PORTO - POSTFRISK (1102)
    Norgessamlinger og lots (1104)

SAMLER-BØRSEN Auk. 255 - 15 Desember 2022 > Norgessamlinger og lots

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
1104
  Norges-samling på Schaubek album fra 1855 og frem til 1970 årene. Stemplet og ubrukt. Bak masse bla blokker osv. Inkl. 1 serie London med overtrykk ustemplet. Visning anbefales. 10000
9000

1105
¶¦  Norges-samling i Shaubek album 1855-1977 starter bla med 2 pene Nk 1. - 22 skillingsmerker, mye øremerker, kronemerker osv. Det meste er stemplet frem til 40 årene, men også en del ustemplet. 272 er ikke sjekket av oss. Lodon serien med overtrykk er ustemplet. Fra krigen er alt ustenplet. Back in the book finner du en del stemplede merker, Essayes, samling bypost m.m. En samling du bør vurdere. Høy katalogverdi. 10000
12000

1106
¦   Norges-samling stemplet i Safe-album 1855-1965. Stor grad av kompletthet. Starter med 21 skillingsmerker, mye posthorn, krigsmerker etc, Lux lykkebrevet! Mangler bare en 7-8 merker på komplett i hovednr. Høy kataloglogverdi. Vennligst inspiser! 5000
5610

1109
¦   Samling i et gammelt Facitalbum 1855-1963. Godt belagt gammel samling. 3000

1110
¦   To innstikksalbum med anslagsvis 650-700 norske stolpemerker. Mange fine og fargefriske merker. 3000
4322

1113
¦   Lot med 195 stolpeskriftmerker på innstikkskort. Mange pene merker. 2000
2900

1114
¦   4, 5 og 8. Dubletter i pergamynposer. (HK for rimeligste nyanser 16200,-) 2000

1115
¦   Dublettalbum fra 1855 til 1970. Gjennomsyn anbefales. 2000
1900

1116
¦   Norges-samling i Leuchtturm album med lommer og kassett. Starter med endel skillingsmerker, videre noen øremerker osv. Bør vurderes. # 1500
2530

1117
¶¶¶¦  Norges-samling i Leuchtturm album med lommer 1856 tom 1993. Meget blandet kvalitet i starten. Fra 1910 ganske så fyldig uten de dyreste. Også noe tjenestemerker. Det meste er stemplet men en del er ustemplet inkl. noe postfriskt. 1500

1118
¦   Gammelt velbrukt innstikksalbum med norske skillings- og øremerker. 1500
2900

1120
¶¶   Norge postfrisk samling 1918-1940 Katalogverdi kr 7.800,- i liten innstikksbok 1000

1122
*   Skoeske med norske brev fra skilling til ca WW2. 900
910

1123
¶¶   Norges-samling postfrisk i Leuchtthurm fortrykksalbum med lommer 1965-1994. Hk ca 8100,- # 800

1124
¦  Norge lot 220 stk 20 m.m. merker i innstiksbok. God spredning. Ikke sjekket av oss. 750
2300

¦¶  Norges samling i fortrykks album. Starter bla med 17 skillingsmerker, En del øre merker osv. Tynn samling men noen merker. 750

1129
¶¶  Norge Tjeneste og portomerker i innstiksbok, satt opp som lager både postfriske og ubrukte. 500

1132
¦¶¶  Leuchtthurm rødt Norgesalbum med lommer og kassett Noe merker. Siste årene er det noe postfriskt. # 500

1135
*   Nord-skandinavisk Frimerikeutstilling 1952, 5 minneblokker alle med forskj. merker 500

1136
¦   Skoeske med antikvamerker i pergamynkonvolutter. 500

1137
¦  Reisende stempler på 300 merker, mest jernbane. Flott lot 400

1139
¦   Safe album 1981-1999 med ca 200 lesbare Nord Norge stempler (Ikke Prakt/Lux). Bare album koster ca. 1.000,-. Forsiktig utrop! 350

1140
¦   Safe album 1961-1980 med ca. 200 lesbare Nord Norge stempler (ikke Prakt/Lux). Bare albumet koster ca. 1000,-. Gunstig! 350

1141
*   Album med offisielle minneblokker MB 1-23, 1951-1990 og en del mer, ta en titt. 300

1142
¦  Norge i innstikksbok med ca 500 merker med alt fra ok stempler til LUX - Bør vurderes. 300

1143
¦  Norge – Lux og praktstemplede merker, stemplet førstedag Solbergelva – Nesten komplett 753-864 300

1144
¶¶  Norge lot postfriske merker bør kalkuleres. Bla 3 legioner og 1 stk Universitet. Godt og blandet! 300
445

1145
*   Eske med brev stemplet Bodø og omegn. 300

1146
¶¶  Norges-samling i Norsk Verdi album starter med V merker med og uten VM - 272, Til 1966. Ikke komplett - alt er postfriskt. 300

1147
¦  Norge i innstiksbok med en del 4-blokker greit stemplet. Bør vurderes. 300

1148
¦   Plansje med 30 moderne Lux stempler inkl. miniark Polarår. Flere Super Lux!!! 300

1149
¦   Plansje med 35 Lux stempler fra Vestfold. Vesentlig Horten, Larvik og Holmestrand. Inkl. Blokk Lux Holmestrand! Super kvalitet! 300

1150
¦   Plansje med 30 Lux stempler av nyere dato. Flere nylig utkommet. Foreløpig vanskelig å fremskaffe! Super kvalitet! 300

1151
¦   Plansje med 30 Lux stempler fra rundt 2001 og fremover, inkl. Nordia. Perfekt kvalitet! 300

1152
¦   2 plansjer med 17 stk. typebestemte Hk 8 samt ett brev. En par merker Prakt samt fullstempler! Uvanlig utbud! 300

1153
¦   Plansje med 25 Lux stempler av nyere årgang. Mange Super Lux og flere av merkene har vi knapt sett ennå! 300

1154
¦   Plansje med 30 Fullstempler fra Nord Norge. Flere Prakt / Lux. Bl. a. 4 stk. 10 øre rød posthorn samt miniark Lux Henningsvær! 300

1155
¦   Plansje med 42 Prakt og Lux stempler fra Nord Norge! Flere eldre og vanskelige!! 300

1156
¦   Plansje med 37 Lux stempler, inkl. 2 miniark. Vesentlig Hamar, Elverum og Innlandet. 300

1157
¦   Plansje med 30 stk. Lux stempler fra rundt 2010 og fremover. inkl. komplette serier. Super kvalitet! 300

1158
¦   Plansje med 37 merker i Lux kvalitet fra 90-årene! Super kvalitet! 300

1159
¦   Plansje med 36 Prakt og Lux stempler fra Nord Norge. Inkl. Hk 43 og 54 med utsøkte stempler! 300

1160
¦   Plansje med 38 Lux stempler fra 90 årene. Endel vanskelige merker observert! 300

1161
¦   Plansje med 30 Lux stempler fra rundt 2010 og fremover. De fleste i Super Lux kvalitet! 300

1162
¦   Plansje med 35 Lux stempler fra 90 årene inkl, inkl. blokk Posten 350 år (Lux 1. dag). 300

1163
¦   2 plansjer med 11 stk. 4 skill. Oscar samt 2 brev, hvorav ett Prakt Røraas! Forsiktig utrop! 300

1164
¦   Plansje med 35 Lux stempler inkl. 2 miniark fra år 2000 og fremover. Super kvalitet! 300

1165
¦  Leuchtturm norgesalbum med lommer fra 1855 - 1992. Inneholder veldig lite merker, men flott album. # 300

1166
¦   Plansje med 43 Prakt/Lux/Fullstempler fra 70-90 årene! Inkl. Kronet Posthorn! 300

1167
¦   Plansje med 44 merker med Fullstempler inkl. Prakt/Lux hele perioden samt Hk 4c Lux på brev (noe aldersslitasje). Forsiktig utrop!! 250
701

1168
¦   Plansje med 40 Prakt/Lux stempler fra 80 og 90 årene! God variasjon! 250

1169
¦   Plansje med 50 Prakt og lux stempler fra 70-90 årene. Endel vanskelige! 250

1170
¦   2 plansjer med Hk 73-84, Fintagget. Inkl. flere stående vm, bl. a. Hk 83 0g 84. 250

1171
*   Samling NK 704 singel bruk på brev pent stemplet forskjellige steder. 150 stk alfabetisk ordne i to Davo FDC album, tidsriktig bruk 250

1173
¦   Plansje med 36 Prakt og Lux stempler fra 70-90 årene! Flere vanskelige! 250

1174
¦   Plansje med 32 stk. V merker med tidsriktige stempler, inkl. noe Fullstempler, samt noen andre krigsmerker. Medfølger også FDC Universitetet. Gunstig utrop! 250

1175
¦  Norge plansje med 54 stk postjubileumsmerker fra 1946 med masse flotte stemple. 200
386

1176
¦  Norge plansje med 56 stk 25 øre postjubileu. De fleste med pene stempler. 200
276

1178
¦  Norge plansje med 60 stk prakt/lux stemplede merker. 200

1179
¦  Plansje med noen ok posthornmerker. Hk 12-1300 kroner. 200

1181
¶¶¦   Samling Norge fra 1977 til 2000 i to Estettalbum. Fin samling med mange pene stempler. 200

1182
¦  Norge - Posthorn og Løve i innstikksbok. Hk 96-109, 118-25, samt løve fra 1946. Masse merker. 200

1184
¦  Plansje med 12 merker med reisende stempler 100

1185
¦   Eske med små albumark med merker ca mellom 1910-30. Ikke bare de billigste er representert. 100