Norge eldre brev (2)
Skillingsmerker (5)
    Nk 1  (5)
    Skilling Oscar (21)
    Våpen I - 1863 (53)
    Våpen II - 1867 (94)
    Skilling Posthorn (130)
Øre-utgaver (203)
Utgavene fra 1905-09 (492)
Utgavene fra 1909 (527)
Utgavene fra 1945 (608)
Tjen/porto/returm. (638)
Div utgaver (668)
Postkort/brev (724)
PORTO - POSTFRISK (747)
Norges-samlinger (751)
Konglomerat (822)
Norden (860)
Europa/Oversjø (926)
Telekort (968)
Myntbrev (971)
Gullmynter (972)
Mynter (980)
Sedler (1210)
Tegneserier m.m. (1238)
Diverse ikke filateli (1280)

SAMLER-BØRSEN Auksjon 254 - 6 oktober 2022 > Våpen II - 1867

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
94
¦   11 - 1 skill 1 LUX stpl BERGEN 10/7-1872 - vanskelig merke i denne kvalitet. 500

95
¦   11. Prakt Bergen 7/4 1872. 300

98
*   11, 18 x3 på 10 skillings konvolutt (Registrert som 11 skilling i postal III) sendt fra CHR 14/8-1872 til Belgia , diverse transit og annkomst stpl bak. 1 skill 1 mangler hj. Dette er det eneste registrerte brevet. . # 2000

99
¶¶   12 - Postfrisk 4-blokk m. marg. En par ubetydelige gule flekker. (Hk 2.400,-) 600
690

¶¶   12. Perfekt tagget og sentrert postfriskt merke. Luksus. 400
1410

101
¦   12 - 2 skill 2 prakt stpl enrings CHRISTIANIA 31/7-1872 200

102
¦   12. Prakt Christiania 24/3 1869. Liten ekstra bue høyre. 200

103
  13a. Uvanlig fargefriskt merke med klart trykk. Liten blå papirrest etter album/hengsel el. Luksus ustemplet. (HK 10.000,-) 5000
4500

104
¦   13a - 3 skill 3 stpl del av BØ i THELEM 4/2-1872. Velsentrert flott merke. Hk 2200,- 700
630

106
¦   13b. Lux Bergen 1/6 1865. (HK 1.800,-) 800

113
¦  14 - 4 skill 4 LUX stpl BALSTAD 12/7-1871 300

116
¦   14 y. Lux Riisøer 7/5 1871. 200

117
¦   14x - 4 skill 4 prakt stpl SANDEFJORD 29/2-1869 150

118
¦   14. Luksus Thoten 29/7 1872. Som vanlig med dato i blekk. 5 pkt iflg Postal. Et lite knappenålshull under løvens forben er kun synlig fra baksiden. 200

119
¦  14x - 4 skill 4 LUX stpl VOLDEN 18/9-1868 500
865

120
¦   15a - 8 skill 8 Prakt/Lux stpl DRAMMEN 7/9-1863 - Sjeldendt merke med flott stempel. 2000
3681

121
¦   15a. Klart trykk med typisk rosa farge, prakt Tønsberg 30/12 186?. (HK 3.300,-) 900

123
¦  15b - 8 skill 8 Prakt/Lux stpl THRONDHEIM 13/11-1871. Meget god sentrering. 1000

¦  15b - 8 skill 8 Prakt/luX stpl TJØMØ 8/6-1873. Meget god sentrering 500

126
¦   15b - 8 skill 8 Prakt/Lux stpl BERGEN 17/12-1868. Flott merke med god tagging og sentrering. 300