Skravert Posthorn (274)
    Kronemerker Oscar (381)
    Skravert posthorn II (389)
    Posthorn 21 mm (398)
    Posthorn 20 mm (574)
    Posthorn (731)
    Posthorn Grovtagget (744)
    Posthorn fintagget (767)
PORTO - POSTFRISK (1102)

SAMLER-BØRSEN Auk. 255 - 15 Desember 2022 > Posthorn 21 mm

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
398
¦   37 I. Luksus Flaavær 2/10 1882. 7 pkt iflg Postal. Sjeldent! 500
771

399
¦   37 I. Par stemplet 383 - Hull. Uvanlig enhet og stempel. 500

¦   37 I. Luksus flekkefjord 21/7-82. 400

402
¦   37 I. Luksuspar stemplet Christiania 21/2-83. 400

404
¦   37 I. Blekkrysset merke. 200

406
*   37 II. Pen liten konvolutt med hullstempel Nordbanernes postexp. 01 82. Meget sjeldent stempel! 8 pkt iflg Postal. 900
860

408
¦   37 II. Luksuspar stemplet Laurvig 22/10 1882. 200

409
*   37 II. Pent brev sendt fra Christiania 7/2-83 til Bergen. Påskrevet "Pr. Dampskip". 200
451

410
¦  37 II. Luksusstp CHRISTIANIA 19 VII 82 på pent merke. 150

412
¦   37 II. Pent par med rettvendt fullstempel Lillesand 26/4 1882. 100

414
¦   37 II. Pent blekkrysset merke. 100

421
¦   38. Lux Heen 19/11 1883. 100

423
¦   38. Lux Krøderen 11/10 1883. 200

428
¦  38 xY 10 øre 21 mm 1883 på Mostue papir med STÅENDE VM i stilling 5. Påent lettstemplet. Meget sjelden. Attest H.J. Enger Hk 6200,- # 3000
3608

429
¦  38 yX. Lettstp 10 øre med 4 deler vm.I, st.1 i hjørnene. Sjelden. 1750
3135

430
*   38. Par på brev til Tyskland stemplet Christiania 17/10-83. Nederste merke med en lite skade som er lite synlig. 200

431
*   38. Brev med innhold stemplet Nordbanernes Postexpd. 18/6 83 og Christiania samme dag. 100

433
¦   39X. Luksus Odnæs 30/1 83. 300
358

436
¦  39 X. Praktstp CHRISTIANSSAND -8VII83 på 20 øre brun. 150

439
*   39. Telegram sendt rekommandert stemplet Skien 19/4 1883. Notat om pos 48 - hvit flekk i O i Norge. Forsendelsen er noe beskåret (sdressat mangerl) 500

441
¦   40. Par stemplet Stavanger 11/7 85. Par er uvanlige. Lite gnurr på venstre merke 200

442
¦   40 I. Prakt/lux Nordre Odalen 19/2 1884. 300

445
¦  40 I ax. LUKSUS stp NÆRBØ 18/2-1885 på 20 øre gråblå i bra kvalitet. 500
1375

447
¦  40 I ax. Luksusstp SANDEFJORD 10/2-1885 på 20 øre gråblå. 300

448
¦  40 I ay. Rettvendt ujevnt fullstp SOGNDAL i DAL 4/12-1883. Vm.I, st.2. 1250
2561

452
¦   40 II. Luksus Trøtten 16/2 1885. 400

454
¦   40 II. Luksus Sigdal 17/1 1885. 400
570

455
¦   40 II. Pent par stemplet Throndhejm 13/3 84 samt utenlands rødt stempel. 300
324

456
¦   40 II. Prakt/lux Laurvig 25/6 85. 300

457
¦   40 II. Fullstemplet Tinn 17/10 1884. 300

460
¦  40 II a. Uvanlig velsentrert 20 øre luksusstp HOLMESTRAND 2/7-1884. 200

463
¦   40 IIa. Fullstemplet Sunddal 26/1 1885. Vannmerkestilling 4. 100

464
*   40 IIb. Meget vakkert bankobrev sendt lokalt stemplet Molde 14/10 1882. 1000
1540

466
¦   40 IIbyX. Praktstemplet Brandbo, samt blå postal strek. (HK 1300,-) 500

467
¦  40 II byY. Grønnblå 20 øre med stående vm.I, st.7. Lett luksusstp KRAGERØ 22/6-1884. 750

468
¦   40 IIbyY. Fullstemplet Vang 5/11 1883. 400

469
¦  41. Luxstp SELBO 14/10-1887 på 3 øre. Det ene 8-tallet er montert horisontalt. Svært uvanlig og morsomt. 300

470
¦  41. Luksusstp FREDERIKSHALD 1 III 86 på 3 øre. 250

  42 II - Fargefriskt flott ubrukt merke. Lux for utgaven! (Hk. 800,-). 400
5000

476
¦   42. Luksusmerke med lux stempel, sentrering og tagging. Chra Byp 10/12 85. 300

477
¦   42 Ib - Fullstemplet 3-rings nr. stempel 385. Uvanlig! 150

478
¦  42 I aX. Grågrønn 5 øre rettvendt fullstp CHRISTIANIA 22 II 84. 200
495

479
¦  42 I b. Fargefrisk 5 øre praktstp 3-rings 296. 100

480
¶¶   42 II - 5 øre PRIMA postfrisk. Hk 5800,- # 3000
5200

481
µ   43. Fargefriskt merke uten lim. Flisetagget nede. (HK * 1400,-) 300

482
¦   43. Pent blekkrysset merke. 100

484
¦   43. Fullstemplet Balke 17/12-85. Meget sjeldent, 8 pkt iflg Postal. 400
1221

485
¦   43. Prakt/lux Birid 21/5-84. 200
326

489
¦  43 bX. Mørk vinrød 10 øre luxstp AARNÆS 23/12-1886 150

490
¦  43 bY. Mørk rød 10 øre praktstp HAMMER 19 III 86 (5 pkt). 2 deler vm.III, st.3 - som ikke er registrert i Nk's oversikt. 100
391

491
¦   43. Lux Christiania 13/10-84. 100

493
¦   43. Prakt Gausdal 4/5 1884. 100

498
¦   43. Hof i Solør 8/6 1886. 100

¦   43. Prakt Kongsvinger 30/4 1884. 100

501
¦   43. Lux Koppang 24/2 1888. 100

502
¦   43. Fullstemplet Kraakstad 20/10-85. 6 pkt iflg Postal. 200

504
¦   43. Prakt/lux Kvikneskoven 10/11-84. Pent. 200

505
¦   43. Prakt/lux Lyngdal 28/2-85. 200

508
¦   43. Omvendt prakt Nærbø 24/1 1886. 100

509
¦   43. Prakt/lux Osen 23/11-84. 200

510
¦  43 b. Velsentrert trestripe pent stp PORSGRUND 1 VII 85. 200

513
¦   43aY. Prakt Ringsager 9/4 1886 med stående vannmerkestilling 6. (HK 5200,-) 2500
4600

514
¦  43 a. Trestripe rettvendt pent stp RISSEN 16/2-1888 (5 pkt). 250

515
¦   43. Prakt Røken 3/2 1888. 100

518
¦   43. Prakt Skodje 24/11-85. 100

519
¦   43. Pent stemplet Snaasen 7/12 1884. 5 pkt iflg Postal. 200

520
¦   43. Prakt Spydeberg 16/6 1886. 100

521
¦   43. Prakt/lux Stai 16/10 1885. 100

522
¦   43. Fullstemplet Søndre Aurdal 30/3 86. 5 pkt iflg Postal. 200

523
¦   43. Prakt Thoten 8/12 1884. 6 pkt iflg Postal. 200

525
¦   43. Luksus Trysil 29/? 1885. 200
308

527
¦   43. Omvendt lux Velfjorden 18/1-88. 6 pkt iflg Postal. 100

528
¦   43. Prakt/lux Vestre Gausdal 11/7-84. 200

529
¦   43. Fullstemplet Vestre Thoten 13/10 1885. 100

532
*   43. Brev til Italia stemplet Vestbanernes Postexp 13/3-88. Transit- og mottakstempler på baksiden. 2 brev registrert i Postal. 500
1540

533
*   43. Brev sendt fra Porsgrund 29/1-85. Merket med oppgravert sjalstykke. 200

535
*   43. Meget pent brev stemplet Vestbanernes Postexp. 13/5-84. 100

536
*   43. Konvolutt stemplet Birid 23/4 1885 og transitstemplet Gjøvik 24/4 85. 100
110

¦   43. Prakt/lux Aadalsbrug 8/11-84. 200
358

541
¦   43. Fullstemplet Aasnæs 23/2 1885. 100

542
¦  43 a. Lot 10 pene, rundstp merker med lys karmin nyanse. 75
68

543
¦   44 - Glassklart Prakt Trondheim 26/10-84. Meget flott og fargefriskt merke! 1500
1450

544
¦  44. Flott 12 øre mattgrønn med rettvendt del av SKIEN 16 V 84. 800

549
*   46 a. Pent bancobrev stemplet Fredrikshald 14/6-86. 600

*   46 a. Pent bankobrev fra Tronhjem 7/7-86. 600

551
¦   46 a. Prakt/lux Darbo 17/6-86. 6 pkt iflg Postal. Meget bra merke. 300
721

553
¦   46 a - Meget fargefriskt merke med glassklart Prakt Laurvig 20/10-85. 250

554
¦  46 a. Praktstp HAMAR 8/10-1885 på 20 øre med klart trykk. Uvanlig. 200

555
¦   46 a. Luksus Gjøvig 19/10 85. 200
226

557
¦  46 b. Velsentrert 20 øre luksusstp HAMAR 28/2-1886. 400

562
¦   46 b. Prakt Ytre Rendalen 16/6 1886. 200

565
¦   46 b. Prakt Christiania 23/10-86. 100

566
¦  46 b. Rettvendt klart stp DRAMMEN 25 I 86. 100

568
¦   46 b. Luksus Trysil 1886. Flisetagget og noen barberte tagger nede høyre. 100

571
¦   48 II. Prakt Moss 26/1 91. 100

573
*   48 II, 49 I. Brev til Sveits med 5 NK 48 og 10 NK 49 i striper på brev til Sveits. Kun et brev registrert i Postal. 500