Nk 1 (3)
Skilling Oscar (27)
Våpen I - 1863 (138)
Våpen II - 1867 (191)
Skilling Posthorn (225)
PORTO - POSTFRISK (1102)
SAMLER-BØRSEN Auk. 255 - 15 Desember 2022 > Skilling Oscar
Utrop
27
2 - 2 skilling Oscar Prima ustemplet - god sentrering og god tagging (Hk 5000) #
2450
31
2 - 2 skilling Oscar PRAKT/LUX stpl MOLDE 20/5-1859. Meget vakkert merke med god farge. #
32
2 - 2 skilling Oscar i lodrett par lettstemplet CHR 7/7-1861. Morsomt med lodrette par. Hk 2000+++ #
35
2. Prakt Bergen 24/2 1861. Signert H. Snarvold.
36
2 - 2 skilling Oscar prima fullstpl PORSGRUND 24/2-1859 - Pent #
37
2 - 2 skilling Oscar vakkert velsentrert merke fullstpl DRAMMEN 29/4-1861. Hk 1000+ #
40
2 - 2 skilling Oscar Prakt/Lux stpl DRAMMEN 12/10-1860 + liten bue.
41
2. Pent merke i oransje farge.
42
3 - 3 skilling Oscar LUXSUS stpl nr 329 VADSØ. Meget flott merke.
44
3. Vakker og fargefrisk trestripe stemplet Holmestrand 19/1 1863.
46
3 - 3 skilling Oscar stpl 10 strekers rist stpl
47
3. Pent fullstemplet Christiania 6/3 1860.
52
3. Fargefrisk 3 sk Oscar diagonalt klart stp 207 (Molde).
53
3. Pent merke stemplet Christiania 21/2 1863.
54
4c. Pent, ustemplet merke i melkeblå nyanse. Oppgitt posisjon c24. Sjeldent. Regummiert. (HK x = 13.000,-)
4500
55
4a - 4 skilling Oscar prima ustemplet, meget god farge. Hk 3200,- #
1250
1225
57
4. Meget skjevsentrert merke fra pos C21 med del av vannmerke. Uvanlig.
60
4. Blekkrysset merke
62
4. Pent par med prakt 48 på hvert merke. Oppgitt posisjon D11-12.
64
4 - 4 skilling Oscar Vakkert håndskrevet nr 129 Haugesund 24/5
2200
65
4. Fullstemplet 155 - Kobbervig. 5 pkt iflg Postal.
67
4. Fullstemplet 164 - Kvikne. 6 pkt iflg Postal.
1534
69
4. Lux 172 - Laurvig type 2. Oppgitt pos A11.
71
4. Prakt/lux 264 - Skien.
72
4. Fullstemplet 285 - Stenkjær.
73
4. Pent par med sentralt Arendal (litt svakt). Oppgitt posisjon C20-D16.
75
4 - 4 skilling Oscar LUX stpl BERGEN 1/7-1859
78
4 - 4 skilling Oscar på brevforside vakkert håndskrevet GRAN 4/7-62, sendt til Valdres
3600
79
4. Prakt Hadsel 19/5 1862. 5. pkt iflg Postal.
80
4 - 4 skilling OSCAR LUXSUS spl HJERTDAL 10-10-59 på brecstkke. Nydelig.
755
85
4 - 4 skilling Oscar vakkert håndskrevet KJEVIG 20/4-58? . Flott
2600
88
4. Lux Laurdal i Thelem.16/5 1862. 6 pkt iflg Postal. En kort tagg øvre høyre hjørne.
89
4. Prakt Laurvig 22/2 1864, type 1.
4. Prakt Laurvig 20/1 1862, type 2.
92
4 - 4 skilling Oscar LUXSUS stpl LILLEHAMMER 28/5-62. Flott #
94
4 - 4 skilling Oscar prakt/lux stpl LOFOTEN 22/12-1861 - 7 pkt
95
4 - 4 skilling Oscar Prakt/Lux stpl LURØ 4/7-1862 - 8 pkt
840
97
4 - 4 skilling Oscar Prakt/Lux stpl MO i THELEM. 21/2-1862 - 7 pkt #
98
4 - 4 skilling Oscar LUX stpl NAMSOS 15/2-1861
328
99
4c. Pent fullstemplet Namsos 2/10 1861.
101
4 - 4 skilling Oscar håndskrevet 5/10 OPDAL
102
4c. Lux Ringsaker 10/6 1863.
103
4. Fullstemplet Riisøer 7/? 1859.
104
4. Prakt/lux Røraas 5/1 1860.
105
4. Fullstemplet Skraaven 12/3 1862. 8 pkt iflg Postal - meget sjeldent. Tynnhat bak nede.
108
4 - 4 skilling Oscar LUX stpl VALLØ 6/11-1859
1300
109
4c. Pent helbrev med Oscar I i melkeblå nuanse stemplet Drammen 19/11 1861,
3475
112
5 - Pent ubrukt merke med god tagging, trolig regummiert, dog meget pent. (Hk for ubrukt = 13.000,-)
1550
113
5 - 8 skilling Oscar prakt/Lux stpl JUPITER 23/9-1860. Sentr v.o. Skipsstempel. Flott merke.
114
5. Meget pen firestripe stemplet Drammen 19/3 1861.
120
5. Lux 48 - Drammen.
460
121
5. Trestripe stemplet 306 - Trondheim.
122
5 - 8 skilling Oscar LUX nr stpl 48 DRAMMEN
124
5 - 8 skilling LUXSUS stpl PORSGRUND 13/9-1861 - Meget flott! #
5. Pent par stemplet 14 - Arendal.
126
5. Prakt Laurvig 5/12 1859.
129
5. Fullstemplet Drammen 20/9 1861.
130
5 - 8 skilling Oscar Prakt/lux stpl BERGEN 20/12-1858
133
5 - 8 skilling Oscar Prakt/lux stpl PORSGRUND 6/1-1862
134
5. Abklatsch (trykk på baksiden)
136
Hk 5 i par på 16 skillings brevforside stpl BERGEN 8/5-1863, sendt til Hamburg. Postal sier 250,- for helbrev.