Skillingsmerker (1)
Nk 1 (1)
Skilling Oscar (38)
Våpen I - 1863 (100)
Våpen II - 1867 (149)
Skilling Posthorn (180)
Øre-utgaver (206)
Utgavene fra 1905-09 (570)
Utgavene fra 1909 (590)
Utgavene fra 1945 (949)
Tjen/porto/returm. (1092)
Div utgaver (1118)
Postkort/brev (1308)
PORTO - POSTFRISK (1430)
Norges-samlinger (1434)
Konglomerat (1526)
Norden (1543)
Europa/Oversjø (1649)
Telekort (1736)
Myntbrev (1737)
Gullmynter (1742)
Mynter (1759)
Sedler (1943)
USA Dollar permer (1960)
Pins (1962)
Diverse Olympiade (1969)
Tegneserier m.m. (1974)
Diverse Myntrekv m.m. (1999)
Samler-Børsen og Frimærkebørsen Auk 249 - 16 des 2021 > Våpen I - 1863
Utrop
101
6 - Nær Prakt Porsgrunn. s.v. God tagging. (Hk 1.900,-)
102
6. Pent lokalbrev stemplet 364 og Christiania Bypost 25/12 1865. (HK 3000,-)
103
7. Lettstp, velsentrert 3 sk Våpen.
1080
105
7 - Fullstemplet Arendal . Meget god tg. Noe blekt (Hk 4.100,-)
106
7 og 15 på 11 skillings brevomslag stpl Christiania 5-5-1870. Skipsbrev vi SANDØSUND sendt til Sveits, vi Kiel. Diverse stempler bak. Attest Eichele. Flott brev og sjeldent. #
5400
107
8 Ia t.3 - 4 skilling prakt stemplet nr. stpl 1 Kjøbenhavn #
108
8 Ia t.3 - 4 skilling prakt stemplet nr. stpl 76 Fredrikstad 5 pkt. #
109
8 IIa t.5 - 4 skill LUX stemplet AALESUND 7-3-1867 #
305
110
8 - 4 skilling. Prakt Brevig 1/6-1867.
111
8. Prakt Christiania 15/9-1865.
112
8 II a, t.5. Praktstp CHRISTIANIA 29/6-1868.
113
8. Luksus Christiania 8/7-1867.
114
8. Luksus Drammen 23/10-1866.
116
8 II B - Lux Egersund 22/12-1863. Meget vakkert merke!
118
8 IIa t.7 - 4 skilling Prakt/Lux stpl GRIMSTAD 1/9-1865 #
120
8 IIb. Luksus Havøsund 19/8 1866. 7 pkt iflg Postal.
122
8 Ia t.4 - 4 skill fullstemplet KASTENESHAVN 1-5-65 (7pkt) #
124
8 - 4 skilling Prakt/Lux stpl LANGESUND 23-7-1866 #
126
8 II. Prakt Levanger 1/2-1867 på brevklipp.
127
8 I A - Lux Reendalen 24/3-1866. (Grad 5). Flott velsentrert merke med god tg!
128
8 IIa t.5 - 4 skill fullstpl STORELVEDALEN 22-4-1867 (6 pkt) #
129
8 i. Pent merke med rettvendt stempel Stryn6/4 1867. 6 pkt iflg Postal.
130
8 Ia t.3 - 4 skill fullstpl TRØGSTAD JERNBANEST 7-1865 på brevstykke. (5 pkt) #
131
8. Vakkert brevomslag med pene stempler Throndhjem 24/8 1864. Luksuskvalitet.
132
8. Pent helbrev hvor merket er blekkrysset. Sendt til Laurvig fra Bergen og datert 14/11-1867.
133
8 II. Pent brev stemplet Christiania 2/10 1868. Påskrevet "Magtangjeldende".
134
µ
9 Rimelig pen lukefyller av et vanskelig merke. Uten lim og med noen tynnheter. (HK 6500,-)
9. Praktstp TØNSBERG 15/3-1865 på 8 sk rosa.
210
136
3,8 og 9 på 15 skillings konvolutt stpl CHRISTIANSSUND 30-12-1864, sendt til Kjøbenhavn. Transit stpl Svinesund og annkomst stpl bak. 8 skill har litt svakt hj pga plassering. Arkivbrett i konvolutt berører ikke merkene. Nk 4500,- #
1650
139
10. Velsentrert merke med del av Christiania.
140
10. Prima postfriskt merke med arkrand. Pos 1. HK = 700,-.
3190
142
10. Pen 24 sk. Sidevendt fullstp DRAMMEN 12/1-1864 + bue.
144
109 I. Prima postfrisk. HK 4200,-.
1620
145
8, 10. Pent og dekorativ dobbeltvektig helbrev med porto 52 skilling sendt til Frankrike fra Kragerø 4/8-1865. Venstre 24 skill med kvalitetsanmerkninger. (NK Postal = 18.000,-)
5000
7350
146
6-10 - 2, 3, 4, 8 og 24 skilling - pent lettstemplede merker. Hk 7650,-
902
147
870
148
6-10 - Pen rundstemplet serie med god tagging (Hk= 7.110)