PORTO - POSTFRISK (1102)

SAMLER-BØRSEN Auk. 255 - 15 Desember 2022 > Europa/Oversjø

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
1250
¦  CAPE of good hope Liten samling på albumsider. 200
415

1251
*   FDC album med engelske ER II FDC 1953-1966, oppgitt katalogv. 1050 pund = cirka kr 11.000 300

1252
¦   England liten lot stemplet på 8 PT6 kort, Victoria til Elisabeth, varierende kvalitet, men en del katalogverdi er det. 200

1253
  England Georg VI 1951 høyvalører 2,6 sh til 1 pund, hengslet, katalogv. postfrisk ca kr 1100,- 150

1254
¶¶   England 2 serier postfriske med fosfor nr 651-654 + 655-658, katalogv. ca. kr 650,- 150

1256
¦   England One Penny Black - Flott merke med marger. # 400
424

1257
¦  England i 4 stk SG album, samt 1 64 siders innstiksbok. tynn i starten men mange bedre utover som hefter osv. Medfølger også en liten innstikksbok med 1p red. Bør vurderes. 1000
1756

1258
¶¦  England samling i Schaubekalbum samling fra 1840 tallet. Tynn i samling men bør sees. Du finner også endel merker fra Østeurop. Som Stjekkia, Estland, Litauen, Serbia og Libya, samt noe mer. Bør vurderes. 1000
1650

1260
¶¶  ENGLAND liten eske med mange hefter. Høy selvkost - bør vurderes. 200
255

1262
¦  FRANKRIKE, områder samt BELGIA i tykt Schaubek album. Masse merker satt opp hulter i bulter - MÅ vurderes. 1000
2100

1263
¦  FRANKRIKE lager i 2 innstiksbøker + kanskje 100 stk PT6 kort fulle av frimerker. Må vurderes. 500

1265
¶¶¶¦  HELLAS i 2 davo album i perioden 1861-1990. Blanding av stemplet og ustemplet.Tynn i starten men noe utover. 500

1266
¶¶¶¦  1 innstikksbok med HELLAS som inneholder en del dubletter, noe merker frem til 2021. Blanding stemplet og ustemplet. 200

1268
¶¶  ITALIA Pakkemerkene 1945 - alle lire verdiene 6 stk.perfekt postfriske og sammmenhengende. Med kraftig tydelig tildekningstrykk plassert midt på. Afa verdien på disse skjeldene merkene er 10.000 dkk. 1000

1269
¦  KYPROS Pen samling satt opp kronologisk, velorganisert. Mer en 250 frimerker, samt et halvt dusin blokker satt opp i ringperm. Inneholder en del bedre merker som Bla 1 Pound - QE Afa 178. Samt også ende ustemplede (postfriske. Afa iflg innleverer er ca 2000 dkk. 150

1273
¶¦   Liten lot Memel på 2 PT6 kort 100

1274
¶¶¶¦  MONACO samling i 64 siders innstksbok. Mye merker. Noen brev og ark finner du også. 300

1276
¶¦  NEDERLAND i gammelt Schaubek album fra starten til 60-70 årene + noen kolonier. Mye merker. Bør vurderes. 750

1277
¶¶  PORTOGAL i klemalbum fra 1970 til 1989 stikkprøver viser postfrisk. Høy katalogverdi. Må vurderes. 800

1278
¶¦  ROMANIA i tykt Schaubek album. Starter fra 1872 (1 par merker før) Ganske så fyldig utover til 1970. Ikke dyre merker menveldig mange. 750
775

1280
¦  SVEITS hundrevis av nyere merker i poser. 100

1284
¦  TYSKLAND tjenestesak etikett 1965 Michel 2 - 20 Pf svart og rosa stemplet 1/10-65. Attest: Dr. Karsten Ruscher. Michel 350 euro. 500

1285
*  Tyske Bundespost Micgel 139 og 140 på kort mstemplet med attest Hans-Dieter Schlegel.Mich 170 euro 300

1288
¶¶¦  TYSKE RIKE 5 Blokker med Hitler - Michel 646, 47, 48 og 650. 2 stk er stemplet. Høy katalogverdi. 1000

1291
¶¶  TYSKLAND BDR i 3 innstiksbøker postfrisk fra ca 1950 til 2000. HØY VERDI Må vurdes. 1000
1045

1292
¶¶¦  TYSKLAND plansje med diverse merker + noen brev. Bør vurderes. 300

1293
¦  TYSKLAND kolonier m/områder Samling på plansjer. Bør besiktiges. 300

1294
¶¶¦  TYSKALND Lot merker flere ok. Må besiktiges. 300

1295
*  TYSKLAND lot med diverse postkort. Må besiktiges. Mye fine. 200

1296
¦  TYSKLAND posearkiv. Bør besiktiges. 200

1300
¶¦  ØSTERIKE på 3 albumsider stemplet/ubrukt 200
386

1301
¶¶  ØSTERIKE samling postfrisk i 3 album fra 1945-1996. Noe få merker mangler. En samling du bør vurdere. 750

1302
¶¦  Tyskeområder samt mange andre land i Europa i Schaubek album. Vanskelig og beskrive.Må vurderes. 500

1303
¶¶  64 siders innstikksbok med postfriske frimerker fra mange land. Bør besiktiges. 400

1304
¶¦  Europa i Schaubek album. Luxenburg, Malta, Irland og Monaco m.m. Tynn men bør vurderes. 300

1305
¶¦  ALBANIA i Schaubek fortrykksalbum fra 1913. Tynn samling men går til 70 tallet. 500
1450

1308
¶¦  ENGELSKE kolonier i velfylt Schaubek album. Mange land er representert. Må vurderes. 1000
2200

1309
¦  FILIPINENE satt opp i 64 siders album som lagerbok. Tynn i starten men mye utover.Bør besiktiges. 300

1310
¶¶   Hong Kong bruksmerker postfriskserie 10 cent til 50 dollar, nr. 848-863 minus 853, etter Kinas overtakelse 100

1312
  JAMAICA - en del frimerker satt opp på arksider. 200

1315
¶¦  USA samling i album, Litt tynn i starten men en del merker utover. Bør vurderes. 500

1316
¦  USA store mengder nyere klipp. 150

1317
*  USA - Eske, ca 400 helsaker fra USA fra 1900-tallet, hovedsakelig 70-80-tallet, ustemplet og god kvalitet 100

1318
¶¦   Fint Schaubek album med motivsamling "kunst og kultur" fra flere land starter på 40-tallet 100

1319
¶¦  Tykt Schaubek album med en masse merker fra mange land. Bla Switserland, Italia, Vatikane, San Marino, Japan, Kina, Spania osv osv. Ikke de dyreste men en masse merker, Bør vurderes. 1000
3051

¦  Svhaubek verdensalbum meget tynt besat. Noe Norge ellers tynt. Bør alikevel vurderes. 500
660

1321
¶¦  Samling i tykkt Schaubek album. Argentina, Brasil samt flere sør Amrikanske land. Også en del fra Europa. Vanskelig og beskrive. Må vurderes. 500
1494

1322
  ENGELSKE kolonier oppsat på ark og i en innstiksbok. Bør vurderes. 300

1323
  Samling TOG frimerker, samt noen på kort m.m. i 4 permer. Bør vurderes. 300

1324
¶¶¶¦  Mange land bla Maldivene, Falkland, Mongolia, Asberbajsjan osv på egenoppsatte ark. Bør besiktiges. 200

1326
¦  Rød innstikksbok med 16 sider, hele verden. Mange flotte motivmerker i fullsatt album. Bla sommerfugler fra PAPUA NyGuinea. 150

1327
¦  Kilovare utland inkl noe Norge. Brutto ca 4 kilo 100