Skravert Posthorn (274)
    Kronemerker Oscar (381)
    Skravert posthorn II (389)
    Posthorn 21 mm (398)
    Posthorn 20 mm (574)
    Posthorn (731)
    Posthorn Grovtagget (744)
    Posthorn fintagget (767)
PORTO - POSTFRISK (1102)

SAMLER-BØRSEN Auk. 255 - 15 Desember 2022 > Skravert Posthorn

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
276
¦   22 - Lux Hamar 11/1-89. Meget vanskelig merke i denne kvalitet! 250

278
¦   22. Luksuspar Chra-Bergen Postexp. 23/4 84. 200
451

279
¦   22. Prakt Trondhjem 20/1 83. 100

280
¦   22. Lux Chr Byp. 21/9 82. To buer h/v. 100

282
¦   23. Komplett typesett med 12 pene merker. (HK 3000,-) 900
1900

283
¦   23. Komplett typesett på albumside. Bra kvalitet. (HK 3000,-) 900
1410

284
¦  23. LUKSUS stp HAMAR 6/6-1878 på velsentrert 3 øre. 300

286
  23 - Fargefriskt pent ubrukt merke, s.h. (Hk 800,-). Forsiktig utrop! 200

287
*   23. Pent korsbånd (trykksak) stemplet Størdalen 7/4 1881 og transittstemplet Namsos send til Namsdalen. 200

289
¦   23. Luksuspar stemplet Christiania 9/8 1878. 200

290
*   24 Ia. Pent helbrev stemplet Gurskø 12/12 1877. 300
440

291
¦   24 Ia. Omvendt lux Chr Byp 7/12 77. 100

294
¦   24 Ib. Luksus Chra Byp. 5/1 82. Vakkert! 500

¦  24 Ib. Mørk blå 5 øre med stående vm I, st.6. Luksusstp CHRISTIANIA 10VIII81. Sjelden i denne kvalitet. 500

298
¶¶   24 IIa. Prima postfriskt merke med hjørnemarginal. Pos 10. HK 1150,-. 400
561

303
¦   24 IIa. Pent håndskrevet 15/1-84. 200

305
  24 III ba. Fargefriskt merke. (HK 1200,-). 400
572

307
¦  24 III ba. Prøyssisk blå 5 øre sentrert hj.4. Praktstp CHRA BYP. 1882. God farge. 175
249

308
¦   24 IIIaa. Praktpar med sentral stempel Christiania 7/4 82. 300
324

311
*   24. Meget pent og dekorativt fraktbrev stempelt Chr. Byp. 31/8-80. 400

312
¦   24 IIaa/ab. Komplett typesett på albumark. Fine merker i god kvalitet. (HK min 3400,-) 1200
1595

316
¦   25Iy. Pen trestripe stemplet Christiania 26/11 1877. Typer 9, 10, 6. 400
424

319
*   25. Konvolutt stemplet Gjøvik 19/8 1880. 100

¦   25. Prakt/lux Henningsvær 12/4 1881. 100

322
¦   25 II. Lux Ilseng 27/2 1882. 200

¦   25 II. Prakt/lux Løiten 13/3 1882. 100

328
¦  25 II. Pen trestripe lettstp 2 x del av RINGEBO. 100

329
¦   25 II. Fullstemplet Rysfjæren 25/2 1882. 6 pkt iflg Postal. 200

333
¦   25 I. Fullstempel Vestfossen 26/1 1881. 100

334
¦   25 Ix. Komplett typesett på albumark. 400
572

335
¦   25 Iy. Komplett typesett på to albumark, inkl to brev. 200

337
¦   26. Komplett typesett samt ett ekstra merke. 400
781

338
¦   26. Pent par stemplet Bergen 11/7 82. 200

343
  27 - 20 øre skravert posthorn i komplett typesett (12) + et par. 300

344
¦   27. Komplett typesett med 12 merker. Bra kvalitet. 300

346
¦   27. Prakt/lux Ytre Rendalen 16/3 1880. 200

348
¦   27. Lux Sortland 24/2 1880. 200

355
¦   28. Luksus blått Korgen 12/7 1884. Fellingstype 6. 7 pkt iflg Postal. Praktfullt og sjeldent. 1000
950

358
¦   28. Typesett 25 øre 1-5, mangler type 6. Pene merker i bra kvalitet. ( HK 5000,-) 2000
2409

359
¦   29a - Fantastisk LUXUS Christiania 8/7-86. Særdeles fargefriskt! MEGET SJELDEN i denne kvalitet! 1500
2520

361
¦   29a. Fullstemplet Christiania 10/11-93 i sjøgrønn nyanse. Type 5. 700
748

365
¦   29b. To komplette typesett ihhv mørk og blågrønn nyanse. 400

366
¶¶   29b - Prima postfrisk merke. Flott farge! (Hk 750). 350
340

367
¦  29 b. Praktstp YTRE RENDALEN 21/12-1893 på 35 øre. 100

368
¶¶   30- Prima postfrisk merke med god farge og tagging. (Hk 1.900,-) 950
1702

370
¦  30. Luksusstp LILLEHAMMER 15/2-1889 på 50 øre. 250

371
¦   30. 6 merker som utgjør komplett typesett. 200

377
¦  30, t.1-6. Komplett korrekt typesett 50 øre Skravert med 6 pk-stp merker. 275
248

378
¶¶   31 - Fargefriskt Prima postfrisk merke, s.n. (Hk 1.900,-) 800

379
¦   31. To komplette typesett ihhv stålblå og mørk stålblå nyanse. 400