Nk 1  (3)
    Skilling Oscar (27)
    Våpen I - 1863 (138)
    Våpen II - 1867 (191)
    Skilling Posthorn (225)
PORTO - POSTFRISK (1102)

SAMLER-BØRSEN Auk. 255 - 15 Desember 2022 > Skilling Oscar

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
27
  2 - 2 skilling Oscar Prima ustemplet - god sentrering og god tagging (Hk 5000) # 2500
2450

31
¦   2 - 2 skilling Oscar PRAKT/LUX stpl MOLDE 20/5-1859. Meget vakkert merke med god farge. # 500

32
¦   2 - 2 skilling Oscar i lodrett par lettstemplet CHR 7/7-1861. Morsomt med lodrette par. Hk 2000+++ # 500

35
¦   2. Prakt Bergen 24/2 1861. Signert H. Snarvold. 400

36
¦   2 - 2 skilling Oscar prima fullstpl PORSGRUND 24/2-1859 - Pent # 350

37
¦   2 - 2 skilling Oscar vakkert velsentrert merke fullstpl DRAMMEN 29/4-1861. Hk 1000+ # 350

40
¦  2 - 2 skilling Oscar Prakt/Lux stpl DRAMMEN 12/10-1860 + liten bue. 300

41
¦   2. Pent merke i oransje farge. 300

42
¦  3 - 3 skilling Oscar LUXSUS stpl nr 329 VADSØ. Meget flott merke. 2000

44
¦   3. Vakker og fargefrisk trestripe stemplet Holmestrand 19/1 1863. 900

46
¦  3 - 3 skilling Oscar stpl 10 strekers rist stpl 400

47
¦   3. Pent fullstemplet Christiania 6/3 1860. 300

52
¦  3. Fargefrisk 3 sk Oscar diagonalt klart stp 207 (Molde). 200

53
¦   3. Pent merke stemplet Christiania 21/2 1863. 200

54
  4c. Pent, ustemplet merke i melkeblå nyanse. Oppgitt posisjon c24. Sjeldent. Regummiert. (HK x = 13.000,-) 2000
4500

55
  4a - 4 skilling Oscar prima ustemplet, meget god farge. Hk 3200,- # 1250
1225

57
¦   4. Meget skjevsentrert merke fra pos C21 med del av vannmerke. Uvanlig. 200

60
¦   4. Blekkrysset merke 100

62
¦   4. Pent par med prakt 48 på hvert merke. Oppgitt posisjon D11-12. 200

64
¦  4 - 4 skilling Oscar Vakkert håndskrevet nr 129 Haugesund 24/5 800
2200

65
¦   4. Fullstemplet 155 - Kobbervig. 5 pkt iflg Postal. 300

67
¦   4. Fullstemplet 164 - Kvikne. 6 pkt iflg Postal. 300
1534

69
¦   4. Lux 172 - Laurvig type 2. Oppgitt pos A11. 300

71
¦   4. Prakt/lux 264 - Skien. 200

72
¦   4. Fullstemplet 285 - Stenkjær. 100

73
¦   4. Pent par med sentralt Arendal (litt svakt). Oppgitt posisjon C20-D16. 200

75
¦  4 - 4 skilling Oscar LUX stpl BERGEN 1/7-1859 200

78
*  4 - 4 skilling Oscar på brevforside vakkert håndskrevet GRAN 4/7-62, sendt til Valdres 800
3600

79
¦   4. Prakt Hadsel 19/5 1862. 5. pkt iflg Postal. 300

80
¦  4 - 4 skilling OSCAR LUXSUS spl HJERTDAL 10-10-59 på brecstkke. Nydelig. 300
755

85
¦  4 - 4 skilling Oscar vakkert håndskrevet KJEVIG 20/4-58? . Flott 1000
2600

88
¦   4. Lux Laurdal i Thelem.16/5 1862. 6 pkt iflg Postal. En kort tagg øvre høyre hjørne. 200

89
¦   4. Prakt Laurvig 22/2 1864, type 1. 200

¦   4. Prakt Laurvig 20/1 1862, type 2. 100

92
¦   4 - 4 skilling Oscar LUXSUS stpl LILLEHAMMER 28/5-62. Flott # 300

94
¦  4 - 4 skilling Oscar prakt/lux stpl LOFOTEN 22/12-1861 - 7 pkt 250

95
¦  4 - 4 skilling Oscar Prakt/Lux stpl LURØ 4/7-1862 - 8 pkt 300
840

97
¦   4 - 4 skilling Oscar Prakt/Lux stpl MO i THELEM. 21/2-1862 - 7 pkt # 300

98
¦  4 - 4 skilling Oscar LUX stpl NAMSOS 15/2-1861 200
328

99
¦   4c. Pent fullstemplet Namsos 2/10 1861. 200

101
¦  4 - 4 skilling Oscar håndskrevet 5/10 OPDAL 800

102
¦   4c. Lux Ringsaker 10/6 1863. 300

103
¦   4. Fullstemplet Riisøer 7/? 1859. 100

104
¦   4. Prakt/lux Røraas 5/1 1860. 200

105
¦   4. Fullstemplet Skraaven 12/3 1862. 8 pkt iflg Postal - meget sjeldent. Tynnhat bak nede. 300

108
¦  4 - 4 skilling Oscar LUX stpl VALLØ 6/11-1859 750
1300

109
*   4c. Pent helbrev med Oscar I i melkeblå nuanse stemplet Drammen 19/11 1861, 500
3475

112
  5 - Pent ubrukt merke med god tagging, trolig regummiert, dog meget pent. (Hk for ubrukt = 13.000,-) 1500
1550

113
¦  5 - 8 skilling Oscar prakt/Lux stpl JUPITER 23/9-1860. Sentr v.o. Skipsstempel. Flott merke. 1000

114
¦   5. Meget pen firestripe stemplet Drammen 19/3 1861. 1000

120
¦   5. Lux 48 - Drammen. 400
460

121
¦   5. Trestripe stemplet 306 - Trondheim. 400

122
¦  5 - 8 skilling Oscar LUX nr stpl 48 DRAMMEN 400

124
¦   5 - 8 skilling LUXSUS stpl PORSGRUND 13/9-1861 - Meget flott! # 400

¦   5. Pent par stemplet 14 - Arendal. 300

126
¦   5. Prakt Laurvig 5/12 1859. 300

129
¦   5. Fullstemplet Drammen 20/9 1861. 200

130
¦  5 - 8 skilling Oscar Prakt/lux stpl BERGEN 20/12-1858 200

133
¦  5 - 8 skilling Oscar Prakt/lux stpl PORSGRUND 6/1-1862 150

134
¦   5. Abklatsch (trykk på baksiden) 100

136
*  Hk 5 i par på 16 skillings brevforside stpl BERGEN 8/5-1863, sendt til Hamburg. Postal sier 250,- for helbrev. 500