PORTO - POSTFRISK (1102)

SAMLER-BØRSEN Auk. 255 - 15 Desember 2022 > Kun bilder.

377: 30, t.1-6. Komplett korrekt  typesett 50 øre Skravert med 6 pk-stp merker. Utrop: 275, Startbud: 248 378: 31 - Fargefriskt Prima postfrisk merke, s.n. (Hk 1.900,-) Utrop: 800, Startbud: 720 379: 31. To komplette typesett ihhv stålblå og mørk stålblå nyanse. Utrop: 400, Startbud: 360 385: 34. Prakt/lux Holmestrand  Utrop: 200, Startbud: 180 386: 32-34. Oscar Kronemerker med et rundstp. Utrop: 225, Startbud: 202 387: 32-34. Pen serie med prakt/fullstempler. Utrop: 200, Startbud: 295 392: 36. Luksus Svelvig 25/1 1883. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 500, Startbud: 550
394: 36. Luksusstp FREDERIKSHALD 29III83. Sentrert ned. Utrop: 300, Startbud: 350 398: 37 I. Luksus Flaavær 2/10 1882. 7 pkt iflg Postal. Sjeldent! Utrop: 500, Startbud: 771 399: 37 I. Par stemplet 383 - Hull. Uvanlig enhet og stempel. Utrop: 500, Startbud: 500 400: 37 I. Luksus flekkefjord 21/7-82. Utrop: 400, Startbud: 400 402: 37 I. Luksuspar stemplet Christiania 21/2-83. Utrop: 400, Startbud: 450 404: 37 I. Blekkrysset merke.  Utrop: 200, Startbud: 180 406: 37 II. Pen liten konvolutt med hullstempel Nordbanernes postexp. 01 82. Meget sjeldent stempel! 8 pkt iflg Postal. Utrop: 900, Startbud: 860
408: 37 II. Luksuspar stemplet Laurvig 22/10 1882. Utrop: 200, Startbud: 205 409: 37 II. Pent brev sendt fra Christiania 7/2-83 til Bergen. Påskrevet Pr. Dampskip. Utrop: 200, Startbud: 451 410: 37 II. Luksusstp CHRISTIANIA 19 VII 82 på pent merke. Utrop: 150, Startbud: 135 412: 37 II. Pent par med rettvendt fullstempel Lillesand 26/4  1882. Utrop: 100, Startbud: 90 414: 37 II. Pent blekkrysset merke. Utrop: 100 421: 38. Lux Heen 19/11 1883. Utrop: 100, Startbud: 125 423: 38. Lux Krøderen 11/10 1883. Utrop: 200, Startbud: 205
428: 38 xY 10 øre 21 mm 1883 på Mostue papir med STÅENDE VM i stilling 5.  Påent lettstemplet. Meget sjelden. Attest H.J. Enger Hk 6200,- # Utrop: 3000, Startbud: 3608 429: 38 yX. Lettstp 10 øre med 4 deler vm.I, st.1 i hjørnene. Sjelden. Utrop: 1750, Startbud: 3135 430: 38. Par på brev til Tyskland stemplet Christiania 17/10-83. Nederste merke med en lite skade som er lite synlig. Utrop: 200, Startbud: 180 431: 38. Brev med innhold stemplet Nordbanernes Postexpd. 18/6 83 og Christiania samme dag. Utrop: 100, Startbud: 90 433: 39X. Luksus Odnæs 30/1 83.  Utrop: 300, Startbud: 358 436: 39 X. Praktstp CHRISTIANSSAND -8VII83 på 20 øre brun. Utrop: 150, Startbud: 135 439: 39. Telegram sendt rekommandert stemplet Skien 19/4 1883. Notat om pos 48 - hvit flekk i O i Norge. Forsendelsen er noe beskåret (sdressat mangerl) Utrop: 500, Startbud: 450
441: 40. Par stemplet Stavanger 11/7 85. Par er uvanlige. Lite gnurr på venstre merke Utrop: 200 442: 40 I. Prakt/lux Nordre Odalen 19/2 1884.  Utrop: 300, Startbud: 295 445: 40 I ax. LUKSUS stp NÆRBØ 18/2-1885 på 20 øre gråblå i bra kvalitet. Utrop: 500, Startbud: 1375 447: 40 I ax. Luksusstp SANDEFJORD 10/2-1885 på 20 øre gråblå. Utrop: 300, Startbud: 270 448: 40 I ay. Rettvendt ujevnt fullstp SOGNDAL i DAL 4/12-1883. Vm.I, st.2. Utrop: 1250, Startbud: 2561 452: 40 II. Luksus Trøtten 16/2 1885. Utrop: 400, Startbud: 475 454: 40 II. Luksus Sigdal 17/1 1885.  Utrop: 400, Startbud: 570
455: 40 II. Pent par stemplet Throndhejm 13/3 84 samt utenlands rødt stempel. Utrop: 300, Startbud: 324 456: 40 II. Prakt/lux Laurvig 25/6 85. Utrop: 300, Startbud: 270 457: 40 II. Fullstemplet Tinn 17/10 1884. Utrop: 300 460: 40 II a. Uvanlig velsentrert 20 øre luksusstp HOLMESTRAND 2/7-1884. Utrop: 200, Startbud: 205 463: 40 IIa. Fullstemplet Sunddal 26/1 1885. Vannmerkestilling 4. Utrop: 100, Startbud: 90 464: 40 IIb. Meget vakkert bankobrev sendt lokalt stemplet Molde 14/10 1882.  Utrop: 1000, Startbud: 1540 466: 40 IIbyX. Praktstemplet Brandbo, samt blå postal strek. (HK 1300,-) Utrop: 500, Startbud: 450
467: 40 II byY. Grønnblå 20 øre med stående vm.I, st.7. Lett luksusstp KRAGERØ 22/6-1884. Utrop: 750, Startbud: 675 468: 40 IIbyY. Fullstemplet Vang 5/11 1883. Utrop: 400, Startbud: 675 469: 41. Luxstp SELBO 14/10-1887 på 3 øre. Det ene 8-tallet er montert horisontalt. Svært uvanlig og morsomt. Utrop: 300, Startbud: 300 470: 41. Luksusstp FREDERIKSHALD 1 III 86 på 3 øre. Utrop: 250, Startbud: 300 475: 42 II - Fargefriskt flott ubrukt merke. Lux for utgaven! (Hk. 800,-). Utrop: 400, Startbud: 5000 476: 42. Luksusmerke med lux stempel, sentrering og tagging. Chra Byp 10/12 85. Utrop: 300, Startbud: 270 477: 42 Ib - Fullstemplet 3-rings nr. stempel 385. Uvanlig! Utrop: 150, Startbud: 135
478: 42 I aX. Grågrønn 5 øre rettvendt fullstp CHRISTIANIA 22 II 84. Utrop: 200, Startbud: 495 479: 42 I b. Fargefrisk 5 øre praktstp 3-rings 296. Utrop: 100, Startbud: 90 480: 42 II - 5 øre PRIMA postfrisk. Hk 5800,- # Utrop: 3000, Startbud: 5200 481: 43. Fargefriskt merke uten lim. Flisetagget nede. (HK * 1400,-) Utrop: 300, Startbud: 270 482: 43. Pent blekkrysset merke. Utrop: 100 484: 43. Fullstemplet Balke 17/12-85. Meget sjeldent, 8 pkt iflg Postal. Utrop: 400, Startbud: 1221 485: 43. Prakt/lux Birid 21/5-84.  Utrop: 200, Startbud: 326
489: 43 bX. Mørk vinrød 10 øre luxstp AARNÆS 23/12-1886 Utrop: 150, Startbud: 135 490: 43 bY. Mørk rød 10 øre praktstp HAMMER 19 III 86 (5 pkt). 2 deler vm.III, st.3 - som ikke er registrert i Nk's oversikt. Utrop: 100, Startbud: 391 491: 43. Lux Christiania 13/10-84. Utrop: 100 493: 43. Prakt Gausdal 4/5 1884. Utrop: 100 498: 43. Hof i Solør 8/6 1886. Utrop: 100 500: 43. Prakt Kongsvinger 30/4 1884. Utrop: 100 501: 43. Lux Koppang 24/2 1888. Utrop: 100, Startbud: 90
502: 43. Fullstemplet Kraakstad 20/10-85. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 180 504: 43. Prakt/lux Kvikneskoven 10/11-84. Pent. Utrop: 200, Startbud: 180 505: 43. Prakt/lux Lyngdal 28/2-85. Utrop: 200, Startbud: 230 508: 43. Omvendt prakt Nærbø 24/1 1886.  Utrop: 100 509: 43. Prakt/lux Osen 23/11-84. Utrop: 200, Startbud: 180 510: 43 b. Velsentrert trestripe pent stp PORSGRUND 1 VII 85. Utrop: 200, Startbud: 180 513: 43aY. Prakt Ringsager 9/4 1886 med stående vannmerkestilling 6. (HK 5200,-) Utrop: 2500, Startbud: 4600
514: 43 a. Trestripe rettvendt pent stp RISSEN 16/2-1888 (5 pkt). Utrop: 250, Startbud: 225 515: 43. Prakt Røken 3/2 1888. Utrop: 100 518: 43. Prakt Skodje 24/11-85.  Utrop: 100 519: 43. Pent stemplet Snaasen 7/12 1884. 5 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 180 520: 43. Prakt Spydeberg 16/6 1886. Utrop: 100 521: 43. Prakt/lux Stai 16/10 1885. Utrop: 100, Startbud: 90 522: 43. Fullstemplet Søndre Aurdal 30/3 86. 5 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 180
523: 43. Prakt Thoten 8/12 1884. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 200 525: 43. Luksus Trysil 29/? 1885. Utrop: 200, Startbud: 308 527: 43. Omvendt lux Velfjorden 18/1-88. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 100, Startbud: 90 528: 43. Prakt/lux Vestre Gausdal 11/7-84.  Utrop: 200, Startbud: 180 529: 43. Fullstemplet Vestre Thoten 13/10 1885.  Utrop: 100, Startbud: 90 532: 43. Brev til Italia stemplet Vestbanernes Postexp 13/3-88. Transit- og mottakstempler på baksiden. 2 brev registrert i Postal. Utrop: 500, Startbud: 1540 533: 43. Brev sendt fra Porsgrund 29/1-85. Merket med oppgravert sjalstykke. Utrop: 200, Startbud: 180
535: 43. Meget pent brev stemplet Vestbanernes Postexp. 13/5-84. Utrop: 100, Startbud: 90 536: 43. Konvolutt stemplet Birid 23/4 1885 og transitstemplet Gjøvik 24/4 85. Utrop: 100, Startbud: 110 540: 43. Prakt/lux Aadalsbrug 8/11-84.  Utrop: 200, Startbud: 358 541: 43. Fullstemplet Aasnæs 23/2 1885. Utrop: 100 542: 43 a. Lot 10 pene, rundstp merker med lys karmin nyanse. Utrop: 75, Startbud: 68 543: 44 - Glassklart Prakt Trondheim 26/10-84. Meget flott og fargefriskt merke! Utrop: 1500, Startbud: 1450 544: 44. Flott 12 øre mattgrønn med rettvendt del av SKIEN 16 V 84. Utrop: 800, Startbud: 720
549: 46 a. Pent bancobrev stemplet Fredrikshald 14/6-86.  Utrop: 600, Startbud: 540 550: 46 a. Pent bankobrev fra Tronhjem 7/7-86. Utrop: 600, Startbud: 540 551: 46 a. Prakt/lux Darbo 17/6-86. 6 pkt iflg Postal. Meget bra merke. Utrop: 300, Startbud: 721 553: 46 a - Meget fargefriskt merke med glassklart Prakt Laurvig 20/10-85. Utrop: 250, Startbud: 225 554: 46 a. Praktstp HAMAR 8/10-1885 på 20 øre med klart trykk. Uvanlig. Utrop: 200, Startbud: 180 555: 46 a. Luksus Gjøvig 19/10 85. Utrop: 200, Startbud: 226 557: 46 b. Velsentrert 20 øre luksusstp HAMAR 28/2-1886. Utrop: 400, Startbud: 360
562: 46 b. Prakt Ytre Rendalen 16/6 1886. Utrop: 200, Startbud: 180 565: 46 b. Prakt Christiania 23/10-86. Utrop: 100 566: 46 b. Rettvendt klart stp DRAMMEN 25 I 86. Utrop: 100, Startbud: 90 568: 46 b. Luksus Trysil 1886. Flisetagget og noen barberte tagger nede høyre. Utrop: 100, Startbud: 175 571: 48 II. Prakt Moss 26/1 91. Utrop: 100, Startbud: 138 573: 48 II, 49 I. Brev til Sveits med 5 NK 48 og 10 NK 49 i striper på brev til Sveits. Kun et brev registrert i Postal. Utrop: 500, Startbud: 450 574: 49 I x 2. Brevkort oppfrankert med 2 x 1 øre og stp NES i HALLINGDAL 16 XI 96. Mottaksstp DRAMMEN 17-11-1896. Utrop: 200, Startbud: 660
576: 49 II. Perfekt sentrert 1 øre gråbrun praktstp CHRISTIANIA -7 XI 96. Utrop: 100, Startbud: 90 577: 49 I, 3 x 50. Brevkort 3 øre oppfrankert med 7 øre og sendt Ungarn. Stp CHRISTIANIA 9 V 94, mottaksstp BUDAPEST 94 MAJ.12. Utrop: 500, Startbud: 1100 578: 49 II x 3, 50 x 2. Brevkort 3 øre oppfrankert med 7 øre og sendt Ungarn. Stp CHRISTIANIA 31 V 94 og mottaksstp BUDAPEST 94 JUN.3. Kombinasjonen er ikke registrert i Postal III. Utrop: 500, Startbud: 1160 581: 50 b. Brev til Danmark med 5-stripe 2 øre stp 4 x PORSGRUND 23VIII97. Mottaksstp ULDUM bak. Utrop: 150, Startbud: 231 582: 50 c, t.6-1-2-5-6. Brev med 5-stripe gråbrun 2 øre stp HORTEN 19 II 98. Utrop: 400, Startbud: 715 583: 51 I, t.1-4. Komplett typesett 3 øre. Alle 4 med et pent rundstp og bra kvalitet. Utrop: 750, Startbud: 1045 584: 51 I, t.1-4. Komplett typesett 3 øre. Alle 4 med et lett rundstp og klare typer. Utrop: 700, Startbud: 1023
585: 51 I. Luksusstp CHRISTIANIA 9 V 87. Påsatt tg nær hjørne 4 og sentrert hj.2. Likevel sjeldent pen. Utrop: 150, Startbud: 440 586: 51 I. Brunoransje 3 øre rettvendt stp del av BERGEN 30 I 87. Utrop: 125, Startbud: 187 588: 51 II a, t.1-4. Kpl fullstp typesett 3 øre 1887. Utrop: 300, Startbud: 270 589: 51 IIb, type 1. Ustemplet merke med hengselsrest. Attest Flatheim. Meget sjeldent merke ustemplet. (HK 17.000,-) Utrop: 8000, Startbud: 12100 590: 51 IIb. Pent merke med stor del av Christiania 11/5 89. Vannmerkestilling 3. (HK 1800,-) Utrop: 800, Startbud: 720 591: 51 IIb. Pent merke stemplet Christiania 1/1 - 89. Vannmerke 1, stilling 1. (HK 1800,-) Utrop: 800, Startbud: 720 592: 51 IIb. Pent normalmerke med attest Flatheim. Vannmerkestilling 4. (HK 1800,-) Utrop: 700, Startbud: 630
594: 51 III a, t.1. Fargefrisk 3 øre praktstp LYSAKER 2/3-1890. Utrop: 150, Startbud: 450 596: 51 IV Aa, t.2. Rettvendt stp RENA 2 XI 91 på 3 øre. Utrop: 100, Startbud: 90 598: 52 IIa. Smaragdgrønn farge med prakt hullstempel Bækkelaget 22/12-89. Variant to flekker over munnstykket. Utrop: 100, Startbud: 138 600: 52 IIb - Lux Aalesund 8/11-89. Kan ikke bli bedre!!!  Utrop: 250, Startbud: 810 601: 52 II c, variant 2 - NOROE. Lett fullstp med klar variant. Utrop: 200, Startbud: 671 603: 53 I. Luksus Fodvang 28/2-86. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 300, Startbud: 1076 604: 53 I, t.4. Velsentrert merke luxstp LÆRDAL 7/12-1887. Utrop: 200, Startbud: 205
605: 53 I. Lux Ytre Rendalen 5/6 1886. Utrop: 200, Startbud: 230 606: 53 I, t.3. Prakt/lux Mjøsdampsk. Posteksp. 24/2 88. 5 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 230 607: 53 I. Fullstemplet Aasnæs 3/11 1887. Utrop: 100, Startbud: 90 608: 53 I. Fullstemplet Vestre Thoten 10/7 1886. Utrop: 100, Startbud: 165 609: 53 I. Lux Christiania 4/9 1887. Utrop: 100, Startbud: 90 610: 53 I. Prakt Gran 23/12-??. Utrop: 100, Startbud: 90 614: 53 I. Luksus Christiania 14/4 86. Utrop: 100
615: 53 II. Hønefos 17/7 1887. Type 1 - 7 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 180 616: 53 II. Lux Espe 22/10-88.  Utrop: 200, Startbud: 180 618: 53 II d, t.2. Ustemplet 10 øre sentrert opp. Svært ujevn tg i underkant. Utrop: 100, Startbud: 90 619: 53 II. Luksus Jondal 26/1 1888. En kort tagg høyre side er lite synlig. Utrop: 100, Startbud: 90 620: 53 IIa. Prakt/lux Tangen i Stange 29/6 1887. Utrop: 100, Startbud: 90 621: 53 IIa. Prakt Rena 9/2 1887. Utrop: 100, Startbud: 90 623: 53 IIbY. Vannmerkestilling 2, noe som er uvanlig. Noe flisetagget. Utrop: 200, Startbud: 226
624: 53 IIc. Nær fullstemplet Bureau Reexp. 12/7-90. Vannmkestilling 4. Attest Flatheim. Vanskelig merke. (HK 2700,-) Utrop: 1200, Startbud: 6754 625: 53 IId - T.3. Lux Østre Thoten 29/10-87. Kan vanskelig bli bedre!!! Utrop: 250, Startbud: 660 626: 53 II d, t.1. Luksusstp SANDSVÆR 14 VI 87 (5 pkt). Et par lave tg. Utrop: 200 627: 53 IId - 10 øre Prakt stpl GJETHUS 26/6-1887 # Utrop: 100, Startbud: 90 628: 53 III. Luksus Engerdalen 27/2 90. 5 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 205 632: 53 III. Luksus Haabøl 2/4 1889.  Utrop: 200, Startbud: 330 635: 53 III. Omvendt lux Hatfjelddalen 19/11 1889. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 180
636: 53 III. Prakt/lux Ølve 21/2-90.  Utrop: 100, Startbud: 100 639: 53 III. Lux Aasnæs 4/10 1889. Utrop: 100, Startbud: 90 645: 53 III. Prakt Dovre 2/7 1888. Utrop: 100, Startbud: 110 646: 53 III a, t.3. Praktstp BUSKØ (6  pkt) på fargefrisk 10 øre. Utrop: 200, Startbud: 280 647: 53 III b, var.2 - oppgravert eseløre. Pent stp 1890. Utrop: 200, Startbud: 180 648: 53 III c, t.2. Praktstp MOSS 12VIII90. Utrop: 100, Startbud: 165 649: 53 IV. Eldre oppsett på 8 private albumark. I alt 191 rundstp merker satt opp som 25 blokker, hvor hvert merke har en liten tegning som viser den aktuelle platefeil, inkl ØRF og sprukket plate. Ikke skilt på primær/sec. Flere i a/c-nyanse. Utrop: 1500, Startbud: 1350
651: 53 IV. Luksus Eikefjord 14/5-91. Utrop: 200, Startbud: 253 652: 53 IV. Lux Trysil 18/5 1891. Utrop: 200, Startbud: 600 654: 53 IV. Lux Auma 9/3-91. Utrop: 100, Startbud: 90 657: 53 IV a, t.2. Ustemplet 10 øre sentrert så kraftig ned at merket over synes. Skade i underkant. Utrop: 100, Startbud: 90 658: 53 IVb - Fullstemplet Hammerfest 6/4-91. Utrop: 100, Startbud: 90 659: 53 IV b, t.1. Luksusstp BERGEN 23XI90. Utrop: 100, Startbud: 209 660: 53 III. Luksus Lillehammer 23/10 1890. Utrop: 100, Startbud: 90
661: 53 V. Luksus Sandvold i Søndhordland 2/9-91. 5 pkt iflg Postal. Utrop: 300, Startbud: 395 663: 53 V. Prakt/lux Sjølisand 10/3 1892. 5 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 180 666: 53 V. Prakt Hammerø 13/1 1892. Utrop: 100, Startbud: 90 667: 53 V. Lux Vestfossen.  Utrop: 100, Startbud: 200 668: 53 V. Par stemplet Lom 14/1 1892. Tynnhet på høyre merke foran. Utrop: 100, Startbud: 138 669: 53 V. Pent brev stemplet Bodø 16/10 91. Merket er praktstemplet. Utrop: 100, Startbud: 90 670: 53 V. Lux Ski 8/12 1891. Utrop: 100, Startbud: 90
671: 53 VI. Luksus hullstempel Brækkebygden 2/4 93. 7 pkt iflg Postal. Utrop: 400, Startbud: 660 675: 53 VI. Sentrert ned. Luksusstp TJØMØ 28/4-1892. Utrop: 100 678: 53 VI. Prakt hullstempel Sannæssjøen 18/5-93. Utrop: 100, Startbud: 100 679: 53 VI. Prakt/lux Reine 4/4-92.  Utrop: 100, Startbud: 90 680: 53 VI. Prakt Nordlands Postesxp. B 7/10-92.  Utrop: 100, Startbud: 254 682: 53 VI. Fullstemplet Bygdø 21/5 1892. Utrop: 100, Startbud: 90 684: 53 VII type 2. Lux Overhalvden 2/9 1893.  Utrop: 300, Startbud: 270
685: 53 VII. Prakt Nøstdal i Nordfjord 8/12-93. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 205 686: 53 VII. Luksus Lundem0 1/3 1894. Utrop: 200, Startbud: 560 688: 53 VII. Fullstemplet reine 9/6-94. Utrop: 100, Startbud: 90 689: 53 VII. Lux Bandaks Postexpd. 1/3 94. Utrop: 100, Startbud: 90 690: 53 VIII. Prakt Elgaaen 12/6-94. 7 pkt iflg Postal. Sjeldent. Utrop: 300, Startbud: 2210 691: 53 VIII, t.2. Luksusstp BERGEN 14 II 94. Utrop: 200, Startbud: 180 693: 53 VIII. Prakt Melhuus 8/6 1894.  Utrop: 200, Startbud: 220
694: 53 VIII. Fullstemplet Sunderø 15/2 1892. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 100, Startbud: 330 695: 53 VIII. Fullstemplet Sannæssjøen 9/8-94. Utrop: 100, Startbud: 90 696: 53 VIII, t.1. Rettvendt fullstp INDVIKEN 14IV94. Utrop: 100, Startbud: 90 697: 53 VIII. Fullstemplet Sannæssjøen 26/4-94. Utrop: 100, Startbud: 100 698: 54 I, variant 1. Lettstp 20 øre med klart skadd lille 20. Sjelden. Utrop: 750, Startbud: 2035 699: 54 I, t.4. Luksus enringsstp STAVANGER 15/11-1887 på 20 øre. Utrop: 200, Startbud: 731 700: 54 I. Vakkert, velsentrert par 20 øre praktstp SANDEFJORD 27/5-1887. Utrop: 200, Startbud: 180
701: 54 I, t.1-2. Par 20 øre sidevendt fullstp STENVIGEN 8/9-1887 (5 pkt). Retusj i hjørner. Utrop: 200, Startbud: 425 702: 54 I, t.1-4. Komplett rundstp typesett med klare typer. Utrop: 100, Startbud: 125 703: 54 I, t.1-4. Komplett rundstp typesett med klare typer. Utrop: 100, Startbud: 150 704: 54 Ia. Prakt Kvaas 7/7-88. 5 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 180 706: 54 II a, t.1. Bancobrev med 20 øre og vakkert stp STRENGEN 16VII88. Utrop: 200, Startbud: 451 707: 54 II a, t.2. Rettvendt hullstp IBESTAD 22VIII89. Utrop: 100, Startbud: 100 708: 54 II b, t.2. Mattblå 20 øre diagonalt stp CHRISTIANIA -9 I 89. Lett gulnet høyre side. Vm.I, st.3. Signert Flatheim. Utrop: 1000, Startbud: 1600
709: 54 IIc. Friskt og pent merke med kun små spor etter hengsel. Vansklig merke. (HK 2000,-) Utrop: 1000, Startbud: 1986 710: 54 IId. Prakt Sandefjord 23/1-91. Utrop: 200, Startbud: 180 711: 54 II d, t.1. Luksusstp AAS 5 IX 90 på 20 øre med en frisk nyanse. Utrop: 100, Startbud: 325 712: 54 II d, t.3. Brev med 20 øre lettstp TVEDESTRAND -9VII90. Tekst-logo Tvedestrands Skofabrik. Sendt Flaabygd, transittstp SKIEN 11VII90. Utrop: 100, Startbud: 90 713: 54 III, t.2. Ustemplet 20 øre av en mer uvanlig type. Gammelt hengsel og en usikker limtype. Kan være regummiert. Utrop: 1000, Startbud: 1100