PORTO - POSTFRISK (1102)
SAMLER-BØRSEN Auk. 255 - 15 Desember 2022 > Norden
Utrop
1212
Danmark – Brev og faktura datert 21/22.07.1868 – Stemplet tre-rings 5 og sidestemplet Aarhus 23/7/68 – Stemplet bakside Silkeborg 24/7/68. (Rundt hj på frimerke)
1213
Danmark Safe album med forskjellige danske hefter pålydende DKR 792,-
185
1215
Danmark i 2 roteesker med mye forskjellig fra postfriskt til posearkiver,
1216
Danmark samling i 2 flotte stender album u/lommer. Merkene er stemplet. Meget tynt besatt. Arkene går fra starten til 2014
1218
Eldre danske merker på plansjer. Bra katalogverdi.
1219
¶¦
Danmark samling fra 1851 i Schaubek album til 1970 årene. Bl kval i starten. En del merker, men mangler de dyre.
1220
Danmark – Stor sigareske med Postfrisk av ypperlig kvalitet, nesten komplett 1994-Juni 2005(også noen dubletter), inkludert miniark og en del hefter, samt 5 presentasjonspakker. Pakke inneholder også noe postfrisk fra før 1994, samt noe hjørnstemplede merker. Bør vurderes. Høy selvkost.
1221
Danmark - brevlott nyere. Brutto 1,5 kg.
1222
Danmark kilovare brutto 1,7 kilo
1223
Danmark duplisert i innstiksbok. Full av merker.
1225
Finland i 3 flotte DAVO permer med lommer og kassett. Tynt med merker men arkene går fra starten til 2015. MEGET høy selvkost på dette.
2702
1226
¶¦
Finland og SVERIGE i Schaubek album. Tynne samlinger.
1229
Færøyene - eske med mest årsett og noe annet.
1230
Færøyene Skoeske full av årsett. #
1231
Grønland FDC i flott safe perm fra 1953 til 1985. Totalt 89 brev #
333
1234
Sverige Verdenspostforeningen Afa 159-173 prima postfrisk serie. Afa 10.000,-
1236
Sverige 3 merker med totalt 2,25 kr på luftpostkonvolutt stpl Stocholm 17-II-32, sendt til Guayaquil, Ecuador. Annkomst stpl bak.
1237
Sverige – Postkort Gefle-Råduhset – Sendt til Frankrike 20-1-1921 – Pent stemplet porto på framsiden – Pent objekt
1240
Sverige samling i 3 flotte Stender album stemplet. Arkene går til 2015. Veldig tynt besatt men flotte album.
850
1241
¶¦
Sverige samling på gamle Schaubek albumblader - tynn samling men bør vurderes.
1242
Sverige samling i 2 flotte Stender album stemplet. Arkene går fra 1975-2015 Veldig tynt besatt men flotte album.
1243
Sverige perm med særstempler + mye annet. Over 100 enheter.
1245
Sverige - Brevlott nyere. Brutto 5 kg.
1247
SVERIGE og DANMARK i album - mye forskjellige merker. Fra tidlig og utover.
470
1248
Norden - Ca 15 helsaker, hovedsakelig tidlig 1900-tall, ubrukt god kvalitet Sverige/Danmark, et par brukte og et par fra Frankrike
1249
Lot mest Norden men også noe annet. Noen brev finner du også. Bør vurdes!