Skillingsmerker (27)
    Nk 1  (27)
    Skilling Oscar (40)
    Våpen I - 1863 (81)
    Våpen II - 1867 (114)
    Skilling Posthorn (137)
Øre-utgaver (166)
Utgavene fra 1905-09 (363)
Utgavene fra 1909 (385)
Utgavene fra 1945 (455)
Tjen/porto/returm. (519)
Div utgaver (557)
Postkort/brev (644)
Norges-samlinger (729)
Konglomerat (782)
Norden (793)
Europa/Oversjø (859)
Telekort (891)
Myntbrev (892)
Gullmynter (896)
Mynter (911)
Sedler (1040)
Diverse ikke filateli (1060)
SENT INNKOMMENDE MYNTLOTTER (1066)

SAMLER-BØRSEN Auk 247 - 12 August 2021 > Skilling Posthorn

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
137
¦   16 Ia - Lettstemplet merke. Del av Chr. Byp. God tg. (Hk 1.000,-). 250

¦  16 Ib - 1 skilling posthorn lettstemplet Hk 700,- 200

139
¦   17 aX - 2 skilling pent lettstemplet. Meget god sentrering. Hk 1700,- 600

140
¦   17b - Prøyssiks blå lettstemplet i lys grønnlig blå nyanse. Denne farge er meget skjelden iflg uttalese. Noen defekter som synes på bildet iflg Uttalese Hans Enger. Hk 17b = 40.000,- 2000
12500

141
¦   17 cX - 2 skilling posthorn i mattblå nyanse, pent lettstemplet. Attest H.J.Enger 350

142
¦   18 bY - 3 skilling posthorn med stående VM stilling 8. Utaalese H.J. Enger. Hk 3600+ 1250
1650

143
¦   18 - 3 skilling håndskrevet rettv. KJEØ 1/8-1877. Noe tg mangler. Dog pent! 200

144
¦   18 - 3 skilling prakt stpl KVÆDFJORD 12-1-1876. Sentr h.n. 100

145
*   18 a. Vakkert brev fra Støren 12/3 1872. 200

147
*  18. To flotte brev sendt Tromsø Skifterett med 3 sk i forskjellig nyanse. Stp i hhv 1872 og 1876 med forskjellige enrings CHRISTIANIA. Utstillingsmontert av Jan Ødegård. 250

148
*  18. To brev med 3 sk posthorn stp hhv CHRISTIANIA BYPOST 1873 og CHRA. BYP 1875, samt forskjellige enrings CHRISTIANIA. Utstillingsmontert av Jan Ødegård. 250

149
*   18. Pent breomslag fra Tromsø 2/4 1874. 200

*   18. Vakker konvolutt stemplet Lærdal 13/5 1877. 200
265

152
*   18. Helbrev fra Aalen 19/10 1874. 6 pkt i Postal. None kvalitetsanmerkninger. 100

154
¦  19 Ia. Mørk fiolett 4 sk rettvendt fullstp DRAMMEN 5/10-1872. Noen småfeil, vakkert utseende. 500

155
¦   19 Ia - 4 skilling posthorn del av rettv. stpl CHR 17-2-1873. Hk 1250,- Flott merke! 450

156
¦   19 Ia. Pent merke med god farge. Hk 1250,- 400

157
¦  19 Ib. Lettstp 4 sk brunfiolett. 500

158
¦   19 Ic - 4 skilling posthorn lett rundstemplet. Hk 1800,- 600

159
¦  19 Id. Fargefrisk 4 sk rettvendt fullstp (FRED)ERIKSHALD 23/5-1874. 350
340

¦   19 Id. Rettvendt fullstp DRAMMEN 28/8-1874 på 4 sk lilla. 300

162
¶¶   21 II - 7 skilling posthorn prima postfrisk 4 - blokk med marg oppe!!. Hk 6000,-++ 2500
3500

163
¶¶   21 II - 7 skilling posthorn postfrisk. Sentr. noe o.. Hk 1500,- 500
721

¦  16-21. Plansje med 15 stk skilling posthorn av alle valører. Noen småfeil. 400