PORTO - POSTFRISK (1102)

SAMLER-BØRSEN Auk. 255 - 15 Desember 2022 > Kun bilder.

1: Helbrev til Aalborg, Danmark stemplet Christiania 29/ 1848. Restaureing med tape på innsiden skinner gjennom. Utrop: 100 3: 1. Luksus 11-streks riststp på 4 sk Våpen med gode marger. Utrop: 750, Startbud: 675 4: 1. Pent merke med jevne og brede marger, pent fullstemplet Laurvig 6/2 1856. Utrop: 700, Startbud: 780 6: 1. Uvanlig bredrandet merke med krysset riststempel. Utrop: 600, Startbud: 540 7: 1. Pent merke med jevne og gode marger med riststempel. Utrop: 400 8: 1 - 4 skilling prakt stpl 12 strekers rist stempel. Utrop: 400, Startbud: 360 11: 1. Par med sentralt 25 - Bergen. Noe smal marg nede til venstre. Utrop: 800
12: 1. Bredrandet merke med fullstempel 42 - Christiania. Attest Kaiser. Utrop: 500, Startbud: 450 13: 1 - 4 skilling prakt stpl nr 172 Laurvig - Gode marger # Utrop: 700, Startbud: 630 14: 1 - 4 skilling prakt stpl nr 253 SANDEFJORD - Pent merke. # Utrop: 500, Startbud: 450 15: 1 - 4 skilling Prakt/Lux stpl nr 306 - TRONDHJEM Utrop: 500, Startbud: 510 16: 1 - 4 skilling LUXSUS stpl nr 327 VAAGEN i Fosen. Meget vakkert merke. Utrop: 3000, Startbud: 15494 17: 1 - 4 skilling prakt stpl Christiania 25/5-1856 - Gode marger # Utrop: 500, Startbud: 550 18: 1. Pent merke med tre meget brede marger og normal nede. Fullstemplet Christiania 18/7 1856. Utrop: 500
19: 1. Pent merke med enorme marger tre sider og litt smal på høyre stemplet 99/66 - antagelig Hamar (99). Utrop: 500, Startbud: 1085 20: 1. Prakt stpl KRAGERØ 25/1-1865 på 4 sk Våpen. Utrop: 400, Startbud: 1045 22: 1 - 4 skilling PRAKT stpl LAURVIG 31/3-1856 Utrop: 600, Startbud: 950 23: 1. Luksus Levanger 15/5 1858. Tre meget brede marger, innklippet venstre side oppe. Utrop: 500, Startbud: 450 24: 1. Bredrandet og fargefriskt merke stemplet DRAMMEN Utrop: 600, Startbud: 715 25: 1. Helbrev sendt fra Moss  til Soon, merket stemplet 210 og sidestemplet Moss 28/6 1857. Merket med to normale og to smale marger. Utrop: 900, Startbud: 1375 27: 2 - 2 skilling Oscar Prima ustemplet - god sentrering og god tagging (Hk 5000) # Utrop: 2500, Startbud: 2450
31: 2 - 2 skilling Oscar PRAKT/LUX stpl MOLDE 20/5-1859. Meget vakkert merke med god farge. # Utrop: 500, Startbud: 600 32: 2 - 2 skilling Oscar i lodrett par lettstemplet CHR 7/7-1861. Morsomt med lodrette par. Hk 2000+++ # Utrop: 500, Startbud: 500 35: 2. Prakt Bergen 24/2 1861. Signert H. Snarvold. Utrop: 400, Startbud: 360 36: 2 - 2 skilling Oscar prima fullstpl PORSGRUND 24/2-1859 - Pent # Utrop: 350, Startbud: 350 37: 2 - 2 skilling Oscar vakkert velsentrert merke fullstpl DRAMMEN 29/4-1861. Hk 1000+ # Utrop: 350, Startbud: 315 40: 2 - 2 skilling Oscar Prakt/Lux stpl DRAMMEN 12/10-1860 + liten bue. Utrop: 300, Startbud: 270 41: 2. Pent merke i oransje farge. Utrop: 300
42: 3 - 3 skilling Oscar LUXSUS stpl nr 329 VADSØ. Meget flott merke. Utrop: 2000, Startbud: 1800 44: 3. Vakker og fargefrisk trestripe stemplet Holmestrand 19/1 1863. Utrop: 900, Startbud: 810 46: 3 - 3 skilling Oscar stpl 10 strekers rist stpl Utrop: 400, Startbud: 360 47: 3. Pent fullstemplet Christiania 6/3 1860. Utrop: 300, Startbud: 270 52: 3. Fargefrisk 3 sk Oscar diagonalt klart stp 207 (Molde). Utrop: 200, Startbud: 230 53: 3. Pent merke stemplet Christiania 21/2 1863. Utrop: 200 54: 4c. Pent, ustemplet merke i melkeblå nyanse. Oppgitt posisjon c24. Sjeldent. Regummiert. (HK x = 13.000,-) Utrop: 2000, Startbud: 4500
55: 4a - 4 skilling Oscar prima ustemplet, meget god farge. Hk 3200,- # Utrop: 1250, Startbud: 1225 57: 4. Meget skjevsentrert merke fra pos C21 med del av vannmerke. Uvanlig. Utrop: 200, Startbud: 180 60: 4. Blekkrysset merke Utrop: 100 62: 4. Pent par med prakt 48 på hvert merke. Oppgitt posisjon D11-12. Utrop: 200 64: 4 - 4 skilling Oscar Vakkert håndskrevet nr 129 Haugesund 24/5 Utrop: 800, Startbud: 2200 65: 4. Fullstemplet 155 - Kobbervig. 5 pkt iflg Postal. Utrop: 300, Startbud: 270 67: 4. Fullstemplet 164 - Kvikne. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 300, Startbud: 1534
69: 4. Lux 172 - Laurvig type 2. Oppgitt pos A11. Utrop: 300, Startbud: 270 71: 4. Prakt/lux 264 - Skien. Utrop: 200, Startbud: 180 72: 4. Fullstemplet 285 - Stenkjær. Utrop: 100 73: 4. Pent par med sentralt Arendal (litt svakt). Oppgitt posisjon C20-D16. Utrop: 200 75: 4 - 4 skilling Oscar LUX stpl BERGEN 1/7-1859 Utrop: 200, Startbud: 180 78: 4 - 4 skilling Oscar på brevforside vakkert håndskrevet GRAN 4/7-62, sendt til Valdres Utrop: 800, Startbud: 3600 79: 4. Prakt Hadsel 19/5 1862. 5. pkt iflg Postal. Utrop: 300, Startbud: 270
80: 4 - 4 skilling OSCAR LUXSUS spl HJERTDAL 10-10-59 på brecstkke. Nydelig. Utrop: 300, Startbud: 755 85: 4 - 4 skilling Oscar vakkert håndskrevet KJEVIG 20/4-58? . Flott Utrop: 1000, Startbud: 2600 88: 4. Lux Laurdal i Thelem.16/5 1862. 6 pkt iflg Postal. En kort tagg øvre høyre hjørne. Utrop: 200, Startbud: 180 89: 4. Prakt Laurvig 22/2 1864, type 1. Utrop: 200, Startbud: 180 90: 4. Prakt Laurvig 20/1 1862, type 2. Utrop: 100, Startbud: 90 92: 4 - 4 skilling Oscar LUXSUS stpl LILLEHAMMER 28/5-62. Flott # Utrop: 300, Startbud: 2000 94: 4 - 4 skilling Oscar prakt/lux stpl LOFOTEN 22/12-1861 - 7 pkt Utrop: 250, Startbud: 375
95: 4 - 4 skilling Oscar Prakt/Lux stpl LURØ 4/7-1862 - 8 pkt Utrop: 300, Startbud: 840 97: 4 - 4 skilling Oscar Prakt/Lux stpl MO i THELEM. 21/2-1862 - 7 pkt # Utrop: 300, Startbud: 270 98: 4 - 4 skilling Oscar LUX stpl NAMSOS 15/2-1861 Utrop: 200, Startbud: 328 99: 4c. Pent fullstemplet Namsos 2/10 1861. Utrop: 200, Startbud: 180 101: 4 - 4 skilling Oscar håndskrevet 5/10 OPDAL Utrop: 800, Startbud: 770 102: 4c. Lux Ringsaker 10/6 1863. Utrop: 300, Startbud: 425 103: 4. Fullstemplet Riisøer 7/? 1859. Utrop: 100
104: 4. Prakt/lux Røraas 5/1 1860. Utrop: 200, Startbud: 200 105: 4. Fullstemplet Skraaven 12/3 1862. 8 pkt iflg Postal - meget sjeldent. Tynnhat bak nede. Utrop: 300, Startbud: 270 108: 4 - 4 skilling Oscar LUX stpl VALLØ 6/11-1859 Utrop: 750, Startbud: 1300 109: 4c. Pent helbrev med Oscar I i melkeblå nuanse stemplet Drammen 19/11 1861, Utrop: 500, Startbud: 3475 112: 5 - Pent ubrukt merke med god tagging, trolig regummiert, dog meget pent. (Hk for ubrukt = 13.000,-) Utrop: 1500, Startbud: 1550 113: 5 - 8 skilling Oscar prakt/Lux stpl JUPITER 23/9-1860. Sentr v.o. Skipsstempel. Flott merke. Utrop: 1000, Startbud: 1100 114: 5. Meget pen firestripe stemplet Drammen 19/3 1861. Utrop: 1000, Startbud: 900
120: 5. Lux 48 - Drammen. Utrop: 400, Startbud: 460 121: 5. Trestripe stemplet 306 - Trondheim. Utrop: 400 122: 5 - 8 skilling Oscar LUX nr stpl 48 DRAMMEN Utrop: 400, Startbud: 360 124: 5 - 8 skilling LUXSUS stpl PORSGRUND 13/9-1861 - Meget flott! # Utrop: 400, Startbud: 400 125: 5. Pent par stemplet 14 - Arendal. Utrop: 300 126: 5. Prakt Laurvig 5/12 1859. Utrop: 300, Startbud: 270 129: 5. Fullstemplet Drammen 20/9 1861. Utrop: 200
130: 5 - 8 skilling Oscar Prakt/lux stpl BERGEN 20/12-1858 Utrop: 200, Startbud: 180 133: 5 - 8 skilling Oscar Prakt/lux stpl PORSGRUND 6/1-1862 Utrop: 150, Startbud: 150 134: 5. Abklatsch (trykk på baksiden) Utrop: 100 136: Hk 5 i par på 16 skillings brevforside stpl BERGEN 8/5-1863, sendt til Hamburg. Postal sier 250,- for helbrev. Utrop: 500, Startbud: 450 139: 6 - Svært fargefriskt merke med god tagging, trolig regummiert, men meget pent. (Hk 5.200,-) Utrop: 950, Startbud: 1250 140: 6 - 2 skilling Prakt/rettv. Stpl nr 346 CHR.BYP. Flott merke! Utrop: 800, Startbud: 800 143: 6. Fargefriskt og velsentrert merke stemplet Molde 11/6 1866. (HK 1900,-) Utrop: 700
145: 6. Pent merke med god farge. (HK 1900,-) Utrop: 500 146: 6. Fint merke med god farge. Utrop: 500 148: 7. Grå 3 sk sentrert hjørne 4. Rettvendt del av AREND(AL) 15/11-1867. Utrop: 750, Startbud: 675 149: 7 - Flott ubrukt merke med god tagging, nær tørt dog meget flott! (Hk 4.700,-) Utrop: 900, Startbud: 810 150: 7 - 3 skilling omv. fullstpl BERGEN14-10-1867.  # Utrop: 600, Startbud: 540 151: 8 Ib. Pent fullstemplet JUPITER 12/7 1864.  Utrop: 500, Startbud: 550 153: 8. Diagonalt vakkert fullstp 62 (Evindvig - 8 pkt) på 4 sk Våpen I. Utrop: 300, Startbud: 270
154: 8 II b, t.7. Diagonalt fullstp 287 (Storelvedalen - 5 pkt) på 4 sk. Utrop: 200, Startbud: 180 155: 8. Fullstemplet 372 - Lyngøer. Sjeldent, 7 pkt iflg Postal. Utrop: 400, Startbud: 410 157: 8 II. Pent helbrev sendt fra Bodø 11/5 1869. Fint brev. Utrop: 200, Startbud: 330 158: 8 I b, t.3. Luksusstp BREVIG 4/7-1866 på fargefrisk 4 sk. Utrop: 200, Startbud: 297 159: 8 Ib. Pent brevomslag stemplet Christiania og Christiania Bypost 2/4 1864. Ganske uvanlig. Utrop: 200, Startbud: 180 161: 8. Luksus Flekkefjord 7/3 1866. Utrop: 200, Startbud: 205 164: 8 II a, t.5. Luksusstp RAKKESTAD 20/9-1867 på vakker 4 sk. Utrop: 200, Startbud: 205
165: 8 IIa (type 6). Luksus Ringsager 21/8 1865.  Utrop: 300, Startbud: 335 166: 8. Prakt Sandefjord 13/6 1867. Utrop: 100, Startbud: 100 167: 8 II b, t.5. Omvendt klart fullstp SANDEFJORD 4/3-1866 på 4 sk grønnblå. Utrop: 100, Startbud: 90 168: 8 II a, t.7. Rettvendt fullstp SLIDRE 17/2-1866 (6 pkt) på 4 sk avsneiet mot hjørne 3. Utrop: 100 172: 8 - 4 skill vakkert håndskrevet SØVEIEN 9/6-67 - Nydelig merke. Utrop: 1000, Startbud: 1500 173: 8. Prakt Trondhjem2/10 1865. Utrop: 100 174: 9. Fargefriskt og velsentrert letthengslet ustemplet merke. (HK 6900,-) Utrop: 2500, Startbud: 2250
176: 9 - Fargefriskt ubrukt merke med meget god tg. og sentrering, trolig regummiert, men meget pent. (Hk 6.900,-)  Utrop: 1200, Startbud: 1298 177: 9 - 8 skilling Våpen LUX stpl TJØMØ 22/1-1868. Flott stempel på vanskelig merke. Utrop: 500, Startbud: 605 179: 9 - 8 skilling Prakt stpl GRIMSTAD - Pent merke # Utrop: 300, Startbud: 300 182: 9. Pent merke med stempel Tønsberg 14/5-??. Utrop: 200 184: 10 - 24 skilling LUXSUS stpl HORTEN 14/6-1866 - Flott stempel på vanskelig merke. Utrop: 800, Startbud: 770 188: 10. Velsentrert prima postfrisk. Utrop: 300, Startbud: 270 189: 10. Prima postfriskt merke. (HK 700,-) Utrop: 250, Startbud: 225
191: 11. Par 1 sk 1 med begge merker prakt/luxstp 62 (Evindvig - 7 pkt). Utrop: 500, Startbud: 781 193: 12. Prakt Christiania 29/5 1869. Fargefriskt. Utrop: 300, Startbud: 370 201: 13 a. Pent merke med noen små anmerkninger. Utrop: 400 203: 13b - 3 skill 3 i par på 6 skillings brevomslag stpl KONGSBERG 14-3-1872, sendt til Svelvig Utrop: 2500, Startbud: 2250 206: 14y - 4 skill 4 prakt/lux stpl nr stpl 189 LYNGDAL - 5 pkt # Utrop: 200, Startbud: 180 208: 14y - 4 skill 4 prakt stpl BODØ 18/12-1869 # Utrop: 200, Startbud: 180 213: 14. Luksus Moldøen 2/9 1868. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 400, Startbud: 360
214: 14 - 4 skill 4 Vakkert sidevendt håndskrevet SKARNES 10/9-67 Utrop: 800, Startbud: 770 215: 14. Meget pent brev stemplet Tønsberg 17/2 1868. Utrop: 200, Startbud: 180 217: 15b. Luksus sentrert merke med garatistempel Roumet og signatur. Letthengslet. (HK 5250,-) Utrop: 2000, Startbud: 2200 219: 15. Lux Christiania 23/1 1874. Praktfullt utseende, en noe kort tagg nede. Utrop: 400, Startbud: 360 220: 15. Pent normalmerke. Utrop: 200 221: 15. Pent normalmerke stemplet Bergen. Utrop: 200 222: 15b - 8 skill 8 LUXSUS stpl DRAMMEN 16/2-1869. En av de flotteste vi har sett. Utrop: 800, Startbud: 3700
226: 16 Ib. Pent stemplet merke. Utrop: 400, Startbud: 360 227: 16 I b. Rettvendt stp BRANDDAL 17/1-1875 på 1 sk blågrønn sentrert opp. Utrop: 275, Startbud: 273 228: 16 Ib - Fargefriskt pent lettstemplet merke. (Hk. 725,-). Forsiktig utrop! Utrop: 250 230: 16 IIa. NB!!! Par stemplet firerings 250 - D/S Harald Hårfager eller GRESLI hhv. 8 eller 10 pkt iflg Aunes håndbok. Meget sjeldent. Utrop: 500, Startbud: 450 233: 16 og 18 x2 (rund hj. Tg på den ene) på 7 skillings rekomandert brevomslag stpl RØKEN 1-11-1875 sendt til Christiania. Utrop: 750, Startbud: 675 234: 17 cX. Pent par med sentralt stempel Christiania 30/12 1873. Noen korte tagger venstre side. Utrop: 300 236: 17 cX. Pent stemplet merke. Utrop: 300
237: 17 cx - Pent lettstemplet merke med god farge! (Hk 650,-). Forsiktig utrop! Utrop: 200, Startbud: 180 238: 17 cX. Prima postfrisk. Utrop: 200, Startbud: 180 239: 18. Ustemplet merke uten lim. Utrop: 200, Startbud: 180 240: 18 b. Fargefrisk 3 sk praktstp DPSK: FJALIR 28/12-1873. Utrop: 500, Startbud: 450 241: 18. Prakt Etne 2/2 1874. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 300, Startbud: 270 243: 18 b. Vakkert par 3 sk praktstp HOLMSBO 5/3-1874. Utrop: 200, Startbud: 1585 245: 18. Fullstemplet Laurdal i Thelem. 22/7 1876. Utrop: 100, Startbud: 90
246: 18bx - 3 skilling LUX stpl MOSS 23/1-1875 Utrop: 300, Startbud: 270 247: 18 b. Flott 3 sk luksusstp SKJÆRDALEN 29/12-1873. Utrop: 200, Startbud: 400 248: 18 A - Lux Støren10/2-1872 på brevstykke. Uvanlig stempel! Utrop: 200, Startbud: 230 253: 19 Ia. Vakker mørklilla 4 sk posthorn med klar del av enringsstp CHR. Utrop: 500, Startbud: 450 255: 19 Ib. Pent ustemplet, men tørt merke. Sjeldent merke (HK 3900,-) Utrop: 700, Startbud: 2290 256: 19 Id. Pent stemplet merke på tykt papir. Utrop: 250, Startbud: 250 257: 19 Id - Lux Sannæs 25/3-76. Liten tynnet. Vanskelig merke!!! Utrop: 200, Startbud: 336
258: 19 II. Prima postfriskt merke. Utrop: 200, Startbud: 226 264: 20. Luksusstp DRAMMEN 7/3-1878 på 6 sk. Brk hj.1. Utrop: 200, Startbud: 180 266: 20. Prakt Hønefos 22/1 1878 på brevstykke. Utrop: 200 267: 21 II. Prima postfriskt merke. (HK 1600,-) Utrop: 600, Startbud: 540 270: 21 I. Praktstp DRAMMEN 5/6-1874 på 7 sk. Utrop: 500, Startbud: 1496 272: 21 III - 7 skilling pent lettstemplet. Hk 725 # Utrop: 250, Startbud: 225 276: 22 - Lux Hamar 11/1-89. Meget vanskelig merke i denne kvalitet! Utrop: 250, Startbud: 225
278: 22. Luksuspar Chra-Bergen Postexp. 23/4 84.  Utrop: 200, Startbud: 451 279: 22. Prakt Trondhjem 20/1 83. Utrop: 100, Startbud: 90 280: 22. Lux Chr Byp. 21/9 82. To buer h/v. Utrop: 100 282: 23. Komplett typesett med 12 pene merker. (HK 3000,-) Utrop: 900, Startbud: 1900 283: 23. Komplett typesett på albumside. Bra kvalitet. (HK 3000,-) Utrop: 900, Startbud: 1410 284: 23. LUKSUS stp HAMAR 6/6-1878 på velsentrert 3 øre. Utrop: 300, Startbud: 300 286: 23 - Fargefriskt pent ubrukt merke, s.h. (Hk 800,-). Forsiktig utrop! Utrop: 200, Startbud: 205
287: 23. Pent korsbånd (trykksak) stemplet Størdalen 7/4 1881 og transittstemplet Namsos send til Namsdalen. Utrop: 200, Startbud: 180 289: 23. Luksuspar stemplet Christiania 9/8 1878. Utrop: 200, Startbud: 180 290: 24 Ia. Pent helbrev stemplet Gurskø 12/12 1877. Utrop: 300, Startbud: 440 291: 24 Ia. Omvendt lux Chr Byp 7/12 77. Utrop: 100, Startbud: 180 294: 24 Ib. Luksus Chra Byp. 5/1 82. Vakkert! Utrop: 500, Startbud: 475 295: 24 Ib. Mørk blå 5 øre med stående vm I, st.6. Luksusstp CHRISTIANIA 10VIII81. Sjelden i denne kvalitet. Utrop: 500, Startbud: 500 298: 24 IIa. Prima postfriskt merke med hjørnemarginal. Pos 10. HK 1150,-. Utrop: 400, Startbud: 561
303: 24 IIa. Pent håndskrevet 15/1-84. Utrop: 200, Startbud: 180 305: 24 III ba. Fargefriskt merke. (HK 1200,-). Utrop: 400, Startbud: 572 307: 24 III ba. Prøyssisk blå 5 øre sentrert hj.4. Praktstp CHRA BYP. 1882. God farge. Utrop: 175, Startbud: 249 308: 24 IIIaa. Praktpar med sentral stempel Christiania 7/4 82. Utrop: 300, Startbud: 324 311: 24. Meget pent og dekorativt fraktbrev stempelt Chr. Byp. 31/8-80.  Utrop: 400, Startbud: 360 312: 24 IIaa/ab. Komplett typesett på albumark. Fine merker i god kvalitet. (HK min 3400,-) Utrop: 1200, Startbud: 1595 316: 25Iy. Pen trestripe stemplet Christiania 26/11 1877. Typer 9, 10, 6. Utrop: 400, Startbud: 424
319: 25. Konvolutt stemplet Gjøvik 19/8 1880. Utrop: 100, Startbud: 138 320: 25. Prakt/lux Henningsvær 12/4 1881. Utrop: 100, Startbud: 165 322: 25 II. Lux Ilseng 27/2 1882. Utrop: 200, Startbud: 180 325: 25 II. Prakt/lux Løiten 13/3 1882.  Utrop: 100, Startbud: 90 328: 25 II. Pen trestripe lettstp 2 x del av RINGEBO. Utrop: 100, Startbud: 350 329: 25 II. Fullstemplet Rysfjæren 25/2 1882. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 180 333: 25 I. Fullstempel Vestfossen 26/1 1881. Utrop: 100, Startbud: 90
334: 25 Ix. Komplett typesett på albumark. Utrop: 400, Startbud: 572 335: 25 Iy. Komplett typesett på to albumark, inkl to brev. Utrop: 200, Startbud: 180 337: 26. Komplett typesett samt ett ekstra merke. Utrop: 400, Startbud: 781 338: 26. Pent par stemplet Bergen 11/7 82. Utrop: 200, Startbud: 180 343: 27 - 20 øre skravert posthorn i komplett typesett (12) + et par. Utrop: 300, Startbud: 300 344: 27. Komplett typesett med 12 merker. Bra kvalitet. Utrop: 300, Startbud: 270 346: 27. Prakt/lux Ytre Rendalen 16/3 1880. Utrop: 200, Startbud: 180
348: 27. Lux Sortland 24/2 1880.  Utrop: 200, Startbud: 180 355: 28. Luksus blått Korgen 12/7 1884. Fellingstype 6.  7 pkt iflg Postal. Praktfullt og sjeldent. Utrop: 1000, Startbud: 950 358: 28. Typesett 25 øre 1-5, mangler type 6. Pene merker i bra kvalitet. ( HK 5000,-) Utrop: 2000, Startbud: 2409 359: 29a - Fantastisk LUXUS Christiania 8/7-86. Særdeles fargefriskt! MEGET SJELDEN i denne kvalitet! Utrop: 1500, Startbud: 2520 361: 29a. Fullstemplet Christiania 10/11-93 i sjøgrønn nyanse. Type 5. Utrop: 700, Startbud: 748 365: 29b. To komplette typesett ihhv mørk og blågrønn nyanse. Utrop: 400, Startbud: 650 366: 29b  - Prima postfrisk merke. Flott farge! (Hk 750). Utrop: 350, Startbud: 340
367: 29 b. Praktstp YTRE RENDALEN 21/12-1893 på 35 øre. Utrop: 100, Startbud: 90 368: 30- Prima postfrisk merke med god farge og tagging. (Hk 1.900,-) Utrop: 950, Startbud: 1702 370: 30. Luksusstp LILLEHAMMER 15/2-1889 på 50 øre. Utrop: 250, Startbud: 250 371: 30. 6 merker som utgjør komplett typesett. Utrop: 200, Startbud: 180 377: 30, t.1-6. Komplett korrekt  typesett 50 øre Skravert med 6 pk-stp merker. Utrop: 275, Startbud: 248