt Utrop: 200, Startbud: 255 1241: 10 øre 1923  kv 0 Utrop: 1000, Startbud: 900 1242: 25 øre 1901  kv 0 Utrop: 1500, Startbud: 2893
1243: 25 øre 1901  kv 01 Utrop: 300, Startbud: 295 1247: 50 øre 1887  kv 1/1+ kh/ripe. # Utrop: 500, Startbud: 625 1248: 50 øre 1889  kv 1/1+  kh. # Utrop: 500, Startbud: 450 1250: 50 øre 1893  kv 1/1+ kh. # Utrop: 300, Startbud: 300 1251: 50 øre 1901  kv 0/01 # Utrop: 1500, Startbud: 1350 1252: 50 øre 1923 m/hull  kv 0/01 Utrop: 1200, Startbud: 1080 1253: 1 krone 1877  kv 1/1-. # Utrop: 200, Startbud: 255
1254: 1 krone 1889  kv 1+. # Utrop: 900, Startbud: 1010 1255: 1 krone 1892  kv 1. # Utrop: 500, Startbud: 801 1256: 1 krone 1898  kv 1/1+. #. Utrop: 900, Startbud: 860 1257: 1 krone 1900  kv 1/1+. # Utrop: 500, Startbud: 450 1258: 1 krone 1908  pp   kv 1/1+. # Utrop: 500, Startbud: 450 1259: 1 krone 1908 up  kv 1/1+. # Utrop: 400, Startbud: 360 1262: 1 krone 1915  kv 1+ Utrop: 300, Startbud: 270
1263: 1 krone 1917  kv 1 Utrop: 150, Startbud: 135 1265: 1 krone 1997 , skjevt preget hull  kv 0/01. # Utrop: 500, Startbud: 450 1266: 2 kroner 1878  kv 0/01 , flott Utrop: 7000, Startbud: 6300 1267: 2 kroner 1878  kv 1 , kh/riper. # Utrop: 150, Startbud: 135 1268: 2 kroner 1894 og 1904 begge kraftig renset.  V.kv.. # Utrop: 250, Startbud: 620 1269: 2 kroner 1898  kv 1/1+ , kh./blf.. # Utrop: 1300, Startbud: 1270 1270: 2 kroner 1902  kv 1+ , mørk pen mynt. # Utrop: 1000, Startbud: 1000
1271: 2 kroner 1900  kv 1/1+. # Utrop: 800, Startbud: 770 1272: 2 kroner 1907  kv 1+/01 Utrop: 300, Startbud: 320 1273: 2 kroner 1908  kv 1/1+. # Utrop: 400, Startbud: 360 1274: 2 kroner 1908  kv 1 Utrop: 200, Startbud: 230 1275: 2 kroner 1910  kv 1/1+. # Utrop: 600, Startbud: 540 1278: 2 kroner 1913  kv 0/01 Utrop: 600, Startbud: 540 1279: 2 kroner 1914  kv 0 , pen Utrop: 5500, Startbud: 6694
1280: 2 kroner 1914  kv 01 , pen # Utrop: 700, Startbud: 720 1281: 2 kroner 1914  kv 1/1+. # Utrop: 400, Startbud: 360 1282: 2 kroner 1915  kv 1/1+. # Utrop: 400, Startbud: 360 1283: 2 kroner 1915  kv 1 Utrop: 200, Startbud: 180 1284: 2 kroner 1916  kv 1/1+. # Utrop: 500, Startbud: 450 1285: 2 kroner 1913 ,  1914 Mor Norge og 1917 , alle med anmerkninger Utrop: 300, Startbud: 370 1286: 2 kroner 1914 , 1914 Mor Norge og 1917 , alle renst  v.kv.. # Utrop: 250, Startbud: 425
1287: Otginalrull 20 kroner 1994 , første år med ny 20 kroner Utrop: 600 1288: Rullemyntsett kun med 10 krone , 1 krone og 50 øre , slitt eske Utrop: 500, Startbud: 450 1289: Norwegian Heritage Proof Coin 1999 Utrop: 300, Startbud: 375 1290: Proof coins of Norway exclusive 2004 med GULL-medalje (7,70 gram / 585) Utrop: 1500, Startbud: 1921 1291: Proof coins of Norway exclusive 2007 med HVITT GULL-medalje (3,00 gram / 585) Utrop: 600, Startbud: 700 1292: Proof coins of Norway exclusive 2008 med GULL-medalje (7,70 gram / 585) Utrop: 1500, Startbud: 2105 1293: Myntsett 1970 , små riper+ liten sprekk Utrop: 150, Startbud: 426
1294: Myntsett + mer i skoeske , 44 sett av forskjellige utgivelser. HØY SELVKOST Utrop: 1000, Startbud: 900 1295: Myntsett 1978 , prima # Utrop: 100, Startbud: 165 1297: Den Norske Kronemynt 125 år i sølv , ripete orginalt skrin m/ sertifikat Utrop: 400, Startbud: 360 1298: Myntsett Kong Harald V 70 år 2007 i orginal eske m/sertifikat (NM. 2700,-) Utrop: 500, Startbud: 500 1299: Myntmestersettet 2006/2007 i orginal eske m/sertifikat , små slitesje merker på eske(NM 1490,-) Utrop: 300, Startbud: 300 1301: Sølvmynter fra flere land i kapsel , alle i sølv og kapsel (7 stk)  proof. # Utrop: 1000, Startbud: 900 1302: Samling fra Norge og flere land i liten eske med sølvmynter i proof kavalitet  + myntsett , mynter sortert i poser og medaljer  BEFARING ANBEFALES # Utrop: 800, Startbud: 1147
1303: Norge , samling i perm med 1 kroner - 1 ører . Flere mynter i sølv og noen i meget pen kvalitet . Anbefaler befaring Utrop: 800, Startbud: 720 1305: Lampitt skap med 8 skuffer nesten fulle med nyere mynt fra USA. MÅ SES Utrop: 600, Startbud: 750 1306: Myntbrev fra USSR Collection i pen perm (16 stk.) MÅ SES Utrop: 600, Startbud: 743 1307: Norge , samling med 10 kroner - 1 ører fra Olav V . Masse mynter i flott kvalitet MÅ SES Utrop: 500, Startbud: 450 1308: Norge 50 ører fra 1945-47-48 .  30 stk på ark , flere i meget pen kvalitet  MÅ SES Utrop: 500, Startbud: 450