PORTO - POSTFRISK (1102)

SAMLER-BØRSEN Auk. 255 - 15 Desember 2022 > Norden

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
1212
*  Danmark – Brev og faktura datert 21/22.07.1868 – Stemplet tre-rings 5 og sidestemplet Aarhus 23/7/68 – Stemplet bakside Silkeborg 24/7/68. (Rundt hj på frimerke) 100

1213
¶¶   Danmark Safe album med forskjellige danske hefter pålydende DKR 792,- 150
185

1215
  Danmark i 2 roteesker med mye forskjellig fra postfriskt til posearkiver, 500

1216
¦  Danmark samling i 2 flotte stender album u/lommer. Merkene er stemplet. Meget tynt besatt. Arkene går fra starten til 2014 500

1218
¦   Eldre danske merker på plansjer. Bra katalogverdi. 300

1219
¶¦  Danmark samling fra 1851 i Schaubek album til 1970 årene. Bl kval i starten. En del merker, men mangler de dyre. 300

1220
¶¶  Danmark – Stor sigareske med Postfrisk av ypperlig kvalitet, nesten komplett 1994-Juni 2005(også noen dubletter), inkludert miniark og en del hefter, samt 5 presentasjonspakker. Pakke inneholder også noe postfrisk fra før 1994, samt noe hjørnstemplede merker. Bør vurderes. Høy selvkost. 300

1221
*  Danmark - brevlott nyere. Brutto 1,5 kg. 100

1222
¦  Danmark kilovare brutto 1,7 kilo 100

1223
¦  Danmark duplisert i innstiksbok. Full av merker. 100

1225
¶¶  Finland i 3 flotte DAVO permer med lommer og kassett. Tynt med merker men arkene går fra starten til 2015. MEGET høy selvkost på dette. 1000
2702

1226
¶¦  Finland og SVERIGE i Schaubek album. Tynne samlinger. 300

1229
  Færøyene - eske med mest årsett og noe annet. 200

1230
¶¶  Færøyene Skoeske full av årsett. # 200

1231
*   Grønland FDC i flott safe perm fra 1953 til 1985. Totalt 89 brev # 200
333

1234
¶¶  Sverige Verdenspostforeningen Afa 159-173 prima postfrisk serie. Afa 10.000,- 2000

1236
*  Sverige 3 merker med totalt 2,25 kr på luftpostkonvolutt stpl Stocholm 17-II-32, sendt til Guayaquil, Ecuador. Annkomst stpl bak. 200

1237
*  Sverige – Postkort Gefle-Råduhset – Sendt til Frankrike 20-1-1921 – Pent stemplet porto på framsiden – Pent objekt 100

1240
¦  Sverige samling i 3 flotte Stender album stemplet. Arkene går til 2015. Veldig tynt besatt men flotte album. 500
850

1241
¶¦  Sverige samling på gamle Schaubek albumblader - tynn samling men bør vurderes. 300

1242
¶¶  Sverige samling i 2 flotte Stender album stemplet. Arkene går fra 1975-2015 Veldig tynt besatt men flotte album. 300

1243
*  Sverige perm med særstempler + mye annet. Over 100 enheter. 200

1245
*  Sverige - Brevlott nyere. Brutto 5 kg. 100

1247
¦  SVERIGE og DANMARK i album - mye forskjellige merker. Fra tidlig og utover. 300
470

1248
*  Norden - Ca 15 helsaker, hovedsakelig tidlig 1900-tall, ubrukt god kvalitet Sverige/Danmark, et par brukte og et par fra Frankrike 200

1249
  Lot mest Norden men også noe annet. Noen brev finner du også. Bør vurdes! 200