Norge eldre brev (2)
Skillingsmerker (5)
Nk 1 (5)
Skilling Oscar (21)
Våpen I - 1863 (53)
Våpen II - 1867 (94)
Skilling Posthorn (130)
Øre-utgaver (203)
Utgavene fra 1905-09 (492)
Utgavene fra 1909 (527)
Utgavene fra 1945 (608)
Tjen/porto/returm. (638)
Div utgaver (668)
Postkort/brev (724)
PORTO - POSTFRISK (747)
Norges-samlinger (751)
Konglomerat (822)
Norden (860)
Europa/Oversjø (926)
Telekort (968)
Myntbrev (971)
Gullmynter (972)
Mynter (980)
Sedler (1210)
Tegneserier m.m. (1238)
Diverse ikke filateli (1280)
SAMLER-BØRSEN Auksjon 254 - 6 oktober 2022 > Våpen II - 1867
Utrop
94
11 - 1 skill 1 LUX stpl BERGEN 10/7-1872 - vanskelig merke i denne kvalitet.
95
11. Prakt Bergen 7/4 1872.
98
11, 18 x3 på 10 skillings konvolutt (Registrert som 11 skilling i postal III) sendt fra CHR 14/8-1872 til Belgia , diverse transit og annkomst stpl bak. 1 skill 1 mangler hj. Dette er det eneste registrerte brevet. . #
99
12 - Postfrisk 4-blokk m. marg. En par ubetydelige gule flekker. (Hk 2.400,-)
690
12. Perfekt tagget og sentrert postfriskt merke. Luksus.
1410
101
12 - 2 skill 2 prakt stpl enrings CHRISTIANIA 31/7-1872
102
12. Prakt Christiania 24/3 1869. Liten ekstra bue høyre.
103
13a. Uvanlig fargefriskt merke med klart trykk. Liten blå papirrest etter album/hengsel el. Luksus ustemplet. (HK 10.000,-)
5000
4500
104
13a - 3 skill 3 stpl del av BØ i THELEM 4/2-1872. Velsentrert flott merke. Hk 2200,-
630
106
13b. Lux Bergen 1/6 1865. (HK 1.800,-)
113
14 - 4 skill 4 LUX stpl BALSTAD 12/7-1871
116
14 y. Lux Riisøer 7/5 1871.
117
14x - 4 skill 4 prakt stpl SANDEFJORD 29/2-1869
118
14. Luksus Thoten 29/7 1872. Som vanlig med dato i blekk. 5 pkt iflg Postal. Et lite knappenålshull under løvens forben er kun synlig fra baksiden.
119
14x - 4 skill 4 LUX stpl VOLDEN 18/9-1868
865
120
15a - 8 skill 8 Prakt/Lux stpl DRAMMEN 7/9-1863 - Sjeldendt merke med flott stempel.
3681
121
15a. Klart trykk med typisk rosa farge, prakt Tønsberg 30/12 186?. (HK 3.300,-)
123
15b - 8 skill 8 Prakt/Lux stpl THRONDHEIM 13/11-1871. Meget god sentrering.
15b - 8 skill 8 Prakt/luX stpl TJØMØ 8/6-1873. Meget god sentrering
126
15b - 8 skill 8 Prakt/Lux stpl BERGEN 17/12-1868. Flott merke med god tagging og sentrering.