Skillingsmerker (1)
    Nk 1  (1)
    Skilling Oscar (38)
    Våpen I - 1863 (100)
    Våpen II - 1867 (149)
    Skilling Posthorn (180)
Øre-utgaver (206)
Utgavene fra 1905-09 (570)
Utgavene fra 1909 (590)
Utgavene fra 1945 (949)
Tjen/porto/returm. (1092)
Div utgaver (1118)
Postkort/brev (1308)
PORTO - POSTFRISK (1430)
Norges-samlinger (1434)
Konglomerat (1526)
Norden (1543)
Europa/Oversjø (1649)
Telekort (1736)
Myntbrev (1737)
Gullmynter (1742)
Mynter (1759)
Sedler (1943)
USA Dollar permer (1960)
Pins (1962)
Diverse Olympiade (1969)
Tegneserier m.m. (1974)
Diverse Myntrekv m.m. (1999)

Samler-Børsen og Frimærkebørsen Auk 249 - 16 des 2021 > Våpen I - 1863

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
101
¦   6 - Nær Prakt Porsgrunn. s.v. God tagging. (Hk 1.900,-) 600

102
*   6. Pent lokalbrev stemplet 364 og Christiania Bypost 25/12 1865. (HK 3000,-) 900

103
¦   7. Lettstp, velsentrert 3 sk Våpen. 1200
1080

105
¦   7 - Fullstemplet Arendal . Meget god tg. Noe blekt (Hk 4.100,-) 750

106
*   7 og 15 på 11 skillings brevomslag stpl Christiania 5-5-1870. Skipsbrev vi SANDØSUND sendt til Sveits, vi Kiel. Diverse stempler bak. Attest Eichele. Flott brev og sjeldent. # 4000
5400

107
¦   8 Ia t.3 - 4 skilling prakt stemplet nr. stpl 1 Kjøbenhavn # 200

108
¦   8 Ia t.3 - 4 skilling prakt stemplet nr. stpl 76 Fredrikstad 5 pkt. # 250

109
¦   8 IIa t.5 - 4 skill LUX stemplet AALESUND 7-3-1867 # 200
305

110
¦   8 - 4 skilling. Prakt Brevig 1/6-1867. 100

111
¦   8. Prakt Christiania 15/9-1865. 100

112
¦   8 II a, t.5. Praktstp CHRISTIANIA 29/6-1868. 100

113
¦   8. Luksus Christiania 8/7-1867. 100

114
¦   8. Luksus Drammen 23/10-1866. 200

116
¦   8 II B - Lux Egersund 22/12-1863. Meget vakkert merke! 400

118
¦   8 IIa t.7 - 4 skilling Prakt/Lux stpl GRIMSTAD 1/9-1865 # 100

120
¦   8 IIb. Luksus Havøsund 19/8 1866. 7 pkt iflg Postal. 700

122
¦   8 Ia t.4 - 4 skill fullstemplet KASTENESHAVN 1-5-65 (7pkt) # 200

124
¦   8 - 4 skilling Prakt/Lux stpl LANGESUND 23-7-1866 # 200

126
¦   8 II. Prakt Levanger 1/2-1867 på brevklipp. 100

127
¦   8 I A - Lux Reendalen 24/3-1866. (Grad 5). Flott velsentrert merke med god tg! 300

128
¦   8 IIa t.5 - 4 skill fullstpl STORELVEDALEN 22-4-1867 (6 pkt) # 100

129
¦   8 i. Pent merke med rettvendt stempel Stryn6/4 1867. 6 pkt iflg Postal. 200

130
¦   8 Ia t.3 - 4 skill fullstpl TRØGSTAD JERNBANEST 7-1865 på brevstykke. (5 pkt) # 200

131
*   8. Vakkert brevomslag med pene stempler Throndhjem 24/8 1864. Luksuskvalitet. 200

132
*   8. Pent helbrev hvor merket er blekkrysset. Sendt til Laurvig fra Bergen og datert 14/11-1867. 200

133
*   8 II. Pent brev stemplet Christiania 2/10 1868. Påskrevet "Magtangjeldende". 100

134
µ   9 Rimelig pen lukefyller av et vanskelig merke. Uten lim og med noen tynnheter. (HK 6500,-) 300

¦  9. Praktstp TØNSBERG 15/3-1865 på 8 sk rosa. 150
210

136
*   3,8 og 9 på 15 skillings konvolutt stpl CHRISTIANSSUND 30-12-1864, sendt til Kjøbenhavn. Transit stpl Svinesund og annkomst stpl bak. 8 skill har litt svakt hj pga plassering. Arkivbrett i konvolutt berører ikke merkene. Nk 4500,- # 1500
1650

139
¦   10. Velsentrert merke med del av Christiania. 400

140
¶¶   10. Prima postfriskt merke med arkrand. Pos 1. HK = 700,-. 300
3190

142
¦   10. Pen 24 sk. Sidevendt fullstp DRAMMEN 12/1-1864 + bue. 200

144
¶¶   109 I. Prima postfrisk. HK 4200,-. 1800
1620

145
*   8, 10. Pent og dekorativ dobbeltvektig helbrev med porto 52 skilling sendt til Frankrike fra Kragerø 4/8-1865. Venstre 24 skill med kvalitetsanmerkninger. (NK Postal = 18.000,-) 5000
7350

146
¦  6-10 - 2, 3, 4, 8 og 24 skilling - pent lettstemplede merker. Hk 7650,- 800
902

147
870

148
¦   6-10 - Pen rundstemplet serie med god tagging (Hk= 7.110) 1000