Skravert Posthorn (274)
Kronemerker Oscar (381)
Skravert posthorn II (389)
Posthorn 21 mm (398)
Posthorn 20 mm (574)
Posthorn (731)
Posthorn Grovtagget (744)
Posthorn fintagget (767)
PORTO - POSTFRISK (1102)
SAMLER-BØRSEN Auk. 255 - 15 Desember 2022 > Posthorn 21 mm
Utrop
398
37 I. Luksus Flaavær 2/10 1882. 7 pkt iflg Postal. Sjeldent!
771
399
37 I. Par stemplet 383 - Hull. Uvanlig enhet og stempel.
37 I. Luksus flekkefjord 21/7-82.
402
37 I. Luksuspar stemplet Christiania 21/2-83.
404
37 I. Blekkrysset merke.
406
37 II. Pen liten konvolutt med hullstempel Nordbanernes postexp. 01 82. Meget sjeldent stempel! 8 pkt iflg Postal.
860
408
37 II. Luksuspar stemplet Laurvig 22/10 1882.
409
37 II. Pent brev sendt fra Christiania 7/2-83 til Bergen. Påskrevet "Pr. Dampskip".
451
410
37 II. Luksusstp CHRISTIANIA 19 VII 82 på pent merke.
412
37 II. Pent par med rettvendt fullstempel Lillesand 26/4 1882.
414
37 II. Pent blekkrysset merke.
421
38. Lux Heen 19/11 1883.
423
38. Lux Krøderen 11/10 1883.
428
38 xY 10 øre 21 mm 1883 på Mostue papir med STÅENDE VM i stilling 5. Påent lettstemplet. Meget sjelden. Attest H.J. Enger Hk 6200,- #
3608
429
38 yX. Lettstp 10 øre med 4 deler vm.I, st.1 i hjørnene. Sjelden.
1750
3135
430
38. Par på brev til Tyskland stemplet Christiania 17/10-83. Nederste merke med en lite skade som er lite synlig.
431
38. Brev med innhold stemplet Nordbanernes Postexpd. 18/6 83 og Christiania samme dag.
433
39X. Luksus Odnæs 30/1 83.
358
436
39 X. Praktstp CHRISTIANSSAND -8VII83 på 20 øre brun.
439
39. Telegram sendt rekommandert stemplet Skien 19/4 1883. Notat om pos 48 - hvit flekk i O i Norge. Forsendelsen er noe beskåret (sdressat mangerl)
441
40. Par stemplet Stavanger 11/7 85. Par er uvanlige. Lite gnurr på venstre merke
442
40 I. Prakt/lux Nordre Odalen 19/2 1884.
445
40 I ax. LUKSUS stp NÆRBØ 18/2-1885 på 20 øre gråblå i bra kvalitet.
1375
447
40 I ax. Luksusstp SANDEFJORD 10/2-1885 på 20 øre gråblå.
448
40 I ay. Rettvendt ujevnt fullstp SOGNDAL i DAL 4/12-1883. Vm.I, st.2.
1250
2561
452
40 II. Luksus Trøtten 16/2 1885.
454
40 II. Luksus Sigdal 17/1 1885.
570
455
40 II. Pent par stemplet Throndhejm 13/3 84 samt utenlands rødt stempel.
324
456
40 II. Prakt/lux Laurvig 25/6 85.
457
40 II. Fullstemplet Tinn 17/10 1884.
460
40 II a. Uvanlig velsentrert 20 øre luksusstp HOLMESTRAND 2/7-1884.
463
40 IIa. Fullstemplet Sunddal 26/1 1885. Vannmerkestilling 4.
464
40 IIb. Meget vakkert bankobrev sendt lokalt stemplet Molde 14/10 1882.
1540
466
40 IIbyX. Praktstemplet Brandbo, samt blå postal strek. (HK 1300,-)
467
40 II byY. Grønnblå 20 øre med stående vm.I, st.7. Lett luksusstp KRAGERØ 22/6-1884.
468
40 IIbyY. Fullstemplet Vang 5/11 1883.
469
41. Luxstp SELBO 14/10-1887 på 3 øre. Det ene 8-tallet er montert horisontalt. Svært uvanlig og morsomt.
470
41. Luksusstp FREDERIKSHALD 1 III 86 på 3 øre.
42 II - Fargefriskt flott ubrukt merke. Lux for utgaven! (Hk. 800,-).
5000
476
42. Luksusmerke med lux stempel, sentrering og tagging. Chra Byp 10/12 85.
477
42 Ib - Fullstemplet 3-rings nr. stempel 385. Uvanlig!
478
42 I aX. Grågrønn 5 øre rettvendt fullstp CHRISTIANIA 22 II 84.
495
479
42 I b. Fargefrisk 5 øre praktstp 3-rings 296.
480
42 II - 5 øre PRIMA postfrisk. Hk 5800,- #
5200
481
µ
43. Fargefriskt merke uten lim. Flisetagget nede. (HK * 1400,-)
482
43. Pent blekkrysset merke.
484
43. Fullstemplet Balke 17/12-85. Meget sjeldent, 8 pkt iflg Postal.
1221
485
43. Prakt/lux Birid 21/5-84.
326
489
43 bX. Mørk vinrød 10 øre luxstp AARNÆS 23/12-1886
490
43 bY. Mørk rød 10 øre praktstp HAMMER 19 III 86 (5 pkt). 2 deler vm.III, st.3 - som ikke er registrert i Nk's oversikt.
391
491
43. Lux Christiania 13/10-84.
493
43. Prakt Gausdal 4/5 1884.
498
43. Hof i Solør 8/6 1886.
43. Prakt Kongsvinger 30/4 1884.
501
43. Lux Koppang 24/2 1888.
502
43. Fullstemplet Kraakstad 20/10-85. 6 pkt iflg Postal.
504
43. Prakt/lux Kvikneskoven 10/11-84. Pent.
505
43. Prakt/lux Lyngdal 28/2-85.
508
43. Omvendt prakt Nærbø 24/1 1886.
509
43. Prakt/lux Osen 23/11-84.
510
43 b. Velsentrert trestripe pent stp PORSGRUND 1 VII 85.
513
43aY. Prakt Ringsager 9/4 1886 med stående vannmerkestilling 6. (HK 5200,-)
4600
514
43 a. Trestripe rettvendt pent stp RISSEN 16/2-1888 (5 pkt).
515
43. Prakt Røken 3/2 1888.
518
43. Prakt Skodje 24/11-85.
519
43. Pent stemplet Snaasen 7/12 1884. 5 pkt iflg Postal.
520
43. Prakt Spydeberg 16/6 1886.
521
43. Prakt/lux Stai 16/10 1885.
522
43. Fullstemplet Søndre Aurdal 30/3 86. 5 pkt iflg Postal.
523
43. Prakt Thoten 8/12 1884. 6 pkt iflg Postal.
525
43. Luksus Trysil 29/? 1885.
308
527
43. Omvendt lux Velfjorden 18/1-88. 6 pkt iflg Postal.
528
43. Prakt/lux Vestre Gausdal 11/7-84.
529
43. Fullstemplet Vestre Thoten 13/10 1885.
532
43. Brev til Italia stemplet Vestbanernes Postexp 13/3-88. Transit- og mottakstempler på baksiden. 2 brev registrert i Postal.
1540
533
43. Brev sendt fra Porsgrund 29/1-85. Merket med oppgravert sjalstykke.
535
43. Meget pent brev stemplet Vestbanernes Postexp. 13/5-84.
536
43. Konvolutt stemplet Birid 23/4 1885 og transitstemplet Gjøvik 24/4 85.
110
43. Prakt/lux Aadalsbrug 8/11-84.
358
541
43. Fullstemplet Aasnæs 23/2 1885.
542
43 a. Lot 10 pene, rundstp merker med lys karmin nyanse.
75
68
543
44 - Glassklart Prakt Trondheim 26/10-84. Meget flott og fargefriskt merke!
1450
544
44. Flott 12 øre mattgrønn med rettvendt del av SKIEN 16 V 84.
549
46 a. Pent bancobrev stemplet Fredrikshald 14/6-86.
46 a. Pent bankobrev fra Tronhjem 7/7-86.
551
46 a. Prakt/lux Darbo 17/6-86. 6 pkt iflg Postal. Meget bra merke.
721
553
46 a - Meget fargefriskt merke med glassklart Prakt Laurvig 20/10-85.
554
46 a. Praktstp HAMAR 8/10-1885 på 20 øre med klart trykk. Uvanlig.
555
46 a. Luksus Gjøvig 19/10 85.
226
557
46 b. Velsentrert 20 øre luksusstp HAMAR 28/2-1886.
562
46 b. Prakt Ytre Rendalen 16/6 1886.
565
46 b. Prakt Christiania 23/10-86.
566
46 b. Rettvendt klart stp DRAMMEN 25 I 86.
568
46 b. Luksus Trysil 1886. Flisetagget og noen barberte tagger nede høyre.
571
48 II. Prakt Moss 26/1 91.
573
48 II, 49 I. Brev til Sveits med 5 NK 48 og 10 NK 49 i striper på brev til Sveits. Kun et brev registrert i Postal.