Skillingsmerker (27)
Nk 1 (27)
Skilling Oscar (40)
Våpen I - 1863 (81)
Våpen II - 1867 (114)
Skilling Posthorn (137)
Øre-utgaver (166)
Utgavene fra 1905-09 (363)
Utgavene fra 1909 (385)
Utgavene fra 1945 (455)
Tjen/porto/returm. (519)
Div utgaver (557)
Postkort/brev (644)
Norges-samlinger (729)
Konglomerat (782)
Norden (793)
Europa/Oversjø (859)
Telekort (891)
Myntbrev (892)
Gullmynter (896)
Mynter (911)
Sedler (1040)
Diverse ikke filateli (1060)
SENT INNKOMMENDE MYNTLOTTER (1066)
SAMLER-BØRSEN Auk 247 - 12 August 2021 > Skilling Posthorn
Utrop
137
16 Ia - Lettstemplet merke. Del av Chr. Byp. God tg. (Hk 1.000,-).
16 Ib - 1 skilling posthorn lettstemplet Hk 700,-
139
17 aX - 2 skilling pent lettstemplet. Meget god sentrering. Hk 1700,-
140
17b - Prøyssiks blå lettstemplet i lys grønnlig blå nyanse. Denne farge er meget skjelden iflg uttalese. Noen defekter som synes på bildet iflg Uttalese Hans Enger. Hk 17b = 40.000,-
12500
141
17 cX - 2 skilling posthorn i mattblå nyanse, pent lettstemplet. Attest H.J.Enger
142
18 bY - 3 skilling posthorn med stående VM stilling 8. Utaalese H.J. Enger. Hk 3600+
1250
1650
143
18 - 3 skilling håndskrevet rettv. KJEØ 1/8-1877. Noe tg mangler. Dog pent!
144
18 - 3 skilling prakt stpl KVÆDFJORD 12-1-1876. Sentr h.n.
145
18 a. Vakkert brev fra Støren 12/3 1872.
147
18. To flotte brev sendt Tromsø Skifterett med 3 sk i forskjellig nyanse. Stp i hhv 1872 og 1876 med forskjellige enrings CHRISTIANIA. Utstillingsmontert av Jan Ødegård.
148
18. To brev med 3 sk posthorn stp hhv CHRISTIANIA BYPOST 1873 og CHRA. BYP 1875, samt forskjellige enrings CHRISTIANIA. Utstillingsmontert av Jan Ødegård.
149
18. Pent breomslag fra Tromsø 2/4 1874.
18. Vakker konvolutt stemplet Lærdal 13/5 1877.
265
152
18. Helbrev fra Aalen 19/10 1874. 6 pkt i Postal. None kvalitetsanmerkninger.
154
19 Ia. Mørk fiolett 4 sk rettvendt fullstp DRAMMEN 5/10-1872. Noen småfeil, vakkert utseende.
155
19 Ia - 4 skilling posthorn del av rettv. stpl CHR 17-2-1873. Hk 1250,- Flott merke!
156
19 Ia. Pent merke med god farge. Hk 1250,-
157
19 Ib. Lettstp 4 sk brunfiolett.
158
19 Ic - 4 skilling posthorn lett rundstemplet. Hk 1800,-
159
19 Id. Fargefrisk 4 sk rettvendt fullstp (FRED)ERIKSHALD 23/5-1874.
340
19 Id. Rettvendt fullstp DRAMMEN 28/8-1874 på 4 sk lilla.
162
21 II - 7 skilling posthorn prima postfrisk 4 - blokk med marg oppe!!. Hk 6000,-++
3500
163
21 II - 7 skilling posthorn postfrisk. Sentr. noe o.. Hk 1500,-
721
16-21. Plansje med 15 stk skilling posthorn av alle valører. Noen småfeil.